Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CO2 hegesztő
 
Témaindító: Asrac, idő: Okt 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) mpisti válasza mpisti hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szia Peti!
Adjál meg másik e-mail címet, mert a hotmail-ra nem megy el a levél.
(#) TRACONIC hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Tisztelt,Pasztor Istvan!

Szeretnek erdeklodni a Traconic 253 gepkonyvirant.
Tudna-e segiteni a temaban?
Koszonom.
Udv.T.Tibor
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ha én küldeném el,pl.holnap akkor is jó lenne?
(#) TRACONIC válasza mpisti hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
AZ jo lenne,mert nagyon kivancsi vagyok ra mit tud a gep papiron?
Nagyon szepen koszonom!
Udv:T.Tibor
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Bocsi, megfeledkeztem róla. Ma már legfeljebb csak a kapcsolási rajzát tudnám elküldeni,mert az fent van az otthoni gépemen,de az egész doksi nincs.
Azt is csak fél 11 után,ugyanis akkor érek haza.
Holnap beszkennelem az egészet, küldj egy levelet a privát címemre,és az e-mail címedre elküldöm, ide ugyanis nem férne fel a terjedelme miatt.
(#) Jger hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Hello Mindenki!

Engem is érdekelne mindenféle dokumentáció CO hegesztőkkel kapcsolatban, főleg kapcsolási rajzok de gépkönyvek is nyugodtan jöhetnek, szóval bármi.
Az email címem: ***
ELŐRE IS KÖSZI MINDENKINEK !!!
(#) zulutm hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Hy!
A topic nyitó Traconic 203-as co-hoz keresnék kapcsolási rajzot.
Előre is köszi.
(#) zulu7 hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Bdx018 helyett MJ2955-tel nem működik, nem lehet szabályozni.
(#) ditroi hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Udv. mindenkinek . Szeretnek erdeklodni ha valaki tudn asegiteni egy co2 gep be azonositasan mig300 _as es az elso oldala egy his negyzetben egy nagy K van es ha tudna valaki segiteni kapcsolasi rajzal aazt meg kosznoem szepen,
(#) ditroi hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Udv mindenkinek .Helweld mig 300 co2 hegeszto gephez kapcsolasi rajzot keresk es ha valaki tud segiteni azt meg koszonem , valamikor Budapesten gyartotak,ha minden igaz az elejen egy nagy K van
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) freddy72 hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Üdv a kollégáknak!

Egy LORCH M6030 tipusú CO2 gép hibakereséséhez kérnék segítséget.
A szomszédom karosszéria lakatos, ő kért segítséget.
A hiba az, hogy a gép folyamatosan gyengült el, már a legnagyobb fokozaton is nagyon gyenge, alig ad le áramot. Hálózati kábelt cseréltem, a mágneskapcsolón átkötöttem másik érintkezőre a trafó vezetékét, pufferkondikat kimértem, mind jó. Fokozat kapcsoló jó. A leadott feszültség hegesztés közben 20-22Volt, 1méteres 0,8-as huzallal rövidre zárva 26-28Volt, de csak 1mm-es lemezt lehet vele normálisan hegeszteni. Mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is a segítséget.

Üdvözlettel: Csiga Géza

Fotókat tudok küldeni, ha szükséges.
(#) kadarist válasza freddy72 hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia!
Húzd meg a szelén egyenirányító anyáit!
(#) erbe válasza freddy72 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Végig kell nézni a munkakábelt, hátha melegszik valahol! Elszakadoznak az elemi szálak, megnő az átmeneti ellenállás. Áramátadót is ellenőrizni kell, cserélni! Máshol nem nagyon fordulhat elő ilyen jelenséget produkáló hiba.

Az egyenirányító alumínium lemezekbe sajtolt Si diódákból áll, bármennyire hasonlít is a szelénhez. Ekkora dobozt megtöltene az ilyen áramhoz szükséges szelén tömege.
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Köszi, látom már a kikandikáló diódákat.
(#) mpisti válasza freddy72 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Első lépésben egy biztosan jó munkakábelt kellene rátenni, és azzal kipróbálni. Az esetek nagy részében a munkakábel áramvezető rézszálai elszakadoznak, és amikor teljesen elszakadnak akkor a spirál és a hegesztőhuzal viszi át az áramot és emiatt szinte csak szikrázik. Ha ez nem vezet célhoz,(ez a valószínűbb) akkor a pufferkondikat ki kell cserélni újakra,mert valószínűleg kiszáradtak. A kapacitásuk mérés szerint megvan, de az ESR értékük nagyon megnőtt, emiatt nem tudják betölteni a szerepüket. Ilyenkor az említett hibának megfelelően tud csak teljesíteni a gép.
(#) freddy72 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia mpisti!
Köszi a tippeket, végignézem őket, és visszajelzek.
(#) fimre82 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok.Egy kis segítséget kérnék egy CO hegesztőhöz aminek a típusa V-250 K CO B.Kapcsolási rajzot keresek illetve a vezérlő panel kapcsolási rajzát ami egy ELRESTA WIEN W22 vagy hogy milyen panellel tudnám helyettesíteni.
(#) army hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Sziasztok. Tudnátok segíteni rajtam? Tegnap barátomnál hegesztettem a Co hegesztőjével. Mikor eljöttem még működött, de ahogy jöttem el látta, hogy az egyik fázisban nincs áram. Kiderítettem, hogy a villanyóráig se jut el ezért a DÉMÁSZ kijött és megjavították mert a légkábelből az egyik kiszakadt az utcai oszlopról.
Ma hívott, hogy a hegesztő nem működik, mert ahogy bedugja a falba a dugót egyből levágja a biztosítékot. Mi romolhatott el? Én okoztam?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Baxi hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Szeretnék vásárolni egy CO-t. Véleményetekre lennék kiváncsi evvel a gépel kapcsolatba. Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) Phile80 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Ez egy jó gép, szinte elnyűhetetlen, de inkább a belsejéről kellene kép, mert csak abból derül ki hogy milyen állapotban van. 25 év alatt biztos átesett javításokon és ki tudja mennyire volt szakszerű a javítás.
(#) Baxi válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
ok, köszönöm!Hát az eladó nem hinném hogy engedné hogy szét kapjam , de azért megpróbálom
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) tdid hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Kapcsolási rajzot keresek egy Migboy 200 mig/mag géphez.
Valaki leszedte róla a kapcsolókat. A főkapcsoló helyett már beépítettem egyet, azzal nem volt gond. Csak a fokozatkapcsoló okoz kicsit gondot.
Előre is köszönöm!
(#) tsanyesz hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Korábban már írtam másik témába, hátha itt lesz aki segít.
Van nekem egy Trakis Kompakt 200 masinám. A belsejébe láthatóan belenyúltak. Jelenleg nem működik. Kellene hozzá gyári leírás, kapcsolási rajz a felújításhoz, rendbetételhez. Tudna esetleg valaki segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) Rokopapa hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok. keresek fék ellenállást MSG 60 as előtolóba előre is köszi.
(#) mpisti válasza Rokopapa hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
0,82 ohm 5-8W-os fémházas, vagy 15-17W-os kerámia ellenállás megteszi helyette. Ne ragaszkodj az eredetihez, nagyon könnyen törik,amelyik már több évet ment. Újat viszont nem valószínű hogy kapsz.
(#) Rokopapa hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm a segitséget.
(#) Rokopapa hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
ha valaki tudna ilyen ellenállást küldeni szivessen meg venném
(#) Djatis hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok.
Olyan problémávaél fordulok hozzátok,hogy a rajzon feltüntetett gépnek az a baja ha bekapcsolom minden további nélkül elkezd dolgozni fittyethányva a pisztoly kapcsolójára. Amiken túl vagyok:
A kapcsoló nem zárlatos a reed relé nincs leakadva meg ami volt a boltban alkatrész kicseréltem. pár tranzisztor ic is. szabályozni is lehet a fordulatot .lehet hogy nem is panel baj ?
mérésre nem észlelek zárlatos vagy szakadt alkatrészt a panelen.
(#) mpisti válasza Djatis hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Az előtolás is megindul, vagy csak a mágneskapcsoló húz meg?
(#) Djatis válasza mpisti hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Az előtolás is elindul, meg a gáz adagolás is ._Eegyébként szabályozható is, meg minden funkciója műxik működik, csak magától.

Az írásjelek elhagyása és a chat szleng alkalmazása ezen az oldalon nem menő!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem