Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező

Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Lapozás: OK   366 / 366
(#) mc-4 hozzászólása Feb 11, 2017 /

Sziasztok!
Eagle-ben lehet olyat csinálni, hogy berakok háttérbe egy kész és mérethelyes pdf nyákrajzot és azt úgy tudom kopírozni? Forrasztó maszkot szeretnék így készíteni.
Köszönöm a segítséhet!
(#) bbb válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Mivel az Eagle vektoros program, így az első válasz, hogy nem, sajnos nem tudod megtenni. Legalábbis nem azzal az eredménnyel, amivel szeretnéd. Léteznek bmp, meg dxf importálók, ezekkel próbálkozhatsz konvertálgatás után, de jobban jársz szerintem, ha nem erőlteted az eagle használatát.
(#) mc-4 válasza bbb hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Köszi!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Ha mérethelyes a bmp, akkor másodpercek alatt lehet megoldani.
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

PDF-ben van.
(#) rascal válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /

Abból könnyű bmp-t csinálni: pdf to bmp
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Kedd, 4:17 /

Ki lehet az alkatrészek tápjainak automatikus összekötést kapcsolni anélkül, hogy az érintett alkatrészeket a könyvtárban átszerkeszteném? Mondjuk ha egy optocsatolós leválasztás két oldalára jutnak ilyen IC-k, akkor biztos nem kell összekötni őket. A kapcsolási rajzon nem látszik csak a nyákterven. Ha a rajzon az egyik IC Vcc lábát bekötöttem valahova, pl. egy másik lábához, vagy csak egy vezetékhez aminek a másik vége a levegőben van, akkor már nem kötődött más Vcc-hez. Ha valaki meg pont kihasználná, pl. egy engedélyező lábat fixen odakötne a saját IC-je valamelyik tápjához, az is hoppon marad. (7.5-ös verzióm van.)
(#) elektrocad válasza rascal hozzászólására (») Kedd, 8:13 /

Ha nem akarod valamelyik IC tápját a közös tápra automatikusan kapcsoltatni, a kapcsolási rajzban az adott alkatrészre az INVOKE paranccsal elő tudod hozni a táp pineket és oda kötöd (ahhoz a nethez) ahová akarod. Ha más nethez kapcsolódik, a panelen sem huzalozza a közös tápvezetékhez.
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Kedd, 14:43 /

Megvolt az invoke és huzalozással láttam, hogy eltűnik, csak reméltem van valami globális, vagy (kapcsolási rajzra helyezett) alkatrész szintű ki/be kapcsoló erre, hogy még tervezés előtt frissiben le lehessen ezt a funkciót lőni amikor engem zavarna. (Szóval mindig. )
(#) niedziela válasza rascal hozzászólására (») Kedd, 15:34 /

hA nincs a kapcsolásodban 100db IC, akkor nyugodtan meg lehet jeleníteni egyesével is a táp lábakat, amiket oda kötsz ahova szeretnél.
(#) elektrocad válasza rascal hozzászólására (») Kedd, 16:04 /

Idézet:
„még tervezés előtt frissiben le lehessen ezt a funkciót lőni amikor engem zavarna. (Szóval mindig. )”

Csak azt ne mondd, hogy mindig minden IC -t más tápra kötsz. Éppen ez a lényeg, hogy az azonos táplálású IC-k esetében nem kell bajlódni a tápokkal, megcsinálja automatikusan, a kivételhez meg ott az INVOKE.
Idézet:
„alkatrész szintű ki/be kapcsoló”

Hát az INVOKE éppen alkatrész szintű, az egyes alkatrészekre vonatkozik.
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Kedd, 16:18 /

Ok, köszi!
A hozzászólás módosítva: Kedd, 16:19
Következő: »»   366 / 366
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 20. Hé
14:11:43
Jelenleg 482 fő olvassa az oldalt
Online tagok: