Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   28 / 30
(#) uniman válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Írd át "magyarra" a mondandódat, mert így egybetömörítve csak te érted!
(#) pipi válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Hali! Mikrokontroller lesz az, gyanús hogy PIC lábkompatibilis... A belevaló progam nélkül sokra nem mész a típussal, esetleg ha megírod bele a programot
Piros-fehér tápmadzag alapján pl Bővebben: Link de bármi más is lehet...
A tranyók bázisán és kollektorán meg kellene nézni milyen jel van... lehet fet is nem csak tranyó...
(#) villanyipi válasza pipi hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Hát akkor megy a süllyesztőbe, nem sokkal több mint 2 darab ezresért vettem hasonlót, nagyobb fénnyel, csupán érdekelt hátha valami egyszerű elektronika és itthoni cuccaimból is helyettesíthetem.
Azért köszönöm a segítséget
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Vettem egy LEDes opál burás, beltéri mennyezeti lámpatestet. A benne levő meghajtó bekötésén jelzi a fázis- és nullavezető helyét ( "L","N")
Ezt mennyire kell "komolyan" venni ? Az előszobabútor elkészültéig ( pár hét) szeretném ezt a lámpát "szerelőlámpaként" dugvillával-konnektorról működtetni...
Okozhat ez működési problémát ?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2022
(#) Massawa válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Nem, mert valoszinüleg dupla szigetelésü.
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Szerintem nem kell emiatt izgulnod, használhatod nyugodtan dugvillával.
A védőföldet azért kösd be dugvillába, ha van...
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2022
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
az természetes
(#) Flashrider hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Lenne nekem picivel több mint 1 éve vásárolt Led-es mennyezeti lámpám. Ami mostanra 3 egységből csak 2 világít. Szétszedtem, és összehasonlítottam az egyetlen jóval de mindenhol ugyanazokat az értékeket mérem. 1 dolgot nem bírok megmérni az pedig 1 VR1 nevű valami. Ezt hogy tudom kimérni, ez mire szolgál? Mellékelem képben vagy mit kelenne mérnem még?
(#) philips100 válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szia,

Szerintem egy varisztor lesz.
(#) Flashrider válasza philips100 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Hello! Köszi a választ! Közbe átraktam a jó panelről a rosszra és ugyanúgy semmi élet. Nem az a bűnös
(#) erbe válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
A VR1-nek semmi köze a működéshez. Ha egyszer működésbe lépne, nem működne tovább semmi.
Ha 3 sorra vannak elosztva a LED-ek, akkor a nem világító sorban valamelyik LED megszakadt. A hibás sort diódamérő állásban végigmérve meg lehet találni, melyik LED a hibás.
(#) elektrorudi válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szisztematikusan kellene haladni: sorban fel van fűzve x db LED. Meg kell nézni, hogy a betáp pontján (a sor két végén) van-e feszültség. Ha van, akkor egy darabka dróttal egyesével rüvidre kell zárni a LED-eket. Amelyiknél felvillan a LED sor, az a szakadt.
(#) proli007 válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 1
 
Feléve, hogy csak egy szakadt van a sorban..
(#) Flashrider hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenki segítségét. Mindkét hibás panelt végig mértem. Az egyiken 3 led volt rossz. Áthidaltam őket és csak úgy ragyog A másik panelon 7 led döglött meg Milyen fajta ledek kellenek ebbe? Megrendelném akkor csak segítsetek
(#) boyscout válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szia!

Lehet, hogy nem is szakadt egy led sem.Többször találkoztam már olyannal,hogy a forrasztás engedett el.
Mivel itt 220-at kap, nem tanácsos csupasz kézzel nyomogatni a nem világító sort.
"Mint tudjuk:Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint ami nincs áram alatt, DE a Tapintása MÁS..."

Itt a ledeken is számított áram folyik, vagyis ha kevesebb a led,akkor több feszültség jut egyre, nagyobb áram.
Az utánrendelésnél főleg az áram számít.Vagyis mekkora egy led teljesítménye.Olyat vegyél, amilyet mérsz.
Vagyis aligha kapsz pont olyan színárnyalatút ami van benne,de ez Murphi Törvénye.
A méréssel nagyon óvatosan, ugye a 220 nem játék, és nem tapogatjuk fölöslegesen.De azért meg lehet mérni.


A VR1 alkatrész pedig túlfeszültség védő.
Ha ohm mérővel rámérsz, akkor szakadást kell mutatnia, egyszer használatos alkatrész,
ha túlfeszültséget kap egymaga elviszi a balhét, és rövidzárban marad.
Itt a fotón látszik, hogy kitűnő egészségnek örvend, de biztosat csak ellenállás mérés után...
Jól látható az áram nyoma,kifúj, füstös marad a panel.Ilyenkor csere, de ha sürgős
a készülék munkába állítása,addig lehet vele pár napot menni,amíg megjön a következő...
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) elektrorudi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az ritkán fodul elő, hogy az egyik megszakadása esetén egy másik is megszakad, mert attól fogva nem folyik áram a kőrben. Persze bármi előfordulhat.
Olyan esettel is találkoztam, hogy zárlatos lett az egyik, ezért nagyobb áram folyt a kőrben, ezért rövid időn belül zárlatos lett a másik is, majd egyre gyorsabban pusztulnak el sorban, addig, míg az utolsó ép LED szinte felrobban a nagy áramtól. Ez nyilván nem áramgenerátoros meghajtókkal történik meg, hanem a feszültséggenerátorossal.
LED "izzóban" (E27 foglalat) találtam olyan hibát, hogy a forrasztás elengedett. Megjavítottam, de pár napon belül jött a következő hiba. Kidobtam. Egyébként a forrasztási hiba igyen gyakori, amióta környezetbarát, ólom mentes ónnal forrasztanak. Ez nem csak a LED szalagok esetén gyakori, de más készülékeknél is. Igaz az is, hogy csak a gagyi, olcsó készülékeknél van így. Hiszen egy LED lámpában van kb. 20-100 forrasztás, ami sokszor pár óra alatt tönkremegy. Viszont, ha ilyen sz@r munkát végeznének pl. egy számítógép alaplapon (amin nem tudom hány ezer forrpont van), akkor egy alaplap 2 percnél tovább nem üzemelne.
Tervezett avulás, vagy kontár, pancser munka?
(#) elektrorudi válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Szia!
Én ilyenből vettem 100db-t. Ezekből pótolom a hibás darabokat. Ez éppen hideg fehér, de a sok meleg vagy nappali között elmegy. Az előnye, hogy 60mA-es (3x20mA). Tudommal ennél nagyobb áramút nem nagyon lehet kapni ilyesmi SMD kiszerelésben.
HE store
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) proli007 válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 3
 
Az igazság az, hogy anno kukáztam egy csomó ilyen vacakot és megnéztem mi megy ki benne. Rendre a Led-ek, vagy a konverter. De olyant alig találtam, amiben csak egy Led volt a hibás. Szinte mindegyikben több darab volt. Általában egy fekete pöttyöt lehet látni. De feltélezem, hogy ezek "lassan" kifáradnak és amikor egy feladja a harcot a feszültséglökés beteszi a kaput többnek is.
Ez az ólommentes egy tragédia. Magas hőfok, szivacsos forrasztás az eredmény. Még az ólmossal is nehéz átforrasztani, mert gondolom beötvöződik és azt is tönkre teszi, míg az ólom túlsúlyba nem kerül. Itt meg az alu lapnak remek hőelvonása van, még nehezebb forrasztani. Talán nem véletlen, hogy a hadseregbe meg az atomerőműben engedélyezett a használata.
(#) Flashrider válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Köszi Rendeltem 20 darabot abból amit linkeltél,meglátjuk. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget. !
(#) elektrorudi válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Van sima fehérben és meleg fehérben is. Nem tudom, a lámpád milyen szín hőmérsékletű?
(#) elektrorudi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Nem biztos, hogy a forrasztóanyaggal van a baj. Éppen az alaplapokat, a TV-ket vagy a mobiltelefonokat lehet ellenpéldaként hozni. Valami másról lehet itt szó.
(#) boyscout hozzászólása Nov 20, 2022 1 /
 
Ez a ***** tervezett elavulás, + a trehány kínai ****.
A forrasz anyaggal mikor először találkoztam, az hittem a páka hegy ment el,mert nem futotta be rendesen...

Kérdés:Hogy lehet forrasztás előtt megismerni ezt a ****?

B

Mod: Szerintünk eltévedtél ezzel a trágár stílussal. Trágárság nálunk nem menő.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) antiktelefon válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Van is bőven gond azoknál is az ólommentes technológiával, kiemelten a BGA chipeknél.
De az FR4 nyák/ lebegő alunyák és a rossz reflowprofil meg a túlhajtás sem segít. És ezekhez jön a hőterhelés-hőtágulás okozta repedezés.
Eddig tipikusan mindig a ledek haltak meg először, nagyon régieknél a kondik púposodtak, mostanában a 12W feletti ledeknél elég jelelmző a tápic sülés is.
(#) Flashrider válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Hello! Bocsi a késői válaszért. Hidegfehéret rendeltem. Ha elüt nem érdekel,csak már müködne. Foxpostba kértem a csomim,vasárnap rendeltem azóta sincs itt
(#) elektrorudi válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Szia! Én személyesen szoktam érte menni. Megrendelem, és másnap érte mehetek.
Lehet, hogy a karácsony közeledtével a kézbesítési idő jelentősen megnyúlik. (Remélem csak erről van szó.)
A forrasztás izgalmas szokott lenni. Két pákával csinálom egyszerre, mert nagyon elmegy a hő. Már gondoltam rá, hogy csinálok egy hagyományos pákához olyan hegyet, amivel egyszerre tudom melegíteni mindkét forrpontot, de nem minden nap csinálok ilyet, ezért csak halogatom, hogy "majd legközelebb".
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) Flashrider válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Hátha karácson ha nem…. 4 munkanap eltelt és nincs itt. Remélem holnap már meglesz és lesz hétvégi progim. Ezzel a kiforrasztással szenvedtem én is. Szinte alig van a led alatt ón. Ha meg elkezdem jobban rányomni a hegyet akkor meg megolvad a lednek a tokja. Így darabokban tudtam leszedni a panelről. Remélem a beforrasztás jobb lesz nyugtassál meg….
(#) elektrorudi válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Tökéletesen le kell szedni az ónt a forrpontról, hogy ráfeküdjön a chip. Három kéz kell hozzá:
1. nyomja csipesszel a LED-et
2. oda tartja az ónt
3. oda tartja pákát.
(#) uniman válasza Flashrider hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Létezik ilyen alsó fűtés, amely lényegesen megkönnyíti a smd LED chippek cseréjét (is) :
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Ha komolyan gondolja valaki a dolgot, ilyet javaslok inkább: Bővebben: Link
Ezek az önszabályzó darabok néha túl melegek, máskor hidegek. Ezt úgy állítód be, ahogy akarod és tablet, telefon szétszedés, lcd csere, teljes panel reflow, nagy hőelvonású paneleknél nyák előmelegítés is megoldható vele, sőt én BGA chipek 90-es stencilű felgolyózásához is használtam.
(#) dani555 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Szia! Szerinted ezzel lehet jlc pcb-s saját tervezésű paneleket reflow-olni. Korábban én is gondolkodtam már ilyenen amúgy.
Következő: »»   28 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem