Fórum témák
» Több friss téma |
Hi.
Lehet csak én nem fogom fel, de jlc-nél nem egyértelmű nekem hogy jön ki a végösszeg, mikor le van kuponozva, összegzésnél mégis a kupon nélküli árat veszi figyelembe.
gerber fájlSziasztok!Hogy lehet úgy legyártatni a nyákot, hogy egyes forrszemekre is tegyenek forrasztásgátló bevonatot? EAGLE-ben a gerbernél mit kell beállítani? Arra gondoltam, hogy a paneltervezőbe valamelyik rétegbe szerkesztek a forrszemekre pöttyöt. De melyik rétegbe kell megcsinálni? Talán a "finish"-be?
A limit-nél beállított mérettel megegyező, és tőle kisebb furatokat tartalmazó PAD-ek fedettek lesznek. Most látom, hogy a mellékletemen a bekarikázásom alatt le is van írva a funkció.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2024
Köszönöm, erre gondoltam.
Ezek a rétegek mire jók?
lustaság fél egészség.
nézd meg tutorial-t minden le van írva
Nem vagyok lusta. Én leírom a nagybetűket is.
Nem tudom feltűnt-e, hogy nem az egész listát jelöltem be, csak néhányat, amiket nem értek. Olyan veled nem fordult még elő, hogy ilyenkor megkérdezed? Szeretnék panelt rendelni és nem tudom ezeket a rétegeket mikor kell alkalmazni. A nyák külső élére (amin a kontúrmaró megy), hogy lehet ón bevonatot kérni? Melyik réteggel? A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2024
Panel élét nem ónozzák le szerintem.
Ha külön mdgbeszéled akkor talán.
Szerintem esélytelen. A darabolás/kontúrmarás az utolsó munkafázisok egyike.
Köszi!
Ezeket a rétegeket meg tudnátok mondani, hogy pontosan mire jók?
Másodszor kérdezed ugyanazt. Elég pontos gyártói leírás van minden réteghez, mellékeltem az én példányom erről (ez nem egy friss dokumentum, de a lényeg valószínűleg nem változott).
De ez csak ajánlás, és ugyan szerintem minden feladatot lefed, semmi akadálya az önállóskodásnak. Kis túlzással minden réteget arra használsz amire akarsz, sőt saját rétegeket is létrehozhatsz. A végén úgyis csak a gerberek lesznek fontosak, az nem számít hogyan hozod azokat létre. Amikor elvileg gazdaságosabb, deA történet - mintha ma történt volna - arról szól, hogy tegnap rendeltem a JLCPCB-től munkákat.Mint józan paraszt az eszével arra gondoltam, mindkét nyákot egyszerre rendelem meg és nem sokkal lesz drágább a szokásos 2 $ + sallangnál, vagy annál is jobb. Valami érdekes volt, hogy az egyik munkát erre az összegre számolták, a másikat meg a duplájára, mert egyre van ez a nagyon tenyérbemászó olcsó 2 $... Szóval 1 híján 20-ra jött volna ki az együttes rendelés, így kipróbáltam egyesével a rendelést és... Bizony, 4.99.- $/db, szállítás, TEHÓ, papi 10-ed, stb. akárhányszor összeadtam, mindig majdnem a fele jött ki az együttes rendelésnél. Maradtam ennél és lesz egy plusz pofás kis kék dobozom, amiben szállítanak. Nem tudom, miért van ez így, de valaki szerint a Gyártónál ez a protokoll, én meg örülök neki. A Céggel messzemenőleg meg vagyok elégedve minden téren, jegyzem meg.
Szia!
(JLCPCB) Kicsit elbizonytalanodtam én is, mert nekem a szerelés is kellene. Igen szép összeg lehet egy darab sima felület szerelt alkatrésszel minden, mert basic-ben nem található az alkatrész, a labor előkészítése és a gép etetése sem olcsó. A kézi beültetéssel megoldható alkatrészeknél is plusz költséget kell fizetni. (USB header, Pin header stb, szóval minden olyan ami nem SMD alkatrész) Így már 18-40$ körüli lesz minden 5db esetén is. Tudsz, vagy tud valaki valami trükköt ezen összegek csökkentésére? Nekem a 10 000 feletti rendelés ugrott be, hogy arányaiban csökkenjen az ár/PCB. Ennél jobb megoldás kellene, mert ekkora mennyiség túl sok lenne! Köszi mindenkinek!
33-34 Ez speciális felület, például a PCB kártya csatlakozók aranyozása..stb
37-38 in circuit tesztpontok, áramkörök gyártáskor ICT mérésekre van kialakitva 39-40 terület megörzés tervezéskor, ezekre a területektre nem kerülhet alkatrész 41-42 hasonló mint a 39-40 réteg, csak ezen a területen sávokat nem lehet elhelyezni 43 szintén hasonló terület az előzőekhez, itt VIA nem helyezhető el 47 panel, áramkör méretek 48 panel dokumentációk, gyártási leirások..stb 49 beültetőgépek referencia pontjait tartalmazza tx top azaz felső oldal bx bottom azaz alsó oldal Ez egy egységes rendszer amit kitaláltak, a nyomtatott áramkörök tervezés, és gyártás szegmensében használt elnevezések, jelek. Ez pontosan úgy van definiálva mint egy áramköri alkatrész rajzjele, mindenki ugyan úgy tudja olvasni, és érteni. Szóval érdemest ezt követni amellett, hogy természetesen bármelyik réteget használhatod bármire, ahogy a dióda rajzjelét is keverheted az ellenállással vagy tranzisztorral, ha az a cél, hogy értelmetlen dolgot hozz létre.
Nem tudom, mit lehetne még csinálni...A gyártást a szokványos méret darabszámban olyan hihetetlen olcsóba kerül, hogy tátva marad.
Ráadásul valami bónusz járvány is van náluk, már majdnem úgy néz ki, hogy a majdnem 5 $-os bekerülés - szállítás, adók, készítés - mellé még igénybe vehettem volna 5 $-os bónuszt. Azért ahhoz már pof. - arc - kellene, elszégyellném magamat. Így hát, sajnos, vagy nem, kint csináltatjuk, amire szükségünk van... Legutóbb egy másik gyártóval csináltattam, az igaz, 10 db a legkevesebb, de még itthon a NAV + posta ca. 1.200.-Ftért láttamozta a gyártmányomat. Így se volt sok. A JLCPCB mindig kitesz magáért, most ez van úton a szemérmetlen 1.900.-Ftért
2025-03-24
Az elkészített anyag postára adva... Ez egy sima, legtágabb idejű, legolcsóbb szállítási módot választva.
Amúgy tényleg, elképesztő jó minőségben és legfőképp olcsón megcsináltak mindent. Az alkatrészek meglepően sokba kerülhetnek, például a 2.54mm screw terminal block-ok, azok drágábbak, mint a PCB önmaga!
A forrasztás sajnos ennyi, nem lesz olcsóbb, de nehéz, mert például egy Arduino fejlesztőkártya, amiben minden láb ki van vezetve és a screw terminálok is rajta vannak, az olcsóbb, mint a gyártótól relatíve kis mennyiségben beszerzett, de nem szerelt terminálok önmagában. A mennyiség a lényeg ezek szerint. De tényleg szépen és meglepően gyorsan meg is érkeztek a PCB-k, szerintem jók is lettek, de tesztelem. A csomagolásuk is igényes, szép a kék doboz a saját logójukkal. Az EasyEda-val meg teljesen kompatibilisek, semmit nem kellett külön dolgoznom a megrendelésnél. Különben tökéletesen meg vagyok elégedve velük.
Én erre most figyeltem fel, hogy minek hízik a végösszeg 30 euróra kuponnal pár smd felrakásával konkrétan 9db. Bár az vicc, hogy 270k 1206 vagy 0805 nincs basicben.
Ez milyen műveletA legutóbbi panelrendelésem óta megváltozott néhány dolog a gyártói honlapon. Többek között felfigyeltem az első műveletre, ami nem egészen világos mit is takar.Aki tudja, árulja el.
Sziasztok!
Ennyire megemelkedett a szállítási költség vagy valamit rosszul állítottam be ![]() JLCPCB visszadobott gyártásMost rendeltem a JLCPCB-től paneleket, vagyis csak szeretnék, mert minden panelemet a következő üzenettel dobta vissza a rendszer: "1.The gerber files need to be replaced because the outline line copper layer and there is short circuit, please kindly check"Mellékletben az egyik panel, szerintem nincs semmi a penelen kívül, aminek ne lenne szabad ott lennie. Nem értem mit kellene máshogyan csinálnom, hogy jó legyen, valaki járt már így? (Az lenne a baja, hogy kilóg a felirat? ) A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2025
Az üzenet számomra egyértelmű. Zárlatos a rézréteg.
Egyébként a képed alapján nem lehet semmit véleményezni, - mert a gerbereket nem így szokás megjeleníteni, hanem külön színnel mindent . - illetve felfedezhetőek valamiféle szigetszerűségek, amiknek furcsa frikk-frakkok alkotják a szegélyét. - a feliratnak sem kellene kilógni, de azt simán le tudják vágni, ha egyébként van értelmes kontúr (ez sem látszik a képen). - ha a gerbereket is felteszed, akkor az itteni olvasók hatékonyan tudnák véleményezni. Idézet: „(Az lenne a baja, hogy kilóg a felirat? )” Nem, az a baj, hogy azt gondoltad ez igy jó. Azt kell átadnod gyártásra ami hasonlit egy panelre, nem lóg, nem keresztez...stb. Ezt igy nem lehet odacsapni....
A kép amit mellékeltem azt a gyártó küldte és azon minden layer rajta van, nem ilyen a panel terv természetesen, bár úgy látom jobb hülyének nézni az embert errefelé. Nem tudom miért ilyen kinézettel nézik ott.
Gerber viewerrel normálisan néz ki. És már máskor is gyártattam ott nyákot, addig nem volt ilyen gond. A hiba közben pedig megoldódott, leírom hátha más is belefut: Tehát a JLCPCB-től letöltött cam fájl használatánál már nem szabad semmit módosítani a gerber generálásánál, én módosítottam egy apróságot és ezért dobták vissza. Csak újra kellett generálni változtatás nélkül és minden jó lett!
Milyen előnyt ígér a gyártó CAM fájlja? Én eddig magam állítottam be melyik rétegen mit akarok látni, és sosem volt ebből probléma (SprinLayout és Eagle programokkal). Mint ahogy a saját fájl-neveimet is mindig megértették, ebből sem volt eddig félreértés.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2025
Leginkább ott látom ennek előnyét, hogy minden beállítás biztosan jó, ha nem nyúltam volna hozzá, akkor nekem is jó lett volna. Ez inkább azoknak jó, akik nem akarnak annyira belefolyni ebbe a részébe, csak minél egyszerűbben jó panelt akarnak gyártatni. Ha valaki ebben nagyon benne van, akkor neki ez igazából semmilyen előnnyel nem jár szerintem. A panel tervezést megtanultam, de ez a része messze áll tőlem, nem is igazán érdekel a gerber meg ilyesmik annyira, nekem ez ideális megoldás, hogy hibátlan panelt kapjak.
Igen, ebben van realitás, de csak ameddig az alkatrészek is mind "gyáriak", illetve a tervezéskor is pontosan oda teszel mindent ahová azt mások elképzelték.
Viszont ha van valamilyen egyediség, akkor az magával hozhat eltérő beállítási igényt. |
Bejelentkezés
Hirdetés |