Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   441 / 441
(#) hg6dab válasza Massawa hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Pontosan melyik Win11 van neked? Nálam az új laptomomon Win11 Home S nem engedte használni az Eagle 7.2-őt, meg más tervezőprogramokat, pl. előlap tervező, ami minden más gépen simán működött, még cégnél is, ahol hálózaton keresztül is monitorozzák a nem odavaló dolgokat. Végül az S-módból való kilépés oldotta meg a problémát.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Máj 22, 2024 /
 
Sziasztok!

Vajon miért van az, hogy egyes áramköri elemek nyomtatésakor van üres pont a forrpont közepén, más elemeknél viszont nincs?
Ez elég kellemetlen, ha magam készítem a nyákot, mert mikor kimaródik a forrpont közepe, akkor könnyebb fúrni. Sajnos nem minden elemnél, főleg a jumperoknál, reléknél ez a rész is egybefüggő rézfelületet ad, megnehezítve a pontos fúrást.
Tudja valaki a megoldást?
Köszönöm.
(#) Skori válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Van rá egy ULP ami megoldja: ha minden igaz drill-aid.ulp
(#) elektrorudi válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Szia!
Opciók > Beállítások > Általános > Furatok megjelenítése.
De szerintem ez alapból ki van pipálva, szóval valamikor te kapcsolhattad ki.
Ne feljetsd el bekapcsolni az ULP > drill-aid funkciót. A 0,3mm általában jó.
(#) W.A.Lacky válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! A "Furatok megjelenítése" opciót már ismertem, be is van kapcsolva, a probléma annak dacára is fenn áll.
A drill-aid.ulp-t nem ismertem. Köszönöm!
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Magad készitette alkatrészekről van szó, vagy alap, avagy harmadik féltől letöltött ?
Mert ha egynek van, akkor a többinek is kell lenni, vagy az alkatrész nem felel meg az elvárásoknak.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Máj 22, 2024 /
 
Van ilyen is, olyan is.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Pé, 16:07 /
 
Szóval lassan tépem a hajamat.
Meg tudnátok mondani, hogy miért vannak meg a lyukak a RESZ47_2.brd-nél. és miért nincsenek meg az RZ2G12-brd-nél?
Hatalmas segítség lenne, ha valaki megmondaná.
Előre is köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!

Üdv.: W.A.Lacky
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 16:44 /
 
Én csupán megnyitottam mindkét fájlt, és nem látok különbséget, illetve nem értem hol és milyen lyukat hiányolsz.
Csatoltam két képet, amin látod a saját panel-megjelenítőjét is, és mindkét panelen ott vannak a lyukak.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 16:49 /
 
Köszi, ezekre gondoltam. Rendes vagy, hogy foglalkozol ezzel, de nekem a nyomtatásban az egyiknél ott vannak a lyukak, a másiknál nincsenek. Nevezetesen a jelfogók lábainak és a jumpereknek nincsenek üres pontok a forrpontjaik közepén.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 16:57 /
 
Apropo, ez a "Preview" megjelenítő hogyan érhető el?
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 17:00 /
 
Arra lusta vagyok, hogy ki is nyomtassam, de miért is kellene egy panelt kinyomtatni? A gerbert legeneráltatod (értelem szerűen ezen a rézréteg a lyuk felett tömör), a gyártó abból elkészíti, és már lehet is neki örülni.
Egyébként az a normális, ha a lyukak fedettek, mert ez szolgálja leginkább a gyártást. Az otthoni babráláshoz is van valamilyen ULP, ami a furat méretétől függetlenül egységesen egy beállított értékű kis lyukat rajzol a furat közepére.
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 17:05 /
 
A nélkül hogy bármin állítottam volna, kinyomtattam az egyik panelt. Szépen ott vannak a lyukak.
Esetleg az nem lehetséges, hogy te a képernyőn megjelenő nyomtatási előnézet alapján gondolod, hogy nem lesznek lyukak (mert ott valóban nem látszik, de a nyomaton ott vannak)?
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:05

lyuk.pdf
    
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 17:08 /
 
Köszi, de pont ezt nem értem. Az általad kinyomtatotton ott vannak a lyukak nálam is, de a másikon nincsenek. Ha kinyomtatnád azt is, látnád, hogy a jelfogóknak és a jumpereknek nincs a forrpont közepén a lyuk.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 17:10 /
 
A panelt azért akarom kinyomtatni, hogy el tudjam készíteni a vasalós technikával készült nyákot.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 17:12 /
 
Tudod, az a "lyuk" a forrpont közepén megvezeti a fúrót. Ezért jó, ha ott van.
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 17:17 /
 
Nyomtattam egy eredetit, és egy másikat is ahol kicsire állítottam a furatot (mert ezt jobban vezeti a fúrót). Nem látom hol hiányzik furat.
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 17:22 /
 
Nem ismerem a vasalásos módszer korlátait, de Te olyan pici betűkkel rajzolsz a rézoldalra, amit professzionális körülmények között sem lehet biztonságosan gyártani (elolvasni pedig biztosan nem lehet).
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Pé, 17:22 /
 
Hát, gratulálok! Akkor az én nyomtatóm a hibás! Nem értem az egészet!
Minden esetre köszönöm a fáradozásodat!
Üdv.: W.A.Lacky
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Pé, 20:47 /
 
Melyik verziót használod ?
Pontosan kellene tudni.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Szo, 12:33 /
 
9.5.2
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Szo, 13:15 /
 
Semmi hiba... de nem is olvastam még hasonlóról sem.
Próbálj meg pdf-be nyomtatni, és nézd meg ott mi az eredmény.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Szo, 13:33 /
 
Hát ez az! Mert *.pdf-ben minden rendben.
Ha egyenesben az eagle-ből nyomtatok, akkor előáll ez a hiba.
Ha viszont minden forrpontra teszek egy via-t, akkor rendesen kinyomtatja az üres középponttal együtt.
Szóval ezt nem értem. És ráadásul nem is mindegyik footprintnél van ez, csak amiket korábban belinkeltem.
Én elismerem, hogy egyáltalán nem ismerem a programot, hisz évente ha 1..2 alkalommal van rá szükségem, akkor sokat mondok, de idáig még - igaz néha segítséggel - mindenre rájöttem. Ezt a hibát egyszerűen nem tudom kiküszöbölni... Csak így a via-kkal. De nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Szo, 13:45 /
 
Ja... érdekes probléma, nagyon nincs is rá magyarázat.
Szerintem nyomtasd pdf-be, azt meg küld a nyomtatóra.

Nálam ahogy Alkotónál is, minden rendben mutat, és két külső virtuális nyomtatóval is jó a kimenet. Én is ezt a 9.5.2 verziót próbáltam.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Szo, 22:25 /
 
Hát igen. Ez lesz a megoldás. Köszönöm a fáradozásaitokat.
Következő: »»   441 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem