Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 104
(#) poczkodi77 válasza purehobbista hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Szia.

Határoló termosztátnak hívjuk, és a készüléked vezérlőpaneljára kötjük! Ez csak egy plusz biztonsági elem.
(#) jdani hozzászólása Nov 25, 2022 /
 
Üdv. Nem feltétlen vezérlés kérdés, de:
Padlófűtésbe sima csaovízet melegítünk. Nem okozhat gondot benne a vízkő, vagy valamiféle lerakódás?
Mondjuk egy zárt kör, új víz nem kerül bele.
Nekem gáz kazán fűti a vizet, de készülök faelgázosító kazánt bekötni, 1000literes tartállyal. Mondjuk még így is egy zárt kör lesz, de új legalább +1000liter fog benne cirkulálni.
Tehát a kérdésem, nem tud gondot csinálni ez?
Egyébként szokták átmosni a fűtési kört, cserélni a vizet?
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
A vízkő nem jelent gondot, hiszen nem naponta cseréled benne a vizet. Inkább a rendszer elemeinek oxidációjából adódó szennyeződés.Ez ellen szűrőt lehet használni. A víz cseréje nem indokolt, ha nem nagyon szennyezett.
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Ezt igazából kB én is így gondoltam. A másik ami gondot jelent nálam, nem tudom hogy lehetne megoldani:
Felváltva használnám a gáz-fa fűtést. Természetesen nem naponta. Például a gáz futené a saját tartályába a használati melegvízet, a fa fűtené a padlót. Ez oké.
Mi a megoldása, hogy a fa tudja a használati melegvízet is fűteni? Vannak olyan puffer tartályok, aminek a belsejébe van még egy tartály, a használati melegvízre. Ezt a tartályt a fő tartályban lévő melegviz melegíti át. Tegyük fel ez a tartály kB 150L. Télen ez oké, mivel úgyis fűti a padlónak a vizet a pufferban, így átmelegszik a használati melegvízet tartálya is.

Mi a helyzet nyáron? Itt gondoltam arra, hogy nem e lehet a puffer tartályt használni a használati melegvíz tárolására. 1m3 melegvízet eltart elhasználni, így ritkábban kellene felfűteni. De itt viszont szezononként új víz kerülne a padlóba...
(#) erbe válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Minden cserénél oxigént tartalmazó víz kerül a rendszerbe. Ez lassan elcsócsál mindent, amit tud. Ezért amennyire lehet, kerülik a cserét, illetve a víz leeresztését - visszatöltését. De ez utóbbi még mindig jobb, mint friss klóros, oxigéndús vizet nyomatni a rendszerbe.
(#) jdani válasza erbe hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Egyébként ezt hogy oldják meg, amit én említek? Nyáron a használati víz fűtés. Külön tartályt használnak?
(#) erbe válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Hőcserélő keringetőszivattyúval. Teljes különválasztás.
(#) JZoli válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
Esetleg két csőkígyós indirekt tartály.
(#) andrew_j_j hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Sziasztok,

Meg 2009-ben segítettetek nekem egy Baxi ECO 240i kazán padlófűtéskörét beüzemelni, azóta is nagyon jól működött a rendszer.

2 napja viszont nem hajlandó se melegvíz se fűtéskör melegvízzel való ellátására.

A hibajelenség:
Kinyitom a melegvízcsapot, begyullad az égéstérben a gáz, de kb 2 mp múlva leáll. A kezelőfelületen az áthúzott láng pictogramm mellett kigyullad és folyamatosan ég a piros jelzés. Valamint a bekapcsolva jelzés folyamatosan zölden ég.

Ugyanezt csinálja ha a fűtésvezérlő termosztát küldi a jelet, hogy be kell kapcsolnia.

40-50ezres és e feletti ajánlatokat kaptam sima karbantartásra-tisztításra + szerelés + alkatrész, ha amit cserélni kell.

Tudtok segíteni, hogy mi lehet a hibajelenség oka, hogy ne álljak teljesen hülyén a szerelő előtt, mert jelenleg azt mond és cserél ki amit akar, mivel fogalmam sincs mi lehet a gubanc.

Előre is köszi minden tippet!
(#) andrew_j_j hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Ez látszik az előlapon:
(#) VIM válasza andrew_j_j hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Szia! Próbáld meg megtisztogatni a lánőr elektródát és takarítsd ki az egész égőteret, mert rettenetesen koszos (porszívót és ecsetet használhatsz). A készülék fázisérzékeny ezért fontos, hogy a konektorba polaritáshelyesen legyen bedugva.
(#) andrew_j_j válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Bazz, mikor áramtalanítottam, akkor fordítva dugtam vissza a konnektort. Szervizes mért egy polaritást, akkor kérdezte, hogy kihúztuk a konnektorból? Ki.

Deflector le volt szakadva a kémény kimenetnél, annyira el volt rohadva.
Egy raklap kosz jött ki a kazán belsejéből.
A flexi gázcsövet is cserélni kell új típusúra.

Most hogy a polaritás a helyén van, a fűtési melegvíz hőmérséklet potija mintha meghibásodott volna, vagy csak most jött ki a hiba hogy megtekergette. Vagy egy bizonyos állás amikor jó és bekapcsol a fűtés melegvíz, ha fölé vagy alá tekerjük akkor nem akaródzik neki. Addig állítgatta amíg jó lett, de azt mondta, hogy panelhiba és cserélni kellene majd.
Mondtam, hogy hagyja így ne nyúljunk hozzá egyenlőre, nem szeretnék új panelt egy poti miatt.

Csak a potit nem lehet cserélni? Az egész panelt kell egyben? Van jókezű műszerész haver, aki ki tudná forrasztani, cserélni, de nem a kazán panel a fő szakterülete.
(#) Bakman válasza andrew_j_j hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Ha nem valamilyen extra trükkös kivitelű van benne, lehet nyugodtan potit cserélni.
(#) SZRKRLYISTVAN válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
probléma lehet még az algásodás
(#) lukacspali hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Szervusztok !
Segítséget kérnék kellene nekem padlófűtéshez olyan egyszerűbb termosztát kapcsolás ami két hőmérsékleti pont között ,tart bekapcsolva .Alatta felette kikapcsol ,Ha jól gondolom vagy 40-50C Hiszterézis kellene Még a nevét sem tudom hogyan hívhatják szaknyelven.PL 25c és 55c között bekapcsol alatta ,felette ki.Nagy pontosságra nincs igény
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) proba válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Kettőt sorba kötsz, amik közül az egyik záró a másik bontó.
(#) lukacspali válasza proba hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ez működik de egy egységet szeretnék
(#) Bakman válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Eléggé egyedi igény, építeni kell abból, amiből össze tudod rakni. Nem valószínű, hogy van a piacon kész megoldás.
(#) VIM válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia! Beszélgettünk már erről az elgondolok valamit valamiről és arra keresek megoldást, hogy ezt le kellene írni töviről-hegyire, nem elég csak egy részletet kiemelni belőle, hogy két érték között szeretnél egy zárt kontaktust alatta felette nyitottat. Ha elmondanád, hogy mit is akarsz ezzel vezérelni lehet, hogy szabályzás lenne rá a válasz ami biztos, hogy jobb lenne a padlófűtés szempontjából. Vannak olyan megodások amik egyszerűek és még elektromos kapcsolókat sem igényelnek, pl. thermoszelepek. A szivattyút ami oda szállítja hozzá a fűtővizet pedig le lehet kapcsolni egy termosztáttal. Ez a megoldás tudja azt a nagy hőfokkülönbséget amit szeretnél megvalósítani.
(#) lukacspali válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Igen ez lenne a lényeg hogy a padlófűtés szivattyú a 25 C fok alatti vizet MÉG ne keringtesse ne hűtse vissza a padlózatot viszont 35 C nál lekapcsoljon ne legyen túlmelegítve.de leírtam hogy arra keresek kapcsolást vagy kész terméket .nem valamit valamiről....
(#) VIM válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Megtennéd, hogy felvázolod a rendszered padlófűtési részét és milyen is az a kazán ami mindezt kiszolgálja?
(#) Mate78 válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Digitális hőmérséklet szabályozók között van ami tud ilyet,ablak funkció a neve.
Pl. ez:
https://www.ifm.com/sg/en/product/TN2445?tab=documents
https://www.ifm.com/mounting/80235797HU.pdf
Igaz ez ipari, és elég húzós ára van, de lehet találsz olcsóbban mást.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) Epu2 válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Csak akkor megoldható, ha két keringető szivattyú van. A kazánra is gondolni kell.
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
A kazán fajtáját elfelejtette megnevezni a kérdező (már meg lett kérdezve...de a válaszát még várjuk) Ma már nem csak gázkazán létezik.
(Nekem pl. elektromos vízmelegítős padlófűtés hőfokát kellene kordában tartanom...radiátorok sincsenek! Csak egyszerű fagyvédelem télire egy építkezésen...)
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) lukacspali válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
kettő van persze
(#) lukacspali válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
köszönöm
(#) VIM válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia! Ez egy hőmérséklet érzékelő de nem tudom mire lesz elegendő a 10V/20mA kimenete. Azon kívül, hogy ablakon kidobott pénz lesz belőle, már most borítékolható, nem beszélve arról, hogy merülőhüvelyes és az sem mindegy, hogy hová van becsavarva helyileg a rendszerbe.
(#) Mate78 válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Ez egy ipari cucc, általában PLC-s vezérlés van mögötte, a PLC bemenetre ad jelet, ezért a kis terhelhetőség, ami amúgy 24V/250mA a digitális kimenet esetén.Be kell relézni, de igazából a funkció megnevezése miatt tettem be,ami alapján kereshet.Nálam mindenhol merülőhüvelyes hőszenzorok vannak.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) VIM válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Valami ilyen megoldást szeretnél ami a leírásban szerepel? ITT van egy létező megépített és jól működő kapcsolás a hsz.-ben lévő linken, mert a "gyártói" ajánlás adta az ötletet, hogy a nálam meglévő és már beépített gépészeti elemekhez hogyan kell beiktatni a szabályzót és a csőtermosztátot. A padlófűtés lényege a tömegáram és annak fentartása. Ezért volna jó tudni, hogy amit kigondoltál az valóban működőképes lesz e ha megvalósítod (vagy "megeszed amit főztél"?). Tudom, hogy a pokolba vezető út a jóakarattal van kikövezve de itt senki sem akarja azt, hogy olyan hibába ess amibe már mások belejutottak ebben padlófűtési témában.
(#) proba válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Az különösen érdekelne, ha a víz 35 fok fölé megy, kb 20 perc alatt, utána mi fogja a padlót fűteni.
Következő: »»   99 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem