Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   528 / 3949
(#) vizor válasza djgaby hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Hangerőhöz nem jó a lineáris poti, logaritmikus kell, 10K és 50K közé essen.
(#) besi99 válasza vizor hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
márt csak azértis, mert az emberi fül is logaritmikus, éppen ezért használjuk a hangnyomás, hangerő relatív mértékegységeként a "dB " decibel egységet. Kerekítve 3dB gyök 2, 6dB kétszeres, stb hangossági fogalmakat
(#) Vacok hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogy néz ki egy pc ventilátor kapcsolása?
Leégett egy pc táp, és a benne lévő ventilátort szeretném feléleszteni, de mivel az is összeégett nem tudom, hogy a benne lévő alkatrészek hogy vannak egymáshoz kapcsolva. Az egész guglit átkutattam, de egy oldalt se találtam, ahol le lenne rajzolva egy ilyen ventilátor kapcsolása.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) kendre256 válasza Vacok hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Szerintem az ilyen pc ventillátorok kapcsolását az sem tudja, aki gyártja. Ha nem működik, amit gyártott, akkor összerak egy másikat
(A ventillátorokat leginkább cserélni szokták, javítani nem hiszem.)
(#) proli007 válasza djgaby hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Hello!
Ez már azért is vicces kérdés volt, mert amit belinkeltél, az álló helyből logaritmikus "B" típusú volt. Vagy keresztkérdés volt, hogy figyelünk-e?
üdv! proli007
(#) webinas hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem pár SMD ellenállás értéke.
Kisilabizáltam, csak kíváncsi vagyok, hogy jól értettem-e?

Első két vagy három szám az érték, a harmadik vagy negyedik pedig a szorzó.

Ebből adódóan:

752 = 7500 = 7,5K
392 = 3900 = 3,9K
473 = 47000 = 47K
123 = 12000 = 12K
223 = 22000 = 22K

Ez így helyes?
(#) Sir-Nyeteg válasza webinas hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Tökéletes
Szorzó: 10 hatványa.
(#) webinas válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Köszi!
Lassan csak belejövök!
(#) djgaby válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
az egy "B" típusú 10K Lineáris.
Igaz az oldalon egyből ezen termék alatt ott szerepel az "A" típusú 10K logaritmikus..
(#) dorina0415 hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok:Segítsetek.Van egy suzuki ignisem.Kivettük az aksit és kér a cd hez kodot.És nem kaptam még használati útmutatót sem a rádióhoz.csak 10000 forintért kapok új kódot.Van valakinek ötlete?
(#) djgaby válasza dorina0415 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
így a többiek sem tudnak segíteni...
milyen rádióról van szó?(típus, márka)
(#) Kicsa hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Pár oldallal előrébb volt néhány kérdésem egy, az oldalon megtalálható feszültségőrrel kapcsolatban.
HSZ

Mostmár csak egy kérdésem maradt,a 2. oldalon található kapcsolási rajz és a 3. oldalon található Eagle-s kapcsolási rajz és nyákterv nem egyezik. Konkrétan a legalsó led : 2. oldalon úgy van berajzolva a led mint a többi : IC kimenetén ellenállással csatlakozik a pozitív fele,negatív pedig a földre megy. Ezzel szemben az Eagles file-okban a negatív pólusa megy az ic kivezetésére ellenállással,másik fele pedig a pozitív tápfeszültségre megy. Melyik a helyes kapcsolási rajz? Én azt mondanám hogy az első viszont a nyákterv is a másik verzióról szól.
Köszönöm szépen előre is a segítséget
Üdv Kicsa
(#) bancsi15 hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki megnézné nekem, hogy ez így jó-e?
Olvastam, róla, de nem vagyok biztos az értékekben, és hogy kell-e az a terhelés a -12V és a GND közé.

Köszi

táp.JPG
    
(#) aderka válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Szia!

Nem kell a terhelés. A C3, C4 kondik nagyok. oda 1 µF-os kondik kellenek, vagy esetleg ugyan úgy 100nF.

üdv: Dávid
(#) aderka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Ez esetben bocsánat, a rossz infoért.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Hello!
Őszintén szólva, én még nem találkoztam ennek a negatívági előterhelésnek a problémájával. (persze minden gyártó, minden termékét, nem próbálhattam ki)
Azt tapasztaltam, hogy a negatív stabik sokkal hajlamosabbak a gerjedésre, mint a pozitívak. Így ott sokkal inkább indokolt a minimum 100nF-ok alkalmazása úgy be, mint kimeneti oldalon, közvetlen az IC lábainál. Amikor nem a stabi feszültségének megfelelő kimeneti értéket mértem, szinte kizárólag a gerjedés volt a probléma.
üdv! proli007
(#) Csaplar hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Van valamilyen szenzor, aminek a segítségével pontosan lehet magasságot mérni?
Szeretnék egy kis elektronikát építeni, ami repülés közben rögzítene értékeket...
(#) bbalazs_ válasza Csaplar hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Esetleg valami regebbi, soros poron kommunikalo GPS egyseg, mikrovezerlovel?
GPS x idonkent tolja ki az adatot a porton, uP feldolgozza, rogziti, stb.

(#) Csaplar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Jó volna ha volna valami olcsó szenzor, de ha más nem akkor a GPS is megteszi...
(#) wg_kezdo hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Van egy sima 2000 Ft-os telefon készülékem (vezetékes).
Az vele a probléma, hogy nagyon halk a beszédhang.
Van valami egyszerű módja annak, hogy felerősítsem? Alig hallani valamit.
Nem sok hely van benne úgyhogy valami helytakarékos megoldásra gondoltam.
(A hangszóró kimenő hangját szeretném erősíteni azzal van a probléma. Vagy én kezdek süket lenni ).
(#) bbalazs_ válasza Csaplar hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
A sima magassagmero a legnyomason alapul, de kalibralni kell a foldon.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Helló ! Szerintem aderka a 100µF-ról beszélt mert az tényleg sok 10 µF -ig bezárólag elég . Feltettem a tápot a ki mit épít-be a trafóddal.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Igyekszem csak a szabad idővel van gondom. Azt hittem ha nyugdíjas leszek lesz időm bőven ,hát tévedtem.
Bocs a kondi pozició száma elkerülte a figyelmemet
(#) elektro777 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
köszi a választ!
Bocsi most már használom
És most szeretnék egy mini erősítő
t is építeni, ez elvileg egy nagyon egyszerő kapcs rajz, csak azt nem értem rajta hogy miért van az R3, ellenállásnál, meg a C5,C6-os kondinál az hogy jelentéktelen? Most én oda mit tegyek? Én arra gondoltam, hogy 1ohm ell. és 1 pF kondik. Ez így jó?
Előre is köszi!
(#) proli007 válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hello!
Az nem azt jeleni, hanem hogy nincs beültetve. Ha megnézed a gyári adatlap ajánlott rajzát, akkor láthatod, hogy a C6 helyére egy 100µF/25V-os kondi, az R3 helyére egy 1ohm, míg a C5 helyére egy 100nF-os kondit ajánlanak.
üdv! proli007

TDA2003.png
    
(#) Szebence hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
A maximális feltölthető file méret az 3MB? Azért kérdezem, mert egy 2,05MB-os rar file-t enm tudok csatolni az egyik hozzászólásomhoz)
(#) hapro válasza Szebence hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
2Mb a korlát tudtommal.
(#) Frankye válasza hapro hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Így van, annyi.
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszönöm a választ!

Be szeretnék regisztrálni egy elektronikai oldalra, de 5 kérdést kell megválaszolni, ha nem megy, akkor csak napok után tudok újra próbálkozni... Van egy kérdés, amit nem tudok, ebben szeretném a segítségeteket kérni:

Milyen modulációs eljárást láthatunk a képen? Bővebben: Link
a; frekvencia moduláció (FM)
b; amplitúdó moduláció (AM)
c; impulzus-kód moduláció (PCM)
d; impulzusszélesség moduláció (PWM)


(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Az amplitudó az amit kizárok, mert az ugye a maximum és a minimum pontoknál van, de nem ott van értelmezve.
Következő: »»   528 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem