Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autódiagnosztika és adapter
 
Témaindító: bodoo, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   21 / 44
(#) bmotor60 válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Ez teljes egészében megerősiteni tudom.Ugyanez a véleményem.
(#) Hari1231 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok van eladó ....

------------------
Apróhirdetésbe légyszives, azért van!
-- Topi
(#) Pintero hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) mrmoho hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
helló mi a véleményetek carbrain 168, vagy AD-1 skennerről, vennék , de nem tudok dönteni. Valakinek van valami tapasztalata? kösz
(#) bmotor60 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia! Az AD-1et nem ismerem,a Carbrainról több fórumon utánanéztem,és olvasgattam,összességében jó cucc bár,tudás és érték arányban marad el a többi hasonlótól.

Nálunk méd nem nagy hire van.
Remélem más is hozzászól a témához))
(#) mrmoho válasza bmotor60 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Kb 100000 forint, ennyiért nem kapsz semmit ,kódolni lehet vele? Szóval átnézem szinte mindent. Valamire való szkenner 700. tól 3500,ig dollárig elérhető, pont az ára miatt néztem ki.
(#) Hari1231 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia! Nekem volt szerencsém tesztelni, kipróbálni. Azt kell mondani, hogy a fele sem igaz amit a gyártó ígér.
Ha nem baj röviden megosztom a tapasztalataimat!
( ... hangsúlyozom ez csak az én véleményem!)
Lássuk a "+" -umokat:
- ár igen kedvező! Mondhatni olcsó!
- a készlet szinte minden típus csatlakozóit tartalmazza.
- egyszerű, könnyen kezelhető (még az Angol verzió is!)

Na akkor a "-" ivumok is jöjjenek:
- Nagyon lassú frissítési sebesség az adatok megjelenítése közben.
- a bluetoot kapcsolat nagyon labilis, folyton megszakad - nagyon idegesítő tud lenni! - minden alkalommal kész kínszenvedés vissza erőszakolni a kapcsolatot.
- az USB kapcsolat nagyon lassú! (szinte használhatatlan!)
- az ígért funkciókat hírből sem ismeri!

Most a "HxH" Scannert faggatom. ... egy hajszállal jobb!
... de még nincs sok tapasztalatom vele. Viszont az biztos, hogy a régi távolkeleti modeleknél nem ismer olyat, hogy "NEM komunikál az ECU"-val!
(#) mrmoho válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Hello köszönöm az öszinte választ, már letettem erről. Örülök hogy a HxH nézegeted mert ez is felmerült esélyesként. Szerdán intézkednem kell, sajnos szorit az idő.
(#) mrmoho válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Autoboss lessz a vége. Nem akarok szemetet venni.
(#) Hari1231 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Na és melyik verzió lesz az a "AutoBOSS" ?! ... a V30 vagy a PC-Max ? A PC-Maxot kb. egy hónapja teszteltem. Na igen! Sokkal jobb az említett 2-nél! ... de nem egy nagy durranás! Meg sem közelíti a nagyokat! (KTS, Launch Diagun, de még a Multi Di@gtól is messze van! - ez szintén csak magán vélemény! pl az Actia Multi Di@g Access nagyon jó az átlag Német és az összes Francia autó újra programozásában. OM szintű diagnosztikát produkál. ... de akár a DEC Superscan3-at is bátran ajánlom!!! Naaagyon jóóóó! ... az ára ?!!!)
:-I
Milyen típusú, évjáratú autókhoz keresel tesztert?
(#) mrmoho válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szóval az uj muhelybe keresek , általánost, korlátozott lehetőségekkel. minden lehetőséget áttekintve maradt . Az autoboss pc max, vagy x431 master. Mindig volt valami diagnosztikánk de most jött el az idő a tanulásra, fejlesztésre.
(#) mrmoho válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Még egy nehéz kérdés , tanulom is kéne, van valami ötleted? köszönöm
(#) Hari1231 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ezt most nem egészen értem?! ... mármint masinára gondolsz?
- Az én szavazatom még mindig a : Launch DIAGUN -ra megy!!! (Még nem találtam jobbat!)
... de ha esetleg túlnyomó részt Német autókkal foglalkoztok - akkor KTS!
... ha pedig Francia akkor: Actia Multi Di@g Access
Ahoz, hogy a számodra megfelelő diagnosztikai cuccot megtaláld nagyon sok infót figyelembe kéne venni!
...és tuti, hogy még így is lesznek olyan foltok ami sajnos lefedetlen marad!

Ha a 300- 1,500 e -es kategóriábak gondolkozol, akkor bizony van bőségesen kínálat! (Nem könnyű a vállasztás!)

De nagyon szívesen segítek! Nekem nincs érdekeltségem egyik masinánál sem!!!
(#) Hari1231 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hoppá-hoppá! Majdnem elfelejtettem! (Már csak azért is, hogy nehogy könnyebb legyen választanod! )
Van még a MaxiDAS 708 -as ami egy új, de nagyon profi készülék! ... és persze nagyon könnyű, egyértelmű a kezelése! (Még aki egy szót sem tud Angolul az is boldogul vele!)
MaxDAS DS708 hivatalos oldala.

MaxiDAS.pdf
    
(#) Hari1231 válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hoppá ! ... kicsit mellé nyultam! EZ az oldal a hivatalos MaxiDAS
(#) mrmoho válasza Hari1231 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hello néztem , nem birom kifizetni. Marad a pc max v30, launch vagy diagun vagy a sima. szerinted ?
(#) Hari1231 válasza mrmoho hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
A DIAGUN a nyerő!!!
Tudod bővíteni is ( 2-3 interfacest is tud egyszerre kezelni - 2-3 autó egyszerre vizsgál!!)
Sokkal jobb a kijelzője. Na és van - a télen jelent meg - magyar nyelv szoftverben!
Na igen a Maxinak kicsit magasabb az ára. Viszont nagyon jó a kijelzője, a szoftver pedig eszméletlen jó. (Vannak még hiányosságai, de iszonyatos iramban fejlesztik!)

A Actia Multi Di@g meg sem fordúlt a fejedben?!
Nekem bejön! ... és teljesen Magyar!
(#) mrmoho válasza (») Feb 26, 2011 /
 
Bocsi de nehéz megbizható infót összeszedni , anyagilag husbavágó, nem akarom át irni a topikot. Hoffmann Attila
(#) mecsa válasza Rumcaiss hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szia Rumcaiss!

Írtál erről a BSI 5 jegyű szerelői kódrol, én is ott akadtam el, amikor meg akartam változtatni valamit a Bsi-ben. Honnan tudnám azt megszerezni van-e vmi ötleted, anélkül semmit nem tudok programozni Lexiával, Ti hogyan csináltátok?
Köszönöm a választ!
(#) Harcsa03 hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Én még ide nem írtam csak olvasgattam az írásaitokat. Lenne nekem egy nagy problémám/kérdésem, hátha tudtok segíteni.
Van nekem egy Lancia Kappa tipusú kocsim amibe egy 16 szelepes benzines turbos motor van. A motorvezérlő Bosch motronic m2.7-es. Sajnos sehol se találtam hozzá diagnosztikai interface-t, persze pár száz ezres van de annyit nem adok érte.
Na most annyit sikerült kiderítenem hogy a régebbi turbos opel calibra-ba is ez az ecu van. ennek az opelnek az interface-e és programja tudná ugyanúgy kezelni az enyémet hibakiolvasás /élő adat megjelenítésére szerintetek?
(#) bmotor60 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Kellene 1 pontos motorkód,évjárat-nekem úgy tünik hogy a 2.10.4es motorvezérlő van benne.
(#) Harcsa03 válasza bmotor60 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia!
A motorkód: 838A4000 , és 97' 03. havi a kocsi.
a 2.10.4-es szerintem az 5 hengeres turbósba van, de szerintem az enyémet csak a 2.7-es szerelték.
Vagy te tudsz esetleg valamit?
(#) Hari1231 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Igen jól tudod ezzel a motorkóddal a Bosch M2.7 Motronik vezérlő van a masinádban.
Na látod ezt a kérdést még így nem tettem fel magamnak!
Elvileg igen! (gyakorlatilag meg meg kell próbálni!) Egyébként ezekhez a masinákhoz ugyanaz a K/L interfaces kel! A legjobb (szerintem) az Uniscan-Visa 1.83 páros! Egyébként meg az Uniscan interfaces akár a "FiatECU Scan" progival is nagyon jól elvan! (Sima K/L interfacesként kezeli!) De ha nem akarsz 25-40 e Ft sem adni egy kész interfacessért, akkor akár 4-5 e Ft-ért tudsz venni VagCom K/L cuccost! ... vagy lehet megépíteni?! (Habár nem sokkal lesz olcsóbb!)
Kapcs rajzok nagyon hasónlóak! Én Themát javítottam nem régen! Az is hasonlóan M 2.7.
(#) bmotor60 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szintén csak az Uniscanba és az Alfadiagban találtam meg.
(#) Harcsa03 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
És annak ellenére hogy az uniscan dos-os az is elég normálisan listázza mondjuk a hibákat, élő adatokat stb. ?
(#) Hari1231 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
"Annak ellenére, hogy DOS-os" .....?! Szerintem a legnormálisabb amit ezért a pénzért - még napjainkban is - lehet kapni! De ha neked nem fekszik a DOS-os progi akkor használd a FiatECU Scan-t! Igaz a M 2.7 Motronikot csak a regisztrált verzióval tudod vallatni! ( 49.90 Eu)
.... vagy próbálj ki 1 Tech2 programont, mintha Opel Calibra lenne! ... ha felismeri a vezérlőt akkor nyert ügy! (Még igy nem próbáltam, de talán! Ehez is jó az Uniscan vagy sima VAG K/L interfaces!)
(#) Harcsa03 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nekem magával a Dos-al semmi problémám, sőt én "kis" koromban is nagyon szerettem a dos-t. Csak ahogy nézegettem hogy mik vannak, megakadt a szemem hogy ehhez dos kell. De már egyre több oldalon látom/olvasom hogy normális a program. Már csak valami régebbi gépet kell összedobnom amin van két soros port és ha minden igaz akkor kész. Még annyit hogy akármilyen átalakító jó a végére, vagy van kimondott hozzá való átalakító?
(#) Hari1231 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Na ja! Én is küzdöttem minden féle verzióval: - laptop+PCMCI kártyás RS 232 átalakító - nem jött össze! Olyan kártya ami megy DOS alól is az nagyon drága és ritka! Aztán inkább vettem egy OTP kiselejtezésből DEL asztali gépet - aminek 2 soros portja van - és minden gondom megoldódott! Igaz csak 20 Gb a vinyója, amit ketté osztottam a "C" 1 Gb-ra, a többi maradt egybem. Csak diagnosztikára van használva, és több mint 10 éva hibátlanul működik! (Azt hiszem megérte a befektetés!)
Átalakító? Igen! Ha a FIAT 3 pólusú csatlakozójára gondolsz, akkor igen 4-5 e Ftért árulnak ilyen átalakítókat.(16 pol. OBDII - Fiat 3 pol.) .... esetleg eBay v. aliexpress!
(#) Harcsa03 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél a döntésben. Még egyszer köszönöm.
(#) magiszter hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Ha valakinek kell van lexia3 és renault can clip magyar nyelvű programom....Esetleg segíthetne valaki VAS 5054 magyar nyelvű verzió érdekelne..
Következő: »»   21 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem