Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 21, 2019
Kedves Moderátor!

Szeretném töröltetni magam fórumról és ha lehetséges, az összes eddigi hozzászólásaimat is.

Köszönöm!

További sikeres munkát és kellemes kikapcsolódást mindenkinek!

Tisztelettel: Soós Károly
(#) Karesz 50 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018
Azasszonyokostelefonja azt mutatja, hogy.
"Lajkó Félix és Budafoki Dohnányi Zenekar: Madárnak" című száma
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 22, 2017
A mérés tárgya egy 10k hangerőszabályzó poti (ALPS) és 2x10 cm nyák fólia.
A lezáró impedancia 10k/2pF.
Az osztás: 0, -20, -60dB
És itt befejeztem a "vitát".
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017
***

Igazad van "elektroncso". Részemről kicsit elszégyelltem magam! Bölcsebb vagy, mint sok 60 éves (magamat is beleértve).

Személyeskedés.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017
Természetesen. Csak egy megfelelőlen felszerelt labort kell keríteni hozzá.
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 21, 2017
Akit érdekel ez a téma olvassa el az "Audioworld" legutóbbi cikkét. Ha ennél is jobban jobban érdekli a hifi, akkor az előző cikkeket is. Ha ennyire már nem érdekli akkor "ne szóljon be", mert csak saját butaságát leplezi le sokak előtt.
(#) Karesz 50 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 21, 2017
"A tudás magabiztossá tesz, a hiánya még inkább..." (Az idézetet loptam, de ennek ellenére vonatkozik rád.)
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Dec 21, 2017
Már mindenféle kábelről szó volt, kicsit más ívet vett a téma. De aki kijelentette, hogy a digitális adatátvitelnél nem hallatszik meg a kábelcsere... ő ezt meghallgatta valahol és nem hallott különbséget, vagy csupán kijelentett valamit, amit nem ellenőrzött le?

Köszönöm a tanácsot. Neked komoly rutinod van az analóg kábelek tesztelésében, hiszen az imént írtad, hogy hülyeség, még soha nem próbáltad és nem hiszel benne...
(#) Karesz 50 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 21, 2017
Van nekem egy elő- és egy végfokom (többek között). A kettőt összeköti egymással egy nagyon régi, de nagyon jó minőségű szimmetrikus mikrofonkábel. Kölcsön adtam egyszer ezt az erősítőt. Visszahozták, de a kábel a ott maradt. Megvettem az alkatrészboltban a létező legdrágább 235 forintos vezetéket XLR-estül. Bedugtam. Kis híján elsírtam magam olyan ***ul szólt az egész. Nem az az erősítő jött vissza, mint amit elvittek. Aztán teltek-múltak a napok. Eközben az asszony hallgatott rajta zenét amíg nem voltam itthon. Aztán újra leültem elé és jól szólt. "Bejáródott" a kábel. Haza került a régi és az sem szólt jól (napok múlva sem). Az egyik mélyben jó, a másik magasban. Kellene egy harmadik, de az ismerősöm megvette az áhított szupi és viszonylag drága kábelt és azt mondta alig van különbség a mezeihez képest. Itt felhagytam a keresgéléssel. Én sem adok több szászezret egy darab drótért (pedig titokban vágyom rá).
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Karesz 50 válasza Secret hozzászólására (») Dec 21, 2017
Mégis mi köze a homeopátiának a hifihez? Azok közé tartozol, akik még nem próbáltak ki valamit, de azért jobban tudod másoknál? Látatlanba megmondod mi működik és mi nem?
(#) Karesz 50 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2017
Szívesen látnálak egy teszt erejéig, de a világ végén lakom. Bevállalom, hogy vakon megmondom bármelyik ismert zenémmel, bármilyen napszakban, hogy mikor melyik kábelem szól a kettő közül. (Csak ennyi van: egy átlagos és egy jobb.)
(#) Karesz 50 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 21, 2017
Nem vitatom, hogy a kábel a leginkább túlmisztifikált "láncszem" a hifiben... talán mert ezt a "láncszemet" a legkönnyebb, legkézenfekvőbb csereberélgetni, hiszen csak egy mozdulat és már elő is állt egy másmilyen hangzás. Magam is azt gondolom, hogy ebben az iparágban található a legtöbb szélhámos. De azért szerintem elgondolkodtató, ha mondjuk valaki haza visz egy-egy új "szerzeményt" - meghallgatja - (mert látatlanban senki nem vásárol meg ilyesmit) és utána elkezd rá gyűjteni (ha nem elég tehetős), mert úgy érzi enélkül már nem élet az élet (enyhe túlzással).

Ha még nem próbáltál ki két kábel közötti különbséget, cseréld ki bármelyik RCA összekötődet pl. egy mezei koax kábelre (biztosan akad otthon egy jó méternyi darab). Kíváncsian várom (szerintem sokad magammal) hallasz-e valami különbséget.
(#) Karesz 50 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 21, 2017
Mondanál erre egy példát?
(#) Karesz 50 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2017
Mi az akadálya?
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 21, 2017
Igen szimpatikus nekem, hogy kizárólag azok állítják, hogy soha nem hallottak különbséget - pl. két vezeték hangja között - akik soha életükben ki sem próbálták létezik-e vajon a "jelenség". Viszont mindenkinél jobban tudják, hogy nem létezik. Amit nem látok az nincs és nem is akarom látni... aki látta, az meg hülye, mert mi más lehetne...
(#) Karesz 50 válasza granpa hozzászólására (») Feb 27, 2017
Érdekes. Régebben "*" is kellett közé valahova. Én sem tudtam már régóta hozzászólásokat visszakeresni. Így most nálam is bejönnek. Köszi reloop!
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2016
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad.
Valóban ilyen volt "katt"...
(#) Karesz 50 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 30, 2016
Nem akarom védeni Alkotót, de szeretném látni azt a legalább egy darab "fél oldalas filozófiai" írását amelyre hivatkozol. Szerintem az elkészült nyáktervei és (után rajzolt) kapcsolási rajzai inkább rátermettségét bizonyítják és megfelelően egyértelműek, valamint nem a "hitre", hanem a "tudományra" alapszanak. Hogy vannak bizonyos esetekben kétségei? Ez baj...? Olyankor kérdezni szokott. Válaszoltál már egyetlen kérdésére is?
(#) Karesz 50 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 10, 2016
Én dolgoztam Indesit/Whirlpool márkaszervizben. Megéri megvenned az 5 év extra garanciát. Igaz, csak 50% esélyed van az öt éven belüli meghibásodásra, de ha ez megtörténik az első javításnál megtérül a "befektetés". Az elrozsdásodott elemeket az ötödik évben is kötelesek kicserélni... ezek garantáltan lesznek. Az Indesit saját bevallása szerint is 4 évre tervezi a háztartási gépei élettartamát.
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Te katt! Most tényleg nem értem miért háborogsz. Nem vagy te tenger Szereted ezt a fórumot és itt is sokan szeretnek és tisztelnek. Vissza vagy fogadva, a modik beismerték, hogy tévedés volt, vagy géphiba, vagy akármi.
Legyél itt, szólj hozzá és ne bánts senkit. Tudod... ahogy te nézel a világra, a világ úgy néz vissza rád... Én kiállok melletted, oszt ez nem elég?
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Nemtom. Én csak egy kis senki vagyok, tehát megérdemlem, hogy ne figyeljen rám senki.
Azt hiányoltam, hogy katt nincs a fórumon, mert egy csavart nem húztak meg rendesen egy szoftverben. Ha nem hiányzik senkinek, mint szakember, akkor tiltsátok ki végleg. Ez néhány embernek rosszul fog esni - azoknak akik szeretik - oszt ennyi. Rengeteg mindenkinek segített az évek folyamán a tudásával. Ha erre nincs szüksége ennek fórumnak, belenyugszunk.

Ezt a hangnemet azonban meg kellene változtatni. Még itt is "off" az egész. Mire jó ez a gyűlölködősdi?
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Nincs valakinél egy kis pálinka?
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Kár, hogy nem olvasom ezt a kapcsólóüzeműtáp topic-ot. Még az elektronikamentesnél érdekesebb néha Na... majd pótolom.
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Ne húzd fel magad szamóca. Te is jó szakember vagy és jó moderátor. Mondjuk azt, hogy félreértés áldozata volt katt. Most már itt van oszt kész. Nem kéne hülyeségekkel hergelni egymást.
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Elnézést a "vitaindítóért". Én kezdtem. Azt írtam, "katt" jó szakember és hiányzik erről a fórumról a jelenléte. Talán nem csak nekem, hanem még más embernek aki tiszteli a szaktudását. És itt a szaktudáson van a hangsúly. Emberileg mindenki olyan,amilyen. Akinek nem tetszik a stílusa, ne beszélgessen vele.
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 25, 2016
Szerinte ki van tiltva. Napi szinten levelezünk. Akkor most hogy is van?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem