Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   367 / 441
(#) Lamprologus hozzászólása Márc 10, 2017 / 1
 
Hogyan tudok egy alkatrészt kihagyni a nyáktervből? Konkrétan a rajzon szerepel egy poti, de azt én nem a nyákra teszem hanem az előlapra, vagy épp egy tranzisztort teszek ki hűtőbordára...
(#) Kari55 válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szerintem a kapcsolási rajzon is cseréld le, Pl.: tüskesorra, vagy hármas csatlakozóra.
(#) kissi válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szia!
Attól, hogy fizikailag nem a NYÁK-on kell elhelyezni az elektromos csatlakozási pontjai ( 3 db!) a NYÁK-on lévő alkatrészekhez csatlakozik --> azaz például a trimmer poti 3 lábához kötöd a vezetékeket. Sokszor elegánsabb, ha rajzolsz hozzá egy 3 lábú "SIL" footprint-et és akkor ez a jobban használható, a NYÁK szélére elhelyezhető csatlakoztatást biztosít.
(#) szebee hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenne valakinek MCP 73832T-hez SMD .lbr-je?
(#) niedziela válasza szebee hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Próbáld ki mielőtt használod !

MCP73831.lbr
    
(#) szebee válasza niedziela hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Tökéletes! Köszönöm!!!!
(#) Alkotó hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Erre a problémára van frappáns megoldás?
(#) kissi hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Az Eagle 7 demo verzióját használom és az lenne a kérdésem, hogy van-e arra lehetőség, hogy egy kapcsolást megrajzolva elmentsek "modul"-nak és másik kapcsolásban ezt már modulként illesszem be ?!
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) niedziela válasza kissi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ha a demo korlátozásain belül maradsz akkor igen
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Én még nem találkoztam ilyen programmal. Kizárólag a SprintLayout esetében láttam ilyen megtekintőt, más, hasonló célú program esetében - így az Eagle-nél sem - nem. Sajnos.
(#) bbb válasza Frankye hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A freeware verzióval meg lehet nyitni az eagle fájlokat, megtekintésre elég az is.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Végül is letöltöttem egy friss Eaglet, ami ingyenes, de kellett hozzá egy kis regisztráció.
Régiek már az emlékeim, de a most megnézni kívánt panelt megnyitottam, és szokatlan apró feliratok tömegét látom mindenhol. Mik ezek? Kell ezzel foglalkozni? Van ennek haszna a felhasználó számára?
A fejlécben találtam két leírásra mutató linket, de az egyik idegen nyelvű, Attila86-é pedig már a haladóknak szól. Elérhető valahol olyan magyar leírás, ami az elejétől igyekszik bevezetni a használót a rejtelmekbe?
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Az apro számok az egyes összekötö vezetök számát jelzik ( vagy az alkatrész lábának a számát) azaz a vezetö két ( vagy több) végén ugyanazt a számot fogod látni ( segit a keresésben)
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Amit látsz a net-ek nevei, azaz segít tájékozodni a kapcsolási rajzhoz képest.
Jelen esetben nincsenek elnevezve a net-ek, ezért egy alapértelmezett azonosítót látsz

capture.jpg
    
(#) rascal válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A képen is látható bal oldali kis ikonok közül a fent lévő kék-piros-zöld téglalap mintájúra kattintva a rétegek láthatóságát ki/be lehet kapcsolni, hogy csak azt lásd/nyomtasd/stb. amire szükséged van.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Mások által rajzolt panelterveket igyekszem tanulmányozni, aminek kapcsán keresek egy számomra megszokott lehetőséget (a SprintLayout-ban TESZT-nek hívják). Ez ott azt teszi, hogy egy akármilyen rézrétegen lévő felületre (ez lehet pont, vonal, vagy bármi más) kattintva, eltérő színnel kiemel mindent, ami galvanikusan hozzá kapcsolódik, legyen a kapcsolat bármelyik rétegen.
Pl. egy hosszasan kanyargó, bonyolult vonalvezetésű kötést így sokkal könnyebb lenne értékelni, és felfedezni esetleg hová csatlakozik még.
Van ilyen, vagy funkciójában hasonló kijelölési lehetőség a programban (8.1.0 verzió)?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Van, parancssoros.
show net neve (show N$3) enter

capture.jpg
    
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Vagy ugyan ez előhozható a jobb egérgomb megnyomása után a szemecske ikonú show paranccsal.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
(és bbb-nek is) köszönöm! Ki fogom próbálni -csak otthon van telepítve-.
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Felhasználás függő, ha látod a netet amit ki akarsz emelni akkor a jobb egér, ikon egyszerűbb.
Ha nem látod, nincs szem előtt, nem akarod keresgélni a netet akkor a parancssor egyszerűbb.

Én a move-ot is parancssorból használom a tervezés elején mikor egy marékban vannak az alkatrészek mert igy a kapcsolási rajzot nézve egyszerűen ki lehet választani az alkatrészt a panelen való elhelyezéshez
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nekem is van egy jó tippem, lehet ismerted: a showVals.ulp segít megtalálni az ugyanolyan értékű alkatrészeket. Össze is számolja. Csak bírom a parancssorba: run showVals.ulp 100nF, és minden kondenzátor, aminek ez az értéke, ki lesz emelve, alul pedig meg tudom számolni, hány darabot kell kivennem a tárolóból. Így szépen végigmegyek minden alkatrészen, és hamarabb végzek a beforrasztással.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Kipróbáltam. Akár parancssorból, akár szemecskével éppen azt tudja amit kerestem.
Másik -gondolom szintén alapvető- kérdéseim:
1. Hol tudom azt kényszeríteni, hogy akár a rasztertől függetlenül is éppen furatközépre ugorjon egy vezeték vége?
2. Mivel meglévő terveket nézegetek, ezért itt-ott látok fura kötéseket. Megpróbálkoztam volna egy vezetékszakaszt máshol bekötni ugyanabba a potenciálba, de erre nem találok lehetőséget. Ez tilos? Vagy csak a "nemtudásom" miatt nem megy? Nem tudtam elérni, hogy a vezetékszakasz végei, vagy akár egyéb bázispontjai aktiválódjanak (megjelenjenek), mert gondolom ez kellene ha be kívánnék avatkozni.
3. Nincs ehhez a programhoz elérhető magyar nyelvű leírás, útmutatás, ötletadó, vagy akármi, amivel el lehetne indulni, ami segítene az apró kérdések sokaságán átvergődni?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Youtube videókat nézz meg, azok az alapoktól indulnak. Ahhoz, hogy egy vezetősávot el tudj mozdítani a végpontokból, fel kell szabadítanod, a ripup paranccsal. Ekkor csak a szürke vékony gumikötelet fogod látni. Ezután tudsz vezetősávot húzni a gumikötél alapján. Ha nem ugrik pont a forrpont közepére a vezetősáv, akkor érdemes a forrponttól indulni, ugyanis ilyenkor pontosan a közepéről kezdesz.
Ha buszt akarok rajzolni, azt nekem is meg kell néznem youtube-on, mindig elfelejtem.
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Nagyon régen használtam az eagle-t, segítsetek legyetek szivesek melyik rétegeket kell bekapcsolni nyák terv készítéséhez? Szeretnék solder maszkot is, azt hogy lehet aktiválni?
Köszönöm!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
1 - 16 top - bottom réz
21 - 22 felső - alsó alkatrész rajzolat, rövides silk screen
25-26 felső - alsó alkatrész nevek
27-28 felső - alsó alkatrész értékek
29 - 30 felső - alsó forrasztás gátló lakk, röviden solder mask
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) dev200 hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Most tanulmányozom behatóbban a programot. Layer-eknél játszadozva egy furcsa dolgot vettem észre. A kép egy smd memória két lábát mutatja. Réz réteg, forraszgátló maszk és a tPlaten lévő keret érthető, ami furcsa számomra, hogy tDocu rétegen (világos szürke) miért van fedésben a Top layer részével.

Ez nem azt jelenti, hogy rá szitanyomtat a réz felületére?

Ha valaki ebbe tudna segíteni azt megköszönném!
(#) cross51 válasza dev200 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
"Az jelenti aminek beállítod", a gerberben.
Bár én is azt vettem észre, hogy a tDocu-t a szitának használják (pl sparkfun) de ott nem is lóg be a lábra.
Ebben nem vagyok biztos, de szerintem nem a szitának van teljesen az a réteg tervezve.
De az *.lbr-ben lehet módosítani, míg eagle használtam és már benne voltam már saját könyvtárakat használtam meg a gyári footprinteket módosítottam vagy netről szedtem (az RLC leszámítva).
(#) gdking hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok,

kénytelen voltam egy kicsit belefolyni az Eagle-be, és adódott pár hibaüzenet, amit nem értek.
Pontosabban az üzenetet értem, csak azt nem, hogy mire vonatkozik és miképp lehet javítani.
Pl:
- Clearance
- Dimension
- Overlap

Hogyan tudok egy alkatrészt vagy objektumot kijelölni és egyes tulajdonságait módosítan?
Valamit alapjában ronthattam el, de nem tudom, hogy mit.
Ha valamelyik guru ránézne és legalább annyit mondana, hogy menjek inkább cukrásznak, -hálás lennék érte.

vers3.brd
    
(#) vzoole válasza gdking hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szerintem ne foglalkozz a hibaüzenetekkel, azért hozza, mert nem kapcsolási rajz alapján hoztad létre a rajzolatot és szerinte csak egymásra raktál objektumokat.
Következő: »»   367 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem