Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések

Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 92
(#) naptukor válasza tornyaid hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1

Ez ebben a felállásban úgy tudod megoldani, hogy egy fix PC-n (vagy HMI-n) állandó jelleggel futtatod a WinCC Flexible Runtime-ot, amin telepítve van a SmartAccess.

A SmartAccess más, WinCCRT-vel nem rendelkező PC-ről elérhető böngészőn keresztül (is).
Ez egy Java VNC elérés, tehát a HMI képernyőt lehet átvenni vele.
(#) IOsys válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /

Üdv! Nem, a PLC csak azért került képbe, mert tudom, hogy aki azzal dolgozik, fog tudni válaszolni. A programozható kapcsolóóra jó kiindulási alap, de a célomhoz nagyon kevés. Köszi.

pont:
Nem akarok semmit kispórolni, ami kell hozzá. Nagyon gondolkozok, hogy arduinoval és SSR-ekkel oldom meg. Köszi.
(#) tornyaid válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /

Szia naptukor!

Köszi szépen a javaslatot. Volnál ojan kedves és még csatlakoztatnál egy linket mejik konkrét SmartAccess re is gondoltál. Bekell vallanom ez még számomra új donság.
Köszi előre is.
(#) naptukor válasza tornyaid hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /

Melyik konkrét SmartAccess?
Milyenekről tudsz?

Szóval mint írtam ez a WinCC Flex egy opciója és a projet beállítások Device setting szekciójának Runtime Services szekciójában állítható be.
De külön licensz kell hozzá.
(#) tornyaid válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /

Igen így már minden világos mint a nap, hálás köszönetem naptukor.
(#) IOsys válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /

Üdv!
Az első hozzászólásom tartalmazta az összes körülményt a célomhoz, de most leírom bővebben. Van két konnektor a fürdőben egymás mellett, az egyik az éjszakai áramos, a másik a normál. 18-22 óra közt ha van éjszakai áram, menjen arról a bojler, ha meg nincs, akkor menjen normál konnektorról.
Nem akarom egyfolytában normálról járatni 18-22 közt, mert általában van éjszakai, de néha meg pont nincs sokáig. Melegvíz viszont kell.

Ha nincs az Arduinoban óra, akkor egy Raspberryt használok. Relével detektálom, van-e éjszakai áram, és pár másodperces hiszterézissel kapcsolom át a bojler ellátását SSR-rel(?) normál konnektorra, ha nincs éjszakai áram. És vissza éjszakaira, ha van.

Programozói tapasztalatom 10+ év van, azzal nincs baj, elektronikában vagyok zöldfülű. Ezért kérdeztem meg itt, hogy hogy lenne jó ezt szakszerűen, biztonsághosan megcsinálni. Ez minden.
(#) mazso1988 hozzászólása Ápr 16, 2017 /

Sziasztok.
Frissített már esetleg valaki S7-300 CPU-n firmware-t? Online frissítésre gondolok elsősorban.
Egy 315-2DP CPU-n szeretném a jelenlegi v2.0.10 verziót a legfrissebb v2.6.11 cserélni.
CPU típusa.: 315-2AG10-0AB0
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Thomas10100 válasza Norberto hozzászólására (») Csü, 8:52 /

Helló!
Megnyitottam az ip címével a webserverét, módosítottam az IP címet 192.168.162.102-re. A PLC programban ezzel az IP cím beállítással, online-ba tudok kapcsolódni a hálózati kábellel. De a piros LED villog még mindig.

Viszont elöször amit írtam IP címet 192.168.250.2 -vel jó lett miután a PLC-n is átállítottam az ip címet. Így nem villogott az err led. Csak ez a 250 nem jó a helyi IT-seknek mert foglalt, ezért adták meg nekem a 192.168.162.100-120-ig terjedő tartományt.
A Hálózat típusánál Ethernet vagy Ethernet (FINS/TCP)-t kell beállítanom? Illetve kérték hogy állítsam be a Node címet is. Webserveren beállítottam. CX programmerben hol kell?

Köszönöm!
(#) szikorapéter hozzászólása Csü, 12:57 /

Sziasztok ismét témánál. Elkészítettem az S5-ös PLC-hez a kábelt ami a PC COM portján keresztül illeszti a PLC-m. Már csak az a gond hogy haver adott egy programot de semmit nem értek belőle. Régebben siemens Logo sorozattal bűvészkedtem még iskolában több kisebb sikerrel. Az volna a kérdésem hogy egyszerűbb program létezik ennek a PLC-nek a felprogramozásához?
(#) naptukor válasza szikorapéter hozzászólására (») Csü, 18:03 /

Erre így nehéz lesz válaszolni ha csak annyi információt adsz hogy "haver adott egy programot".
Van vagy három program amivel S5-öt lehet programozni, de csak jó lenne tudni melyik jött veled szembe!
(#) szikorapéter válasza naptukor hozzászólására (») Csü, 18:05 /

PG 2000 S5/S7 a program pontosan.
(#) naptukor válasza szikorapéter hozzászólására (») Csü, 18:49 /

Esetleg keresd az IBH Softek - S5/S7 for windows programot.
(#) aderka hozzászólása Pé, 22:22 /

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy S7-300-hoz létezik-e rendszer függvény DB sor beírásra / törlésre.
Hasonlóra gondolok mint az SFC85 CREA DB, amivel DB-t lehet létrehozni a felhasználói programból.

Köszönöm!
(#) naptukor válasza aderka hozzászólására (») Szo, 11:27 /

Helló!

Nem hiszem.
Blokk mozgató utasítással tudsz adatokat mozgatni benne ha szükséges.
Következő: »»   92 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 23. Vas
7:28:30
Jelenleg 237 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu