Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   307 / 312
(#) szs válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Bár nem pontos, de stabil 3,22 és 4,92.
A 100/450-et sem kell kidobni, jó.
Továbbra is fennáll, hogy a saját menüjét, és az indítási képet (amit akkor mutat, amikor a d-sub nincs bedugva) színhelyesen, rendben mutatja.
Csak amikor a d-sub-al össue van kötve a géppel, akkor váltogatja a színárnyalatokat (és ha az "auto adjust"-ot megnyomom, akkor -az önbeállítás másodpercei alatt- helyesen mutatja a háttérképet)


video
(#) bbalazs_ válasza szs hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Talán van olyan menüje is (speciális), ahol a szinkronjelek fázisát állíthatod, tologathatod.
Szerintem ott lesz a kutya elásva. Másik, minőségibb kábel esetleg? Vagy beforrasztott?
(#) szs válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Van olyan a menüben (phase néven), de hiába állítgatom.

Nem, nem beforrasztott a kábel, kettővel próbáltam (mindkettővel működött eddig az összes monitorom), de ha beszerzek még egyet, azzal is megpróbálom.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) bbalazs_ válasza szs hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
És egy másik forrás esetleg? Laptop? Más felbontás, másik frekvencia a forrásból?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) szs válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
A más felbontást, a más frekvenciát kipróbáltam.

Azt írtam is, hogy már arra is gondoltam: az én gépemmel nem akar teljesen együttműködni -de nincs másik. Már laptop sincs.
Talán holnap be tudom vinni a városba, kipróbálni másik gépen.
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Én nem látom a zöld színt és a zöldre van szinkronizálva. Valószínű, hogy hibás a kontrollere.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Az a helzet, hogy amikor rákötöm a gépre, és elindítom, akkor az az ablakocska (ami először megjelenik Windows lévén, és kék lenne eredetileg) -na, az pont ZÖLD-el kezd. Majd utána játszik a különböző színekben.
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 23, 2023 /
 
Van egy samsung lcd monitorom ma pakolás közben megszökött a kezemből és a sarka odakoppant az asztalnak. Megjelent 3 függőleges csík. Az ilyen hibát lehet javítani érdemi áron vagy cserés a monitor?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2023

h.jpg
    
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
syncmaster e1920
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Szerintem ilyen kicsi monitort ingyen is kaphatsz, ha nem sürgős a dolog akkor érdemes lehet várni és figyelni a hirdetéseket. De találtam már e-hulladékban is monitort, de az ritka szerencse volt.
Viszont ha van egy kis szabadidőd javítani, akkor érdemes kicsit áldozni rá hogy jobb képet nézhess.
Ugyan még tavaly karácsonykor, de 6e Ft vettem 3 db 22-23" FHD hibásat, ebből kettő volt kondenzátor hibás, egyik viszont csőhibás, ami ledesítésre vár.
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Mi adta meg magát? Szétszedtem hogy lássam a fóliákat. Azokat megnyomkodtam de nem változott semmi.Van értelme rákölteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) deebo válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Maga az LCD sérült, hulladékosba vele.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
COF..."kontaktossá" vált a Chip On Foil 1-2 "lába"...
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Mint írták COF panelon kell keresni a hibát. Valahol megszakadt, vagy felszakadt a fólia. Hibát talán meg lehet találni ha lassan görgetsz valamit (pl. gumi magnó görgő) és figyeled hol javul meg a kép. Nem csak az üvegen, a NYÁK lemezen is feljöhetett a fólia.
Javítása házilag annyi hogy felmelegítik az adott helyet és átgörgőzik. Viszont ez kb. annyira lesz sikeres mint a videokártya sütőben való javítása. Léteznek ugyan polarizált ragasztók, amik csak egy irányban vezetik az áramot de csillagászati áraik vannak, ezért ez sem járható út.
Javításhoz egyébként ilyen gépet használnak lcd repair machine

Ha csak nincs személyes jellegű kötődés a monitorhoz akkor el kell engedni.
De nem kell kidobni, donorként később még funkcionálhat, ha nem nálad akkor másnál
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Akkor figyelek mikor kerül elektronika hibásan eladásra egy ugyan ilyen monitor hátha szerencsém lesz. Addig meg elviselem. Ha nem akkor lecserélem
(#) Pikkasz007 hozzászólása Ápr 25, 2023 /
 
Sziasztok.
Szaga volt a tv-nek. Szétszedtem. A csatolt fotókon látható mit találtam.
Leszögezném ,én nem értek hozzá, viszont más eszközben kondit cseréltem már és az siker sztori lett.
Ebben is elég lehet egy ellenállás csere és annyi? Vagy az valami miatt melegedett el?
Google keresés alapján nem sok helyen találtam ilyen ellenállást.
4r3 1w 5% - ezt nyomoztam ki a kapcsolási rajzából, ha jól értelmeztem.
Köszönöm, a válaszaitok.
Petya
(#) uniman válasza Pikkasz007 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 / 1
 
"LCD monitor probléma" ...ez meg egy TV?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) Pikkasz007 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Ööhhh.. Elnézést. Monitornak van használva, már csak a mérete miatt is annak gondoltam, mióta megkaptuk.
Egyszerűen át birom varázsolni a másik topikba, vagy írjam újra ott és ez meg törlődik?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) kadarist válasza Pikkasz007 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Szia!
Azon az ellenálláson akkor folyik áram, ha a vele sorba kötött szupresszor dióda (Zener) kinyit. Tápfeszültségek rendben vannak?
(#) szs válasza Pikkasz007 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Most már ne akard sehová átírni. Ott jobban jött volna ki, de most már mindegy.

No, ha az az ellenállás elégett, akkor az a Zener is odalehet (szerintem), amivel sorban van.
(#) Pikkasz007 hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Úgy látom, itt nem csak egy pikk pakk alkatrész cserére van szükség.
Köszönöm a válaszokat.
(#) proba válasza Pikkasz007 hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Azért az ellenállás megnézném, a kinézete ellenére lehet semmi baja. Ha már a kondicsere sikersztori volt, itt is próbálkoznék, a primer oldalon is szétnézve.
Nem csak a táp panelen nézelődnék, mert lehet nem is az ellenállás volt büdös. ( a szag összetétele árulkodó lehet kondi, félvezető ellenállás) Az ellenállás mintha nem lenne annyira büdös.
(#) Pikkasz007 válasza proba hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Szia.
Kiforrasztottam az ellenállást és égésnyom volt alatta a nyákon. Lehet nem maga az alkatrész volt a büdös hanem a nyák. Ahogy szétkaptam a tvt/monitort körbeszaglásztam gyors és azt a részt éreztem büdösnek, utánna láttam az égés nyomokat.
(#) uniman válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Azért ez nem annyira egyszerű! Ez egy 19"-os 16:9 LCD kijelző...(persze a típusszáma nem lett leírva) Nos, hasonlóra évek óta várok, hogy elcsípjem (sőt ez csak 18,5"-os, V185BJ1-LE1 Rev. C1). Igaz, ez ráadásul ledes.
Szólj(atok) ha ilyet láttok valahol...
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Samsung ls19clnsb/en cb19ws
Na ilyen monitort sikerült részlegesen tönkre vágnom
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Meg is lehet fordítani dolgot. Adj fel hirdetéseket mindenfele hogy mit keresel.
Nekem így sikerült megjavítanom az alaplaphibás 2k-s monitorom.
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Már csak ősszel október felé fogok vele foglalkozni. Napok kérdése és indul a szezon és olyankor örülök ha lyuk van amire ülök. Jelenleg a fatárolónak a tetejét fogom megcsinálni holnap ha az időjárás engedi. De nem rossz ötlet. Elektronikai hibásat keresek majd.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 1, 2023 /
 
Sziasztok

Belinea 2225 S1W

A képen látható dolgot műveli, de csak miután feléled a windows, amúgy amíg betölti a dosos ablak jó
Nem volt semmi baja, amíg az OSD menübe nem kezdtem álligatni ész nélkül A pixel clockot.
Úgy voltam vele, ha visszafele léptetem, majd megtalálom azt a pozíciót ahol jó lesz, hát nem így történt.
Ráraktam egy másik monitort és megnéztem a windows képfrissítését és 60 Hz, beállítottam erre, de semmi változás.
Sajna nem tudom, hogy hol volt eredetileg, de legyünk őszinték, senki nem számít arra, hogy egy osd menü álligatásból ekkora pofáraesés lesz.
Nyomtam neki egy gyári visszaállítást, de semmi.
Van valakinek ötlete?
(#) deebo válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Inkább a PC-d műveli ezt szerintem, konkrétan a VGA dobja el a vasat, amikor indítaná a driver.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Hát ősz még messze van. De addig is érdemes utána nézni a monitornak, ugyanis ezeket általában családban gyártják. Lehet hogy pont ugyanilyet nem fogsz kapni.

Az enyém egy hibás DELL 25"-ös volt, és mint kiderült ugyanez a belső van a 25" ; 27" ; 29" monitorban is. Pusztán csak a fizikai mérete volt más, felbontás, belső felépítés ua. volt. Amit sikerült szereznem az 27"-os alaplap volt, de ezzel is teljesen jól működik. Mindössze az OSD menü van kicsit elcsúszva, de ez engem két okból sem zavar, egyrészt igen ritkán piszkálom a beállításokat, másrészt lusta vagyok.
Úgy lehet segíteni az OSD hibán ha átírásra kerülne monitor EEPROM-ja, de lusta vagyok hozzá tekintve hogy 5 db van az alaplapon, amit le és vissza is kellene forrasztanom az íráshoz.
Következő: »»   307 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem