Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező

Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Lapozás: OK   372 / 372
(#) bbb válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1

Device - ez kapcsolja össze a szimbólumot a tokozással
Symbol - ez a kapcsolási rajzban használatos szimbólum
Package - ez a tokozás, amiből többet is összekapcsolhatsz egy eszközön belül

A minden nélküli tokozásokat az smd-ipc.lbr, smd-special.lbr, ref-packages.lbr, ref-packages-longpad.lbr könyvtárakban találod (alapkönyvtárak között találod, nem kell külön letölteni őket).
(#) bbb válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

A fejlécben lévő leírások közt megtalálható BMP2Eagle.ulp futtatásával csinálhatta.

Ahogy én csinálnám (nem emlékszem, hogy a dxfimport.ulp az alap része, vagy külön a cadsoft-tól töltöttem le, régen volt).
1. Inkscape programmal megnyitnám a képet és vektorizálnám
2. DXF-be elmenteném
3. a DXF fájlt importálnám be

Ez miért jobb a raszteres képnél? Többek közt a fejlécben található leírásban írja a szerző, hogy neki szaggatott utána a program. Én is azt tapasztaltam, hogy jóval több erőforrást kezdett el zabálni (a mostani gépemen nem tűnik fel, de a kétmagoson még érezhető volt a különbség).
(#) NGY válasza bbb hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Idézet:
„[Ez miért jobb a raszteres képnél?”

A vektoros ábrázolásnak nagy előnye a bitmap-hez képest, hogy minőségromlás nélkül skálázható (nagyítható), illetve jóval kisebb lehet a fájlmérete.
Itt a konkrét esetben a vonalas ábrázolás előnye még, hogy utólag az eagle-ben is könnyebben módosítható, a vonalak mozgatásával, míg a bmp importálás sok kis apró téglalapot hoz létre (amik aztán valóban "eszik" a gép erőforrásait), viszont ha hirtelen kell és már megvan a kép, viszonylag gyorsan, egy lépésben kivitelezhető, nem kell külön rajzolgatni, exportálni, importálni. A vektoros/vonalas megoldás meg elegánsabb és hatékonyabb.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Wind-Storm válasza NGY hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Szia!

Köszönöm, tökéletes!
Köszönöm a magyarázotot is.
(#) Wind-Storm válasza bbb hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Köszönöm Neked is!

Még egy rövidke kérdés: Nekem magyarul települt a program. Van rá mód, hogy átállítsam angolra?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) elektrocad válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1

Nézd meg a DOC mappában lévő tutorial dokumentumban a "Language settings" fejezetet.
A program elvileg az operációs rendszer nyelvén indul, ha az adott nyelv támogatott - valószínűleg magyar oprendszered van. Egy batch fájlt kell készítened angol nyelvre és azzal indítani a programot.
(#) Wind-Storm válasza elektrocad hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Igen, épp magyar nyelvű az OP.
Meg is van, kösz!

Egyébként egy SMD panelt rajzolnék vissza. Viszont jött az ötlet, hogy ha ez így kivitelezhető, célszerű volna a beültetési rajzot megrajzolnom amiből aztán a program kapcsolásit tud csinálni?
(#) niedziela válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Forditva nerm működik, csak kapcsolásiból lehet panelt.
(#) Lucifer válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Valaki mesélje már el miért kellett az előző hozzászólásomat törölni?
(#) Wind-Storm válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 7, 2017 /

Valakinek nem tetszett...
(#) Lucifer válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1

Pedig semmi vállalhatatlant nem írtam benne. Valaki igazán elmesélhetné, hogy mi volt a probléma, szeretnék fejlődni!
(#) Godypapa hozzászólása Szo, 9:58 /

Sziasztok!
Rajzoltam egy alkatrészt, minden jó lett, de a kivezetések számozásánál valami talán nem jó lett beállítva és megjelenik pluszként a "P$"- a számozás jó.
Csatolt képen jól látható. Hogyan javítsam!
(#) niedziela válasza Godypapa hozzászólására (») Szo, 14:52 /

Érdemes az lbr-t feltenni, akkor nincsenek üres körök futva.
(#) Lucifer válasza Godypapa hozzászólására (») Szo, 15:07 /

A kapcsolási rajzban a lábak mellett két szöveg jelenhet meg:
Az egyik a láb neve (ezt a szimbólumszerkesztőben adod meg). Esetedben ezek jól vannak megadva (P0.3..stb.).
A másik a pad neve: ezt az footprint szerkesztőben adod meg.
A két szöveg láthatóságát a Change -> Visible menüpont alatt állíthatod a szimbólum szerkesztőben.

Célszerű a padeket az adatlapban lévő lábszámoknak megfelelően elnevezni mert segítheti a hibakeresést. Ha a padeket sorban raktad le az footprint szerkesztőben akkor szerintem ne egyesével nevezgesd át őket, hanem nyisd meg az lbr fájlt, keresd meg benne a footprintedet és az alkatrészt és cserével szedd ki a P$-eket a számok elől.
(#) Godypapa válasza Lucifer hozzászólására (») Szo, 16:41 /

KÖSZI, SIKERÜLT!
(#) Godypapa válasza niedziela hozzászólására (») Szo, 16:42 /

Ezt nem értem, de a hiba megoldva és javítva.
Következő: »»   372 / 372
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 25. Vas
1:58:35
Jelenleg 52 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu