Fórum témák
» Több friss téma |
Vettem egy nagyon alap PIC-et (akár a továbbiakban is jó lesz kísérletezésre), 12F675, találtam is hozzá egy egyszerű LED-villogtatós projectet HEX kóddal. Viszont amit nem tudok hogy programozáskor Vpp-nek hány V kell neki, mert az adatlapjában nincs benne
![]() PIC12F675 adatlap (pdf) A project
Ha jó az égetőd és a hozzávaló program akkor nem kell evvel foglalkoznod , a technika tudni fogja !
![]()
Szevasztok! A következőt szeretném megkérdezni! Megépitettem egy Pickit2-clont amivel egy 12F625 PIC-et programoznék fel. A égetés minden gond nélkül megy (már), de azt nem tudom, hogy amikor betöltöm a hex-et a progiba, majd vissza mentem, teljesen más adatokat ad vissza. Ez természetes, vagy én baltázok el valamit. A PIC-be azt ir amit beolvas. Mindezt azért kérdem mert a megépitett áramkör nem müveli az álltala elvártakat, és felmerült hogy ez a hiba? Köszi a válaszokat előre is.
Hmm... jó égető alatt egy PICKit2-t értesz? Nekem most egy mezei LPT-s van, ha visszább olvasol láthatod melyik, és ott a technika Én vagyok, aki rákapcsolja a Vpp-t a PIC-re :yes:
vicsys: ez az érték minden PIC-nél azonos?
Nem. Főleg akkor nem ha LVP-ben progizol.
Az LVP az alacsony feszültségszintű égetőknél van gondolom.
Meg tudnád nézni az adatlapját, hátha Te megtalálod, de a Vpp-t konkrétan nem írja sehol hogy mekkora lenne ![]() 12F675 adatlap Köszi.
Megnéztem. Konkrétan a Vpp és Programming voltage szavakra kerestem rá. Nincs leírva.
Ilyenkor mi a teendő?
![]() És nem, nem érdekel a PICKit2!! ![]() szerk.: megtaláltam! max 13,5V ennél is :yes: Bővebben: Link
Bizony-bizony ezt elhamarkodottan jelentetted ki. Hidd el, nem véletlenül tuszkolják úton útfélen az orrod alá a PICKIT2-t. Nincs vele semmilyen gond. Rádugod az IC-re és már programozol is. Ennyi. Nincs variáció meg kapcsoló meg kábel mizéria. Arról meg nem is beszélve, hogy minden esetben 100%-os a hibátlan égetés.
Úgy, hogy 30 éve nyomom az ipart, én is hamar rájöttem, hogy semmi értelme az LPT és soros porti égetőknek. Kell venni egy PK2-t és élvezni! ![]() (Ha ennyire mazochista vagy, akkor inkább menj el fogorvoshoz) ![]() ![]()
Szia!
Egy pic típushoz kétféle leírás készül, az adatlap és a memória programozási adatlapja. A Microchip oldalán a keresőbe írd be a teljes típusszámot - pic12f675. A keresés eredményében a Quick Link-et válaszd ki. A típus lapját hívod le: Data Sheets - adatlapok (angol - kínai) Errata - Hibaleírások - nagyon fontosak, mielőtt kihullik a hajunk, mert nem értjük, miért nem azt csinálja a programunk, mint amit elvárunk, nézzünk bele - lehet, hogy már másnak is volt hasonló problémája. Programming Specifications - Programozási leírások - Ezekben (az elektromos paramétereknél) olvashatók pl. a feszültség szintek, időzítések... stb... Szia
Igen, közbe megtaláltam.
vicsys: elhiszem, viszont egy próbát megér nem? ![]()
Nem, nem éri meg. Ahogy én ismerlek nem állsz meg itt és megtanulsz programozni. Ehhez viszont kell normális környezet. Lehet fogóval is kalapálni, viszont kalapáccsal jobb-szebb... Egyébként is nem olyan drága a klón. Ha meg nem használod, el tudod adni alkatrész árban.
Szerintem megérte, igaz nem jutottam vele semmire, de legalább megpróbáltam
![]() Tehát a következő project a PICKit2 ![]() És márcsak azért is megcsinálom a NYÁK-ját filccel! ![]()
Azért nem kell ennyire lenézni az LPT-s égetőket, nekem az összes tökéletesen működik! Ha lesz érkezésem kiderítem mi okozza a gondot, mostmár egyre több PC-esetében...
Én is csinálnám azzal, de már szerintem minden átnéztem amit csak lehetett.
Igen, tudom, semmi gond. A PK2-t nyugodtan megépítheted, azzal tényleg nem lesz baj, ha elindul! (épp most szenvedünk egy fórumtárssal, mert az egyik jól működik, a másik nem. Megaztán a 2550-et is fel kell programozni valamivel...)
Egyébként az volt a terv hogy ezzel az LPT-s égetővel programozom fel a 2550-et aztán jöhet a pickit2, de egyik fórumtárs felprogizza, aztán már csak rajtam múlik mennyire rontom el a panelt
![]()
Sziasztok
Szeretnék én is foglalkozni a PIC, több helyen olvastam rola, de ahány helyen annyi féle fajta égetö rajzot találtam tudnátok e ajánlani égetö rajzot ami müködik. PIC16F84A tipussal szeretnék dolgozni, és soros porton keresztül. üdv
Inkább olvasd végig itt a PIC-es témákat, mert a kérdésedből látszik, hogy semminek sem néztél utána eddig. Halaszd el egy-két hónappal bárminek a vásárlását, és olvasgass előtte. Hidd el, megéri.
Szia!
Elvégeztem a mérést amit javasoltál hét elején (#638245-ös hozzászólás) a PicKit2 klónomon, az eredmény: ha a gomb nincs lenyomva, akkor 0,26V-ot mértem a 26-os láb és a magas szint között, lenyomott gombbal pedig 5,07V-ot
Helló !
Most egy kis közvélemény kutatást szeretnék végezni a PIC-et kedvelők és azt programozni tanulók körében mivel nézegettem a neten ezeket a board-okat melyeken van egy foglalat a processzornak meg van rajta LCD, nyomógombok, LED-ek, stb. és hát az lenne a kérdés, hogy a kezdőknek mennyire segítheti ez a tanulásukat és hogy házilag ezt meg-e éri elkészíteni vagy inkább venni érdemes? A másik kérdés hogy milyen processzorral legyen elkészítve aminek van elég I/O portja valamint beszerezhető és NEM drága. Kezdésnek én egy PIC16F877-re gondoltam de azon is elgondolkodtam hogy teszek rá több foglalatot és az azonos lábkiosztású PIC-eket is lehetne használni benne. A nagy kérdés az hogy ennek a megtervezése kivitelezése és esetleg egy cikk a működéséről jól jönne e a kísérletezgetésre és a programozni tanulók számára?
Nem néztem le, Isten ments! Csak hát egy kezdőnek akinek nincs szkópja, felszerelése, szaktudása, hogyan segítesz a hibakeresésben? Az esetek 90%-ban csak a nyűg van vele. Nem akarok senkit sem eltántorítani, de a rohanó világunkban, mindenki szeretne mihamarább sikert elérni. Sajnos jól látszik, hogy egy kezdőnek a legelőnyösebb megoldás (ami tényleg működik-szinte minden körülmény között) az PK2.
Én nem használom a PK2-höz adott panelt. Meglátásom szerint egy kezdőnek egyszerűbb breadboard-on összeszegelni a kis kapcsolását és ott tesztelni élőben, valamint fejlesztgetni a programját.
Helló, én egy ilyet gyorsan összedobtam, (szem előtt tartva azt hogy mit is akarok majd csinálni.) Egy ilyen panelt 16F877-tel és egy hozzá a PK2-vel és kábellel kevesebb, mint 4000Ft-ból kijön. Tehát szerintem megéri építeni. De ez személyes vélemény.
Szia!
Nem tudom, mivel mérted, az a 0.26V eltérés a táptól gyanús (digitális multiméterrel mérve csak max. néhany milivolt eltérés szokott lenni.). Egy 10k ellenállás közvetlenül a tápra húzza fel a 26. lábat (be van ültetve?). Lehet, hogy valamelyik jellel van zárlatban. Szia
Én is valami ilyesmire gondoltam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |