Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   78 / 78
(#) Pafi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 14, 2017 / 1

Gondoltam hogy tisztában vagy vele, csak nem gondoltad végig. Leválasztó trafónak bármely tekercsén a ki- és befolyó áram mindig megegyezik, így sosem tud hibaáram folyni, sosem működik az ÁVK. Legfeljebb a trafó saját testzárlata esetén védhetne az ÁVK.
(#) Massawa válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Akkor ez több kérdést is fel vet. Ha a laptopod akkurol ment ( és csak az USB-n csatlakozott a szkophoz), akkor nem a laptopon keresztül zárodott az áramkör. ( ha nem volt semmi más a laptophoz kapcsolva - nyomtato stb. ).
Az ilyen komplexebb dolgoknál nagyon kell vigyázni és már az is kérdés, hogy mi fenét mértél ahol a fázishoz érhettél.
Ha olyan cuccot mérsz amiben elöfordul nyiltan a hálozat, akkor, ahogy itt irták alapbol leválaszto trafo kell. A mai berendezések jelentös része nem ilyen! Pontosan ezért dupla ovatosság kell.
(#) csabagalcsaba válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Éppen ez a probléma, hogy ne laptoról használtam, hanem asztali PC-ről, ami földelve volt. Csak azt írtam, hogyha laptopról ment volna, akkus üzemben akkor nem lett volna baj. Ha kicserélném azt az ic-t, amit fentebbi hozzászólásban írtam, akkor jó lenne, vagy abban fut valami program amit bele kell írni?

Az már kiderült melyik gépben ment tönkre az USB port? ( lehet, hogy mind a 2 gépben).

Az asztali PC-n, de nem csak az usb, hanem valószínű a proci is, vagy valami az alaplapon, mert a táp elindul, megvan minden fesz, vinyók mennek, de nem indul. A sípoló sem sípol. Semmi nem történik.

Az attol lehet, hogy leégett az USB meghajto. A PC amikor indul lekérdezi valamennyi interfacet, s ha valamelyik nem jelentkezik be, akkor leáll. Ez lesz a te gondod is. A proci aránylag jo le van védve az ilyen hibák ellen.
(#) killbill válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Nem feltetlenul az USB meghajto eg el, hanem tobbnyire a nyák, es aztan barmi. Az USB fold pontja bemegy a nyákba es kesz. Csakhoogy a nyakon keresztulfolyik a teljes zarlati aram. Ha valahol megszakad a folia, akkor a ket pont kozott megjelenik a 230V es az vegzetes. De ha nem szakad meg, akkor is lehet rajta komolyabb feszultsegeses, ami ugyanugy barmit kiirt a gepben.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) Massawa válasza killbill hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Az lehet, de állitolag a vinyoi elindultak és azok ugy maguktol nem igen indulnak le, ha a bios nem inditja öket. De igy a távolbol nem egyszerü az ilyesmit kinyomozni. Meg kell nézni a motherboardot mit látni rajta. Ha valoban ott csapott be a ménkü (230V) annak nyomai maradnak.
(#) killbill válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Ez itt nagyon off. Egy Winchester elindul onmagaban is, ahhoz nem kell az alaplap. Ha kap tapot, akkor felporog, nem a BIOS inditja el.
(#) Massawa válasza killbill hozzászólására (») Aug 14, 2017 /

Nem mindig. A legujjabbak nem indulnak amig nincs kommunikácio.

Ez egy régebbi gép, csak mérésre és LTP portos programozásra használtam. A vinyók IDE csatlakozósak. Ha tápfeszt kap felpörögnek, nem a bios indítja. Szétszedtem a gépet, kivettem az alaplapot. Nem látszik rajta semmi, az usb-n megvan a fesz, a testpontja sincs megszakadva. Szerintem a nagy zárlati áram és a vékony huzalok miatt bekövetkezett feszültségesés okozott gondot.

Az szerintem kizárhato, hogy a zárlat nem hagyott nyomot - ha valoban zárlat volt. Valaminek ott el kellett párolognia - nézd meg jobban. Esetleg mérd meg az USB és a test között az ellenállást. Ha ott 0 Ohmot mérsz, akkor ott nem mehetett semmi tönkre.

Nagyítóval átnéztem a panelt, nem látszik rajta semmi. Az usb testjét és másik testpontot mértem, 0 az ellenállás. Ha nem szakadt meg, akkor is létrejöhetett akkora feszültségesés ami árthatott valaminek. De igazából nehéz eldönteni mi mehetett tönkre.
(#) szikorapéter hozzászólása Szo, 18:48 /

Sziasztok. Ma vásároltam egy Tektronix 7623 -at (7A12 +7M13 + 7B53A kiegészítő fiókjaival) és az volna a kérdésem mivel tárolós szkópon a tárolást eddig nem nagyon használtam a tároló egységet hogy hogyan tudom kihasználni-e szkóp adottságait? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 19:08 /

Azt nem ott kellett volna kérned, hogy mutassa meg az eladó?
Egyébként szép darab...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 19:09 /

Valamennyit már nyomkodtam de így is ezerszer egyszerűbb vele mérni mint a másik szkópommal.
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:49:39
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu