Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző
Lapozás: OK   6 / 13
(#) cafatka hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
hello valki nem tudná megmondani hogy kell bekötni a KS0061vagy Ks0065 és sed 1278 -as ic vel ellátott lcd kijelzöt aminek 14 vezetéke van
2x16-os
(#) semil hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy cserére szoruló LM 170 E01 (LG-Philips)
LCD kijelzőm DELL monitorba való Megfolyt a bal felsó sarokban kb 50 ft-os érme nagyságú fekete folt.
Ha tudja valaki,hogy hol kapok ilyent,annak előre is köszönöm!
(#) Gettobike hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Sziasztok! Vettem egy 2x16 karakteres kék-fehér lcd modult (PMC16021E). Megnéztem a gyártó oldalán az adatlapját (nagyon gyér), sajnos nem derül ki belőle, hogy a háttérvilágítása mekkora áramról és feszültségről üzemeltethető. Ezekre az értékekre lennék kiváncsi, hátha már valaki találkozott ezzel a típusu modullal.
(#) pipi válasza Gettobike hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Az adatlapból nem derül ki a ledek kapcsolása, lehet benne pár led sorban, majd ilyen csoportok párhuzamosan. ha nem mész 20 mA felé nem teszed tönkre, ezt tuti kibirja egy led is, tegyél be egy ellenállást (pl kezd 470 ohmmal), mérd az áramot, a szükséges fényerőig cserélgesd kisebbre az ellenállást
(#) zolee1209 válasza Gettobike hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia!
ITT van egy hasonló, 2x16-os kék- fehér kijelző adatlapja kiindulásnak!
(#) Gettobike válasza pipi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek! Sikerült kikísérleteznem az ellenállást. 220ohm, így 10mA-t vesz fel 5Vról. Ez egy ledes háttérvilágításhoz elméletben nagyon kevés, de a gyakorlat azt mutatja, hogy jó fénye van, tehát így marad. Mégegyszer köszönöm!
(#) Journey hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Üdv!
Megtudná valaki mondani hogy, honnan tudnám letőlteni a PMC16021E8-SBLW LCD kijelző manuálját PDF-be? 2x16-os kék/fehér. Még egy kérdés:egy másik lcd-nek a világításához 4.2V kell, de a rajzon a +5V-ot közvetlen kapja, és a földre van rakva egy 100Ohm-os trimmer poti. Ez így jó? Így tudom majd szabályozni a feszt hogy ne kapjon 4.2V-nél többet?
Köszi a segítséget
(#) zenetom válasza Journey hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Hali!
Nem EZ véletlenül? Mert ha igen, akkor HD44780 kompatibilis...
(#) Journey válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ez az.Köszi király. Kellene még a manuálja is a lábkiosztás miatt. Köszi a segítséget
(#) zenetom válasza Journey hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ezeknek ugyanolyan... Viszont lehet hogy 4 bites... hány kivezetése van? Esetleg egy képet róla?
(#) zenetom válasza Journey hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
(#) Journey válasza zenetom hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Itt van egy pár kép róla, bár nem valami jó minőségűek mert csal telóval tudok fotózni, az Irfanwiev meg nem nagyon akarja kiélesíteni. Köszi az adatlapot, de pont a lábkiosztás nincs rajta(vagy csak nekem nem jeleníti meg), amugy a szokásos 16 van neki. Azt tudom hogy a 15,16 a led +-, az 1 aGND 2 a +5V, 3 a kontraszt csak a feszt nem tudom. De ezekben sem vagyok100% biztos. Ha tudsz segíts légyszi, mert még ma össze kéne dobnom ezt a kijelzőt. :yes:
(#) Stadi válasza Journey hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Ez a kijelző adatlapja. A bekötés majdnem mindenben egyezik a zenetom által linkelt adatlapban foglaltakkal, kivéve a háttérvilágítást, mert ott fel van cserélve a polaritás.
(#) zenetom válasza Journey hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
A lényeg az hogy ami az oldalon van cikk/kapcsirajz, ahhoz tökéletes ez a kijelző, és a programhoz is (LCDSmartie) :yes:
(#) Journey válasza zenetom hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Köszi, sikerült megcsinálni. Itt egy pár kép róla. Még annyit hadd kérdezzek, hogy a Smartie-nek a kezelését hol tudnám megtanulni? Felraktam a gépre az MBM5-öt is, de valahogy nem akarja megjeleníteni a hőmérsékleteket meg az RPM-et.
(#) zenetom válasza Journey hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
A képen ahol a kurzor van, vagyis a kijelölt szövegre kattintasz kettőt és utána leokézod (vagy apply..). Persze arra kattintasz amelyikre akarsz.
szerk.: jajj itt a kép is...
szerk2.: bal oldalon meg tudsz választani a fülek közül hogy miket akarsz kiíratni... De szerintem lehet pluginokat még hozzá leszedni (ne kérdezd honnan ), ami még sok tutiságot ír ki (pl VU meter...).
(#) kontroll hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
sziasztok!
aki tud segítsen!
szétszedtem az mp3mas autórádiómat.a kijelző háttérvilágítás nem működött. ki kellet vennem az lcd kijelzőt mert ugye alatta van a világítás.amikor kiszedtem a kijelzőt az érintkezői nem forrasztva hanem mintha valamilyen pasztával lettek vna rögzítve vagy csak az idők múltával lett iylen.az lcd érintkezői oldala ilyen szilikonos gumiféle szerűség semmi fémes vezető felület.

aki tud arról valamit h hogyan hozhatnám rendbe kérem segítsen.esetleg van-e valamilyen paszta vagy akármi csodaszer amivel éeletre kelthetem.most ugye össze vissza kiír mindent.a rögzítés pedig a nyákhoz lemez keret,át a nyákon 5 helyen és fogóval van gyárilag elforgatva így rögzítették. köszönöm a segítségeteket!
(#) kaqkk válasza kontroll hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Az a gumi csík :maga az érintkező (zebra)
és azért ír ki értelmetlen "jeleket " mert nem a helyére került (elcsúszott) valamelyik irányba . türelemjáték de ha sikerül visszaigazítani a helyére jó lesz !
(#) kontroll válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
hú köszönöm szépen lehet h már repült volna egyet a panel.mert nem lett vna türelmeme végül sikerállt.köszönöm az ultragyors választ!
(#) Auf hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Ki tudja, hogy az LCD-re csatlakozva, a kifejezetten erre a célra készült vezérlő ic-k helyett mással is meg lehet "szólaltatni" az üveglapba zárt folyadékkristályt?
Gondolok PIC meghalytásra, szoftveressen megoldva,
ahogy a képen, A bemenetek, pixelek, piktogrammok, stb, a K pedig egy frkeimeghajtó-n keresztül adná a közös tápot. Vagy valami ilyesmi módon. Olvasgattam ez irányba, de nem sok sikerrel.
Köszi

LCD.GIF
    
(#) pipi válasza Auf hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
létezik pic beépitett lcd vezérlővel is
(#) Auf válasza pipi hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Köszi megtaláltam, : PIC18LF8490
Már csak a soft van hátra így.
(#) tcsaba hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem, egy SAMSUNG UC242911 Grano-AA 2x24 karakteres LCD kijelző leírás.

HELP!
(#) marty9228 válasza tcsaba hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia, esetleg a vezérlő ic típusát nézd meg, ha lehet.
Plusz egy képet tegyél fel.
(#) emmzolee hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Hello

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Találtam egy áramkört, amihez kellene egy 2X16 karakteres kijelző.

Azt írják, hogy ezeket javasolják. : EW162A0YMY vagy EW16240YMY, de az ugyanilyen vezérlőt tartalmazó LCD modulok bármelyike használható.

Én nem értek hozzá sajna. Meg tudjátok mondani, hogy milyen típusok jók hozzá? És hol tudok ilyet venni, vagy valamelyik helyettesítőjét?

Köszi
(#) pipi válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
chipcad.hu -t kérdezd meg
(#) zenetom válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali!
Meg tudnád mutatni az áramkört?
(#) icserny válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Idézet:
„hol tudok ilyet venni, vagy valamelyik helyettesítőjét?”

chipcad.hu (EDT alfanumerikus LCD modulok)
hestore.hu vagy bárhol...

Nézegesd meg a kapható modulok adatlapját (méret, szín, háttérvilágítás és ár szempontjából melyik tetszik). Vezérlés szempontjából tudtommal HD44780 kompatibilisek.

EW162G0GR a legolcsóbb, ennek nincs háttérvilágítása, ez reflektív típusú. Az EW162G0GLY háttérvilágítással rendelkezik. A HESTORE.HU-nál ez a kijelző látszik hasonlónak.
(#) emmzolee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hi

Igen itt a linkje. Ez a pic vezérli majd.

Bővebben: Link

Ez egy távirányítható BCD kódos vezérlés.
(#) emmzolee válasza icserny hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Nézegettem a chipcad.hu (EDT alfanumerikus LCD modulok) oldalt, de hiába, mert nem tudom melyik lehet jó hozzá. Azt sem tudom, hogy a kijelzőkben mit jelent a betűjelzés, bár az adatlapon egyik másikat megmondják. Nekem ez kínai.

Idézet:
„Vezérlés szempontjából tudtommal HD44780 kompatibilisek.”


Ez talán hasznos infó lehet.

Nekem olyan kellene, amelyiknek van háttér világítása, mert dobozban lesz, és nem fog látszódni. Lehetőleg kék-fehér, vagy milyenek vannak még?

Mindegy melyiket választom az EW162 sorozatból?

Mi az a reflektív típus?

A rajz remélem segít. A procit felprogramozva lehet megvenni. Azzal legalább nem kell bajlódnom.

Kössz a hozzám való türelmet.

Következő: »»   6 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem