Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   180 / 197
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 16, 2022 /
 
Repetierhostról volna pár kérdésem. A nyomtatható terület nézetnél a kamera az 1-es pontra fókuszál.
A probléma akkor jelentkezik, ha nagyobb tárgyra ránagyítva a szélei kilógnak a látómezőből (2 kép).
Hogyan lehet mozgatni a kamera nézőpontot? Nekem nem sikerül semmivel sem.

A 2 nyíllal jelzett négyzethálós asztal textúrát meg lehet változtatni saját textúrára?

És az utolsó, amikor a szeletelés megtörtént, kiírja a szükséges szál hosszát.
Ez a méret a felhasznált szálátmérőre 1.75mm vonatkozik?
Vagy a fúvókával kinyomott szálátmérő méretére pl 0.5mm ha épp azt használom?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2022
(#) nemgyuri válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Nagyítást az egér görgőjével lehet változtatni, ha a baloldalon a nagyítás iconra kattintunk az egér föl-le mozgatásával is lehet, de így sokkal finomabban.
A szál hossza az adott átmérőre vonatkozik.
(#) Régi motoros válasza nemgyuri hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
A nagyítás az megy, a kamera nézőpont mozgatása nem megy... Mindig csak középre fókuszál.
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Én ennek még sose éreztem a hátrányát.
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Az zavar, hogy az alját és tetejét és sarkait így nem lehet közelről szemügyre venni...
Tehát ha maximálisra nagyítok, csak a nagy semmit látom, pontosabban az asztal közepét.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2022
(#) iamrob válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Az egér középső gombját lenyomva tudod az egérrel mozgatni a nézőpontot, a bal gombbal pedig forgatni lehet, így bármire tetszőleges irányból rá lehet zoomolni.
(#) Régi motoros válasza iamrob hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Ejj már megörültem, hogy megoldottad a problémámat, de sajnos mégsem működik.
Kipróbáltam, a forgatás megy bal egérrel, a jobb egérrel a tárgyat mozgatja, viszont a középső gombra semmit nem csinál. Repetier Host 2.2.4 verzió amúgy...
(#) iamrob válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 16, 2022 / 2
 
Én régen használtam már Repetiert, így nekem a 2.1.6-os verzió van, abban (még) működik a középső gombos... Egy fokkal kényelmetlenebb megoldás: a Shift+bal gomb együtt lenyomva, majd így az egeret mozgatva. Továbbra is csak a 2.1.6-ban próbálva...
(#) Régi motoros válasza iamrob hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Szuper, ez működik... Kerestem a beállításokban gyorsbillentyűket, de az nincs definiálva, érdekes.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Kellett nekem ilyeneket mondani, ma pont jó lett volna, szerencsére a Shift+ Bal gomb tényleg működik!
Dejó, hogy van ez a fórum
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
Sziasztok!

Hard angolos, vagy németes van e köztetek? Mint ismeretes (vagy nem), elkezdtem frissíteni a repetierhost magyar nyelvi felületét. De van benne egy kacifántos megfogalmazás, a google fordító nem ad értelmezhető magyar fordítást. Itt az eredeti angol és német szöveg, hátha valaki érti is miről van szó...
Idézet:
„The shape of the filament is computed either by layer height and width over thickness or from the filament diameter, width over thickness and E values in the G-Code. The second version gives
better results, if the layer height changes, which can happen in newer Skeinforge versions.”

Idézet:
„Die Form des Filaments wird entweder über die Layerhöhe und Breite zu Höhe oder vom Filamentdurchmesser abgeleitet. Die zweite Methode gibt bei bessere Resultate, wenn sich die Layerhöhe ändert, was z.B. bei Skeinforge möglich ist.”

A szöveg a programbeállítások ablakban a Szál fülön található, erre szeretném ha találnánk valami értelmes magyar megfogalmazást. Köszönöm...

Ui.: És ha már ott az ablak, azt meg tudja e mondani valaki, hogy a "Szélesség a vastagság felett" szöveg mit akar jelenteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2022
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
A forditás majdnem jo. Az utolso mondat egy tévedés.
…which can happen in newer Skeinforge version.
A newer nem soha , hanem ujabb.
Azaz helyesen: Az ujabb Skeinforge verziokban ez már igy van.

Nem ismerem a programot, igy csak elméletben. Amit mondani akarnak,

hogy a nyomtatás alakja változik attol függöen milyen a szál vastagsága (düzni) és milyen magassági lépés van beállitva. (0,1 0,2 stb mm). A szélesség elsöbbséget élvez a vastagság felett, vagy a G-kodban levö E paraméter a meghatározo. Az utobbi az elönyösebb, ahol a rétegmagasság a meghatározo, amit a Skeinforge is támogat.

De ehhez egy kicsit ismerni kellene a progit is meg a gép jellemzöit. Valoszinü, hogy a kritikus helyeken a vastagságot (Z lépést) redukálják ( microstep), hogy az élek jobban kijöjjenek. ( ez lehet gépfüggö is)
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nos igen, nekem is az ütött szöget a fejembe, hogy az utolsó mondat magyar fordítása,
pont az ellenkezőjét állítja az eredeti szövegben leírtaknak...
De a többi katyvaszt sem tudom igazán értelmezni.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Az "over thickness" az nem a túllövés vagy távtartás (vagy minek nevezzem), hogy vastagabban nyomja?
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Sajnos nem tudom, azért írtam be én is...
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Ehhez ismerni kellene a gépet, ( amit ugye általában ki kell választani mielött nekifogsz a szeletelésnek.
A szöveg pontosan azt irja, hogy a gép maga határozza meg a kinyomott anyag méretét mégpedig vagy a szélességét vagy (either) a magasságát a rétegmagassághoz viszonyitva ( over thickness) vagy a szál vastagságábol ( filament diameter, nyilván nem a tekercsen levöböl) és a szélességet a rétegmagasság alapján valamint az E értékek alapján a G kodbol.

Ezt én ugy értelmezem, ha a G kodban nincs másképp megadva akkor a nyomtato a nyomott anyag szélességét és magasságát a kinyomott szál ( düzni 0,1; 0,2 stb mm ) alapján határozza meg, vagy ami jobb, a kinyomott anyag mennyiségét a szál méretéböl és a kivánt szélességet az E adat alapján kezeli. .
Azaz valoszinü, hogy a G kod számolja ki a kinyomando anyag mennyiségét a kiindulo paraméterek szerint, és nem bizza a nyomtatora ami ugye nem tudhatja, hogy milyen vonalrol van szo, azaz mindehova ugyanannyi anyagot nyomna ki.

Szerintem pl. más mennyiségü anyagot kell kinyomni, ha egy mondjuk egy 0,2x0,2 mm keresztmetszetü vonalat kell nyomtatni, és megint mást, ha ez a vonal egy 0,2 mm vastag négyzet széle ( határvonal), azaz befelé másodlagos a nyomtatás minösége és az anyagmennyiség.

De ehhez ismerni kellene milyen gépröl van szo.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Én meg, bár van nyomtatóm de nagyon nem értek hozzá, csak az angol fordítást próbáltam visszaadni. Úgy lehet, ahogy Massawa írta.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Az én gépem egy AnetA8+, de az mindenkinél más, lévén van 1000 féle nyomtató.
Viszont a fordításnak annak egyértelműnek kellene lennie, és az teljesen független a nyomtató típusától. Sajnos nem tudlak követni.

Szóval most itt nem igazán arra vagyok kíváncsi, hogy az adott beállítás éppen mit okoz,
hanem egy értelmes magyar fordítást kellene megfogalmazni rá, amit beírhatnék a nyelvi fájlba.

Ha elkészül, elküldöm a fejlesztőknek, azt mondták beteszik az új kiadásba...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
Más...
Valamit elállíthattam, mert a körvonalnál megjelent egy négyszög, csak nem tudom hogy varázsoltam oda. Nincs valakinek tippje rá mi lehet az a piros karikában? Legelőször nem volt ott...
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Minimális körvonal hossz miatt?
Legalábbis Curaban van ilyen lehetőség...
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Arra nem gondolnék, mivel ha nagy tárgyat nyomtatok, tehát hosszú a körvonal, akkor is oda teszi.
De próbaképp lentebb veszem majd.
(#) kokozo válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
Torony színkeveréshez?
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 9, 2022 / 1
 
Magyar nyelvi fájl frissítése a RepetierHost 2.2.4 verziójához. Ha van kedvetek teszteljétek.
Az eredeti fájlról érdemes biztonsági másolatot készíteni, ha visszaállítanád...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) Régi motoros válasza kokozo hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nem tudom, azt hol kell engedélyezni / tiltani?
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Az lehet, de nem biztos, hogy amikor kiválasztod a nyomtatot ez a profil jelenik meg. Mert van egy sereg nyomtato és nem mindegyik müködik egyformán, ezért kell, amikor bekapcsolod elöször a szeletelön kiválasztani melyik géppel fogsz dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Pacnit hagytál az asztalon, és elfelejtetted letörölni.
(#) Régi motoros válasza kokozo hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nos úgy látszik neked volt igazad, valami "Úsztatott és elsődleges torony készítése" opció volt engedélyezve. Letiltva megjavult.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Én csak a Curaval foglalkozom, és ott igy müködik.
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Sziasztok

Ezt művelte a pár hónapos ultrabase lapommal, amikor levettem a tárgyat, természetesen a mértani közepén.
Tegnapi nyomtatás és ma reggel szedtem le, aki esetleg azzal jönne, hogy nem vártam meg, amíg kihűl.
(#) zsolt58 hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata az Bigtreetech SKR MINI E3 V3.0 alaplappal?
Ender 3 pro-ba szeretném bele rakni majd.
Üdv.
Következő: »»   180 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem