Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   47 / 163
(#) Alkotó hozzászólása Dec 23, 2009 / 1
 
Kihagytam a kapcsolást, most pótolom. Így háromból talán már összeáll egy egésszé a kép.
Még valamit kihagytam, amiről itt sokszor volt szó. A nyugalmi áram beállítása teljesen problémamentes volt. Nem tapasztaltam semmiféle említett anomáliát. Viszont érdekelne, kinek milyen nyugalmi árammal volt a legjobb tapasztalata. Én 80mA-el hallgattam, azzal jó volt.

rajz.pdf
    
(#) highand válasza water hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Köszönöm, hogy válaszoltál, és igyekeztél meggyőzni, de a véleményem fenntartom. Szerintem ez egy FET-re utánérzett TEXAS és egy paraméterében biztosan rosszabb annál: nagyobb a saturáció.

További problémám az vele, hogy sehol sem látom a túláramvédelmet, ami a Texasban azért benne van.
(#) water válasza highand hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Nagyon nincs kedvem vitázni...
Csak a véleményemet mondtam el, semmiről sem akartalak meggyőzni. Ahogy már említettem a kettőnek semmi köze egymáshoz, ha ezt nem látod sajnálom. Csatolom a texas-féle rajzot. Mutass rá kérlek hol van ebben védelem mert én nem látom?


Egyébként a Vf2-be is építhető akármilyen védelem. Egy tranyó + 3 ellenállás oldalanként egy visszahajló áramkorlát, ami zárlatvédelemre a legjobb. Én azért nem ilyet raktam bele, mert azokkal hajtanak 6 és 4 ohmos hangfalakat is. Az én rajzom visszahajló áramkorláttal teljes kivezérlésnél 6 ohmon=füst.

50wtexas.jpg
    
(#) szamóca hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Épített-e valaki +-40V-os táppal conduktort, és ha igen mekkora hűtőfelülettel?
(#) csapoka hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Szia
Ere a topokba irányítottak
tanácsot kérni hogy a VF 2 alkalmas huzamosabb ideig 10órán át 150W-on hajtani
és melyik az a kapcsolás ami nekem meg felel
(#) csapoka hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Most néztem a VF5-öt de, még nincs kidolgozva teljesen
Ez megfelelne nekem?
De az előbbi igény szerint 10óra folyamatos üzem idő 150W-on

Bővebben: Link
(#) saraha válasza csapoka hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Üdv.
Akkor jó helyre irányítottak.
Az én VF2-őm már kibírt egy egész éjjeles szilveszteri bulit.
Csak tesztelés céljából és kb:100W hangerőn de hidd el ez is igen hangos volt és szépen szólt.
Nekem a KD féle 2x130W-os(Conductor) verzió van.Nincs benne védelem úgyhogy ezt nem ajánlanám huzamosabb ideig használni(habár a kategóriája legolcsóbb amp-ja).
A FET-ek ha ellszállnak sztereó változatnál megúszod 1500-ból max.

water-nak van olyan VF2-je amiben van védelem talán ő tud segíteni a megépítésébe.
(#) csapoka válasza saraha hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hangosításra szeretném használni őket
4db hangfalat szeretnék meghajtani 200/300w hangfalak
Szóval water kolégát zaklasam az ügyben
(#) saraha válasza csapoka hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Igaz,ha visszaolvasol voltak viták itt a védelem működésével kapcsolatban.
Ám water szerint működik a dolog.water-féle
Ha segít neked akkor azt hiszem érdemes lenne megpróbálni.
Vagy KD 270W-osa link
De védelem ebbe sincs...
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 4, 2010 / 1
 
Helló
Mi is a Kd Mester féle 130W os conduktort építettük meg, és ha csak nem zárod rövidre a hangszórókimeneteket, és megfelelő méretű hűtőbordával, szerintem sok évet ki fog bírni,... Nálunk is ez szólt szilveszterkor egész nap szinte
Szép hangú erősítő szerintünk
(#) csapoka válasza saraha hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ez szimpi 200W water féle
De ez 8ohm stabil?

És nyák rajz van valakinek?
(#) saraha válasza Dzót hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Itt van a MONACOR-os fórum.
(#) Alkotó válasza Dzót hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Mikor azt mondod
Idézet:
„ez szebben szól”
, akkor melyik erősítőre gondolsz? sajnos kicsit belekevertük a VF2-be egy másik erősítőt, ezért nem egyértelmű, de már dolgozunk a kiigazításon.
(#) csapoka válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Bocsánat ez tőlem pattant ki én viszem a balhét
(#) Dzót válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
A VF2 es re gondoltam és a hasonló MOS FET es erősítőkre.
(#) Alkotó válasza Dzót hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Az én VF2 utánépítésem (itt és utána pár hozzászólás) teljesn rendben van, nagyon korrekt hangja van.
Az más kérdés, hogy másmilyen mint a B5-öm, vagy a HTA30-am hangja. E közül a 3 küzül nekem a B5 a legbarátságosabb, de ez nem jelenti, hogy ne ismerném el az A30-as végletekig precíz és letisztult hangját, vagy ne lenne jó néha az a 130W-nyi teljesítmény, ami kijön a VF2-ből.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Ezt az erősítőt szeretném megépíteni és tanácsokat és tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy érdemes-e?
A tápfeszt milyen határok közt változtathatom?

450w2.zip
    
(#) Dzót válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Őmmm nemtudom ez milyen hangszóróhoz lesz ? Kicsit brutális. A tápfesz oda van írva a szövegbe.
(#) gubas hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Üdv. mindenkinek!

Szeretnék egy végfokot, amelynek a következő kritériumoknak kellene megfelelnie: Elsősorban hangosításra használnám(garázs bulik, egyéb nagyobb összejövetelekhez), elsősorban 4 ohm-ban gondolkozok mivel túlmyomóan ilyen hangfalaim vannak, de nyilvány legyen 4-8 ohm-os terhelhetőségű! Továbbá bínia kellene a 8-10 órás folyamatos üzemidőt és jó lenne ha lenne benne rövidzár-hő-kimenet védelem! Nyilván legyen stereo és teljesítmény megközelítőleg olyan min.:2x100 és max.:2x400 körüli!
Előre is köszi a segítséget!
Bocsi ha rossz topicban keresgélek!
(#) Alkotó válasza gubas hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nézd meg a MONACOR fórumot.
Az ilyesmi célra kitalált erősítő.
DE! Sem rövidzár, sem hő védelem nincs benne (legalábbis alapból). Viszont van hangszóróvédelme.
Telejesen privát véleményem, hogy amit te akarsz, az kicsit olyan mint az "ütközésvédett autó". Én még nem láttam itt a fórumon, sőt máshol sem, olyan erősítőt, ami "mindent" kibír!
(#) gubas válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Köszi szépen az infot! Elég lesz az a hangszóróvédelem is!
(#) Spacemairne00 hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Hello.

Bocsi hogy így kérdezek biztos elhangzott már az a kérdés. De nekem 35V tápom van és arról szeretném járatni ezt a kapcsolást. Néztem a Király Tibor cikkét és ott van egy olyan módosítás ami 40V megy gondolom nekem az jó. Azért írok hogy ezzel kapcsolatban történt-e valami módosítás vagy valami áttörő felfedezés .
(#) Qba hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok

A KD Mester féle 2x130w -os kapcsolást építettem meg és az élesztés után problémák adódtak.

Az egyik oldal problémamentesen működik, de a másik viszont csak magasabb hangerőn produkál valamit, akkor is csak sereg, nem ad ki tiszta hangot.

Mi lehet a gond ? Mi produkálhat ilyet ?

Segítsetek légyszi
QBA
(#) saraha válasza Qba hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv.
Méregesd ki a félvezetőket.
Ha szimmetrikusra csináltad a másikkal akkor esetleg hasonlítsd összea kettőt...
(#) V L válasza gubas hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
A védelmek beleszólhatnak a nem túlhajtott hangba is.
Kivétel az olvadó biztosítékok, persze ilyenkor a félvezetőknek ki kell bírni a kiolvadáskor fellépő több tízszeres túláramot is. Szóval ha látszólag feleslegesen túlméretezel Pl.: 2x100W-8ohm névleges max árama helyett a párhuzamosan kapcsolt tranyók 80A -t tudnak, akkor a 16A biztosíték( gyors ! ) megvédi. Mellesleg ha a 4 ohmos ládák minimál impedanciája 2-3 ohm, akkor sem fog fulladozni, persze ha a táp is tudja amit kell.
A bordán pedig nem szabad spórolni, és akkor folyamatosan is bírni fogja.
Ha ezeket a költségeket összeadod, persze akár vehetnél kész cuccot is, használtban még olcsóbb is lenne.
A legjobb megoldás a bulikra a hangosításhoz készült PA hangszórós ládák ( akár kölcsön ) lennének, van ami tízszer hangosabb mint a hifi-k!
üdv: VL
(#) amat hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztot.
Amatőrnek tartom magam, és a segítségeteket kérném!
Építeni szeretnék én is egy végfokot, a KD mester által kifejlesztett verziót, csak....
Azt szeretném megtudni hogy az irf verziónak mekkora lehet a maximális tápfeszültség határa.
Az én tápom +-45V?
Olvastam hogy nagyobb fesz esetén már az irfp verzió ajánlatos, csak azt is olvastam hogy az irf-el szebb a hangja!?
Tehát érdemesebb a tápból egy picit visszavenni, vagy pedig megépíteni az irfp-s verziót?
A lényeg hogy jelentős e a "minőség romlás" a két verzió között!
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) amat válasza amat hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
8 ohm-mal terhelném!
(#) demcar hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Én is szeretnék épiteni egy VF2 végerősitőt olyat ami +-40V-ról megy.

Tudnátok nekem kapcsolást küldeni meg nyáktervet beültetéssel?

És van nekem itthon 2darab IRF3205-ös fet az jó volna bele?

A segitséget előre is köszönöm.
(#) water hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Itt találtok róla infot.Bővebben: Link
2*40-45 voltig jó az IRF530-9530, 540-9540 páros 8 ohmra.
(#) Alkotó válasza demcar hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Pl. itt találsz egy Alkotós megközelítést.
Ez a KD féle módosított rajzok egyike, és egy "Alkotó"-s nyákterv hozzá.
A feteket nézd meg, mert nem azonos minden típus lábkiosztása.
Következő: »»   47 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem