Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   3 / 1270
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Jajj... :no:
Na ez nem jó hír. Holnap megnézem hogy melyik az.
Nagyfesz tekercs az akad néhány darab itthon.
Volt több komplett csöves VT sorkimenőm, csak hát azt hittem már úgy se kell ilyen az életben nekem, erre meg el nagyfesz generátoroztam őket. Más esetben nem lehetséges az izzás?
Cső az mondjuk van itthon 1-2 bőröndnyi, a PY88-at már valószínűleg cserélni is kell...
Nemtom hogy gyárilag van szelén egyenirányító vagy a a falusi TV szaki rakott a cső helyett bele De legalább nem használódik el....
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Gyári. A rajzon is TS18 van.
Sajna, a booster dióda nem igazán izzhat mástól... Mert a PL504 gyakran izzik a rácselőfesz hiánya miatt, de hát a PY izzás csak zárlatra utal. Persze vannak ott kV-os pF-es kondik, de még nekem sosem volt közülük rossz.
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Sajnos igazad volt

Az impulzus tekerccsel volt zárlatos.
Durkáltam a padláson, találtam egy TA-643-mas panelt, benne egy sorvégtrafóval. nagyos hasonlók, ellenállásméréssel ugyanaz a kettő, csak kb 10 év korkülönbség van köztük szerintem. Ugyanúgy cérnával van odaerősítve mindkettőre egy kondenzátor.
Fel lehetne-e használni a másikat itt?
Itt vannak képek róluk:
A baloldali ami rossz, a jobboldali amit találtam. Igaz ha fel lehet cserélni a kettőt akkor ki kell cserélni a nagyfesz tekercset, mert az eléggé rossz állapotban van....
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Nagyon regen szorakoztam ilyenekkel.
Szerintem nyugodtan hasznalhatod.
A malomkerek tenyleg fura allapotban van
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Mindkettő "egységesített" sorkimenő, csereszabatos.
Már nem tudom mikor19xx-ben döntöttek erről és a VT is meg az Orion is ua kivitelt használta, hiszen a körülötte lévő dolgok is azonosak voltak.
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Köszi a segítséget mindkettőtöknek!
A jó trafóból átraktam a tekercset a rossz helyére, kerestem PY88-as csövet bele, bekapcsoltam, és működik
Bár nem nagyon bíztam benne hogy valaha működni fog ezzel a trafóval
Max annyi baja van még, hogyha normálisan rá van hangolva az adóra (amikor van jó éles a kép) akkor kiesik valamiért a szinkronból. Meg ha tekergetem a kontrasztpotit akkor is kiesik (amikor leveszem a kontrasztot).

muxik.jpg
    
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Szuper! Én is szeretem, ha valami életre kel...
Melyik szinkron megy el? Lehet, hogy csak be kell állítani, bár ha pontos ráhangoláskor lép fel az lehet hogy túlvezérlést okoz vmelyik fokozatban és sérül a szinkron jel. Ezt leosztott antennajellel lehet kizárni/megerősíteni: ha nincs kéznél 75ohmos pí-osztó potid kéznél, akkor húzd ki az antennacsatlakozót lassan úgy, hogy a test része érintkezzen, de a meleg pontját tudd távolítani-közelíteni (primitív piszton-osztó )
Azért gyanús lehet a kompozit-jel osztó 27k 1W-os tagja is - talán megnyúlt és nagyobbat oszt (ezt a kontrasztpotira való reagálásból gondolom).

2.GIF
    
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Yes!
Nosztalgiazom
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Úgy gondolom a hogy a vízszintes megy el, mert mintha oldal irányba futna/ vagy ferdén csíkozódik. Nem olyan jellegű mint ha a függőlegessel lenne valami.
Majd megnézem még hogy mire szolgálnak a potik a hátulján, lehet hogy csak az a baja
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 30, 2006 / 1
 
Tipikus hiba volt a soroszcillátor tekercs vasmagjának elmozdulása a kirohadt gumi miatt...
A pontos beállításhoz le kell állítani a szinkronozást(pl C304 kiforr) és a vasmaggal "lebegő" képet állítani. (tehát úgy tekerd a vasat, hogy a kép középen idegeskedjen, reszkessen jobbra-balra) rögzíteni,ezután vissza a szinkronjelet és OK (ha más baj nincs). Sokszor volt hibás a Ge diódák valamelyike a fázisösszehasonlító hídban és maga az ECC82.
(#) erobi82 hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Nekiveselkedtem a kb2hónapja rossza tévénknek.Lehetséges az hogy gyűrű szerint piros-piros-narancs (22k) ellenállás értéke lecsökkenjen 16k-ra.Ez az ellenállás 1ébként a képcsöre csatlakozó panelen van a tranyók mellett.Találtam 1 másik ugyanilyen színkódút de az csak 19.6k-ra csökkent.Valamint hogy a két képenláthatónak kb.egyezik e a teljesítménye vagy miből rakjam össze, mert pillanatnyilag nincs itthon az eredetihez hasonló ell.áll.
(#) Sebi válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 8, 2007 1 /
 
Elég trágya munka ez a panel :no: ! Iskolában is tanított hibák a gyártásnál/tervezésnél...
Mind1. Én a helyedben az összes ilyen ellenállást kicserélném 2W-os-ra és 1cm magasan ültetném a panelba.
Érdekes ez az értékváltozás, általában nyúlni szoktak (a régi szénréteg 100k feletti) ellenállások.
Egy darabig elbírja a két paralel tag is, de nem hagynám úgy.
(#) erobi82 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
OK Közben feltúrtam a szemetet és találtam remixest méretben kb ott van.Viszont az "alaplapon" találtam 2 elvileg azonos értékűt(gyűrű szerint) sorba kötve 4,8k. Ebből az 1ik 4,9k-ra csúszott fel az még sztem nem is gáz viszont a másik 11,4k-ra
(#) erobi82 hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Na kicseréltem ami betegnek látszott, de továbbra is stand by üzemmód bejön, kapcsolnám be a távrángattyúval, a képernyő villog(olyan nagyfeszesen ) nameg serceg.Ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot akkor egy idő után letilt a táp de ha csak impulzusszerüen akkor többször is tudok próbálkozni.A sorvégtranyót kiműtöttem az jóvolt.
(#) tbence3 hozzászólása Jan 12, 2007 /
 
Hali!
Megszeretném kéredeni, hogy mi lehet a baja annak a TV-nek ami zúg? Mert mikor be van kapcsolva akkor állandóan zúg. Az lehetséges, hogy azért mert a lemezelt trafó 50 Hz-en "rezeg" és ennek van a hangra? Vagy ezzel most nagy hülyeséget mondtam?
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Szép is lenne az a TV a mai világban, amiben lemezelt EI-trafó dolgozna

Valamint azt sem mesélted el, hogy mi zúg...a TV-készülék belsejéből hallatszik a zúgás? Vagy netán a hangszóróból? Ha az utóbbiból, akkor a hangerő változtatásával a zúgás is változik?

Egyébként milyen jellegű zúgásról van szó? Mint a méhecske, kb? Vagy sokkal magasabb hangon lévő zúgás?
(#) Sebi válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 13, 2007 /
 
Nem írtál típust, ill. van-e rajzod hozzá?
(#) dbase válasza Norberto hozzászólására (») Jan 13, 2007 /
 
Ez nagyon nagy szöveg volt:
"Egyébként milyen jellegű zúgásról van szó? Mint a méhecske, kb? Vagy sokkal magasabb hangon lévő zúgás?"
(#) dawe hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Sziasztok!
A mi TV-nk is megpusztult, szétszedtük és volt benne egy púpos elkó. Azt gyorsan kicseréltük, valamivel jobb lett. Viszont a fennmaradó hibajelenség: A képen, ahol nagyobb lenne a fényerő (főleg fehér közeli színeknél) ott sötét csíkok vannak helyette. Én táp problémára gondolok. Szerintetek? Cserélgessek még kondikat a táp körül? Köszi előre is...
(#) tams hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Hello!
Volt egy Orion Jácint TV-nk.
Az alapvető problémája hogy eltűnt róla a zöld szín és a képet csak pirisból meg kékből rakta össze, feketefehéren tökéletesen működött, de színesen nem. Azt mondták a képcső rossz és hogy nem éri meg újat rakni bele.
Van valakinek valami olyan ötlete ami könnyen kipróbálható lenne?
Mondjuk most már más baja is lett mert bekapcsolom és csak méhecskés zúgást hallok, de azt hangosan és nem a hangszóróból szerintem. És amúgy se kép se hang
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Köszi a segítséget!
Kivittük mamámékhoz, kapott normális antennát és teljesen jól működik! Nem ugrál a kép meg ilyesmi... Eddig még nem érkezett panasz
Azt hogy meddig bírja ezzel a trafóval azt nem lehet tudni....
(#) erobi82 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Videoton TS3361, és nem találtam eddig rajzot, nameg le is betegedtem valami vírnyus teljesen padlóra vágott.. :szomoru1: Ha esetleg lenne rajzod azt megköszönném, hátha azzal könnyebb
(#) Sebi válasza tams hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Ebből a kevés infóból csak annyit mondhatok, hogy a képcső valszeg jó. Ugyanis a tökéletes fekete-fehér képhez mindhárom színnek működnie kell, régen - műszerek nélkül - kikapcsolt színdekóderrel beállított FF kép után színesre váltva mindig jó volt a színegyensúly...
(#) Gab_Bee hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
Halee MindenkiNet!

Azzal a problémámmal fordulok felétek, hogy van egy kb 20 éves ( szerelőnél egyszer volt eddig csak, komolyabb hiba miatt..) Orion CTV 3156/K SPOC Tv készülékem, ami a tegnapi napon beadta az unalmasat... :no:

Az egész annyi volt hogy szólt a tv és egyszer csak hallottam egy olyan hangot mint amikor ki/be kapcsoljuk a tv-t, és utánna már nem volt rajta kép, és a hang is csak búgott, továbbá a ledkijelzője halványan világít!

Esetleg nem tudjátok h mi lehet a baja?
vagy mit kellene ellenőrizni rajta?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
Üdv: Gab_Bee
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Senki sem tud valami elindulási 5letet adni? :no: :no:

nah, akkor mind1!

viszem a szerelőhöz...
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jan 19, 2007 / 1
 
Máma megadta (félig) magát nálunk egy ITT TV.
Nem tölti ki a kép az egész képernyőt, az alja hiányzik, össze van gyűrve egy csíkba....De a többi része teljesen jó
Ilyet mikor szokott csinálni?

teve.jpg
    
(#) Dudus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Nézd meg a függőleges eltérítést, keress rossz kondikat, szakadt, megnyúlt ellenállásokat. Sasszi-számot nem tudsz??....valahol hátul az adattáblán rajta szokott lenni, akkor küldök rajzot.....
(#) Dudus válasza Gab_Bee hozzászólására (») Jan 19, 2007 1 /
 
Gabi

Sokminden lehet, de ha olyan relébehúzásra hasonlító csattanásszerű hang volt, akkor sorkimenős valószínűleg.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
A rajzot nagyon megköszönném!
A típusszáma: ITT Ideal Color 3448H
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Van hozzá rajzod?
Következő: »»   3 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem