Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   34 / 105
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Inkább használj sima pákát hozzá, azzal jobban jársz szerintem... Én a forrólevegős állomásomat kizárólag kiemeléshez használom!
(#) bundyland válasza watt hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Igen csak elegánsabbnak tűnt a forrasztás , plussz most
PIC32MX-et vettem és TQFP tokozásban volt csak azt meg sokkal könnyebb lett volna ón tartalmú folyatószerrel és forrólevegővel.
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Pákával+ezzel a fluxszal kb. fél perc és tökéletes, forrólevegővel+forrasztó pasztával szétégetsz mindent és nem is biztos hogy jó sikerül!
(#) bundyland válasza watt hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Úgy tűnik nem lesz más választásom, azért köszi.
(#) patexati válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
dsPIC30f6015 TQFP-t forrasztottam be ma is egyet kb 2 perc egy sima Weller TCP páka vastag 45fokos hegy egy kis flux meg az ónszívó szalag és kész.. Neki sem állnék a forrólevegővel pedig itt van előttem! Szinte minden beforrasztható egy sima pákával (BGA kivételével meg hol alul vannak a pad-ok) Pasztásan nagyon jó beszórni az ellenállást,kondit de a soklábúakat megkímélem tőle és szerintem jobb a sima pákás beforrasztás mert a paszta tud maszatolni és zárlatot csinálni
(#) bundyland válasza patexati hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Na mindjárt kiderül hogy a forrólevegős pákát is feleslegesen vettem. Rendben meggyőztetek.
(#) patexati válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Íme pár kép.. Nem árt gyakorolni mielőtt valaki élesben forraszt ilyesmit először nem olcsó mulatság.. A ledek azok meleglevegővel lettek berakva 0603 méretű és csak alul van pad a kontroller 10x10mm 64 lábas..
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
És ha nem vetted volna meg, mivel szednéd le a 100lábút, ha kijön belőle a füst?
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Össze kell folyatni a lábakat sok ónnal azt melegíteni körbe majd lekapni Ha nagyobb akkor két páka nem kell feltétlenül a levegő, de nem árt ha van
(#) bundyland válasza watt hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Hát olyan még nem volt, lelakkozom és akkor nem tud kijönni. Még nem szedtem le ilyen kaliberű dolgot ami meg bonyolultabb volt ott lecsipegettem a lábakat és úgy forrasztgattam le. De próbából szedtem le most pár alkatrészt vele azért kell 450C és egy darabig melegíteni hogy elengedjen. Csoda hogy az alkatrész kibírja.
(#) bundyland válasza patexati hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szép! Elsőre gyárinak tűnik.
De elhiszem hogy te csináltad csak vicc volt!
(#) patexati válasza bundyland hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
A gyárinál jobb ez ólmos forrasztás a paszta is ólmos a ledeknél
(#) janikukac válasza patexati hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Mitől lett fekete a nyákod?
(#) patexati válasza janikukac hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
A lakkozástól a gyárban Nem csak kredencződ létezik
(#) patexati válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Óra
(#) Viktoria211 válasza Zsora hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Én is sokszor használok zselés folyasztószert. Mielőtt felteszem az alkatrész megtisztítom a panelt a szennyeződéstől. A pasztát pedig 1 vékony műanyag ecsettel viszem fel az alkatrészre vékonyan. Soha nem a panelra, mert akkor tiszta maszat lesz a környezete is és könnyű elsokallni. Viszont a BGA alkatrészeket célszerű zselés folyasztószerrel feltenni ( itt főleg IC-k re és processzorokra gondolok).. És nem kell félni a meleg levegős forrasztástól. Ha jól van megválasztva a hőfok , a levegő sebessége és a szűkítő mérete akkor tökéletes lesz a forrasztás. Nem kell félni a forrólevegős forrasztó állomástól , csak meg kell tanulni használni. Gyakorlás kérdése. Ha ólmos ónt használsz akkor bármit könnyen ki lehet vele cserélni. Még a műanyaggal bevont alkatrészek sem olvadnak meg tőle.
(#) Zsora válasza patexati hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Szép lett a forrasztás, de ugye az ónhidakat azért leszeded még beüzemelés előtt?
(#) Zsora válasza Viktoria211 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ha javítani/cserélni kell, akkor én is inkább hőlégfúvót (JBC AM-6000) használok, mert sokkal kényelmesebb, könnyebben és szebben lehet vele dolgozni (mint pákával). Ha viszont üres nyákot ültetek be, akkor a forrasztópákával (Metcal MX-500) bűvészkedek.
Mindkét esetben az alkatrészeket belefojtom a zselés folyasztószerbe, aztán Electrolube FLU fluxtisztítóval eltüntetek minden árulkodó nyomot. Forrasztópasztát (ólmost) csak az alsó hővezetőfelülettel megáldott IC-khez használok, mert azt pákával nem lehet feltenni. A QFN tokozású IC-knél először a pedeket átónozom pákával (esetleg még teszek pasztát a hővezető pedre), ráteszem az IC-t, majd adok neki a thermóval, ami megömleszti az ónt. Nagyobb BGA meg LGA tokozású cuccot pedig eddig még nem hegesztettem, talán majd egyszer valamikor...
(#) patexati válasza Zsora hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ónhidat?? Hol van szerinted?? Amúgy ez már a fényképezéskor is üzemelt! Ebben nincs zárlat az biztos!
(#) patexati válasza Zsora hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Leszedni nagyon jó a hőlég főleg ellenállás,kondi leszedésekor nagyon jó mert megmelegítem azt leveszem csipesszel de van ilyen csipeszpáka is azzal is jó.. Beforrasztani szerintem pákával jobb a soklábast de mindenki úgy csinálja,hogy akarja..
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Egy helyen látni olyasminek tűnő dolgot de az sem az hanem valami szösz szállt rá Az a két port pont használva is van ezért kizárt..
(#) Zsora válasza patexati hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Persze, lehet az szösz is. A fényképből nem derül ki egyértelműen. Ezért kell a zárlatnak látszó trutyikat több szögből is megnézni, ill megpiszkálni.

Egyébként; elismerésem a kártyához!
(#) Ragathol hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Tegnap lomtalanításközben kezembe akadt az a jegyzet amiből anno én tanultam bánni az smd alkatrészekkel.
Régi szegény, de szerintem van benne még hasznos dolog.

Bocsi a data -s link ért, kicsit nagy lett a mérete a pdf -nek.

Bővebben: Link
(#) janikukac hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Sziasztok !

Valaki próbáltam már 28020-as Fahrenheit pákával SMD-zni? Nekem még a vele kapott hegy van benne. Milyen ón kéne, és nehéz -e? Milyen további szerszám kéne még? Nem vagyok egy nagyon rezgő kezű srác..
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Tök mindegy milyen páka, ha hőfok szabályozott. Vékony ólmos ón kell, és flux. Olvass vissza milyen, minden le van írva!
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Ajjajj, nem tudom milen van itthon, bár az 1mm-s, az vastag így is úgyis. :no:
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Az 1mm-es nem vastag. Visszolvastál?
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Attól függ hányas oldalra. Inkább hanyagolom az SMD-zést, látom nem fog menni...
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Az egészet el kell(ene) olvasnod, utána kérdezhetsz!
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Újajj.
Következő: »»   34 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem