Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » T-amp végfokok
Témaindító: patrik1995, idő: Jún 1, 2011
Témakörök:
Ne csak az elfütendőt nézd, hane azt is, ha megnézed a tranyók megengedett SOA görbéjét akkor eléggé a határon van MJ21193 esetében is ha fejből jól emlékszem akkor kb 70V 2,5A 550W 4 ohmon az meg bő 10 amper tehát eléggé a határon van és akkor még nem beszéltünk egy szerencsétlenebb hangváltó miatti fázistolásról stb.
Ráadásul ezekben sokszor még 2sc5200-as van pl ami jobb tranzitfrekivel rendelkezik, de kevesebbet is bir. Nem vélelen, hogy házi hifi erősítőkbe szokták ha megnézed az adatlapot akkor látod, ajánlani 100w-ra de inkább 8 ohmon, erről szemérmesen halgatnak ![]()
Ja és mégegyszer mondom nekem nem logikus,hogy az kissebben már van step driver ebben meg nem lenne. Az ugyanis olcsób mint a nagyobb AB-re méretezés és kisebbek a veszteségek is. Fél-negyed teljesítményig kb. kisebb tápfeszről megy a vég utána meg nagyobbról ha csak egy lépcsőt is betesznek kb 30% megtakaritás disszipációban ha jól emlékszem ami hütőborda stb miatt pénzmegtakarítás, cserébe pár plussz tranyóért meg apróalkatrészért, de még igy is kevesebb tranyó kell mint sima ab osztályban. A kondikból is látszólag több kell, viszont kisebb feszültségüek, tehát emiatt se kerül többe.
Megmértem a dolgokat... a biztosítékoknál váltó áram volt ergó akkor már inkább mértem a torroid kimenetét. A sárga kábelen jött le róla +68.7V a kék szálán pedig +136V elég furán soknak tartom. Bár egyenirányítás után nemtudom hova változik de meg lehet saccolni.
Kivettem az egyik oldal biztosítékait. Ettől függetlenül a másik oldali végfok panel is beindult legalábbis van rajta egy zöld led ami bekapcsolt és a relé is kapcsolt. A bontatlan oldal ugyon úgy csinálja a hibajelenséget. A 4 biztosíték kicsit soknak találtam de 10A 250V-osak. A végfok Toshiba 25A1943 ha jól láttam mert kicsit el vannak csiszolva. 1 tranzisztor ami a hűtőbordán van c4793 a másikot feszstab ic-nek tettem be KA7824 (24V-os feszstab) És még a bordán ami rajta volt kör alakú nemtudom mi, amibe 2 piros kábel megy bele... ő KSD301. Ha még valamire kíváncsiak vagytok írjatok, amint tudom megmérem vagy megnézem.
Akkor ugy tünik mégiscsak igazam volt, a négy bizti akkor ezek szerint váltófeszre van és a feszültségek nagyságából ami nyilván nem + ha már váltófeszt mérünk látszik, hogy egy lépcsős step driverrel ellátott végfokozat. Ha a biztiket kivetted az egyik oldalon akkor valószinüleg csak annyi a változás, hogy egyutas egyenirányításod lett. Én azért megnézném a végfoktranyókon a feszültségeket pl alapul véve vagy a zeck rajzát vagy kisebbik t-ampét. lehet hasonlítani kicsit.
És még a tranyókat is jól saccoltam amit irtál az a párja a 2sc5200-nak kiseb teljesítményü stb amint irtam is.
Szia!
2SA1943 azért nem olyan gyenge, 150W, 15A, 230V CE0, főleg 4-4db.. Viszont, ha abból 2db más, mert csak hiányoznak a step driver darlingtonok... Tehát, lehet, hogy csak 3-3 végtranyó dolgozik... A 68,7V váltó, az ~2x34V, amiből 2x48V lesz, az jó, a 136V pedig 2x68V váltó, amiből egyenben 2x95V lesz. Már, ha nem a 2x68-at mérted a közepéhez és a két végéhez képest. ozpecs! Az, hogy kivette a két biztit, talán csak azt eredményezte, hogy a kisebb tápfesz maradt, és majd nem lesz képes átváltani a nagyobbra, mert az nincs jelen a tápban! (Bár, gondolom, te arra gondoltál, hogy a szimmetrikus tekercselés egyik ágának biztijeit vette ki, de szerintem, csak nem úgy vannak szétosztva...) Attól még nem egyutas az az egyenirányítás, csak kiesett az egyik graetz, és a nagyobb tápfeszre nem töltődik a másik pár kondi... gondolom én.. Viszont akkor hagyjuk a tápátváltó step drivert, mert nem ott a baj! ![]()
Igen, talán a végtranyók lábain kéne méregetni p.l. tápfeszt üzem közben... /Patrik! A kollektoraikon , azaz középső láb, a kimenet testjéhez képest!/
Valóban nem olyan gyenge az a trranyó az tény jók is, de annak azért még kisebb az SOA értékből adódó terhelhetőség
![]()
Hali!
Szert tettem a minap kettő darab TAS5631-es IC-re! Az lenne a kérdésem van-e valakinek hozzá nyákterve? Vagy csak működő kapcsolási rajz? Előre is köszönöm! ![]()
Üdv.Pityu véleményét osztom ,nem biztos hogy táphiba,ez csak azért merült fel mert mind a két végfok ugyanazt csinálja.Patrik szerint kis hangerőn is torz,ez mindenkinek elkerülte a figyelmét.
Jelgenerátor a bemenetre,műteher a kimenetre, -20 dB beállít, végigmér minden fokozatot szkóppal,én így kezdeném,persze ha minden tápfesz rendbe van.
De hiszen eddig is ezt mondtuk mérni kell először is tápfeszeket.Minden onnét mehet tovább, a step drivert akár ki is lehet óvatos mérések idejére iktatni csak két kis drótdarabka kérdése szerintem, láttam olyan véget ahol be is volt építve jumper, hogy rövidre lehet zárni a tápfeszkapcsoló fetet vagy tranyót, mintha fixen be lenne kapcsolva.
Üdv mindenkinek! Bár rég áll ez a téma, azért hátha...
Cimborám vett egy T-amp E800 ast. Egyenlőre 8 ohmos hangfalakkal döngettük azt bírta,és ki is jön az 240W körüli teljesítmény(fülre). A kérdésem az lenne ,hogy tartósan teljes kivezérlésen bírja e ez a készülék a 4 ohmos terhelést? Valakinek van ilyen téren tapasztala?
Közben az idő eldöntötte a kérdést. 4 ohmra összefűzött hangfalakkal hajtjuk mindkét oldalt teljes kivezérlésen.
Több órás bulik után is jó a cucc. Bevált!!!
Sziasztok! van egy t amp ta-600-as végfokom na most van egy kapcsoló a táp aljzat alatt és nincs oda irva semmi! csak két ábra van mindkettő egy kacsoló áramkört mutat az egyik ábrán nyitva van a kapcsoló a másikon meg földre zár vmit. talán ground lift kapcsoló lenne?fogalmam sincs valaki esetleg nem tud róla semmit??
Szia!
Jól sejted, a kapcsoló "GND Lift", azaz a jelföldet választja le a hálózati földről.
A kapcsoló jelenállás szerint a nyitott kapcsolófelé áll tehát nekem ez most bevan kapcsolva igaz?
Jelenleg a "Ground lift" bekapcsolva van, tehát nincs kapcsolat a védőföld és a jelföld között. Alapesetben mindegy, hogy merre áll a kapcsoló. Földhurok (búgás esetén) szokás bekapcsolni (nyitott állás felé), így megszakad a hurok. Nyitott állásban akkor lehet probléma, ha a jelkábel sok zajt szed össze, ami nem vezetődik el a föld felé, de a jelföld a keverőnél a védőföldhöz kapcsolódik, így ez a probléma nem szokott fennálni. Próbál meg átkapcsolni, ha nem keletkezik földhurok, akkor hagyd zárt állásban. Így volt sokáig egy TA1500-ason nekünk hangosításokon, soha nem volt gond vele.
Na most lenne mégegy kérdésem.Egy hete vettünk egy t amp TA800 ast aminek nagyon kiváncsi lennék a valós adataira mert ez a tipus már rég nincs forgalomban.esetleg te hallottál már róla valamit vagy találkoztál már vele?képet tudok mutatni kivül-belülit ha kérsz.
Szia!
Nem találkoztam vele, itt a 4. oldalon vannak értékelhető információk a végfokról.
Igen, most az előbb!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
Szia! Ahol -126V-ot mérsz a biztosítékon ott a komparátortól a FET-ig valami hibás. A párjával vesd össze a félvezetők lábain mérhető feszültséget. Van egyéb közölnivalód a hibajelenségről, annak kialakulásáról?
Szia! Kivettem a biztosítékokat és azt tapasztaltam , hogy csak a -120v megy tovább. A +120v részén csak 52,3v. Mennyi feszültség kell legyen normálisan a mosfet-ek után ?
A MosFET-ek csak vezérlés hatására nyitnak ki. Szerepük, hogy a végtranzisztorok emitterére kapcsolják a magas tápot (VH->120V), ha a jel nagysága megkívánja. Az alacsony táp (VL-> 56V) diódán jut a tranzisztorokra. Ebben az ágban van elhelyezve a biztosíték.
Eltávolított biztosíték esetén a MosFET-en a teljes magas tápnak esni. Nem szerencsés állapot! |
Bejelentkezés
Hirdetés |