Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   292 / 398
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Van ilyen, a T8, T10 ellenőrzése megnyugtató, hogy nem azok tették tönkre.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Végig ellenőriztem, mind jó, csak a T7 volt hibás. Megnéztem szkóppal is, nagyon szép a jel átvitel is, már csak a hangját kéne hallani.
Köszönöm a segítséget!
(#) kissattila88 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Melyik az a legkisebb fezsültség amin a Quad üzemelni tud?
(#) pjg válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
plusz - minusz 30 - 40V közt.
(#) kissattila88 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod.
(#) Horusz válasza gabripapa hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Helló!
Nekem nem okozott igazán gondott, rengeteg kapcsolást átnéztem és nagyjából átolvastam a témát is. Magamnak a legegyszerűbb megoldással Paint-ben átírtam, egyébként nagyon szépen működik. Azt nem tudom hogyan lehet képet cserélni hozzászólásban, esetleg moderálást lehetne kérni.
(#) kissattila88 hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Ezzel a sinusz jellel meg lehet mérni a quad torítását?

JÓ.jpg
    
(#) Pioneer válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Szia!
Ezt ajánlom figyelmedbe. Itt találsz megoldást hangfrekvenciás erősítők számítógépes mérésére.
(#) Pali79 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ez egy nagyon hasznos olvasmány! Lenni is egy amatőr kérdésem. Ezt írja:
Idézet:
„Ha az erősítőnk például maximum 20 W teljesítményt tud leadni 4 ohmra, akkor teljes
kivezérlésnél körülbelül 9Veff feszültség jelenik meg a kimeneten”

Ennek mi a matematikai összefüggése?
(#) Alkotó válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
A torzításmérés egyedi műszert (vagy programot) kíván, és az eredmény függ a teljesítménytől (meg a frekvenciától is, sőt magának a mérőeszköznek a milyenségétől is -mint pl. hangkártya-).
Általában a torzítás százalékos értéke minimális információt hordoz. Egyáltalán nem garantálható, hogy egy kisebb torzítású erősítő jobban szól mint egy tőle nagyobb torzítással bíró.
(#) pjg válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Nem igazán. Ha a torzítás már látszik a szkópon, vagy hallatszik, akkor már régen rossz.
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
U=gyök(P*R)=gyök(20x4)=gyök(80)=8,944
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Amivel korrektül tudsz mérni az a Spektralab nevű program, meg hozzá egy normálisabb hangkártya. Azok a programok amiket különféle fórumokon ilyen célra ajánlgatnak nem igazán jók semmire.
Egy valamirevaló hangkártya torzítása a tizedes után még 3 nulla, ilyennel már meg lehet mérni a legtöbb végfok 0,0x%-os torzítását. A Quad-ét sosem mértem, az lehet hogy ettől jobb, nem tudom.
(#) kissattila88 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Honnan tudom a programot letölteni?
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Rajzolgattam ma reggel egy Quad nyákot Alkotóé alapján Sprintben. Most tesztelem a 3D megjelenítést. Az eddigiekhez képest a tápot raktam egy nyákra. Este elagyalok, hogy a védelem hol lenne jó helyen. Valószínű függőleges modulként állítom bele valahova. Összességében kevés huzalozást akarok a konstrukcióban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) kissattila88 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
MelYik verzióval rajzoltad?
(#) szendi001 válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Hatossal.
(#) Pali79 hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Lassan összeáll az erősítő. Raknék bele kivezérlésjelzőt. Az lenne a kérdésem, hogy azt most a végfok elé vagy után kell bekötni? Olvastam már így is úgy is.
(#) Orbán József válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ha a jelszintet szeretnéd nézni, elé rakd, ha a kimenő teljesítményt saccolnád, akkor a végére.
(#) Pali79 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Hmmm. Végfoknál Melyiket szokás?
(#) Orbán József válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Rád van bízva... Ha általában halkan hallgatod, akkor az elejére érdemes, mert nem nagyon fogja pedzeni egyébként a kimenet. Én az elejére szoktam, de ahány szokás...
(#) Ge Lee válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Benne van a nevében: kivezérlésjelző. Ha elé rakod, akkor pont a kivezérlést nem fogja jelezni, mert hangerőtől függetlenül ugyanazt látod rajta.
De pl. egy keverőnek is a végén van, máshol nem is lenne értelme, mert nem látná a delikvens hogy éppen mekkora jelet küld a végfokba.
Az más kérdés ha nézegetni szeretnéd, akkor elé kell rakni, mert szobahangerőn semmit sem fog csinálni.
(#) sonny007 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Nekem is van kivezérlés jelző a végfokomban. Én amondó vagyok ha már a kivezérlést rakjuk bele, akkor az a "ki" menetre kerüljön.
Tehát nálam a kimeneten van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) Orbán József válasza sonny007 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Jut eszembe, nekem is az elején van, de olyan módon, hogy a végét mutatja... A potméter csúszkájáról veszi a jelet, de a teljes kivezérléshez van kalibrálva. Vagyis a 0 dB-nél még nincs vágás.
(#) szendi001 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Kalibrálni szokták. A lapvetően a bemenetére szokták tenni és 0 dbm-hez kalibrálni. 775 mV Bővebben: Link
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia! Mivel a kérdésednek van külön témája, oda írtam a választ.
(#) Orbán József válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Erre az a kérdésem, és akkor mi van?
Tudom, hogy a bemeneten 0.775 V van. És hány wattos az erősítőm? Ezzel túlvezérlem, vagy negyed hangerőn van a végfokom?
Nekem az volt a lényeges, hogy a vágásközelben ne erősítsem fel a bemeneti jelet.
Persze ez itt OFF, van ennek helye bizonyára.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) 6C4C hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy Quad kimenetén, 8 Ohmos műterhelésen, névleges kimenőteljesítmény mellett látom ezt a jelalakot. Ha mondjuk felére csökkentem a vezérlőjel amplitudóját, szépen kisimul a háromszögjel. Mi lehet a gond?

DSC02666.JPG
    
(#) szendi001 válasza 6C4C hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Mekkora a névleges kimenő teljesítmény? Mekkora a tápfesz és mennyit esik?
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Amúgy túl van hajtva és torzít valami., Ha emelsz a tápfeszen pár voltot milyen a jel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Következő: »»   292 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem