Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   242 / 840
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszönöm, Mester! Teljesen világos, főleg a "szösszenet" átolvasása után.
(#) dB_Thunder válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Apró kiegészítést tennék Alkotó mester gondolataihoz:
A szimmetrikus elrendezésnél az ott az 5. pontba leírt gond, csak akkor jelentkezik a trafó szekundere, ami a két tápot táplálja "középmegcsapolt". Ha külön tekercsek táplálják a két részt, akkor nem alakulhat ki az a 10 A -es dolog.

Idézet:
„Mindkét műszernek külön tekercs kell!”

megoldható hogy ne kelljen, ugyanis az ic IN LO lábát nem vagyunk kötelesek a földhöz kötni. Az IN LO és a IN HI lábak közt lévő feszültséget méri az ic, tehát differenciál bemenetű. Ehhez persze némi nyák módosítás kell...
(#) Alkotó válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
A 4-es pontban is van hiba, mert a kimenet nem nulla ellenállású! (mint utaltam az előbb is a tévedésemre, de azóta már beláttam)
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ennél nagyobb bajok ne legyenek!
Hanem ha már két műszer:
Az tiszta, hogy egy táphoz a két műszerhez két külön tekercs kell, de lehet a két táp két-két azonos (feszültség és áramerősség mérők) közös tápról hajtani? Tehát a két táp feszültségmérői az egyik, a két táp áramerősség-mérői a másik tekercsről? Vagy teljesen független (ez esetben összesen 4) tekercs kell hozzájuk? (Feltéve, hogy a dB_Thunder Mester által pontosított NYÁK-módosítást nem hajtjuk végre.)
(#) Hetope hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Szevasztok ! Már probaltam irni de nem sikerült mert mellékelni akartam egy jó táp rajzat es valószinű hogy a butaságom végett nem sikerult ! Megkérném a társaságot hogy valaki segitsen !
(#) szkrep hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Ha ennek a kapcsolásnak kisebb feszültséget (15V AC) adok, fog működni? A kimeneti feszültség nyilván kisebb lesz, ami nem baj, de abban nem vagyok biztos, hogy a 25V AC-re tervezett kapcsolás egyáltalán működik-e ennyivel kisebb tápról.
Másik dolog: ugye 2 áramkörös kapcsolóval kell a trafóra a hálózati feszültséget kapcsolni? Vagy elég biztonságos az 1ák. is (azzal ugye elvileg ottmaradhat a fázis, amihez eleve nem érhetek hozzá, de ottvan...)?
(#) mex válasza Hetope hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ha a válaszgombra kattintasz előjön egy másik lap. Ezt figyelmesen végignézve találsz egy fájlmelléklet ablakocskát, jobb oldalán a Tallózás feliratú gombbal. erre kattintva a feltölteni kivánt fájlt megkeresed a gépeden, és megnyitod. Az ablak alatt meg fog jelenni.A kép nagyságát Te is beállithatod, de van lehetőség automata méretezésre is. A pdf, és egyéb dokumentumokkal nincs tennivalód, egyszerűen csak kattints a küldés gombra.
(#) pumoka hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
A soron következő labortáp. Már csk össze kell vezetékelni.
(#) gydanee válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Na az már komoly! Élőben még szebb lehet!
(#) DuMatyi válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
A baloldali áramerősségmérő miért sikeredett lágyvasasra?
(#) nagy hoho válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Sötétben is szoktál dolgozni?
(#) pumoka válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Mert sajnos az volt de ki cserélem majd
(#) pumoka válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Szoktam! Főleg amikor az EON lekapcsolja a villanyt az egész utcában.
(#) pumoka válasza gydanee hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Köszike!
(#) emmzolee válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Akkor hogy megy a tápod? Szünetmentes is
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
De lehet csak náluk nem kapcsolja le az EON :beka3:
(#) pumoka válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Nem szünetmentes. Napcelláról megy.
(#) Hetope hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Látom divatba jőttek a digites kijelzők , hat hogy mit lehet leolvasni az ampermérőn amikor a fogyasztó rangat és a szamok összevisza ugralnak. A tranzisztor kiválasztásánal pedig ne valáasztjatok túl nagy feszültségűt !
(#) c27 hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy labortápegységet 0-30V 6A-est és egy fix 5V 1A-es kimenettel. Esetleg még olyat gondoltam, hogy egy olyan output kapcsoló lenne, amivel csak akkor lehet ráadni a kimenetre a feszt, ha a tápegység be van kapcsolva magyarul ha bekapcsolom a tápegységet akkor ne legyen egyből rajta az output csak ha ráadom. Természetesen levenni bármikor le lehessen és 7 szegmenses kijelzővel szeretném megvalósítani. Tudnátok kapcsolási rajzot valahol? Annyira nem vagyok jó még az elektronikában magamtól nem hiszem, hogy jól működő dolgot össze tunék még hozni.
(#) Alkotó válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Végül is lesz ebből a modifikációból racionális kapcsolás? Nem akarlak sürgetni, de már rég óta ígéred, és nagyjából talán már kész is van.
Kimondottan érdekel az a bizonyos előszabályzó is, amiből én még nem láttam nekem valóban tetsző, olyan ötletes megoldást, ami nem veszi el az áteresztő-tranyós technológiától megszokott nagyon "sima" és zavarmentes kimeneti feszültséget.
(#) Hetope hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Megirná mar valaki hogyan rakjam fel a labortáp sémakat amely JPG-ben van ?
(#) mugab válasza Hetope hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Bár max már válaszolt neked de azért megpróbálom én is
Idézet:
„Ha a válaszgombra kattintasz előjön egy másik lap. Ezt figyelmesen végignézve találsz egy fájlmelléklet ablakocskát, jobb oldalán a Tallózás feliratú gombbal. erre kattintva a feltölteni kivánt fájlt megkeresed a gépeden, és megnyitod. Az ablak alatt meg fog jelenni.A kép nagyságát Te is beállithatod, de van lehetőség automata méretezésre is. A pdf, és egyéb dokumentumokkal nincs tennivalód, egyszerűen csak kattints a küldés gombra.


Tehát miközben írsz egy bejegyzést középtájban látsz egy "Tallózás" gombot na arra rákattintva kiszedheted a gépedről a rajzot és elküldheted.
Próbálkozz, előbb utóbb sikerülni fog.
(#) Moderátor hozzászólása Hetope hozzászólására (») Ápr 1, 2010
 
Íme, egy képes segítség! Hátha így már megtalálod. de mostmár hagyjuk abba az OFF-olást!
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Ahogyan megígértem, néhány kép a tápról.
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
... és még egy.

DSC00059.jpg
    
(#) MolnarG válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem lesz egy kicsit "vékonka" az a hűtés a tranzisztoroknak? Kicsit combosabb L-idomokat kéne odatenni szerintem.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Természetesen. A baj az, hogy a műhelyemben a tél során olyan kupi keletkezett, hogy csak na, és e miatt nem leltem meg a véglegesnek szánt hűtőlemezt. Ezért került oda az a "soványka". Ha meglelem, akkor persze kap tisztes hűtést. (Végső esetben, Alkotó Mester jóvoltából megkapott hölgy - Metalloglobus-os, aki nem csak külsejével hódít - útján szerzek újat.)
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Amit küldtél emailben amper volt átkapcsoló számítást és rajzot az biztos jó? Mert akkor azt építem be. 0-40V 4A -ra
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 1, 2010 / 1
 
Így állok egyenlőre de rajta vagyok az ügyön!

SDC13186.jpg
    
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Khm... Erről nem nyilatkozom! Tutira valami manók járhatnak amúgy be, mert olyan rendetlenség lett, hogy juj! Be sem merem mutatni a Műhely témában...
Következő: »»   242 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem