Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ózon képző 12V AC-ről
 
Témaindító: Emberke, idő: Aug 20, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) uniman válasza HeZ hozzászólására (») Jún 3, 2026 /
 
Az ilyen cső(csak 38W) nem generál ózont ?
...mert működése közben, mintha érezném az "ózonszagot".
Az autó belsejének műanyag részeit félteném az UVC fénytől...igaz csak 15 perc egy kezelés.
Az O3 mennyire árthat a műa. alkatrészeknek...
Meg van ilyenem piciben is...
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2026
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jún 3, 2026 /
 
"Piciben" ez lenne helyesen: Bővebben: Link ...enek is ózonszaga van!
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2026
(#) kaqkk válasza uniman hozzászólására (») Jún 9, 2026 /
 
De igen ! Semmi olyat nem generál ami nem káros az egészségre , viszont minden kórokózót elpusztít ....
(#) műszerész szki válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 6:03 /
 
üdv. nem kell semmilyen germicid cső, és uv.fény sem..
Egyszerű 12V/Dc. üzemelő nagyfesz. imp.ák.rel működő ózonizátor a megoldás.
Nálam van ilyen a konyhában, és a fenti műhelyben, ami 80nm.
Vírusokat, és a forrasztás füstöt is neutralizálja megszünteti, sőt még a szálló port is kiszűri.
nincsen benne ventilátor, nem kell cserélni semmi alkatrészt.
(#) uniman válasza műszerész szki hozzászólására (») Csü, 8:13 /
 
Kár, hogy az "ilyen"-t nem mutattad meg...
A germicid nem játék...
A hozzászólás módosítva: Csü, 8:18
(#) műszerész szki válasza uniman hozzászólására (») Csü, 15:18 /
 
Nem ajánlottam senkinek, de bizonyosan hatásos,meg drága is.
Azoknak akik nem hallottak nem láttak még, ózonizátort..én a sk.gyártásút használom, még egyszer leírom , csekély mennyiségű O3',aktív oxigént állít elő, a HV.modult, és a trafót is én készítettem el.
2011'óta hatékonyan működik, a nap minden időszakában, de ilyenkor mikor ott tartozkodok, csak ionizátor üzem módban.
csekély fogyasztású 12V/5Watt , lapos asztalon szekrény tetején kis helyen elfér.
corona discharge' és ionszél, a müködési elve.
tehát nincsen uv.cső !
A hozzászólás módosítva: Csü, 15:19
(#) Atis57 válasza műszerész szki hozzászólására (») Csü, 21:10 /
 
Szia!

Azért néhány gondolatot /adatot hozzáfúzhetnél(v kapcs rajzot is )
érdekelne mennyiből jön ki, miből lehet a nagyfesz "malomkereket "kiszedni.

Nagyon régen láttam egy hasonlót amin a porleválasztónak is volt néhány lemez , meg injekciós tűk az O3 nak.

Mert a "kiciocokinaival" elégedetlen vagyok. Köszi.
(#) uniman válasza műszerész szki hozzászólására (») Csü, 21:20 /
 
Ionizátort évtizedekkel ezelőtt én is csináltam..acáltűs végűt, kondis fesz sokszorozóval. Pici kék kisülés koronával...de azzal egy fürdőszobányi penészt kétlem, hogy ki lehetne irtani (30 perc alatt)
Meg van egy ilyenem, ebben is van valamilyen ionizátor (acélhúros)...
A hozzászólás módosítva: Csü, 21:24
(#) Bakman válasza Atis57 hozzászólására (») Csü, 21:40 / 1
 
Nem kell nagy dologra gondolni, keresőbe: high voltage generator with 555.

Igazábol csak feszültség kérdése, hogy mennyi ózont generál a kapcsolás.
(#) műszerész szki válasza uniman hozzászólására (») Vas, 14:05 /
 
na végre valaki... ügyes vagy, gondolom olvastad és láttad az index fórumon a képeimet, radios' nick alatt, de ide is fel raktam,ionizátor+ózonizátor leírást, ami perfect eltünteti a konyhai szagokat,/ide értve a dohányzás,utáni füst maradványokat/ a penészt és a vírusokat is elpusztítja.
próbálok keresni képet, ha megtalálom a laptopon, fel teszem ide.
A belsejéről is.
(#) műszerész szki válasza uniman hozzászólására (») Vas, 14:12 /
 
Én még 2009-ben készítettem az első szériát, de már azokban is koracél hegyek, és 22es szintén koracél porgyűjtőcsövek voltak beépítve.
Túl vagyok ezeken, jelenleg a szobában konyhában, két fok.átkapcsolható impulzus ionizátort használok.
A levegő mínősége a 28-30fok melegben is friss pihentető, anion dús.
Az ionizátor müködési frekvenciája 18,2KHz~ ,egy 556 Ic.vel, és High speed tranzisztorral, valamint HV.imp. trafóval üzemel.
A drive tranzisztor,mind két frekvenciát erősíti, és rá modulálja a meghajtó transzformátorra, ami kisméretű kb.1,5cm. EI lemezelt tr.
a modulációs jel frekvenciája, ELF ' 26Hz~
amikor ez is on állásban megy, halk búgó hang észlelhető,a kiáramlók közelében.
nem zavaró.
(#) uniman válasza műszerész szki hozzászólására (») Vas, 20:52 /
 
Én még a 90-es évek elején készítettem... index meg net nem volt. RT, Elektor újságok voltak... meg kollégák a melóhelyen.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem