Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   896 / 3948
(#) Lecsókaa hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Tiszteletem!
Egy alkatrészt keresek, nem tudom van-e olyan, ami ezt meg tudja oldani.

Vasútmodellről van szó. Ha megnyomok egy gombot, a jelző szabadra vált. Ha meghaladja a szigetelést, akkor a jelző vörösre vált. De ha jön szembe egy vonat, ami ismét zárja a kört, az ne váltson szintén szabadra.
Röviden: Minden elhaladás vörösre vált, csak a gombbal tudom szabadra állítani.

Bocsi, hogy nem tudom, mivel lehet megoldani, kezdő vagyok.
Előre is köszi!
(#) proli007 válasza Lecsókaa hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Hello!
A feladat, eddig, egy RS tároló, amit számtalan formában meg lehet oldani. (Ez csak egy példa, van két kimenet, amiről a piros-zöld Led-et lehet meghajtani) . Az egyik nyomógomb a "szabadra váltó nyomógomb", a másik lehet a sín kontaktusa..
A gond akkor lehet, ha ez a sín kontaktus, nem független a sínfeszültségétől, és az ráadásul szabályozott fesz. (Nem ismerem a modelleket)
üdv! proli007
(#) Lecsókaa válasza proli007 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Értem.
Ez most mekkora feszültségre van?
Köszönöm előre is!
(#) proli007 válasza Lecsókaa hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Hello!
A CMOS IC-k, tápfeszültsége, 3..15V között lehet. (Led fényerejétől (szükséges áramától) függően lehet/kell meghajtó tranzisztort is alkalmazni.
De az egész probléma, akár két tranzisztorral, és négy ellenállással is megoldható, ha a kapcsolás így működik, és nem téves a kívánt (vasúti) működési elmélet.
üdv! proli007
(#) koczka hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
hello

Tudnátok nekem linkelni egy táblázatot ahol az anyagok fajlagos vezetőképessége le van írva.
Konkrétan ki akarom számolni hogy milyen keresztmetszetű réz vagy alu kábel kell x-helyre.
(#) jakabm hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
(kezdö vagyok)
hell mindenki nekem segitségkéne szeretnék késziteni egy kis hütö dobozt ojasmi mint amit az autokba lehet kapni vagy mit azok a hordoz hatos aksis hütötáskák. nekem eböl arra lene szükségem, hogy a hütö rész miböl lehetnekésziten olyat szeretnék min a normál hütök fagyasztoja csak én 12v szeretném használni!?
(#) Moderátor hozzászólása jakabm hozzászólására (») Jún 9, 2010
 
Nem érthetőek pontosan az igényeid. :nemtudom:

Nézz körbe, magad körül szinte kizárólag helyesen írni próbáló fórumtagok vannak. Használnak Shift gombot és egyéb írásjeleket is. Ha jót akarsz magadnak, ezentúl megpróbálod mindezt te is. :yes:
(#) zolika60 válasza jakabm hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ha jól értem mit szeretnél, valami ilyesmire van szükséged.Bővebben: Link
(#) Action2K válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Marha vicces vagy.
Idézet:
„Az eredeti kerdes nem egeszen errol szolt...”

Lehet boncolgatni, hogy pontosan hogy is értsük azt az "1 leddel hogy lehetne" mondatrészt.
A verzió: Egy darab LED, és semmi kiegészítő, meghajtó áramkör. Azért ezt a megoldást ugye Te is tudod, hogy értelmetlen.
B verzió: Egy darab LED, plusz 1-2 kiegészítő passzív alkatrész, ami kicsit illeszti a LED-et, hogy netán ne purcanjon ki. Ez már szűk határokon belül működhetne is, de itt már nem csak a szó szerinti 1 darab LED van, hanem van már egy illesztő áramkör.
C verzió: Az amit javaszoltam. Persze, itt már illesztő és meghajtó áramkör is van, viszont az eredeti kérdésnek teljesen megfelel. Hogy miért is? Mert egy darab led a "kijelző", nem pedig egy ledsor, vagy LCD, vagy bármi más. A kérdésben nem szerepelt, hogy ne legyen hozzá megjajtó áramkör. Viszont a fentebbi verziókban látható, hogy a nélkül meg értelmetlen.
Szóval, akkor mi is van azzal a sünnel?
(#) Gery hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van itt egy régi hűtőgép motor. Nagy valószínűséggel az indítókondi rossz rajta. Ez egy 10µF-os kondi. Próbaképp (hogy valóban az-e a rossz és ne vegyek feleslegesen újjat), ha rárakok egy 13µF-osat, nem lesz baja, műköödni fog rendesen?
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok lehet hogy hü... hangzika kérésem de nem tudom mit építsek elég kezdő vagyok még.Kéne egy olyan kapcsolás ami ha nem muszáj nem ic-s és van hozzzá nyákrajz.Ja és ha lehet valami olyan legyen ami magától működik amin azonnal látni ha nem jó(Pl.:nem poloska kivezérlésjelző...) Lehet hogy ez így túl sok de fáradozásaitokat köszönöm.
(#) Action2K válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!
Köszi, akkor nyugodtanpróbálom ki. Különben kicsit hülye voltam, mert nem hűtőgép, hanem mosógépnek a motorja. Nem tudom honnan jött....

Üdv.:Gergő
(#) kadarist válasza Gery hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Meg fogsz lepődni, de van ilyen téma is.
(#) storm hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok!
telefon-hoz szeretnék építeni töltőt..az elképzelésem szerint veszek 1 trafót (6V~/30W)egyenirányítom, szűröm kb 5KµF-el aztán 7805-el stabil 5V-ot állítok elő majd utánna is teszek puffer és hidegítő kondikat
vélemény?
(#) Krisz03 válasza storm hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Jó lesz, de a stabIC után kisebb puffert tegyél. Illetve nem értem miért ilyen nagy trafót választasz?
(#) labu01wx hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy mit jelent a kondiknál az RM érték?

Előre is köszönöm.
(#) storm válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
azért mert 3 töltőt akarok működtetni 1 trafóról
3 stabIC-vel persze
(#) Krisz03 válasza storm hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Így már érthető.

Szerk: Én is tervezek készíteni szivargyújtós töltőt, de nem tudom, hogy elég-e, ha csak a tápszálakat kötöm be. Az adatszálakra nem kell leosztani valamekkora feszültséget? Talán iPod-nál vagy hasonló kütyünél kell, de nem tudom, hogy az én LG telómnál szükséges-e?
(#) storm válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
egyszerű a megoldás:szétbontod a töltőt aztán a trafónál megtáplálod..feltéve ha a trafónak csak 2 kivezetése van és politásnak helyesen kösd be
(ez az én véleményem)
amúgy a mellékágakat táplálni csak usb-s töltőknél szokták telóknál sztem csak 5V-os táppal küldik meg a telót deha szétbontotd a tőltőt éscsak 2 ér megy a telóba akkor csak 5V megy rá
(#) Krisz03 válasza storm hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nem, kizárt dolog, hogy szétszedjem a gyári hálózati töltőt. Van hozzá USB adatkábel, az tökéletesen megfelel egy ilyen autós töltőhöz.

Szerk: Bár ahogy elnézem torx csavar fogja össze, tehát bontható...
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nagy a dilemma, mert 4db értintkező van a hálózati töltő csatlakozójában, 5db pedig az adatkábelen. Ezekből csak 2db érintkező azonos, ami feltételezhetően a tápfesz és a test. Szóval ebből arra következtetek, hogy ha autós töltőt készítek, akkor az USB-hez elég bekötni a tápszálakat.
(#) Action2K válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Telód típusa?
(#) Krisz03 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
LG KM900
(#) Action2K válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Lábkiosztása:

1 MIC2N Mic Ground
2 MIC2P Mic signal
3 N/A
4 HPH_L audio left
5 HPH_R audio right
6 USB_D+
7 USB_D-
8 EAR_SENSE_N headset button?
9 VBATT
10 VBATT
11 REMOTE_PWR_ON
12 +5V_PWR
13 +5V_PWR
14 GND
15 USB_VBUS
16 UART_TXD Serial Out
17 UART_RXD Serial In
18 GND
(#) Krisz03 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Akkor ezek szerint a hálózati töltőben az 1, 12, 13, 18-as, az USB adatkábelben pedig az 1, 6, 7, 15, 18-as lábak vannak bekötve.

Vajon melyeket kellene egy szivargyújtós töltőnél bekötni? Mert ezek tudatában már nem azokat, amikre gondoltam, hogy közösek.

Vagyis hülyeséget kérdezek. Az USB adatkábel adott, azt szeretném töltésre használni a kocsiban. Akkor elég lesz az USB csati táplábait használni.
(#) storm válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Hát szerintem fogod az usb-t és levágod a gép felőli részét és oda kötöd az 5V-ot ahol mondjuk a számítógép is adná neki persze polaritásnak megfelelően!
amúgy sztem vigyázz mert ha véletlen valamit rossz helyre kötsz dobhatod ki a telód
de sztem ez 1 próbát megér
(#) Krisz03 válasza storm hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nem akarok levágni semmit sem, az USB csatlakozó szabvány, tehát eszerint kötök egy aljzatra 5V-ot, az adatlábak pedig szabadon maradhatnak.
(#) storm válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
úgy is jó
1 csatival több marad
amúgy nektek mi a véleményetel a telós töltőkről?
szerintetek egy 1020mAh-s akksihoz elég egy 350mAh-s töltő?? szerintem részben azért bírják olyan 'kevés' ideig a telók nagy része mert kicsi a töltő és nem tudja rendesen feltölteni az akksit..vagy ez hülyeség?
(#) Dani494 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni?Az alul lévő 2-3-4-es feladatok.Szerintem: 2-A fele 3-mellékelt kép 4-Akkor nem fog rajta fesz. esni.Csak kíváncsiságból.

feladat.png
    
Következő: »»   896 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem