Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   254 / 1677
(#) Slope válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Jól sikerült panel, a vágást leszámítva. Nos és azt, hogy akkumulátor és nem akkumlátor.
(#) Moderátor hozzászólása borvendeg hozzászólására (») Júl 1, 2008
 
Képeket máskor méretezve tedd fel kérlek!
(#) huba hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Elkészült a második levilágítóm. Meguntam képkeretekkel üveglapokkal bíbelödni a higanygőz alatt, úgyhogy előástam az ágy alol a hibásan kapott Mustek skennert és új életet leheltem bele. 5db 8W-os T5 BLB 365nm-es UV-neon virít benne, 3-db kompakt elektronikával meghajtva. Az időt egy Attiny2313 számolya, saját program szerint.

A levilágítási időt ma kéne kikisérletezzem. Bocsánat a sötét képekért
(#) még1MbR válasza huba hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
4db 8W-os csővel nekem 10 perc körül van a levilágítás a fotolakkos nyák esetén, dupla fóliás negatívnál.
(#) vicsys válasza huba hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Klassz lett! Különösen a csőfoglalatok tettszenek!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
És ma elkészült a táp következő teszt-panelja:
C-panel
D-panel
Összeillesztve, hátulról
Összeillesztve, elölről
Bekapcsolva

A kínaiak szerintem valami extra fényű ledeket tehettek a hétszegmenses kijelzőkbe, mert nagyon erősen világítanak. De nem is baj, nagyobb ellenállásokat teszek a szegmensek elé és így még a kijelzők stabkockája is kevésbé fog melegedni.
A képen talán nem látszik annyira, de így 470Ohm-al nagyon vakító a 8db kék kijelző. Főleg ha 16db lesz

Üdv.!
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Ez igen
(#) cimopata válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Én nem tudom miért jó az ha ilyen vakító, és gondolom drága kijelzőket használsz.

Mondjuk én amúgy is a deprez kijelzők híve vagyok, szerintem sokkal szembetűnőbb a hirtelen változás.
Ugyan a kijelzés nemannyira pontos, de szerintem otthoni használatban nemigazán vannak áramkörök, ami professzionális feszültségbeállítást igényelnének.
(#) Attila86 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Idézet:
„Én nem tudom miért jó az ha ilyen vakító, és gondolom drága kijelzőket használsz.”


Nem jó! Éppen ezért írtam, hogy csökkentem a szegmensek áramát.
Egyébként nem voltak drágák a kijelzők. Kevesebb mint 150Ft volt darabja. Nálunk egyrészt ilyet nem is lehet kapni (tudtommal) sehol, másrészt pedig még a postaköltséggel is kevesebbre jött ki, mint nálunk mondjuk a Lomexben egy zöld, piros vagy sárga kijelző.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Idézet:
„Mondjuk én amúgy is a deprez kijelzők híve vagyok, szerintem sokkal szembetűnőbb a hirtelen változás.”


Ebben mennyire igazad van!!!! Ez pontosan igy van.

Idézet:
„Ugyan a kijelzés nemannyira pontos, de szerintem otthoni használatban nemigazán vannak áramkörök, ami professzionális feszültségbeállítást igényelnének.”


Ez pedig méginkább alátámasztja hogy nem a NASA nál vagyunk hanem a hobbielektronikán

Ugye Attila
(#) Szebence válasza huba hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Nekem 4db 8W-os UV csővel 4 perc a levilágítási idő.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Bizony Doncso barátom!
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
na még a végén haverok leszünk?
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Miért ne?!
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Idézet:
„de szerintem otthoni használatban nemigazán vannak áramkörök, ami professzionális feszültségbeállítást igényelnének. Ez pedig méginkább alátámasztja hogy nem a NASA nál vagyunk hanem a hobbielektronikán...”

No persze. Csak fejlődés és továbblépés igénye egy idő múltán kialakul. A hobbi elektronikán vagyunk és ebben az a szép, hogy vannak nagyon egyszerű és nagyon NASA-s kapcsolások is. Ergo, mindenki talál magának valót.
Attila!
Gratula, remélem folytatod tovább a projektet!
(#) szilva válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Attila!

Belenéztem az egyik labortápos cikkedbe, én nem láttam olyan lehetőséget, hogy külső feszültséget tudj mérni a beépített mérőművel. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nem gondolkoztál el még rajta, hogy esetleg lenne értelme?
(#) Attila86 válasza szilva hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Arra gondolsz, hogy lekapcsolt kimenet esetén sima feszültségmérőként lehessen használni a panelmérőt?

Eszembe jutott már, de:
- Ez akkor lenne könnyen megoldható, ha a DC BE/KI kapcsoló (egyes helyeken "ON/OFF") mechanikus lenne. De én ezt elektronikusan oldottam meg. Így a panelmérő a táp kimenetével folyamatosan galvanikus kapcsolatban van.
Ha én ezek után kívülről (mérendő)feszültséget kapcsolnék a táp kimenetére, akkor a táp ezt igyekezne azonnal kiszabályozni. Pedig én csak mérni akartam.
- Igyekszem úgy tervezni a tápot, hogy hogy az minél több zavartól védve legyen. (Tranziens jelenségek, nem üzemszerű használat...) ha a panelmérő külső feszültséget is mérhetne, akkor ott is egy csomó védelem kellene.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Persze, nem is mondtam hogy használjon mindenki deprez müszert, ez inkább Attilának ment, ő tudja miért és nem bántásképpen!!! Egyébként tökéletesen igazad van!
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Az én véleményem szerint , mindkét fajta műszerben megvan a fantázia. A digitális sokkal pontosabb leolvasást tesz lehetővé, amit nagyon szeretek feszültség mérésnél. Amikor áramot mérek akkor viszont a mutatós műszert kedvelem jobban, mivel ha azt látom, hogy kivágódik a mutató a nagy áramfelvételtől akkor már kapcsolom is le a cuccot. Ide nem az igazi a digit műszer, mert mire az beáll addigra már az asztal is füstöl. Persze nem labortápnál mert ott az áram szabályozható, bár én ott is jobban kedvelem.
Fery
(#) szilva válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Nem, sokkal egyszerűbbre: van egy kapcsoló és egy bemenet, mondjuk banánhüvely. A kapcsoló átkapcsolásakor nem a táp kimenetét méri a feszültségmérő, hanem a bemenetre adott feszültséget a táp nullájához képest. Az árammérést nem gondoltam átkapcsolhatóra.

Egyébként nekem van egy néhány 78xx-szel, 79xx-szel és egy LM317-tel felépített "labortápom". Ebbe be lett építve egy CA3162-es IC-vel megépített feszültségmérő, eredetileg a változtatható kimenet kijelzésére. Aztán menet közben betettem egy plusz bemenetet és egy választókapcsolót a mérőmű elé. Nem bántam meg, nagyon hasznos segítség bütykölés közben.
(#) Attila86 válasza szilva hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Ja értem már, hogy mire gondolsz. Nem rossz ötlet!
De az előlapi kezelőszervek tekintetében már eléggé elköteleztem magam, és oda már nem nagyon fér kapcsoló. Illetve a digitális vezérléssel eltüntettem a kapcsolókat, nem szeretnék mégis látni egyet.
Illetve még egy banánhüvely sem igazán fér el sehova, kicsi a doboz előlapja(kép).

Egyébként volt más irányú ötlet is, például hogy kivezetem az előlapra egy tüskesoron a segédtápot, a referenciát és a panelmérőkre jutó mérendő feszültséget.
Ezáltal mintegy modul-rendszer szerűen lehetne külső áramköröket csatlakoztatni a labortáphoz.
Például ezáltal borzasztó egyszerűen el lehetne érni a táp két felének együtt-futását.
Vagy külső vezérlő jellel szinte bármit meg lehetne oldani. Mondjuk akkumulátor töltést ilyen-olyan külsőleg illesztett cél ic-kkel.
Vagy akár mp3 lejátszót csatlakoztatva a labortápra végerősítőként is működhetne a táp.
(#) huba válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Valahol spórolni is kell.
A kisérlet helyenként kicsit fantomképes lett. Ezt, a panel alá tett karton okozhatta. De kiértékelhető az eredmény. 6,30 percel fogom kipróbálni élesben.

Köszönöm az elismeréseket.
(#) cimopata válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Attila! A rezonáns tápodhoz milyen ferritet szándékozol használni? Skori-val beszéltél-e, hogy az ő tápja milyen körülmények közt adta le azt az 500W ot?
(Elsősorban a kimenő feszültségcsökkenésre gondolok beterhelés alatt.)

Az én tápom nagyjából elkészült, csak még minimalizálni szeretném a kimenő feszültség csökkenését terhelés hatására.
(#) Moderátor hozzászólása cimopata hozzászólására (») Júl 3, 2008
 
Muszáj itt offolni?
(#) yagi hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
HI!Építettem egy digit feszültségmérőt, sajnos láttam itt már jobb nyákterveket hasonló áramkörhöz,de a panelomat már hamarabb elkészítettem nem akartam másikat csinálni.Így most ez lesz beépítve a labortápomba, aminek ez az első áramköre ami elkészült!
(#) Tama89 hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Sziasztok.
Készülget Atill86 oldalán található spektrum analizátor II.
A másik két nyák is kivan marva a ledmatrixok pedig most úszkálnak a maró folyadékban.
Dobozolás után majd teszek fel még pár képet.

DSCF3768.JPG
    
(#) Attila86 válasza Tama89 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Üdv.!

Szuper lesz!
Majd ha készen van, akkor feltehetek róla fényképet IDE?

Üdv: Attila

Cimopata! Megírom privátban.
(#) Tama89 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Persze nyugodtan.
Bár nem tudom mikor készül el kb 2hét.
(#) zsuscsinyo válasza brejti hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Nagyon komoly! Nemsámli grat!! :kalap:
(#) zsuscsinyo válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Nah sikerült az első oldara gratulálni
Kicsit húzós és fáradt napom volt

Akkor már ha hozzászóltam, bemutatom a kis DTMF-es kamionomnak a tesóját.
Következő: »»   254 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem