Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok
 
Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   168 / 175
(#) Jonni válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Milyen hardvert használsz? Házilag készitett? Üzletbe kapható?
(#) don_peter válasza Jonni hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Saját készítésű. STM32 ST-LINK Utility most is szépen látja és tudja törölni, olvasni és írni is, teszek is lefutnak. Debug viszont érdekesen áll meg. Csatolok egy képet.

  1. STMicroelectronics ST-LINK GDB server. Version 5.1.0
  2. Copyright (c) 2018, STMicroelectronics. All rights reserved.
  3.  
  4. Starting server with the following options:
  5.         Persistent Mode            : Disabled
  6.         Logging Level              : 1
  7.         Listen Port Number         : 61234
  8.         Status Refresh Delay       : 15s
  9.         Verbose Mode               : Disabled
  10.         SWD Debug                  : Enabled
  11.  
  12. Waiting for debugger connection...
  13. Debugger connected
  14.       -------------------------------------------------------------------
  15.                        STM32CubeProgrammer v1.3.0                  
  16.       -------------------------------------------------------------------
  17.  
  18.  
  19.  
  20. Log output file:   C:\Users\DPTP\AppData\Local\Temp\STM32CubeProgrammer_a04608.log
  21. ST-LINK SN  : 57FF6A067583565343462267
  22. ST-LINK FW  : V2J31S7
  23. Voltage     : 3.30V
  24. SWD freq    : 4000 KHz
  25. Connect mode: Under Reset
  26. Reset mode  : Hardware reset
  27. Device ID   : 0x430
  28. Device name : STM32F101/F103 XL-density
  29. Device type : MCU
  30. Device CPU  : Cortex-M3
  31.  
  32.  
  33.  
  34. Memory Programming ...
  35. Opening and parsing file: C:\Users\DPTP\AppData\Local\Temp\ST-LINK_GDB_server_a04608.srec
  36.   File          : C:\Users\DPTP\AppData\Local\Temp\ST-LINK_GDB_server_a04608.srec
  37.   Size          : 24796 Bytes
  38.   Address       : 0x08000000
  39.  
  40.  
  41. Erasing memory corresponding to segment 0:
  42. Erasing internal memory sectors [0 12]
  43. Download in Progress:
  44.  
  45.  
  46. File download complete
  47. Time elapsed during download operation: 00:00:01.980
  48.  
  49.  
  50.  
  51. Verifying ...
  52.  
  53.  
  54.  
  55.  
  56. Download verified successfully
  57.  
  58.  
  59. Error! Failed to read target status
  60. Debugger connection lost.
  61. Shutting down...

A képen látható állapotban még él a debug, majd ha nyomok egy play gombot azonnal elszáll a "Error! Failed to read target status Debugger connection lost." szöveggel.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023

debughiba.PNG
    
(#) benjami válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
A projectet a CubeMX-ben hoztad létre? Bekapcsoltad a SYS / Debug részen a Serial Wire-t ? Hogyan került a kódod a RAM területre? Ha szándékosan, akkor a többi járulékos dolgot is hozzáállítottad?
(#) don_peter válasza benjami hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Meg lett a hiba valamiért megsérült a .elf fájl. Vissza állítva azonnal megjavult minden.
Köszi srácok.
(#) szitko hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Sziasztok.

STM32 ARM programozásához Ti melyik keretrendszereket debuggereket preferáljátok?
Szeretnék kilépni az arduino ide világából.
Eddig a STM32cubeIde-t próbálgattam, mert az hasonlít az MSP430 TI-CCS programozójához.
Próbáltam még a cubeMX+Keil uVision 5-t is, bár ezt csak egy ledvillogtató erejéig.
(#) don_peter válasza szitko hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Nekem az STM32CubeMX és Atollic TrueSTUDIO for STM32 páros jött be. Ezeken dolgozom. Volt korábban még pár kísérletem, de ezt találtam megbízhatónak, stabilnak és jónak.
(#) benjami válasza don_peter hozzászólására (») Jan 24, 2023 / 1
 
A Truestudio nekem is jobban tetszett a CubeIDE-től, de a mostani CubeMX már nem támogatja. Ezért a kérdezőnek én inkább a CubeIDE-t javasolnám, ott mindent megkap egyben. Az a telepítés után egyből használható (na jó, egy kicsit várni kell az első project létrehozásakor, hogy az aktuális processzor család firmware csomagját letöltse az st-től, de az magától megy, nem neki kell a környezetet innen-onnan összelegóznia).
(#) kiborg válasza benjami hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
CudeIDE-nek milyen limitáció vannak ?
(#) benjami válasza kiborg hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Csak annyi, hogy kizárólag stm32 procikhoz használható.
(#) vargham válasza benjami hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Idézet:
„A Truestudio nekem is jobban tetszett a CubeIDE-től”

Ez érdekes. Az ST 2017-ben megvásárolta a TrueSTUDIO-t, és átnevezte CubeIDE-re. Azóta ezen a néven érhető el.
(#) icserny válasza vargham hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Nem átnevezte, hanem átvette, beleépítette a saját szoftverébe. Ahogy az lenni szokott, nem mindent, nem pont ugyanúgy, közben hozzárakta a saját fejlesztéseit is és az új eszközök támogatását.
Idézet:
„Updates to Atollic TrueSTUDIO are discontinued since 2017, but all its main features are included for free in the all-in-one multi-OS development tool STM32CubeIDE, which includes FreeRTOS debug. Atollic TrueSTUDIO is still offered as-is, for maintenance of Atollic-based projects.”
(#) vargham válasza icserny hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
És ezzel meg is szűnt a fejlesztése, támogatása. Tehát halott. Annak idején használtam. Már nem alapoznék rá.
(#) szitko hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok

A cubeIDE-ben belehet állítani a watch ablakot, úgy hogy élőben lássam a változók értékeit?
Az uVision5-ben ez működik.
(#) icserny válasza szitko hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
Én nem értek hozzá, de ebben a fórumban "live expression"-t emlegetnek.
(#) vargham válasza szitko hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
live expression
De csak globális változókat mutat.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) szitko válasza icserny hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Köszönöm, megtaláltam.
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok! Próbálkoznék az stm32f103c8t6 mikrokontroller programozásával, de folyton falakba ütközöm. Egyszerűen nem értem, mit, mivel, hogyan kellene ahhoz összeraknom a gépen, hogy egy nyavalyás ledet fel tudjak villantani. Egy rahedli programnyelvet próbáltam, de ennyire körülményes egyik sem volt. Hol rontom el? Feltettem például az Atollic Truestudiot, ahol van ugyan gomb a truestore-ra, csak éppen valamiért hápog, hogy nem jók az internetbeállításaim, ahhoz, hogy elérje. Így azt sem tudom, melyik a feje és melyik a hátsó fele. Egy Parallax, vagy Arduino ide, de még a kínai HMI-k fejlesztőkörnyezete sem volt ennyire kínai. A C-vel magával már elboldogulnék. Tud valaki segíteni nekem, az egyszerű hülye gyereknek, hogyan tudnék egyetlen lépcsőt megmászni, mielőtt űrrakétát építenék?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) bbalazs_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Milyen nyelven szeretnéd?
A programozód milyen fajta? ST-LINK?
Én simán VSCode-al, PlatformIO alól programozom, szintén kezdő vagyok.
(#) dB_Thunder válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Akár Arduino IDE alól is programozhatod!
https://www.sgbotic.com/index.php?dispatch=pages.view&page_id=48
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Ezeket szerencsétlenkedtem össze az elmúlt évek során, talán találsz bennük valami hasznosat:
- Mikrovezérlők programozása Arm Keil MDK5 környezetben (stm32F103C8 és FRDMKL25Z)
- STM32 mikrovezérlők programozása STM32CubeIDE környezetben (STM32F103C8 és STM32F446RE)

Az mbed előadásaimat nem ajánlom, mert az eredeti mbed online compilert december 31-én kivonták a forgalomból, az újra való átállás pedig némi segítséget igényel.
(#) sdrlab válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Az ARM magos vezérlők legfőbb alap eltérése a többi, főképp kisebb vezérlőkhöz képest, hogy szinte minden perifériát külön órajelezni kell! Addig meg se moccan a periféria, hiába írod látszólag a regisztereit...
Tehát, ahhoz, hogy portot írj, vagy olvass, előbb be kell kapcsolnod hozzá a port periféria órajelét!
(#) vargham válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
CubeMX-ben gyönyörűen, grafikusan, egyszerűen be tudsz állítani szinte mindent. Ha bekapcsolsz egy perifériát, akkor generálja hozzá az összes órajel inicializáló kódot is.
CubeIDE-ben utána már csak 1 plusz sor a LED villogtatása.
(#) Ragathol hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Jó reggelt.

Valaki megtudna osztani egy STM32CubeIDE telepítőt?
Már 2 napja próbálom letölteni, de nem jön meg a letöltési link.

Előre is köszönöm.
(#) benjami válasza Ragathol hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Már jó régóta csak úgy tudsz letölteni az st-től, ha előtte regisztrálsz egy bármilyen e-mail címmel náluk. Ha ez megvan, akkor innen letöltheted.
(#) Ragathol válasza benjami hozzászólására (») Feb 2, 2023 / 1
 
Köszönöm, regisztráció után már ment a letöltés.
(#) szitko hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Sziasztok

CubeIde-ben hol, vagy hogy tudom megadni, hogy a sok (2-3) ST-Link V2 közül melyiket használja?
(#) benjami válasza szitko hozzászólására (») Feb 4, 2023 / 1
 
A debug configuration-ban pipáld be az ST-LINK S/N-t. És válaszd ki a Scan gomb megnyomása után ott felsorolt azonosítók közül amelyiket használni szeretnéd.
(#) szitko válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
(#) cimopata hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok.

Nem feltétlen ARM kérdés de mint periféria szorosan idevég és gondoltm hátha.
Szóval soros komminikáción akarod adatot átvinni vezeték nélkül.

Tudnátok esetleg olyan olcsó bevált 433Mhz es modult javasolni ami 9600bad adatot át tudna vinni olyan min 10-20 méter távolságba megbízhatóan?
Pl valami ilyesmire gondoltam:
Bővebben: Link
Ezeknek nem ismerem a megbízhatóságát ás a hatótávot szóval szívesen fogadnék javaslatot.
Elegendő egyirányú kommunikáció mert STM32F030 al szeretnék pár gombot figyelni amit soros vezetéknélküli modulon kiküldeni.
(#) pipi válasza cimopata hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Hali!
A 433MHz sávon nem adhatsz folyamatosan, ha jól tudom az engedélyezett max 10% kitöltésű adás. A környéken nem fognak működni a távirányítók.... inkább használj bluetooth-t, ahhoz is vannak proci felületű modulok. (Vagy wifis procit esp32 esp8266)
Következő: »»   168 / 175
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem