Fórum témák
» Több friss téma |
Sajnos ez nálam nem jött be. Olyan misztikusnak lehet mondani a működését . Inkább fogott a rendszeren ,mint javított. Többször több gépen is kipróbáltam.Amellett fizetős is. Lopott program meg nem játszik.
Sziasztok! Csak egy meglátás, észrevétel, figyelemfelkeltés.
A következő történt velem. Új számítógép házba pakolt gépről van szó és a következő történt. Az előlapi USB-be dugott printer azonnal meghalt. Hmmm. Érdekes. Arra gondoltam, hogy a printer a sok éves használatlanság miatt halt meg, de nem. Ezek után az előlapi usb csatlakozóra dugott PenDrive szikrázás és égett szag kíséretében távozott az életből. Ekkor kezdett gyanússá válni az USB csati. Mi a fene lehet ez??? Tettem fel a kérdést. Szétszedve a házat a következőre lettem figyelmes. Az alaplapra dugott USB kivezető kábel nem az USB érintkezőkre volt illesztve, hanem az IEEE1394 tüskesorra. Tehát az összes USB csatiba dugott készülék meghalt volna a hibás helyre dugott csatitól. Csak ezért írom ezt le, hogy nehogy valaki félre nyomja ![]() ![]()
Sziasztok. Köszönöm a segítségét mindenek.
Kifogom próbálni mindegyiket. ![]()
Általában eltérő színű szokott lenni az IEE1934 -es port, ha nincsen kapkodás egyszerűen lehetetlen eltéveszteni, bár másodállásként már előfordulhat.
Egy MSI deszkát vállaltam javításra, már vagy három hónapja nyüstölöm a tulaját, hogy vegyen egy tisztességes tápot a gépébe, és cseréltesse benne az elkókat. A gép eget verően lassú volt, STOP hibákkal örvendeztetett meg leginkább 0x0000000a, 0x00000050 volt a leggyakoribb, programok összedőltek, mindenféle memória címre hivatkoztak. Ebből lehet sejteni hogy a memória környékén biztos, hogy nem jó valami, és itt az összes kondenzátor meghalt, mert a CPU hűtőről ide érkezik a hőmennyiség nagyobb hányada(€eleron Đ 336 Prescott CPU -ról van szó! ), de a többi sem büszkélkedhetett jobb állapottal. A VRM kör szabályozó FET -jeinek elégtelen volt a hűtése mert meghajlott az alaplap, így a FET -ek nem voltak kapcsolatban a hűtéssel, és a tövükben kiszáradt az összes kondenzátor. Hibát ott követtem el, hogy egy elkót fordítva kötöttem be, és az az északi híd tápköre volt, persze hogy nem is indul el az alaplap. átnéztem mindent, hopp hiba megvan megfordít elindít, elindult. Problémát az okozta, hogy a jelzés megtévesztő így könnyű bele keveredni a jelzésekbe fáradtan és itt a vezetősávok sem jól láthatóak, mert a vastag vezető sáv túloldalon futott, és mivel valószínű vastagabb fóliát kapott, ezért nem emelkedik ki jobban a vezetősáv színe az üres részektől. ![]()
Sziasztok. Az lenne még a kérdésem,hogy egy ilyen újraélesztés után meddig bírja még az alaplap? Vagy majd időnként fog kérni egy ilyen újra gyógyítást?
![]() ![]()
Rendszerint nem tartós. Csak amikor tönkremegy ismét, arról sokan már hallgatnak, valamint mindig van pár jobban működő
![]() ![]()
Azert nagysagrendekkel kevesebb egy IC-n beluli hiba, ami melegitessel meg meg is oldodik ideiglenesen, mint a BGA forrasztasi hiba, mar csak azert is, mert az FCBGA belul ki van toltve es nem hagyomanyos forrasztassal van osszerakva, hanem specialis femezesek utan forrasztjak a jobb kotesek kialakitasa celjabol, tehat technologiailag sokkal igenyesebb mint a sima nyakra torteno beultetes.
Mégis sokkal több baj van vele, mint a sima nyákba ültetett alkatrészekkel..
![]() Az FCBGA belül mivel van kitöltve, mire gondolsz? A tok széleit ragasztják a panelhez, ritkán egyes idióta gyártók körbekenik, meg még a tok alá, lábak közé is folyatják a széleinél, ami inkább probléma, mint jó megoldás.
Vagy a hordozó-lapka közötti kötésre gondolsz? Annál pont ez a "kitöltés" a probléma az érintett alkatrészeknél.
En spec csak az FC-BGA-rol beszeltem, hogy az FC-BGA eseteben sokkal ritkabb a belso hiba az alatoltes miatt (es huzalozas(bonding)) hianya miatt, mint a beultetesekor jelentkezo hiba.
Igen, ezt hivjak alatoltesnek(under fill).
Akkor helyben vagyunk, mert az érintett lapkák FCBGA-k. Csak nem értem, hogy mire tetted a felvetésedet, mi a ritka? Történetesen az Intelnek is volt baja az FCBGA-val a procik körül, de az régi történet már, amiről viszont beszélünk, az NV részéről elismert gyártási hiba, ami nem kevés fejfájást okoz a mai napig.
Az NVIDIA-nal egy rosszul megvalasztott anyagfaradasos hibaba futott bele, en nem konkretan erre az egy esetre gondoltam, hanem altalaban az FCBGA-ra. (Persze ha vladcepes-nek NV van, akkor valoban ez lehet az okat, de ezt nem tudjuk, csak azt, hogy megmelegitett egy gepet es az megjavult.)
En csak azt mondom, hogy egy normalis FCBGA eseten a kotesi serulesek jellemzoen az NYHL es az IC kozott tortenik, az NV szeriahibajat ide nem ertve.
A noteszgépekben leginkább, de az asztali gépekben sem ritka jelenség az ilyen, csak itt vagy elhal maga a GPU, vagy függőleges vízszintes csíkok keletkeznek, esetleg "ugrál" a kép, vagy behorpad mintha valami hengerelő üzemből szalajtották volna a monitort.
8500GT 8600GT videokártyám is voltak, mind meghalt, annak ellenére, hogy mind a kettő kapott tisztességes hűtést! Jelen esetben egy 9800GT van a gépben, a hűtő konstrukciós hibáinak elhárításával, kiegészítésével elmondható hogy a GPU maximum 41C° -os, pedig vídiás. ( memória blokkok, FET "lakótelep" elégtelen, vagy hiányos hűtése). Megjegyezném a ventilátor silent módban fut, csak kiegészítő gyorsító ventilátort kapott. Ezzel a problémával LCD TV -nél is találkoztam, leginkább lődzsi ( így becézem az ŁG -t), de samsungnál sem ritka, nincsneve TV -nél meg törvényszerű ( teknika, és így tovább.) Ezeknél mindig is ludas volt magas hőmérséklet.
Ha már ilyen jellegzetes hibáknál tartottatok akkor már is enne egy kérdésem.
A számítógépben szinte mindenhol lehet találkozni TO-252 -től egészen az apró SOT-23 -as tokozású MOS tranzisztorral, ami a nyákra van ültetve és gigantikus hőt termelnek. A processzor környéki, vagy az északi / déi hínál lévők, főleg a videokártyákon lévők szeretnek fűteni nem hiába mert 12V kiegészítő tápól állítják össze a GPU és a RAM modulok feszültség értékeit. A videokártyával nekem szerencsém volt, mert gyárilag volt galvánfurat a FET mező mellett, így gyerekjáték felrögzíteni egy hűtőbordát de az alaplappal megvagyok lőve.
Szia Kipróbálom bár nemigazán tudom mi az az energia takarékos üzem mód.Nem mai gyerek vagyok és elég buta is a géphez.Vannak sejtelmeim ,de ha egy pár szóval le irnád mi is az , az jó lenne. Megértésed és segítséged eddig is köszönöm.
Sajna én sem vagyok egy mágus. Amikor vettem a mostani gépemet, az eladó mutatta, hogy energia és zajcsökkentési céllal, szabályozza magát a rendszer. Pl videolejátszásnál leveszi a processzor órajelét -> csökken a hőtermelés -> leállíthatjuk a processzorhűtőt
![]() ![]()
Hali
Amit írtál az valóban létezik de csak minimális energiát takarít meg ,javarészt a zaj csökkentést szolgálja.Ez a mindennapi használtban is így van ,ha nem kell a proci akkor nem vesz fel energiát sem legalább is annyit.Az energia takarékosság ,a merevlemez(ek) és a monitor bizonyos tétlenségi idő utáni leállítását illetve a PC készenlétbe való áttérését jelenti.
Azért az kétlem, hogy minimális energiát takarítana meg.
A csekély takarékosság azért jelentkezik, mert nem 80+ -os tápot használsz, az az felvett teljesítmény arányában változik a tápegység önfogyasztása ( teljesítmény tényező kitöltés), az az, ha a rendszer energiatakarékos, például a szükségtelen magok kikapcsolnak, és a meglévő bekapcsoltnak is szabályozódik a megfelelő hiszterézissel természetesen, és ehhez mérten a memória modulok órajele is, illetve a merevlemez 10000rpm helyett 7200 -al vagy 5400 -al vagy 4300 -al forog, vagy leáll, és még sorolni lehetne hogy mik fognak vissza az iramból, az csak csekély körülbelül 20% -al csökkenti az önfogyasztást mert a tápegység ugyan úgy "felveszi" a saját nagy meddőjét a hálózatból 30% mellett, mint a 100% terhelés mellett is, mert itt fix a kitöltési tényező. A villanyszámla 16 ezer forintról ( bizony volt ennyi!) leesett 7600 - 8000Ft -ra (extrémebb esetben eléri a 10 ezret is) úgy hogy azóta két LCD monitort is használok már, és átesett egy tápegység cserén a számítógép, és nem volt olcsó "mindössze" csak 30 ezerbe került, de nem bántam meg villanyszámlában ezt azonnal kitermelte! A tápegységem 550W -os ( bevallom elsokalltam ) és ebből a 146W a csúcs, nagyobb grafikai alkalmazásnál sem több ennél, bár 230W -os tüskék voltak ebben. Az előző tápegység egy sírtek 550W -os tápegység volt, fél árban a jelenlegihez képes, illetve attól picit olcsóbban.
Hali!
Őszinte leszek! Megint egy újabb zsákba macska a 80+táp.Még több hibalehetőséggel érthetetlen fagyásokkal kísérve.Nekem nem kellene még ha hozzám vágnák sem.Az én konfigomat( ASUS P4P800vm-s deszka 1GB RAM 2,8GHz proci, ODD,80GB HDD, +20Gb HDD) egy 250W.os Delta hajt a legcsekélyebb melegedés nélkül. HDD fordulat szabályzás,-mindenkinek meg van a véleménye ,az enyém az hogy hagy pörögjön mert az állandó újraindítással jóval több áramot vesz fel mint amikor folyamatosan pörög nem beszélve hogy az előbbi szerintem jobban árt a lemeznek.Processzorok magjai ha nincs rájuk szükség mindig állnak, mint ahogy az egy magos is (a feladat kezelőben ellenőrizheted is processzor használat 0%).De ez csak az én magán véleményem és semmiféleképpen nem akarok vitába bonyolódni
Persze, elo szokott fordulni asztaliban is, sot mamar a jobb laptopokban ezert is rakjak egy kulon kartyara a GPU-t, hogy ne kelljen az egesz alaplapot cserelni. Az enyemben szerencsere ATI van(es kulon kartyan).
Tudtommal nincs olyan hdd aminek lehet szabalyozni a fordulatszamat. Vagy leallitod vagy megy, de ha tudsz ilyet, akkor megoszthatnad velunk, hogy melyik tipus az.
Attol meg, hogy 0% a kihasznaltsaga, attol meg nem all a mag. Sot a rossz hirem, hogy ezzel akar ronthatsz a helyzeten, ugyanis ha egy magra jut az osszes terheles es fel kell emelni az orajelet, akkor a masik magnak is emelodik az orajele, mert egyformanak kell lennie.
Ha csokkenteni akarod a teljesitmenyt, akkor az undervoltage cimszo alatt erdemes keresgelned. Magyarul az adott orajelhez tartozo feszultseget addig kell csokkenteni, amig meg stabil marad a rendszer. Ennek a masik elonye, hogy a fogyasztas a feszultseggel negyzetesen aranyos, mig a frekvenciaval csak linearisan. Erre a celra valo programok: ThrottleStop, Notebook Hardware Controll, CPUGenie.
Nem akarom csökkenteni, csak itt felmerült az energia takarékosság ehhez írtam le a véleményem.
Oks, csak gondoltam hatha erdekel. Notebookon hasznos mert akar jelentosen nohet az akksi ido. Vagy csokkenhet a homerseklet.
Azért köszi de az esetek túlnyomó részében az asztalit használom. A notit csak akkor kell ha el mennem ,vagy ha olyan helyen vagyok ahol nincs másik gép.Notebook Hardware Controll, nekem is meg van de általában hálózatról használom a gépet.
Hat en a cipelheto gepen hasznalom mostansag a ThrottleStop-ot, mert uresjarasban ha leveszem a feszultseget 1.138V-rol 1.050V-ra, akkor kb 4-5 fokot nyerek maximalis orajelen 20% kihasztnaltsag mellett, 100% -on meg mar 8 fok a kulonbseg. Es mivel egy koron van a hutes a videokartyaeval, igy a GPU homersekletet is befolyasolja (ami max terheles mellett 80 fokig is felmegy)
Az biztos hogy tudnak fűteni .Most csináltam a napokban Everest-el stressz tesztet(lehetne kevesebb e)
![]()
Aláírom amit írsz, nekem ez a gép hiba nélkül teljesít és csak előnyét láttam.
P5B deszkám van 2,4Ghz E6600 -as GPU -val DDR2 -es 2GB RAM -al, és a korábban írt videokártyával 2terrának megfelelő S ATA háttértároló. Itt van egy a CPU hardver monitor által készített riport. Idézet: „Processzorok magjai ha nincs rájuk szükség mindig állnak, mint ahogy az egy magos is” Azért ez nem így van. alaplaptól függően és a CPU magok számátóé függően, több rész kikapcsolható. Amikor te azt látod, hogy 0% a CPU akkor biztos, hogy az egyik Mag ki van kapcsolva ha Dual CPU -ról van szó. Ilyen az CPU -m is, ami egy Dual Core Core 2 Duo, és ha figyelmesen megnézed, fele akkora órajelen ketyeg a riport készítésekor mert nincsen kihasználva. Érdemesem az összes hőmérsékleti adatot is megtekinteni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |