Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   339 / 342
(#) Hutty válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Csak annyit árulj el, mi szükség erre az összeállításra.

( Két tekercs, különböző menetszámmal, átmérővel, ellenállással és 220V-os feszültségre. Frekiváltó három szimmetrikus tekercs, 380V kimenettel. )
(#) Villanymozdony válasza Hutty hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Régi mosógépet szeretnék átalakítani, főleg a centrifugát felgyorsítani kb. az 50 Hz melletti sebesség kétszeresére. Centrifugáláskor felfuttatnám 100 Hz-ig.
Elvileg kisebb teljesítmények esetén megoldható. Rakott össze valaki hasonlót?

VFD.png
    
(#) erbe válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 12, 2024 / 1
 
Kössél életbiztosítást!
(#) Tomi111 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 13, 2024 /
 
Szia! Szerintem ehhez való frekvenciaváltó kellene, bár a motort nem akkora fordulatszámra tervezték. Az egyfázisú motor tekercsei amúgy sem 120 fokban vannak eltolva, mint a háromfázisúé, a frekiváltó pedig ilyen motort "vár".
(#) erbe válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 13, 2024 / 1
 
Idézet:
„bár a motort nem akkora fordulatszámra tervezték.”

Az semmi. A mosógép szerkezetét a kis fordulatszámra méretezték. Elkezdi kétszeres fordulatszámmal pörgetni. Nem elég precíz a kiegyensúlyozás, a lengéscsillapítás, ... Valami reped, törik, repül, ...
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Jan 13, 2024 / 3
 
Egyszer volt az Audiban nyílt nap, senki nem akart eljönni a fórumról.
Állok ott egy hordószerűség előtt, akkora volt hogy hárman sem tudtuk volna átölelni.
Felmegyek a pódiumra, van két páncélüveg ablak a tetején, az egyik előtt egy fekete kocka.
Vakarom a fejem, odajön a mérnök gyerek, hogy "Segíthetek?"
Ez a mi bánat?
Ezzel teszteljük a villanymotorokat.
Hogy?
Elkezdjük pörgetni, ameddig bírja.
És ez a fekete izé micsoda?
Ultrakamera, ezzel vesszük fel ahogyan szétrepül.
Őőő, és mi szokott elsőként elszállni?
Az az öntvénygyűrű, amibe a kiegyensúlyozáshoz belefúrnak.
(#) mlaci96 hozzászólása Jan 14, 2024 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam egy marógéphez, amit frekvencia váltóról szeretnék üzemeltetni, de semmit se tudok a motorról mert semminek nincs adattáblája, és 3 fázisom sincs hogy megmérjem az áramfelvételét. Van e módszer arra hogy megtudjam komolyabb bontás nélkül hogy mekkora, milyen freki váltót vegyek hozzá, illetve van e lehetőség két villanymotort külön külön üzemeltetni ugyanazon frekvenciaváltóról? Lenne még hozzá egy szupport köszörű is, mindkettő csillag delta motornak tűnik számomra.
A villanymotorról képeket mellékeltem.
(#) Villanymozdony válasza mlaci96 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Multiméterrel le kellene mérni a tekercsek ellenállását, abból lehet következtetni a motor teljesítményére.

A frekiváltó jó ötlet, mert elég neki a 220-as betáp. A motort viszont kösd át deltába, mert a vonali feszültsége 220 V körül lesz, mármint amit kiad a frekiváltó.

Ránézésre egyébként 0,75 kW körüli lehet, vagy valamivel alatta. Érdemes olyan frekiváltót venni, ami tud auto tunningot. Ilyenkor a frekiváltó első indítás előtt leméri a motor paramétereit, és aszerint fogja működtetni.
(#) mlaci96 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
9 ohmosak a tekercsek, ebből én 550w körülire következtetek, helyesen?
Mindenféleképpen deltába szeretném kötni.
Milyen gyártmányú, típusú frekvencia váltót ajánlanál hozzá?
(#) Zsocca hozzászólása Jan 23, 2024 /
 
Üdv,segítségre lenne szükségem egy kapcsoló bekötéséhez.Van egy olasz asztali körfűrész 230v-al használom de a kapcsoló szétment.Egy indítás rásegítős kapcsoló van rajta de nekem nagy falat.A motorból 7-s kábel jön ki szürke,piros fekete,kék,barna,narancs,zöld-sárga.A dugótól három ered kábel megy a kapcsolóhoz.A régi kapcsolón P és F jelölések vannak az újnál 1-6-ig a rajzon pedig L1(2) L2(3) U(1) V(4) és 5.A motor narancs kábel össze van kötve a másik kábel kékével és a két zöld-sárga is össze van kötve.Az új kapcsoló egy Apator 4g10-15-pk.A kérdésem,hogy az új kacsolónál mit hova kössek?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024
(#) Zoltan2 hozzászólása Jan 24, 2024 /
 
Sziasztok. Segitséget szeretné. Egy házilag épített asztali körfűrészhez szeretnék egy csillag delta inditást csinálni. Azt szeretném tudni hogy pontosan hogy tudom kiszámolni a fövonalí mágneskapcsoló méretét a csillag mágneskapcsoló és a delta mágneskapcsoló méretét. Szeretném így megcsinálni nem 3 egyforma méretüvel.
(#) gulyi88 válasza Zoltan2 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Motor adattáblát fotózd be.
Nagy az esély rá, hogy a motorod nem lesz alkalmas 400V-on delta üzemre.
(#) VIM válasza Zsocca hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Szia! A motor kapocslécéről közölhetnél egy fotót, hogy azok a kábel erek honnan jönnek és hová tartoznak, mert így elég lutri a "mit hová kössek" felvetés. A bekötése a rajzon látható HA 1 fázisú indító kondenzátoros asszinkron motorról van szó. A lényeg, hogy az L és N (fázis és nulla) belemegy a kapcsolóba a 2 és 3 pontra a dugvillától. A motor kapocslécén be van kötve a kapcsolóból visszadott L és N, azt kell az új kapcsolnál az 1 és 4 pontokra kötni. A kapoccslécen még be van kötve a kondenzátor egyik vezetéke és a másikat a kapcsoló 5. pontjára kell kötni, az lesz a "starter". A zöld-sárga az földelés lenne és az a motor fém házához kell, hogy csatlakozzon.
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Hello!
Igen, de itt 7 vezeték megy a gép felé és nem tudni mi okból. (Legalább is én nem tudom.)
Én próbáltam lerajzolni a kapcsolót, persze nem tudom melyik kontakt mikor zár.
De az látszik, hogy a hálózat egy vezetéke (nem a z-s) direktbe egy a motor felé. Ha ez nem egy fixen telepített gép, akkor ez szabálytalan.
Egyébként is egy körfűrésznél, szerintem nem lehet egy ilyen kapcsolót alkalmazni. Mert ha kimarad a hálózat, majd visszajön elindul a gép. És biztonsági Vész-Stop gombot sem lehet hozzá alkalmazni.
Igazából csak az tudna tanácsot adni, aki ismeri ezt az olasz csodát. Én minden esetre nem adnám a nevem egy ilyen megoldáshoz..

Fűrész.png
    
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Szervusz! Én úgy gondoltam, hogy 5 szál köthető be a kapcsolóba egy a kapcsolón kívül volt összekötve a z-s pedig a hetedik, de ez sem kötődik be a kapcsolóba.
Idézet:
„Van egy olasz asztali körfűrész 230v-al használom”
... hát ez lehetne beszédes is abból a szempontból, hogy ez a motor esetleg előzőleg három fázisról ment de most egy fázisra van bekötve? Többségében minden utólag fog kiderülni "nekünk" meg marad a látnoki megérzés. Majd ha lesznek képek többet fogunk megtudni erről a motorról.
(#) Zsocca válasza VIM hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Köszönöm a választ.Holnap kibontom és lefotózom.
(#) Zsocca válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia.Lefotóztam és le is rajzoltam mert nem igazán látszik.A motorban két helyen megy be kábel és mind két csoportban van fekete zöld és piros.A rajzon M1 és M2-nek jelöltem a két csoportot.A dugótól a barna van bekötve a kapcsolóba a kék össze van kötve a narancssárgával a zöld-sárga a zöld-sárgával.Remélem használhatóak az infók.Az a bajom,hogy ilyen kis munkára nem találok embert.Ha nem megy akkor lehet az egyik karbantartó eljön és ránéz.Azért köszi,hogy eddig is foglalkoztak a dologgal.
(#) Gafly válasza Zsocca hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Az a bal második kötés a sorkapcson elég gönye, mindenképpen rendbe kellene tenni a kapcsolótól függetlenül...
(#) VIM válasza Zsocca hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Bíztam benne, hogy ilyen képeket fogunk kapni. Hol a relé? Nem kondenzátor volna az amit Te relének vélsz? Hová van bekötve a hálózati csatlakozó aminek a végén a dugvilla van? ... meg ilyenek volnának a további kérdések.
(#) Zsocca válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Láttam,hogy elég rosszul néz ki.Van egy ami meg is van égve.
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Jogos a meglátásod, az nagyon ki van melegedve de úgy, hogy azt ki kell belőle vágni, mert annak a csavarjait már nagy valószínűséggel nem lehet kitekerni.
(#) Zsocca válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Az a fehér henger akkor kondenzátor.A dugvillás kábel barna vezetéke a kapcsolóba van bekötve a kék össze van kötve a narancssárgával (ezek nem mennek a kapcsolóba) a zöld sárga meg rá van kötve a házra.A kapcsolóba a motor felé csak öt kábel van bekötve.A képen a dugvillás kábel barnája együtt van kötve a 7 eres barnájával.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2024 / 2
 
"gönye" Na még ezt sem hallottam soha. Nna de úgy nem térhetek este nyugovóra, ha nem tudom mit jelent.
Első találat: Sövények és gyepük mellett tenyésző felfutós növény, mely mindenre rátekerődzik, fekete bogyókat terem, s vastag, húsos és kellemetlen keserűségű gyökere van. - szerintem ez nem lehet.
Második találat: Púpos, erőtlen, ügyetlen. - az erőtlen már ideillő lehet.

Egyébként mindegy mit jelent, igazad van.
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Többet kellene bandáznod Granpával, egyből jelentősen gyarapodna a szókincsed.
(#) uniman válasza vision61 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Rossz helyen nézed: Bővebben: Link
(#) vision61 válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szerinted ezt hol találtam: Púpos, erőtlen, ügyetlen.
(#) uniman válasza vision61 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Bocsi a sövénynél eltekerődztem...
(#) VIM válasza Zsocca hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
A kézben tartott kapcsolóra mi van írva, mi a típusa? Ez is olyan starter állásal rendelkezik mint amit be szeretnél kötni?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2024
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Az talán egy Bremas IEC408-AC23/AC3 sorozatú kapcsoló lehet...
De a motor kivezetéseinek a beazonosítása is fontos lenne...mérni, mérni+még 1X.
Talán hőkioldó is külön ki van vezetve belőle
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2024
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Csináltam egy Móricka rajzot, mert elég sok a madzag és a felesleges kötés.
Következő: »»   339 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem