Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   151 / 171
(#) csezoli21 válasza mcc hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Akkor tökéletes lesz. Akkor gondolom ez stabil 5 Voltos.
Várom a linket.

Köszönöm szépen.
(#) mcc válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Itt az ígért link:
Tápegység
(#) csezoli21 válasza mcc hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Köszönöm szépen.

Átnéztem a három oldalt. Annyi kérdésem lenne még, hogy hány Voltos trafó kell hozzá? És hány Wattos?

Köszönöm.
(#) mcc válasza csezoli21 hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Trafóból 7-9V körüli szekunder kell hozzá. 5V/5A-hez 7V-os szekundernél minimum 40VA, 9V-os szekundernél minimum 50VA-es trafó kell. Ha gerber kell a panelekhez, akkor üzenj.
(#) csezoli21 válasza mcc hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Elfogadom persze, megkönnyíti a dolgom.

Köszönöm a segítséget!
(#) ferenctoth hozzászólása Nov 29, 2021 /
 
sziasztok. Tápegységgel kapcsolatos kérdésem van. Adott egy autós ülésfütés, DC 12 V, kb 2-3 Amper felvett árammal. Szeretném ezt hálózatról működtetni. Van kifejezetten erre a módra ajánlott táp? Egy-két dc tápot próbáltam ami itthon van, de zárlatot érzékelve egyből lekapcsolnak.
(#) erbe válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Mekkora DC tápot próbáltál? Egy fűtőszál ellenállása hidegen kisebb, emiatt kapcsolhat le a kis táp. Nem ártana pontos mérés az áramfelvételről, lehetőleg az induló értékről is.
(#) uniman válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Trafós táppal nem lenne ilyen gond...
(#) ferenctoth hozzászólása Nov 29, 2021 /
 
(#) erbe , 36 wattos táppal próbáltam.
(#) uniman, nézzek egy mean well tápegységet, pl amit led szalaghoz is raknék?
(#) erbe válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
De még mindig nem mértél.
(#) uniman válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Ha kéznél van, próbéld ki...de az még mindig nem "trafós" táp...
Esetleg még a halogénlámpákhoz használatos táp is jó lehet. Vagy egy a cekásszal sorbakötött "PTC"-vel is lehetne korlátozni a nagy áramfelvételt.
(#) Sebi hozzászólása Nov 29, 2021 /
 
Ha semmi más nincs az eszközön, csak a dugó - esetleg kapcsoló - akkor simán egy 12V-os trafóval is táplálhatod váltakozó feszültségről...
(#) erbe válasza Sebi hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Nekem is van, igaz, kissé bonyolultabb. Elektronikus Be-Ki kapcsoló és állítható masszírozó is van rajta, ezért csak DC-ről táplálható. Kapcsoló szerintem azon is van.
Fennáll a lehetőség, hogy nem polaritáshelyesen csatlakoztatta.
(#) pipi válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Szerintem ülésfűtésnél nem reális az a 2-3A, inkább a duplája, de mérni kellene
(#) Kovidivi válasza ferenctoth hozzászólására (») Nov 30, 2021 1 /
 
Szerezz egy nagyobb tápot, 5-10A-eset. Azért kapcsol le a 3A-es, mert többet akar húzni az ülésfűtésed. A 3A-es trafóról működne ugyan a fűtés valamekkora teljesítménnyel, de a trafó valószínűleg leégne, csak szólok, még mielőtt bekötöd fixbe.
(#) ferenctoth hozzászólása Nov 30, 2021 /
 
köszi mindenkinek. Nekem is az a gyanúm, hogy azért 3 amper a felvétel, mert a táp ekkora. Hétvégén megnézem a kocsiban, és rámérek, mekkora a felvett áram pontosan.
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Kb 100w körüli értéket fog kani. Legalábbis én mikor számoltam annyi jött ki. De ez eltérő lehet.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Ritkán szoktam elakadni egyszerű tápegységekben, de most elakadtam. Mellékletben van a kapcsolási rajz, egyszerű táp ami a rendelkezésre álló 8V AC-t egyenirányítja illetve csinál negatív segédfeszültséget. A rajzrészlet Alkotó labortápjából van, de nekem nem abba van megépítve. Működik szépen csak nem értek valamit. Az 1-2 pontok között 16V DC-t mérek (DMM, de szkóppal nézve is annyi, tiszta DC nincs AC komponens). Ezt azért nem értem, mert a 8V AC egyenirányítva 11,2V DC-t ad mínusz a diódahídon eső feszültség (Ueff*1,41). A 2-3 pontok között megvan a -6,3V DC, viszont a 1-3 pontok között 22V DC van.
Hogy a fészkes fenébe lesz a 8V AC-ból 16V DC? A 8V AC biztosan annyi szkóppal megnéztem, kereken 8,4V RMS.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2021
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Ezt keresd: feszültség kétszerező. Kiterítve, ahol nincsenek egyéb "zavaró" alkatrészek, látható, hogyan duplázódik meg a feszültség. Diódás, kondenzátoros feszültségsokszorozó is ilyen alapon működik csak több taggal.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Tudom mi a feszültség kétszerező, de hol van ebben a feszültség kétszerező? Az 1-2 pontokra egy diódahíd meg egy pufferkondi csinálja a DC-t. Ez nem tud feszültséget kétszerezni. Az, hogy a GND-hez képest (2-es pont) "lefelé" mi van szerintem nem szól bele a főtápba.
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Vedd ki a 100 ohmos ellenállást egyböl kiderül a huncutság….
(#) reloop válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Szia! Nincs terhelés az 1-2 pontok között, ezért tréfál meg a negatív táp puffertöltő árama.
(#) elektroncso válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Köszönöm! Így már világos.
(#) Laja1 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok!
A melléklet szerinti kapcsolást állítottam össze. Ez egy szelepet nyit-zár. A szelep mozgatásához 5,8 V egyenáram kell. Ez jobb oldalon felül (Betáp+, betáp-) jön be. De sajnos a PIC-nek és a reléknek ez sok. Nekik max. 5V kell. De ez a szelepet nem nyitja. Ezért próbáltam 5 V-ot csinálni (jobb felül) a meglévő két ellenállásomból. Ha külön a betápra kötöm, akkor szépen kb. 5V lesz, de ha a rajz szerint megcsinálom a komplett kapcsolást, akkor alig van feszültség a PIC betáp oldalán. Beépített állapotban az amúgy 4k7 ellenálláson kb. 3-4 ohm-ot mérek.
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehetne ebből a rendelkezésre álló 5,8 V-ból 5V-t csinálni, úgy hogy a szelepnek is megmaradjon az 5,8 V?

Köszönöm!

pissoir.pdf
    
(#) proli007 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Hello! Nem ellenállásokkal kell a procinak tápot készíteni, hanem LDO stabilizátorral.
Pld..
(#) Laja1 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
De stabil 5,8 V-om van. (Egész pontosan 5,78 V, meg se moccan a voltmérő.) Azt csak csökkenteni szeretném.
(#) Tomi111 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
A relék tekercseit ne az R6 után kösd, hanem elé! Azoknak nem árt az 5,8V. Az R5 helyett pedig tegyél egy zenert, pl.4,7V.
(#) proli007 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Változó terheléshez nem lehet ellenállással feszültséget csökkenteni. Minimum a 820 Ohm helyére tegyél egy szilícium diódát. Az kb 0,7V feszültséget fog ejteni. De ahogy Tomi írja, legalább a reléket tedd a betápra, nem az ellenállás osztód után.
(#) Laja1 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Tehát az R6-t hagyjam benne (820 Ohm); a relék tekercsére az 5,8 V-t adjak és az R5-t vegyem ki és oda egy Zéner diódát rakjak (1,3 W; 4,7 V)? Ezt a diódát hogyan kell beépíteni, a + ág felé mutasson a "nyilacska"? (Bocs, de még ilyet nem csináltam.)
Köszönöm!
(#) proli007 válasza Laja1 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
A relé tekercsét tedd az 5,8V-ra. A 820 Ohm-ot vedd ki és tedd helyére a diódát. Anódja az 5,8V oldalán legyen. Zéner nem kell.
Következő: »»   151 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem