Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező

Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Lapozás: OK   370 / 370
(#) bbb válasza peze hozzászólására (») Máj 5, 2017 /

Csak rajtad múlik. A megfelelő rétegre kell tenned és kész.
(#) peze válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2017 /

Ok,akkor megpróbálom. Köszönöm!
(#) Alkotó hozzászólása Máj 5, 2017 /

Erre tudtok útmutatást?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Én lemérném az ellenállását 1A átfolyó áram mellett, vennék egy jó nagy biztonsági tartalékot, és ez alapján számolnám ki a via-k mennyiségét. Valószínűleg függ a lyuk átmérőjétől, és a galvanizálás folyamat minőségétől is az eredmény, ezért én dupla annyit raknék, mint a szükséges, így biztosan megfelel az elvárásoknak, kiküszöbölve a bizonytalansági tényezőket. Az is kérdés, hogy mi a követelmény? Hogy lehetne meghatározni?
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Úgy kell tervezni, hogy nagy áramokat ne kelljen VIA-n átvinni.
Ha mégis elkerülhetetlen, akkor át kell kötni a VIA-t.
5-6 via-t azért letenni hogy teljesítményt vigyél át.......
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de tőlem nem állna messze a via-k sokszorozása.
Azt egyáltalán nem vitatom, hogyha egy via-t be is forrasztanék, akkor ezzel jelentősen megnőne az átvezethető áram.
Most írás közben ugrott be, hogy láttam már olyan rögzítő furatot, aminél volt egy széles rézfelület is, amiben volt kb. 8 db via. Talán nem is az átvezetés miatt volt, de ha nem akkor miért? Azt sem állítom, hogy ez éppen rögzítő furat, de több helyen is láttam már ilyen megoldást. Mellékeltem egy nem túl jó képet erről.
(#) Elektro.on válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Nekem is egy órája került egy gyári panel a kezembe ilyen rögzítő furattal. Ott a furat nem volt gnd -re kötve, csak önmagában állt.
Arra go doltam, hogy ha a 2 oldal rezes része ilyen módon össze van kötve akkor csavarozásnál esetleg nehezebben válik fel a hordozóról.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Ha kétoldalas nyákor gyártatsz, akkor teljesen mindegy, hogy 1 furatgalván, vagy 500 van a nyákon. Árban ugyan annyi. Miért ne lehetne furatgalvánon teljesítményt átvinni? Senki sem tiltja. Nézz meg pár gyári nyákot dc-dc konverter kategóriában, és meg fogsz lepődni...
(#) vzoole válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Teljesen normális, hogy nagy áramot vagy hőt több via-n viszel át.
Az alábbi képen mindkettőre látsz példát.

Capture.JPG

(#) vzoole válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Ennek az a fő célja, hogy mechanikailag erősítse meg a furatot. Második funkciója, ha a csavar furatnak át kell vezetnie pl. a földet, előfordulhat, hogy a csavar kikezdi a furat belsejét és megszakítja a csatlakozást. Ekkor a via-k még ugyanúgy átvezetnek.
(#) Massawa válasza vzoole hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Ráadásul még növeli a höelvezetö felületet is. Ez föleg manapság a kis SMD teljesitményeszközökön jellemzö. Ha megnézed a modern mini motormeghajtokat azok gyakran 4 vagy többrétegü NYAK- ra épülnek és ezek függölegesen vannak átfuratozva és igy adják ki az igényelt hütöfelületet.
(#) Massawa hozzászólása Máj 9, 2017 /

Egy kérdés.
Van egy bonyolult berendezésem amihez már vagy 50 részleges kapcsolási rajz van. Egyes részletek NYÁK-kal vannak, mások csak áttekintés mit mivel és hogyan kell/van összekapcsolva ( rengeteg sok polusu csatlakozo). Lehetne az ilyen rajzokat az Eagleben valahogy rendszerezni?
Pl förész A
Alrész A1, A2 .... Ax
Förész B
Alrész B1, B2 .....By

Stb.
Pl utolag összehozni ugy, hogy az adott rajz az egész rendszer X oldallal és az adott rajz a b/X oldala.?

Kösz
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2017 /

A "doc" mappában van egy "elektro-tutorial.pdf" nevű német nyelvű leírás a villamossági rajzok szerkesztéséről. Az szerint nem lesz jó? Sajnos más nyelvű leírásról nem tudok.
(#) Massawa válasza elektrocad hozzászólására (») Máj 9, 2017 /

Kösz, a nyelv nem akadály, de eddig nem tudtam rola. Majd mindjárt megnézem.
(#) Godypapa hozzászólása Csü, 5:43 /

Sziasztok! Egy kérdés: hogyan lehet kikapcsolni az összeköttetésekkor megjelenő kis köröket, feliratokat? Folyamatosan rajzoltam, egyszer megjelent és nem tudom eltüntetni.
A hozzászólás módosítva: Csü, 5:44
(#) Kovidivi válasza Godypapa hozzászólására (») Csü, 5:53 /

Próbáld meg a layereket kapcsolgatni a kapcsolási rajzon. Ott lesz az egyik, ami neked nem kell.
(#) Godypapa válasza Kovidivi hozzászólására (») Csü, 5:59 /

Köszi, megvan: "93-as pins" be volt kapcsolva
Következő: »»   370 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 23. Kedd
5:17:35
Jelenleg 82 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu