Fórum témák
» Több friss téma |
Ha minden állásban ezt mutatja, akkor azt hazavágták -> kuka.
Esetleg szétszedték, és nem jól rakták össze a forgókapcsolóját? De inkább az első. Azt érzi, hogy hova tekered? Írja, hogy V, A, OHM, vagy valami?
Sajnálattal hallom.
![]() Érzékeli,a tizedesvesszőt pakolgatja,nomeg 600V-os állásban kiírja,hogy HV.A szakadásvizsgálója működik,csak a kijelző nem ír semmit.
Szerintem valami nagyot mértek vele kis állásban, és odalett a procija. De lehet, más majd mást mond.
Hali!
Igen valószínűleg valami nagyfesszel intézhették el,azonban szerintem még nem kell mindjárt kidobni.Előtte azért érdemes lenne szétnézni benne,többekközt azt,hogy vannak-e egyáltalán benne cserélhető IC-k.Maxwellt ugyan még nem szedtem szét,de egyszer volt egy hasonló problémájú gagyi multim amit végülis sikerült megjavítanom,és véleményem szerint ha már az a legolcsóbb piaci kategória javítható volt,akkor egy valamivel minőségibb műszernél azért már a gyártók jobban oda figyelnek az alapszintű védelemre,tehát érdemes megpróbálkozni vele. Idézet: „és véleményem szerint ha már az a legolcsóbb piaci kategória javítható volt,akkor egy valamivel minőségibb műszernél azért már a gyártók jobban oda figyelnek az alapszintű védelemre,tehát érdemes megpróbálkozni vele. ” Sajnos nekem pont ezzel ellentétesek a tapasztalataim. A gatyi elektronikai cuccok, sokszor sokkal jobban bírják az ütés/vágást, és bizony találkoztam már olyannal is, ahol a nagynevű gyártók fejlesztése sokkal inkább kiterjedt a garancia idő után bekövetkező hibák minél pontosabb időzítésére, mintsem a termék tökéletesítésére. Egy valamit jegyezzünk meg. Fogyasztó társadalom vagyunk, azaz míg régen a minőség és a hosszú élettartam volt a cél, ma az, hogy minél több pénzt kihúzzanak a gyártók az ember zsebéből, azaz a gagyit dobd csak el és vegyél másikat, a minőségi termék javításánál meg nyúljál csak a zsebedbe. Nem hiszem el, hogy a mai fejlett technológiával nem tudnak olyan kapcsitápot építeni, amelyikbe nem száradnak ki a kondik 5 év után, és azt se hiszem el, hogy idő előtt olyan sokminden véletlenül megy tönkre.
Hát végülis igazad van,sajnos manapság a minőség fogalma már igencsak a háttérbe szorul,dehát mit is tehetnénk ez ellen ilyen világot élünk,ezért e-szerint is kell alkalmaszkodnunk még ha az számunkra nem is a legkedvezőbb kiút.Viszont ami a legrosszabb az egészben,hogy ez a fajta mentalitás egyre inkább kibontakozóban látszik.Azonban ha más szemszögből közelítjük meg ezt a dolgot,akkor a töménytelen átverés és kabzsiság közepette egyben némi logikát is vélni felfedezni,ami ha egy adott személy számára talán nem is,de a társadalomban akár egyfajta pozitívum ként is leírhatunk,mégpedig az,hogy tegyük fel,hogy az a bizonyos elkó nem szárad ki 5 éven belül,akkor az már a gyártónak nem jövedelmez ami egyben rengeteg munkaerőt is érint,és ha már egyszer elromlott az a multiméter,vagy TV,vagy tudom is én mi,akkor igaz sajnos más kárán,de legalább az erre szakosodott eberek is megkereshetik a kenyérre valójukat.Lényegében egy körforgás az egész,csak sajnos a valóságban ez nem pont így alakul,mivel nem mindenki tartja be a játékszabályokat (gondolok itt elsősorban a kormányra és még sorolhatnám kikre...) és ez az elszomorító az egészben.
Üdv!
Ebben is van igazság. De abban is, hogy régen nem száradtak így ki az elkók, mégis volt mindenkinek munkája. No ,de ez már más tészta, meg OFF is.
Sziasztok!
Kapcsolási rajzot keresek GDM-705 multiméterhez. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.
Nekem hasonló egyszerű Maxwell multim van próbáld meg benne kicserélni a biztosítékot, nekem akkor hülyéskedett egyszer, mikor bár Volt állásban, de a 10amperes dugóban felejtett zsinórral akartam volna 6V-os akksi feszültségét megmérni
![]() ![]() Vagy ami állítólag szinte bármelyik multiméter végét jelenti egyszer: a forgókapcsoló alatt elkoptak a sávok... Ennyi ötletem van így hirtelen...
Köszönöm az ötleteket, de Sajnos nem biztosíték. Sikerült kapacitás állásban, feszültséget mérnem. Ami ellen nincs benne védelem. Kapcsolási rajz nélkül nagyon nehézkesen lehet javítani, a ráfordított időről nem is beszélve.
Szia!
Jelenleg milyen állapotban van a műszer,csak a cap.mérő rossz benne,vagy abszolút se kép se hang?
Néhány funkció működik, de az se tökéletes. Az autómata méréshatárváltó "analógkapcsolókkal" van megoldva, és belső táp is van benne néhány. Úgy gondolom ezek közzül "zakkant meg" valamelyik. Azért kellene a rajz hogy gyorsan végig lehessen mérni. Rajz nélkül eléggé időigényes a dolog. Idő meg sajnos egyre kevesebb.
Üdv.
Sziasztok,
Van egy MA TECH MAS-345 multiméterem, évek óta jól szolgált. Ma történhetett valami vele, mert az ellenállásokat nem jól méri. pl a 200k ellenállást megméri 130k-nak, a 10k ellenállást 9,3lnak , az 1M 600knak stb. Lehet ezt valahogy javítani? Többi rész rendben működik, de az ellenállás méréssel lett vmi. Kapcsi rajzom nincs hozzá. Itt egy link róla:Bővebben: Link Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném. Elemet cseréltem benne pár hete mert lemerült, a mostanira rámértem és 9,1Vot ad le, szal szerintem az jó.
Hali!
Hát rajz nélkül nem kis időbe fog telni a hiba megtalálása az tény.Ezt a típust mondjuk nem ismerem,de szerintem mindenek előtt nézz át benne minden bemeneti védő diódát,ellenállást (esetleg ptc ellenállást) elképzelhető,hogy az IC még megúszta,ha mégsem akkor a kap.mérést általában egy különálló IC szokta végezni amit,ha némileg jártas vagy az smd forrasztás világában ki is cserélhetsz.A proci szerintem még nem sérült meg. Ja és bocs a kései válaszért... Üdv!
Szia!
Na ez eléggé fura,csak úgy egyik percről a másikra ekúszott a pontossága ![]() Üdv!
Az ellenállás mérés belső áramforrásról működik. Meglehet van benne egy külön elem, ami az ellenállásméréshez az áramot szolgáltatja, és lemerült. Az áram pontossága befolyásolja a mérés pontosságát, és ezt az áramot rövidzár esetén beállító potméter is lehet hibás, vagy elállítódott.
Köszönöm, SMD forrasztás nem gond, van hozzá minden cuccom. Este ha hazaérek, akkor szétszedem teljesen és teszek fel róla képet, nem nyúltam semmihez csak az elemet cseréltem benne , ezért furcsa. Meg megpróbálok tovább turkálni kapcsolási rajz után, hátha szerencsém lesz.
Néha előfordul hogy a kapacitásmérő bemeneten kap egy feltöltött kondit.Itt valami kipusztul, és elmászik egy belső táp.
Nem találtam belső elemet és kondit se mértem vele jó ideje, arra megépítettem az LCM3at, ami itt található. Teszek fel róla képeket, van rajta poti bőven hál istennek...
Igazából amit látok az valami furcsa fehér lerakódás, de nem tudom mi lehet. Nem láttam még ilyet. Megpróbálok írni a gyártónak, hátha küld egy kapcsolási rajzot.
Azt a fehér trutyit takarítsd le róla, könnyen lehet a hiba okozója. Lehet, hogy belefojt valami, vagy egy elkó elektrolitja is lehet.
Hát igen,egy kapcsolási rajz most nagyon jól jönne
![]()
Hoppá!
![]() Idézet: „Amúgy szerintem ez a rész lehet a kapacitás mérő áramkör (lásd csatolt kép),próbáld leellenőrizgetni az IC-t körülvevő komponenseket.” Csak most nézem,hogy eléggé összekavartam itt a dolgokat,a kap.mérés hiba vidoszer kollégánál van,nálad az ellenállás méréssel van a gubanc,ezért most elnézést,éjfél után ugyanis az ember már nem túlzottan figyel arra,hogy épp mit is csinál. ![]() ![]()
Köszönöm, ahhoz a részhez még nem nyúltam, de mivel nincs másik multim így míg nem veszek egy újat addig nem tudok mérni
![]()
Hali!
Igen,mindenképp szügséged lesz még egy multiméterre,legalábbis ha a régi megjavításával meg szeretnél próbálkozni.De az nem túl jó hír,hogy nincs kapcsolási rajz,mert akkor ez így nem lesz egy egyszerű feladat,azonban egy próbát megérhet a dolog,sok veszíteni valód nincs vele.Szóval ha engem kérdezel,akkor elsősorban keresd ki,hogy melyik áramkörrész tartozik az ellenállás mérés fungcióhoz.A hagyományos multiknál általában egy a mérés szintekhez szükséges több ellenállásból álló feszosztó sor szokott lenni a kezdetleges szakasz,de látom itt egy automata adatváltó fungcióval ellátott multiról van szó,és itt én sem tudom pontosan,hogy milyen elven alapszik az automata adatváltás (gondolom nagyrészt integrált shematikájú),mivel ilyennel eddig még nem nagyon akadt dolgom (bár találgatni épp tudnék,de lehet,hogy valaki más esetleg majd többet mond ezügyben).Tehát állítsd a beteg multit „ohm” mérésre,majd a pozitív (V/Ω ...) ajlzat és a kapcsolótárcsát elhagyó vezetősávok közt mérd ki a megfelelőt,azt amelyik a legközelebbi IC-hez (vagy esetleg más komponenshez) vezet,így majd ki fogsz tudni indulni valahonnan. Üdv!
Kezdetleges rajzot a benne szereplő ic adatlapjaként is találhatsz.Így legalább nagyjából tudni fogod milyen alkatrészekre számíthatsz.Valamint egy egyszerű csipogó is jó szolgálatot tehet,szemre kb meg lehet állapítani a programtárcsán mit zár ellenállás mérésnél,ezen az úton szerintem nem sok alkatrészt fogsz találni amit könnyen leellenőrizhetsz.
(Azért biztos ami biztos tegyél bele még egy elemet) Az összes mérés módot a legkisebb és legnagyobb méréshatárban ellenőrizd le. Idézet: „Kiszedtem az elkókat és mérve mind a kapacitás, mind az ESR értékük rendben volt.De mire visszaraktam még jobban elmászott az ellenállás mérés.” Még az elkókkal kapcsolatban annyit,hogy próbáld pákával melegíteni a kondik tetejét és közben figyeld miként alakul az „R”-mérés a műszeren,amelyiknél nagyon elmászik azt cseréld ki.Bár az esr értéküket ellenőrizted,de ezeknél a modern elkóknál már bármi lehetséges.Nálam például már volt rá példa,hogy egy elkót többször is ki be forrasztottam mivel minden jel rá utalt,viszont kapacitás és esr mérésnél jónak tűnt,majd akkor oldódott meg a probléma amikor kicseréltem...
Hali!
Van egy Voltcraft multiméterem (DMM M-3890DT USB) ami valójában egy Metex M3890 multiméter átcímkézése. Kalibrálás során derült ki, hogy az árammérése pontatlan. Le lett selejtezve, de otthonra még ezért jó lenne. Mérési pontok a 40mA-nél és 400mA nél voltak (előttem a mérési jegyzőkönyv) 40mAnél még jó a készülék, de utána vált méréshatárt és 400mAes tartományban meg már pontatlan (350mA helyett 275mA-t mutat). Lehet neki valamit csinálni, hogy házi használatra még megfeleljen ? Rajz van hozzá, bár nem túl jó minőségű. Melyik poti/ellenállás lehet abban a méréshatárban felelős az osztásért/pontosságért. Üdv Kiborg
Hello!
Van egy DT-830B multiméterem és az lenne vele a gond,hogy lemértem vele az aksit 2 napja és rendesen mért.Ma reggel megint lemértem az aksit,erre 4,78-at mutatott az aksira,utána rátettem egy 9V-os elemre,hogy azon mennyit mér és azon 3,48-at mért. Szerintetek ez javítható,vagy teljesen vége? |
Bejelentkezés
Hirdetés |