Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   171 / 199
(#) cua válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Hihi, ez trukkos, mert innen nezve pedig a vilag masik fele van fejjel lefele. Mondjuk teny, hogy ez a vilag vege, ennel talan semmi sincs messzebb Mo-tol
Ennek ellenere (vagy epp ezert) egy csomo kollegam lengyel, cseh, belorusz, ukran, bolgar, orosz...majdnem full kelet-europai repertoar.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nulla tapasztalat birtokában, rajzoltam egy bepattinthatós keretet. Ennek a méretei közelítőleg jók lennének, de a konstrukcióval kapcsolatban szívesen olvasnék véleményeket, kritikákat, tanácsokat.
Mellékeltem egy olyan állományt, amit a 3D printerek alapból értenek, és az én gépem alapból meg tudja nyitni egy 3D Builder nevű programmal, amit nem telepítettem része az alapkészletnek. Talán ez a legjobb forma a véleményalkotáshoz.
Illetve csak a tájékozódás kapcsán kérdezem, ki mennyiért nyomtatna ilyet bérnyomtatásként? Az adat összehasonlításhoz kell, mert szeretném a JLCPCB által kínált lehetőséggel összevetni.
(#) Sinike válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia.
Az a baj, hogy ezt így állítva nem lehet kinyomtatni
- jó sok brim talán az asztalon tartaná, de akkor is kritikus, hogy nyomtatás során elhajlik vagy törik
- keresztben azonnal eltörne, mert a rétegek tapadása a leggyengébb pont - ahogy ezt Elektro.on már kifejtette.
Fektetve pedig a bepattanó fülek törnek le azonnal és kritikus az is, hogy a ferde oldalai szépek lesznek...
Gondot okozhat a fóliának kialakított rész is - amúgy hogy tennéd bele a fóliát?? Persze, hajlékony - de ennyire??
Ez csak fröccsöntéssel (extrudálással) oldható meg - persze az is kérdés, hány darab szükséges. Nagy tételben mindenképp csak az éri meg; azonban pár darab miatt horror drága a szerszám elkészítés miatt...


Egyébként a nyomtatási ára filléres lenne, 1,42m filament, 0,08€, 4gr. + munkaidő, áram, ...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Az anyagkoltseg majdnem annyi, mint a tapasztalatod Kar, hogy ilyen messze vagy, en szivesen kinyomtatnam.
Ami fontos lehet, amikor tervezel: Az lebegjen a szemed elott, hogy a printer alulrol felfele haladva nyomtatja az objektumot. A leglaposabb, legnagyobb felulet keruljon alulra, ettol akkor erdemes elterni, ha ez esetben valahol tul nagy athajlas, levegoben 'logo/indulo' resz van. A printer mindig a meglevo reteghez 'ragasztja' a kovetkezo reteget, nem tud a levegoben kezdeni kiallo reszt, illetve nehezseget okozhat ket tavoli pont osszekotese (bridge).
Erdemes megnezni egy-ket videot a neten.
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Igy nez ki az objektumod, lefektetve az asztalra. Igyekeztem olyan szogben loni a kepet, ahol jol latszanak a gyenge pontok:
- bal also sarok: alulrol felfele haladva egyre szelesedik a keret. Ezt nem lehetetlen, de nem konnyu szepen nyomtatni. Donto parameter a sikkal bezart szog, ugyanis minden reteget egy nagyon kicsivel odebb kezd a printer, ez pedig ritkan szep.
- kormok: bepattintos resz a levegoben kezdodik. A semmiben nehez nyomtatni, nem marad ott, mert nem hul eleg gyorsan.
Van amikor erdemes ket vagy tobb reszbol nyomtatni, mert olyankor lehet jatszani azzal, hogy melyik layer van az asztalon, aztan amikor kesz osszepattintani, vagy ragasztani. Izles szerint.
Meg informacio:
Anyagtol fuggoen lehet tenni bele support-ot, ami ideiglenes alatamasztast jelent. Nekem ezzel csak anny bajom szokott lenni, hogy azutan majdnem mindig kell valami feluleti utomunka.
Sok anyagnal raadasul nehez a support material eltavolitasa.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) Sinike válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Míg rászerkesztetted a füleket, biztos elment az idő, én meg levettem
Így nyomtatható, de az a ferde rész az oldalain így még nem valószínű, hogy szép lesz. Kb 60-65 fok emelkedés már szebb.
(#) Elektro.on válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia!
A bepattanó kampóknál ránézésre a következőket módosítanám.
1 - a szára túl vastag, azt picit vékonyabbra venném.
2 - szintén a zára túl rövid.

Ebben a felállásban rugalmatlan, törni fog beszereléskor. A hosszabb szárnál is a geometriára kéne figyelni oly módon, hogy a feje felé kissé vékonyodik, valamint a tövénél kb. 1/3 - 1/4 réséig vékony támasztó bordát tennék.
A cél az, hogy hajlításkor ne egy ponton akarjon hajolni és ne is szabályos kör ívben. hanem az alap testtől távolodva nagyjából egy exponenciális körbe mentén.

Ezen kívül még nem néztem a JLCBCB milyen nyomtatást vállal. Ha meg tudják csinálni jó minőségű SLS -ből az mentesül a FDM technológia rétegeitől és többnyire UV álló. A gyantás technika sajnos drága és nem UV álló, ellenben nagyon precíz méretpontos darab készülhet..
Magyarorszáhgon a varinex kft vállal még. velük is szoktunk nyotattatni ha épp nincs saját kapacitásunk / géphiba esetén. sajnos nem túl olcsók, de igen jó minőségben nyomtatnak minden technológiával. talám már a fémporos is van náluk, de az mi az anyacégnél csináltatjuk Német o. ban.
(#) kapu48 válasza Sinike hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Próbára felraktam az asztalra 5*3=15db.
Azt írja a PSlicer:
filamen: 20m, idő:7h16m

Én a két hosszabbik oldalára tenném a körmöket végig, és csak 1mm kiállással.
(#) Elektro.on válasza Sinike hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ilyet is lehet, csak a gép kell, hogy alkalmas legyen rá.

CAD - modell

Kész darab
(#) Elektro.on válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Jól látom, hogy 20mm vastag az egész alaptest? Ez brutálisan vastag, és ha FDM el lesz nyomtatva megtekeredik. Figyelni kell a beszívódásra!

A helyes egy kb 2,5-3,5 mm vastag héj szerkezet erővonalak mentén bordázva.
(#) Sinike válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szerintem az én verziómat nézted.
Valamiért a Fusion 1000%-on menti el néha - mindegy. Le kell venni az 10%-ra, csak 5mm lesz.
De az eredetit nézd inkább, a 7.0-t.
(#) Elektro.on válasza Sinike hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Igen igazad van! Időközben rájöttem, hogy a többi méret sem igazán LCD méret.
(#) Régi motoros válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Saját véleményem, de ezek a pattintós rögzítések csakis egy valamire jók, letörni őket.
Ja pontosítok, kettőre, ha szét kell szedni, akkor csak szívatod vele magad...

Csavaros rögzítéssel jobban jársz, de azt is úgy kell kivitelezni, hogy normális anyagvastagsággal,
és merevítéssel tervezve. Mert ha az is vékony, az is törik mint a franc...
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem feltétlenül. Anyag és konstrukció kérdése. Én is készítettem saját, bepattanós dobozt, csak nem mindegy melyik konstrukciót választja az ember a bütykökkel, illetve tervezésnél a szétbontásra is ha gondolsz, például csavarhúzó nyílásra, akkor más a végeredmény. (I love Sketchup!)
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Hali! Azt a bepattanót mindkét irányból ferdére kellene csinálni, akkor "alátámasztás" nélkül nyomtatható.
Ha "nincs messze" Kispest, alsókategóriás nyomigával ki tudom neked nyomtatni. Ha még nem láttál nyomtatás közben készülőt, mindenképp tanulságos a későbbi tervezéshez
(#) Alkotó hozzászólása Márc 3, 2022 /
 
Sok fontos információt és jó tanácsot kaptam a hozzászólóktól. Ezeket mindenkinek köszönöm. Kezdem érteni hol vannak az alapvető korlátok.
Átgondolom az olvasottakat, és módosítom a kitalált keretet, majd ismét bemutatom.
Egy ilyen kerettől joggal elvárom hogy kívül-belül le legyen törve. Ahhoz nem ragaszkodom, hogy ez 45° legyen, de az íveket éppen azért zártam ki, mert ezeket éreztem problémásabbnak. Ráadásul pont ezek a látszó felületek, ezeknek kellene viszonylag szépnek lenni.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
Én a rögzítő füleket külön rajzolnám meg és elfektetve tenném az asztalra így nem kell alátámasztás. A keretbe a rögzítőfülek helyét megsüllyedtetnem és annyival hosszabb lenne a rögzítő fül is. És márt nyomtatható is.
(#) Sinike hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Ha ott tartunk, hogy ki mit csinálna, akkor én nem tennék füleket. 2 oldalas ragasztószalag - ahogy sokszor a gyáriban is megoldás.

Ha ragaszkodsz a fülekhez (de miért is kéne szétszedni??), akkor elegendő 1-1 db a két végére.

Használtam egy erősítést egyszer, de nem ilyen kicsiben - át lehet gondolni:
Terveztem egy 3-as lukat az anyagba hosszában. Nyomtatás után melegragasztóval egy bowden darabot nyomtam bele.
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A kapott intelmek és útmutatások alapján próbálom elképzelni mi nyomtatható könnyen és mi nem. Ez alapján a melléklet szerinti idom kérdőjeles számomra.
Már a függőleges rések tetején is bizonytalan vagyok az áthidalásban, mert ott nem tud mire támaszkodni az "olvadt szál". De ettől sokkal nagyobb kérdés a felső lap, ami látszólag nem támaszkodik semmire.
Arra is gondoltam, hogy fejjel lefelé nyomtatva jobb lenne-e, de itt is a kidudorodó minták miatt megint csak levegőben kellene megállnia a felület aljának.
Hogyan nyomtatható a test, mit látok rosszul?
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Ez igy ebben az állapotban nyomtatható, de alá kell támasztani amit minden szeletelő program tud.
Nyilván ezzel több anyag lesz felhasználva. Ez a lehetőség a szeletelő programban elérhető opció.
És a gépnek is rendelkezni kell egy igen erős tárgy hűtővel ami márt kinyomtatott rettegett gyorsabban megszilárduljon hogy tudjon következőt rá húzni.
Itt láthatod a gépparkomat! Középen a tárgyhütőt.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) attika válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Csúnya lenne ha egy ekkora bridge-hez support kellene.
Egy jó tárgyhűtéssel akár több centi is áthidalható.
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Az oldalsó lyukak tetejét célszerű ferdére tervezni, akkor nyomtatható... Amúgy mint Monster írta alátámasztással valószínűleg nyomtatható, de utána az alátámasztást ki kell vakargatni...
Valahogy így néz ki az alátámasztás, ami nálad jó sok anyag/idő lesz szerintem...
Nagyjából látszik, hogy a "megfelelően ferde/emelkedő" felületek alá nem kell alátámasztás
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022

Névtelen.png
    
(#) Monster02 válasza pipi hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Igen ez lemaradt! Végén kicsiphető.
Amugy itt egy 24 órás nyomtatásom. A megrendelő görög oszlopoknak nevezte az alátámasztást.És ime a kép!
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Azt is kipróbálhatod hogy a tested betöltöd a pl. a Cura-ba, piros lesz a necces rész... bekapcsolod az alátámasztást, elindítod a szeletelést, és utána preview-ban akár rétegengént is láthatod a kinyomtatandó anyagot
(#) attika hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Valaki jelölje már be a képen, hogy hova is kéne alátámasztás, mert tök jókat nevetek már rajta.
(#) pipi válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A szakállas kisdobos )) meg a nyálát csorgató macska ))
(#) Monster02 válasza pipi hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Az bizony nemszakál csak oda is tett a szeletelő alátámasztást. Mert a levegőbe logót.
Sajnos oszlopok eltörése után márt képet nem készítettem. Elküldtem festésre.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Márc 4, 2022 1 /
 
Lehet igazad van, tömör a doboz, és akkor nem kell alátámasztás
(#) forma3 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok túl jártas a 3d nyomtatás témában, viszont szükségem volt egy alkatrészre (fogaskerék), ezért egy céggel legyártattam. Már volt ilyen 3d nyomtatott alkatrész a kezemben, azon is látszott ez a jelenség, de nem ilyen nagy mértékben: az egyik fele tökéletes minőségű, a másik pedig gyalázatos, sokszor még a formától is eltér középen. Mi lehet ennek az oka? Gondolom az alátámasztással lehet gond, de akkor a másik felén miért szép mindenhol, és nem csak ott ahol leér a talpára? Bárhol nyomtattatok ilyen hibák előfordulnak?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) Monster02 válasza forma3 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Szia!
Rossz típusú alátámasztás választott ki vagy annak beállításai nem voltak megfelelőek.
Igy a nyomtató kénytelenvolt a levelőben dolgozni.
Következő: »»   171 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem