Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   115 / 580
(#) Apec válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ez mi szerinted ?

kondi_.jpg
    
(#) kissi válasza Apec hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Majd leírja, de szerintem a bemérés során a nyugtázás...csak látná, ha már ránézett, mert a fénykép nem tökéletes
Steve
(#) zolika60 válasza Apec hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Egy lakkficcel húzott meó jelölés. Nincs a kondinak látható baja. Csak gyenge a kép.
(#) tuskezs válasza Apec hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Filctoll vonás.
Mit kell megmérni?
(#) fjanos951 válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nekem szintén WT102-őm van és ugyenez a baja, már kicseréltem az összes ELKO-t és az ULN2003-as IC-t is, de továbbra is csinálta véletlenszerűen. Most utoljára a 4db relét cseréltem ki, azóta 4-szer végig ment a program, de én még nem hiszem most sem, hogy végleg meggyógyult. Az ELKO-kat mindestre érdemes kicserélni. Az összes kb. 200Ft-ból kijön.
Üdv. fjanos951
(#) wincentvega hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Hello!!!Lenne 1 problémám az AEG öko_lavamat 76730-as tipusu mosógépemmel,áramszünet után nem nyilik ki az ajtó,és nem is indul el újra,mert menet közben kapott áramszünetett,a vizet leengedtem de semmi.Valaki tudna segiteni?elöre is köszönöm!!!
(#) fjanos951 válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia!
Még azt figyeld meg, hogy amikor elromlik és forog körbe a programkapcsoló, akkor néhány mp-es időközönként hányat villan a led, mert ez jelenti a hibakódot. Nekem 2-t villant. A 2 villanás főmotor vagy tachodinamó áramkörében lévő hibára utal.
Üdv. fjanos951
(#) parduc válasza mcke hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia Gábor.
Ajálom a fűtöszál vizsgálatát, szerintem nem tudja idöben felmelegiteni a vizet és innen adodik az időeltolodás.
Még érdemes megnézni a hőérzékelőt, hogy nem e az nem kapcsolja a program folytatását , mert nem veszi észre hogy elég meleg már a víz csak sokkal késöbb, továbbá a vízszíntérzékelő és az esetleges dugulás eltávolítása a vízszíntérzékelő csövéből.
Sok sikert
(#) Apec válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Oké, én az első képen úgy láttam, hogy felszakadt a teteje. Elnézést.
A füstös alkatrészeket meg tudod mérni egy ellenállásmérővel, de ez kiforrasztás nélkül csak durva hiba (zárlat vagy szakadás) kiszűrésére jó, mert a többi alkatrész befolyásolja az eredményt.
Az eredeti helyén, a panel mellett nem volt még valami ami esetleg ráfüstölt az alkatrészekre ?
(#) tuskezs válasza Apec hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Más rendellenességet, füstölést nem találtam.
(#) fjanos951 válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Hányat villog, amikor rossz? Erre a kérdésre még nem válaszoltál, pedig fontos.
(#) tuskezs válasza fjanos951 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ma összeraktam, kipróbáltam ruha nélkül és hibátlanul mosott. Holnap folytatom a tesztelést ruha mosással.
(#) pocok2000 hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
INDESIT WITL 106 -al lenne egy kis probléma ! Nem működik ! A motort nem forgatja , nem enged be-ki vizet . Ha programot állítok , akkor a program kapcsoló forog , de ennyi ! Kihúzva- visszadugva a konnektorból , utána bekapcsolva, időnként egy pár másodpercre elkezd vizet engedni , meg volt , hogy max. sebességgel elkezd centrifugálni . Ez mindig csak kb 2 másodperc . Az elején azzal kezdte , hogy nem centrifugált !
Szerintetek , hol kezdjem a javítást ?
(#) osi válasza pocok2000 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Motor szénkefe.
(motorról levesz, visual check, ha rövid (kb 0,5 cm) akkor csere.
Ha nem rövid, akkor mocit 220-ra (állórész forgórész sorba kötve) ha kőrbeér a szikra a kommutátoron, fej fölött megpörgetni és jó messzire dobni
(#) fjanos951 válasza pocok2000 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szerintem először a vezérlőpanelt kellene szemrevételezni. Van e roszz elko (domború-e a teteje), esetleg égésnek nyoma, ha módod van rá, akkor eeprom csere. Eeprom égetőhöz találsz itt a fórumon linket, néhány alkatrészből összerakható, persze a beszerzés eléggé lakhely függő. Az elektrotanya.com-on találsz kapcsolásirajzot a mosógépedhez is, persze nem túl részletest.
Sok sikert a javításhoz.
Üdv.: fjanos951
(#) vinyov hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősön hívott pár perce, hogy GORENJE WA401H tipusú mosógépében nem áll le a vízszivattyú. Ha kihuzza a csatlakozót van mikor megjavul. Mi lehet a hiba? A szivattyúban valami, vagy a vezérlés?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) fjanos951 válasza vinyov hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Nem ismerem ezt a mosógépet, de a legvalószínűbb, hogy a relé - ami kapcsolja - beégett. De mondom ez csak tipp.
(#) btommy hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy wp AWM8105-öm ami csapágy csere után nem indult el, csak elkezdett szivattyúzni bárhova kapcsolom. Egyszer kiírta az F11 hibakódot. Ezt találtam a panelon látható a képeken. Nem tudom milyen értékű ellenállások szálltak el, ehhez kérnék segítséget.
Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Nem látom a képeket.
(#) btommy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Bocsi nem sikerült felrakni, mert nagyok voltak, átméreteztem és rakom így
(#) fjanos951 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Három dolog miattt indulhat el a szivattyú csak úgy:
1: túl sok víz van benne vagy összeégett a nyomáskapcsoló túlcsordulás kontaktusa.
2: a működtető triac zárlatos és folyamatosan vezet
3: be van nyomva az vízstop kapcsoló
A képet rakd fel a penelról, mert egyelőre nincs!
Üdv.
(#) zolika60 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Nem látok rajta égett ellenállást, csak egy kis szénkefe port. Szénkefék állapotát vizsgáltad?
(#) fjanos951 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Az F11 pedig elektronika hibát jelent.
(#) btommy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
A szénkeféket márciusban cserélték szervizben.
(#) btommy válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Azóta előlapon semelyik led sem világit, próbáltam belerakni vizet, de ez sem használt (3l).
(#) fjanos951 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Annak nem sok értelme volt. Amikor elindítod, akkor sem világít vagy villog egyik led sem, de most is szivattyúz? Csapágycsere után minden csatlakozó jó helyre lett visszarakva?
(#) btommy válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
A vezetékeket jól raktam vissza, indításkor minden sötét, csak a szivattyú indul és jár és jár.
(#) zolika60 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ha előtte minden jó volt, csak a csapágy nem, mégiscsak neked kellett elkötni valamit.
(#) proba válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Gyakori hogy valami csatlakozót elcserélnek,elfelejtenek rádugni/fordítva dugják rá .Szerintem szedd szét az elektromos részt újra ,majd kicsit figyelmesebben rakd össze.
(#) fjanos951 válasza btommy hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
A szivattyú - a zajok alapján megítélve - teljes fordulaton megy? Mert arra gondoltam, hogy ott van a panelen egymás mellet 4 db egyforma csati (legalábbis a kép alapján) és ha elcserélted a vízstop kapcsoló és a mágneszelep csatiját, akkor a szivattyú mindig megy kb. fél fordulaton.
Következő: »»   115 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem