Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések

Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 97
(#) pont válasza Kukulkan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /

Ilyen "célszerszám" nincs mert ez nagyon nem szakszerű. Arra gondoltál, hogy 10-12 szál vezeték lenne csak a kütyü és a plc közt, a kütyü oldalon ugye tranzisztorokkal megemelni a feszültséget 24v-ra. Természetesen mindent meg lehet csinálni. Először is írd meg a programot a PLC-re, szimuláld le, hogy egyáltalán az hogy jön össze. Konkrétabban tudsz majd akkor kérni/kérdezni, fogunk segíteni.
(#) dB_Thunder válasza Kukulkan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /

Pont ilyen "kütyü" fejlesztésébe kezdtem kb másfél éve. Hardverfelépítés, alkatrészek, plc prog kész. Avr progit kellene megírni meg nyákot tervezni, kivitelezni.
De sajnos jelen pill okafogyottá vált a projekt, szinte ingyen hozzájutottam analóg kártyához, PT100-akhoz, és 4-20mA-es távadókhoz. Most így 7 hőmérsékletet tudok mérni.
(#) Mate78 hozzászólása Szept 3, 2017 /

Alternatív megoldásként programozható relé?
Pl.Siemens Logo.Használtan kapsz 20-ért,soknak van analóg bemenete.A Logoban lekezeled az analóg jelet,kimatekozod amit kell,és digit I/O -n átadod az infót (csak az eredményt)a plc-nek.Így kevesebb plc bemenetet kell elhasználni.Elég nyakatekert, de a kívánságod is az.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) pont válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ha lenne logo-féle akkor az kapcsolhatná azt is amit a panasonic-al szeretne, mellesleg a logo programozó kábele sem olcsó. Elhangzottak a megoldások, vagy elcserélni egy analóg-osra, vagy építeni hozzá egy áramkört ami, átadja az értékeket. De ebben az esetben is célszerűbb lenne, még a plc program is egyszerűbb, ha vagy időintervallummal, vagy impulzusszámmal operálni, mint rengeteg bemenet állapotából, matematikai műveletekhez alkalmas értéket előállítani...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) Mate78 válasza pont hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ha kijelzős logo-t vesz,azt lehet programozni a kijelzőjén is,nem kell kábel,bár elég nehézkes az igaz.Komplett csere analógosra biztos nem áll meg 20ezerben,analóg kártyák elég drágák.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Aztán a logóhoz még meg kell venni a drága ipari érzékelőket, vagy tákolni kell áramköröket amik szintén illesztik a jelet az analóg bemenetre. Tehát pont ott vagyunk ahonnan elindultunk!

Ahogy Pont is írta, két jó megoldás van.
Bár a sok bemenetes jelet is elég gyorsan össze lehet rakni értékké, de teljesen pazarlás annyi bemenetet elhasználni!
Egy, maximum 2 bemenet bőven elég.
Lehet impulzus számmal operálni 8 bit 256 érték ugyanannyi impulzus. magasabb felbontásnál érdemes "félbe" vágni az adatot 2x 8 bitre. gyorsszámláló bemenet használatával ez igen gyors lehet!
A másik amit én próbáltam, ahol az impulzus hossza az adathordozó.
A második bemenetet célszerű adáskezdet, vég, csomagelválasztó jel számára használni.

Ha valakinek van kedve avr-t programozni, annak megadom az eddig kidolgozott dolgokat.
A feladat DS18B20 szenzorok értékének átadása.
(#) Mate78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ezzel csak az a baj, hogy programozni kell hozzá szenzor oldalon is, minden bizonnyal mikrovezérlőt, amit eleve kizárt a kérdező.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ebben csak az a jó, hogy nincs más megoldás, ha nem akar nagyon mélyen a zsebébe nyúlni!

Mikrovezérlő programozása nincs kizárva, csak az, hogy ezt a feladatot Ő csinálja

A 20 ezer forintos keretbe beleférhet, ha valaki olcsón összerakja a mikrovezérlő progit.
De a közeljövőben én ezzel nem tudok foglalkozni. Kazáncsere program van nálunk
(#) Kukulkan hozzászólása Szept 4, 2017 /

Köszönöm a válaszokat! Túl nagy fa ez nekem...
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Helló!

Semmi mást nem csinátam, mint az SFT 226 adatvonalát Always_off-ra tettem, és ami itt volt azzal csináltam egy SET 226.00 és így működik!?
Akkor most?
(#) frissadam hozzászólása Szept 4, 2017 /

Helló!

Bővebben: LinkBővebben: Link

ZEN Omron 10C1DR-D-V1 van egy alábbi típusú PLC-m. A készülék tökéletesen működik . A probléma az, hogy nem tudok bent számláló operációt írni. Annyi a célom, hogy egy bemeneten 24v-ot kapcsolgatva számlálja a kijelzőn szám szerint a kapcsolások számát. Van hozzá kézi könyvem és neten is fellelhető sok infó. Sajnos ezek szerint én gépésszel nem tudom felfogni a megoldást ezekből az írásokból. Egyébként alap kapcsolásokat összetudok rakni nyitóba záróba stb stb. Ha valaki ismeri a típust vagy csak egyszerűen ért az ilyen kütyükhöz legyen szíves segítsen.

Köszönöm!
(#) Gabó válasza frissadam hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Ebbe keresd elvileg benne kéne lennie valamerre. Most nincs időm átnyálazni az egészet, de sok példa van benne.
Bővebben: Link
Következő: »»   97 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:53:32
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu