Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső

Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   132 / 132
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 9:48 / 1

Igen eldönthető, ha tudja mennyi a P vagy E tipusnak az ellenállása
(#) granpa válasza tufatofu hozzászólására (») Pé, 9:49 /

Adatlapból kiderül.
(#) tufatofu válasza granpa hozzászólására (») Pé, 9:52 /

A fűtőszál hideg ellenállására vonatkozó adatot én nem nagyon láttam adatlapokban, persze ettől még lehet. Számolgatni lehet természetesen
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:00
(#) mohinger hozzászólása Pé, 10:44 / 2

Szemrevételezéssel kiderül, hogy ECL, vagy PCL86. Az ECL-nek a triódája és a pentóda fűtőszálai párhuzamosan vannak kapcsolva, a PCL-nek pedig sorba.
(#) granpa válasza tufatofu hozzászólására (») Pé, 12:45 /

Azért kis logikával kikövetkeztethető, hogy a hideg ellenállás arányos az üzemi ellenállással. A ~9 és ~50 eléggé elüt.
(#) tufatofu válasza granpa hozzászólására (») Pé, 13:38 /

Idézet:
„Számolgatni lehet természetesen”
amint látod írtam is már, csak te az adatlap értékre hivatkoztál, abban én nem látok fűtőszál ellenállást
A hozzászólás módosítva: Pé, 13:39
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Pé, 16:41 / 3

Ne mérgeljetek már fel. Az elektroncső fűtőszála, és az izzólámpa izzószála is fémből készül (ami tipikusan nem alumínium), ezért pozitív hőfoktényezője van. Tehát hidegen kisebb az ellenállása, mint melegen. De mivel az elektroncsővel nem világítunk (bár van olyan fórumtársunk aki igen), ezért alacsonyabbra fűtjük.

Direkt miattatok előszedtem:

Tungsram EF86-ot.
6.3 V/ 0.2 A azaz melegen 21.5 Ohm.
Hidegen megmérve 5 Ohm.
A kettő közötti viszony 6.3 az a neten is emlegetett nagyjából 6-os szorzó.

Tungsram 220-230 V 15 W jelzőizzó.
Melegen 3.227 Ohm (ha 220 V-al számolunk).
Hidegen megmérve 314 Ohm, ami 10.28 viszony, ami nagyjából megfelel a neten is emlegett 10-hez.

ECL86
6.3 V, 0.7 A azaz melegen 9 Ohm.
Hidegen talán a fentiek szerint 1.5 Ohm lehet.

PCL86
14.5 V, 0.3 A azaz melegen 48.3 Ohm.
Hidegen talán a fentiek szerint 8 Ohm lehet.

Szerintem is nehéz őket összetéveszteni ellenállásmérés után, ha más támpont (szemrevételezés) nem segít.
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 17:06 /

Ne mérgeld fel magad, nem érdemes, és martin66789 kolléga sem a fűtési ellenállásokat kérdezte, hanem, egyáltalán melyik, milyen cső lehet a fotóin, amire az emlékeim alapján megpróbáltam válaszolni, a sok okosság helyett! Én meg az általam használt csövek paramétereivel tisztában vagyok, és kérdést sem tettem fel ezirányban
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Pé, 17:16 / 2

martin66789-nak szivem szerint azt javasoltam volna, hogy holnap reggel jöjjön el a BURABU-ra. Ebben az évben amennyire tudom az utolsó "nagy" rendezvény, ahol csöveket árulnak. Ott lehetne "összenézni" és kérdezni. Adatlapja szerint nagy utazás, sajnos...
(#) martin66789 válasza jani1987 hozzászólására (») Pé, 18:17 / 1

Egy sztereó erősítőre gondoltam, azt szeretnék építeni a meglévő csövekből (egy kis kihívás a hosszú téli estékre. Van még pár csövem majd leírom és meglátom mit lehet belőlük összehozni.
Következő: »»   132 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem