Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   103 / 126
(#) tomikapc válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod. Igazából csak arra kellene nekem, ha csinálok valamit a ház körül, akkor rá tudjak mérni, hogy tényleg megvan-e a 230V, ezen kivül ha javitgatok (pl. kazán paneljét javitottam utoljára), akkor tudjak mérni törpefeszt és ellenállást is plusz csipogó is legyen benne. Havi 1-2-szer ha előveszem... Ilyen célra egy ilyen? Vagy még ez is felesleges?
Az a helyzet, hogy van 2 nagyon gagyi multim, amik néha összevissza mérnek és azt szeretném elkerülni.

Köszönöm a válaszod.
(#) tomikapc válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszi. Az uni-t től hétfőn rendeltem, akkor még volt raktáron elvileg. Azóta nem hivtak, nem irtak. Felhivtam ma őket és kissé lekezelő módon jelezték, hogy hát nem is fogják küldeni mert nincs nekik, kinn van a honlapon is hogy nem elérhető. Persze akkor még volt raktáron mikor rendeltem
(#) abcdabcd válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ja így már értem, a nagyongagyi multinál lehet az is könnyen (és amúgy az ilyen tizenezresnél is), hogy a mérőzsinór törött (én gyári újat bontottam ki ilyen árkategóriában és törött zsinórral érkezett... meg az olcsó multiknál esetleg, ha merül az elem az is okozhat gondokat, de egyébként arra amit írtál szerintem megfelelnek.
Ezeknél az egyszerű multiknál, ha ezekre figyelsz egyszerű dolgokra pont jók is lehetnek.


A 230V-ra tartom továbbra is, hogy a fogymérő egyszerűbb, azon villásdugó van, bedugod és látod a feszt, esetleg ha egy próbalámpát beledugsz (valami meglévő kis lámpába teszel egy 60W-os normál izzót) és azon látod azt is, hogy áram van-e, na meg a fogyasztásmérőn terhelés alatt is egyszerűen látod, hogy esik-e a feszültség lényegesen vagy sem, ami talán fontosabb, mint az, hogy terheletlenül mennyi a pillanatnyi.

És akkor akár a mostani akár az új multihoz vehetsz viszont külön jó mérőzsinórt, 2-3ezer Ft-ért,ami nemcsak nem vékony, de még hosszú is, pl 2x1m pl ez egy egész jó vétel szerintem: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) tomikapc válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszi, átgondolom akkor Én is gondoltam a zsinórra, vettem normálisat és ugyanúgy összevissza mérnek sajnos Noname multik...
(#) tbarath válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Igen, mérőzsinórból mindenképp érdemes venni valami megbízhatót, különösen ha hálózati feszt méregetsz.
(#) abcdabcd válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Néha az is okozhat meglepetést, hogy a felület amire rányomod a mérőcsúcsot oxidos, próbáld megkapargatni karcolgatni a mérőcsúccsal mérés előtt, néha tud furcsa dolgokat okozni ez a jelenség bármilyen multival.

Persze könnyen lehet az is, hogy az kapott valami túlterhelést és attól lett ilyen, de ehhez meg, hogy melyik műszerben milyen védelem van, ehhez inkább böngészd végig akár ezt a témát, akár pl az eevblog multiméteres témáit, ott sokan foglalkoznak ilyesmivel, de tönkretehetetlen műszert valószínű nem gyártottak még úgyse a nagyon olcsóknál akár még forrasztási hibát is egyébként simán el tudok képzelni, ami csak idővel jött elő, ki tudja, erre talán megoldás lehet tényleg egy ilyen 10ezerFt körüli műszer(ezek közül van több is, amit láttam különböző videókban, hogy különböző túlterheléseket elviselnek, amíg a legeslegolcsóbbak, meg talán szinte semmit se), de amúgy pl eb@y-ről és társairól kb féláron megkapod a legtöbbet az itthoni árakhoz képest, ha nem sürgős...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) tomikapc válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszi. Nem sürgős Akkor utánanézek ebayen is
(#) tbarath válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Az aneng 8008-at tesztelte Dave is: Bővebben: Link

Ha jól emlékszem az árához képest meglepően jónak találta.
(#) tomikapc hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Egyébként vajon ez miben más mint a 139C?

Közben megtaláltam, itt a táblázat: Bővebben: Link
Talán annyi, hogy nem tud hőmérsékletet mérni, ami számomra felesleges is...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) tomikapc válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Az sem egy rossz alternativa
(#) tomikapc hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Erről mi a véleményetek? Hogyhogy ilyen olcsó? A leirás alapján tökéletes lenne nekem. Kerülendő márka? Köszönöm.
(#) tbarath válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Pár éve volt felkapott a Maxwell "márka", akkor ezzel volt tele a piac. Nem voltak rossz cuccok amúgy.
Egyébként én már nem vennék manuális méréshatárváltós műszert.
(#) tomikapc válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Áhááá. Na végül behúztam egy ilyent, szerintem ez nekem tökéletes lesz. UTP kábelt is tudok vele tesztelni elvileg
(#) abcdabcd válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ebben egy valamire oda kell figyelni, ha jól sejtem a tetején lévő dugók(aljzatok) fémes külső része az galvanikus kapcsolatban van a lenti fekete (GND) banán aljzattal.
Az egy dolog, hogy van rajta ez a kis gumírozott vagy műanyag ráhajtható valami, de azért nem életbiztosítás kézben fogni a műszert, pláne, ha 230-at mérsz vele!

Persze 230 mérésnél amúgy is a követendő eljárás, az egyik kéz a zsebbe, a másikban megfog a két mérőzsinór, és egyben bedug a konnektorba, közben a műszert se fogjuk csak nézzük, és aztán a leolvasás után ki is húzzuk ugyanúgy egy mozdulattal a két zsinórt egyszerre. És a műszerhez legfeljebb ezután nyúlunk, akár méréshatár váltás akár kikapcsolás, akármi miatt...

De attól egy ilyennel pl ha az asztalon vannak kábelek egyebek, amik a kis műanyag hajtóka alá tudnak lógni, szintén nem életbiztosítás törpefeszültségen kívül mást mérni, az ottlévő kábel akármilyen hosszú is lehet a másik vége ki tudja hol van épp.
Szóval ez emiatt nekem legalábbis nem túl szimpatikus műszer.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) tomikapc válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Hát ezek jogos felvetések, óvatos leszek
(#) semetka hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Nem tudok dönteni hogy Maxwell MX-25304 vagy MX-25303 legyen. Szerintetek?
(#) tbarath válasza semetka hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szerintem az, ami automata méréshatárválasztós.
De ha leírod, hogy mit is szeretnéd használni, akkor lehet hogy sokkal jobbat is tudunk javasolni, akár olcsóbban is.
(#) Ge Lee válasza semetka hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Nekem van 25304-em, annak idején (vagy 15 éve) a kapacitás és az induktivitásmérés miatt vettem meg. Ma már biztos hogy nem venném meg, és semmilyen hasonló műszert sem, hiszen ezekre a feladatokra egyik sem igazán jó, egy PIC-es LC mérő sokkal sokkal jobb meg olcsóbb. Multiméterben kizárólag a legolcsóbbakat (1800Ft) venném meg, az alap dolgokat az is tudja. Meg analógot vennék még ha nem horror árban lenne.
(#) Cinema válasza semetka hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Volt nekem az MX25304-es de lassúnak találtam a mérést, főleg kondenzátorok és tekercsek esetén.
Magas ESR-kondenzátor hibánál pontatlanul mért. Egyébként megbízható műszerem volt, sikeresen eladtam.
Egy HP9804-műszerrel elég jól el lehet boldogulni, külön érdemes LC-mérőt venni, azok sokkal pontosabbak és megbízhatóbbak.

Üdv!
(#) semetka válasza tbarath hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Régi egyszerű helyett akarok egy komolyabbat. Freki mérés fontos , autós érzékelőket tesztelni. Hőmérő funkció is jó ha van mert így legalább ki tudom mérni a vízhőmrséklet érzékelőket. A hőmérő szondát lehet folyadékokba is mártani amúgy?
(#) tbarath válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Analóg nem horror árban? Tessék: Bővebben: Link
Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni. Egyszer rendeltem egy ilyet kiváncsiságból, azóta is ha röhögni támad kedvem csak előveszem...

Kapacitás és induktivitás mérésére egy LCR* simán jó Kínából 10 dodóért, jobb mint a multik, de az 1800 Ft-os multit nem venném meg. 5-10e Ft környékén lehet viszonylag robosztus multikat venni, persze az aneng/voltcraft/uni-t se egy Fluke vagy egy Hioki, de azért klasszisokkal jobb az 1 hurkapálcás szemetekhez képest.

Analóg, jut eszembe: volt 1-2 éve egy kattanásom, hogy veszek pár relatív leharcolt, de működő orosz (szovjet) analóg multit, aztán kipofozom majd őket, és milyen jó lesz használni. Na addig eljutottam, hogy megvettem, de azóta is állnak a szekrényben. Pedig működnek, csak valahogy ha használni kell, akkor mindig egy digit multi kerül a kezembe...
(#) tbarath válasza semetka hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Frekimérésre szerintem egy szkóp jobb, bár nem értek az autós érzékelőkhöz.
Hőmérésre ezeket az "érzékelőket" nem javaslom. Ezek hőelemek, van egy melegpont és egy hidegpont, ezek közötti hőmérsékletre ad egy feszültséget a hőelem. Ha bármilyen vezető folyadék kerül közéjük, azt nem tudom hogy tolerálják.
Én vagy vennék egy szigetelt D18b20 szenzort (Bővebben: Link), és tennék mellé egy arduino-t és egy kijelzőt, vagy vennék rá egy célszerszámot, pl. ilyesmit: Bővebben: Link.

Esetleg vennék valamit itthonról, pl:
- ikea
- conrad 1
- conrad 2
(#) tbarath hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Jut eszembe, nem szorosan multiméter téma, de mérővezeték. Az is fontos.
Múltkor nézegettem ebay-en, és láttam kb. 2-3e Ft nagyságrendben Fluke mérővezetékként árult cuccokat, pl. TL75 és hasonlók. Mondjuk pl. ez: Bővebben: Link
Persze ott van 127 priduct rating, 99,6%-os az eladó, és stb., de akkor is gyanús
Van valakinek tapasztalata, netán bevált kínai forrása ilyesmire?
(#) Pgeorge80 válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Szia! Lehet már nem aktuális, de ha otthoni hobbi célra kell multiméter, és jártas vagy ebay-en, akkor nézdd meg ezt! Van benne minden ami otthol kellhet!Nem irom le, hogy miket tud, de azért egy pár dolog!A kijelzője nagyon jó, mert félhomályban is jól látszik! És még az tetszik benne, ha pl ellenállás mérésen van, akkor a 230 nem vágja kukába! Kipróbáltam, véletlenűl!Autó kikapcs előtt csippan egyet, hogy mindjárt ki fog kapcsolni, rá 2 percre meg kettőt, hogy kikapcsolt! Ja és nem forgókapcsolós!
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) Ge Lee válasza tbarath hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Az egy bóvli, én műszerről beszéltem, minimum olyanról mint ez, vagy mint az orosz TL4M. Utóbbit sokat használom, többet mint a digitális vackokat. Ez a 30V-os állásában 15kHz-ig mér pontosan feszültséget, amit nem sok multiméter tud. Meg eleve, nem konstans hanem változó értéket nem is tudsz digitálissal mérni mert csak ugrabugrál összevissza az LCD. Ebből a TL4M-ből vennék még legalább kettőt ha lenne valakinek értelmes árban eladó.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Idézet:
„nem konstans hanem változó értéket nem is tudsz digitálissal mérni mert csak ugrabugrál összevissza az LCD”

Tudsz vele, csak ahhoz nagyon a zsebedbe kell nyúlni. Ott van pl. a Keysight 34461A/34460A ami grafikont tud rajzolni a mért értékek időbeli változásáról, nagyon hasznos funkció amikor az áramfelvétel folyamatosan változik.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Gondolom ezt viccnek szántad. Annyi pénzért veszek 3db asztali DSO-t, amik százszor többet tudnak egy olyan multiméternél. Multiméterre úgy max. 10000Ft-ot van értelme költeni, annál többért inkább szkópot kell venni.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Nem viccnek szántam. Melóhelyen most kaptunk belőle párat még csak ismerkedek azzal amelyik hozzám került, de nagyon tetszik. Azért mutasd már meg melyik asztali DSO-ból kapsz 900€-ért hármat ami ráadásul többet tud ennél (mondjuk mér ellenállást, kapacitást is meg áramot nA-es felbontásban ja és persze kalibrált minden méréshatárban).
(#) semetka válasza tbarath hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Igen jobb a szkóp de mivel csak saját célra venném nekem nagyon drága. Főleg hogy csak akkor mérnék vele ha valami probléma van.
Ha nem lesz jó folyadékokban a hőmérséklet mérés akor veszek egy konyhai-t. Köszi a linkeket
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Ezeket a hőelemeket -40fokC - 1000fokC között lehet használni, a DS18b20 125fokC-ig jó csak. Én a pákámat "kalibráltam" be a multi hőelemével, szóval 100fokC fölött van értelme.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
Következő: »»   103 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem