Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 131
(#) Kovidivi válasza ksanci hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 3
 
Annyit hozzátennék, hogy mppt nélkül, ha a te buta dc-dc áramköröd lehúzza a sztringjeid ajánlott mppt pontját mondjuk 60V-ról 30V-ra (mert miért ne tenné?) akkor a napelemed fél teljesítményt fog leadni, pedig mppt-ben leadná a dupláját is. Remélem, ez is bediszlájkolod.
Tipikis példa lenne: napelem maxon van hajtva, jön egy felhő, a dc-dc konverter bemenetén esik a feszültség, ő több áramot akar, erre mégjobban esik a sztring feszültsége, majd valahogy beáll egy helyre, ahol a fogyasztódtól függően változik a sztring feszültsége, állandó fogyasztóval pedig simán beáll a sztring feszültséged valahova teljesen hibás szintre, és az egész rendszered fél gőzzel fog menni. 500W napelemből 500W-ot kivenni akksi nélkül egyébként is a lehetetlen, mindennek van hatásfoka, mppt-t nem akarsz, ott ismét vesztesz, stb. Akkor rakj fel 4x annyi napelemet, mint amennyit ki akarsz a valóságban venni, aztán a dc-dc konvertered olyan pazarlóan bánhat a napelemmel, ahogy csak akar.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2023
(#) ksanci válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Szia!

Nos, nem én "diszlájkoltam", eddig észre sem vettem, hogy van ilyen, mert nem érdekelt. Most megnéztem és tényleg általam van egy dislike, ami furcsa, mert fingom nem volt arról, hogy van ilyen lehetőség...
Igen, a buta DC-DC konverter nem tudja lekövetni a munkapontváltozást önmagában, miért is tenné, nem véletlenül találták ki az MPPT-t. Önmagában full napsütésben többet fog kihozni a napelemtáblából, de minden más esetben kevesebbet, igen.
Viszont nem félgőzzel fog menni, azért annál többet produkál.
De mindegy, olvasd el még egyszer az utolsó bejegyzésem, szeretnék visszatérni a kályhához, pusztán, mert érdekel. Ennyi a történet.
Halkan jegyzem meg idevonatkozóan, hogy nem tartom szakembernek azt, aki csak a gyári megoldásokat legózza össze gyári szerszámokkal gyári ajánlások szerint...
De hagyjuk is a témát, köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2023
(#) Kovidivi válasza ksanci hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Egyik fb csoportban olvastam, hogy panaszkodnak, hogy a töltésvezérlő lehúzza a sztringfeszültséget a felére, mint kellene, és alig termel a rendszere. A töltésvezérlő túlmelegedésére tippeltek, hogy ezzel a cselekedettel védi meg magát. Ha találtál megfelelő konvertert, akkor csak meg kell rendelned. 2db 10A-est is párhuzamosan köthetsz, ha akarsz.
(#) uniman hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Egy duplakijelzős (V/A) XL4015 IC-s tápmodul felső, kijelzős részét szeretném külön felhasználni...
Az alsó táprésze már nincs meg... Az "IN"-re hiába adok feszültséget, sötét marad.
Hátha használta ezt már így valaki? ...vagy nem?
Kapcsolási rajzát is szívesen megnézném (csak a kijelzőnek)...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Én úgy látom az IN+- csak furat, nem kontakt... A csavarokon megy át a villany
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Valóban a lyukak az alsó modul "IN" sorkapcsai felett vannak. De a modul bemenete (+IN-) azonos a kijelzőmodul két távtartó csavarjainak pólusaival...ki lett mérve.
Van két DC/DC modulom (már nem az eredetik) azokon is így van...
Talán egyszer megfordítva próbáltam csatlakoztatni, talán azóta nem működik...de már nem emlékszem, az jó régen volt. Meghibásodásnak látható nyomai nincsenek a nyákon...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023

DC_x.jpg
    
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Úgy tűnik, más IC, a XL4005E1 működött az eredeti tápban...
Még gyanús a 7130H 3,0V-os stab. "kockácska"...(még nem mértem meg).
(#) zenebolond hozzászólása Márc 14, 2023 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy olyan kapcsolás, esetleg DC DC konverter, amely tud 2x50V-ból 2x15V-ot. Tudtok e esetleg segíteni?
(#) Inhouse válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Olyan kevés infót adtál meg, hogy ez alapján nem igazán lehet segíteni. Mégis mihez kell, mekkora áramot kell tudjon? A 2x50V és a 2x15V szimmetrikus +/-50V-ot, ill. +/-15V-ot jelent?
(#) Imi69 válasza ksanci hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szia,
Lehet, hogy ez lesz a Te problémádra a megoldás (az értékeket adaptálva a sajátodra)??
https://www.rc-network.de/threads/floater4-meine-vtol-drohne-mit-4h...657197
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Valami hasonlóra gondolsz?
(#) zenebolond válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Szia!

Igen szimmetrikus és kb.2A.
(#) Inhouse válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Az gond, nem lesz egyszerű. Az 50V is gond, meg a szimmetrikus is. Sima, egyszerű DCDC konverterekkel nem fog menni. Trafós kell...az meg ritka. Nem fér el egy 230V-os külön táp +/-15V-al?
(#) Bakman válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Két, galvanikusan leválasztott DC-DC konverter megoldja.

Pl.:
Mean Well DDR-30L-15 (kalapsínre szerelhető)
Mean Well SDM30-48S15 (NYÁK-ba ültethető)
(#) zenebolond válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Szűkös a hely, egy Kenwood erősítőt szeretnék megrenoválni.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
A 48S, ami tudja a 36-72V bejövőt csak 1A-t tud.
(#) Inhouse válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Nem javítható a gyári táp ezen része? Mi megy a +/-15V-ról?
(#) Bakman válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Az adatlap szerint 2 A-t tud.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Bocs, most nem találom, lehet benéztem, de ott valami olyan volt, hogy rövid ideig 2A, és tartósan 1A...de lehet nem jól láttam telefonon.
Már csak az ára lesz riasztó a felújított erősítőhöz.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) zenebolond válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ez sajnos már veszett fejsze nyele. A transzformátort is cserélnem kell az új végfok tápfesze miatt.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok. Egy 2x12V akkuról üzemelő 24V-os ipari PC-hez keresek tápellátásra megoldást az indítás idejére. Tudnátokvalami ötlettel segíteni? Az akksi feszültsége 18V alá nem csökken indításkor. Tulajdonképp, ha lenne ami beválik, lehet nem csak az jndításra lenne ez a tápellátása a vezérlésnek.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Egy aggregátor indításáról van itt szó, a vezérlés pedig simán a 2x12V-on van. Indításkor az alacsony fesz miatt néhány modul hibába megy.
(#) Bakman válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Áramigénytől függ a dolog, de egy széles bementi tartománnyal rendelkező DC/DC konverter lehet a megoldás.
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Mekkora az áramfelvétele normál üzemben annak az ipari PC-nek?
(#) gordonfreemN válasza Gafly hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Bocsánat, ez az információ lemaradt. 2,5A az össz fogyasztás amit tudnia kellene. Példaul ez jó lehet: Bővebben: Link?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) Bakman válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Nem ismerem a modult, a leírás szerint jó lehet.
(#) Thowra hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Üdv!
Az utóbbi időben több helyen használtam a mellékelt konvertert.
Bővebben: Link
Sajnos több meghibásodott látszólag ok nélkül.
Bemenet 12V-15V, kimenet 5-5,4V. Terhelés max 2A, induláskor 0,5A.
Van ami asztali tesztnél már tönkrement.
A modul kimenete rendkívül zajos lesz (a tekercs is sziszeg), a kondenzátorok be és kimeneti oldalon is erősen melegednek.
Újraindítva a jelenség megmarad.
Az okot még próbálom vizsgálni. Érdekelne, hogy foglalkozott e már valaki ezzel a modullal?
Nem tudom ki okozhatja a hibát.
A segítséget előre is köszönöm.

Névtelen.png
    
(#) nemgyuri hozzászólása Szept 22, 2023 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne +5V-ból +12V(kb 10mA) és -24V(kb 1mA), vagy +12V-ból -24V-ra.
Keresgéltem a neten erre a célra modulokat, de ez a -24V nem a modulgyártók kedvence.
Ha tudtok ilyen modult (beszerzést), annak örülnék.
Egyszerű, (diszkrét alkatrészekből) kicsiben megépíthető kapcsolás is jó lehet, ha nincs modul.
Köszönöm.
(#) deebo válasza nemgyuri hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Nézd meg az MC34063 doksiját, mint a faék.
(#) deebo válasza Thowra hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Ránézsére rossz a nyákterv, távol vannak a pufferek a fetektől a bemeneti oldalon. Akkor fordul még ilyen elő, ha nem megfelelő a fojtó, pláne, ha kissebb az induktivitása, mint kellene. Az a baj az ilyen modulokkal, hogy az ilyen kapcsolóüzemű áramköröket pontosan kell méretezni, túl alacsony terhelés mellett instabilak lehetnek például.
Következő: »»   129 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem