Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   139 / 244
(#) reloop válasza ptesza hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia! A kollégának keverős végfoka van, nem tud aktívan szűrni. Inkább kérdeznék valamit. A fotókból úgy veszem ki, hogy ez összeszerelve egy negyed-rendű bandpass láda. Kell annak szűrő egyáltalán? Ilyen ládához nem szoktam használni.
(#) sound.man válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ez nem band pass. Ez rezonátor, cső láda stb. Ehhez kell hangváltó és a negyed rendű band pass-hoz is ugyan úgy kell.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Itt van a terve is.
(#) reloop válasza sound.man hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Így már tiszta, köszönöm a rajzot.
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Elfogadom a javaslatot, engem csak az zavar, hogy ezekhez amit linkeltél, 200W van írva. Szerintem az én hangszóróm lényegesen nagyobb teljesítményű. Ez nem gond? Az erősítőm 2X600W 4ohm-on.
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ezt a börzén találtam, úgy látom, ha jól látom, ugyan az mint amit Te linkeltél, csak az ár egy kicsit kellemesebb. Bővebben: Link
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Kondit cseréld ki benne ha téged zavar. Kapacitásra ugyan annyit viszont feszültségbe legyen több mondjuk 200-250V
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Hali!
A képen látható hangváltót akarom beépíteni.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012

L1020257.jpg
    
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nem tudom. Biztosan jó. Hány Hz-en vág?
(#) Alkotó válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ez hogyan hangváltó? Mintha egy kondenzátor és egy induktivitás lenne párhuzamosan kötve, és a felirat szerint még a hangszóró is erre jönne párhuzamosan. Ez így nem egy értelmes bekötés, semmiféle "hasznos" vágást nem fog produkálni.
(#) p1go válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A párhuzamos induktivitás pár produkál vágást, a dobozban meg nem tudjuk mi van, lehet hogy jó a bekötés. Tudtommal egy 12dB/oktávos hangváltó egy soros kondi és egy párhuzamos tekercs.
(#) sound.man válasza p1go hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Magasnál igen. Mélynél sorosan a tekercs, párhuzamosan a kondi.
(#) sound.man válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Itt a tekercs sorba a kondenzátor meg párhuzamba van. Ha jobban megnézitek. Ott a trafónál a + be, ami kijön az meg megy a kondira ami a hangszóró +ja. A minusz bemenet az a kábel és megy a kondi másik kivezetésére így van a kondi keresztbe a kimeneten. Jó szar megoldás még egy forrasztási pont vagy valami sorkapocs akármi lenne rajta de nincs. Ez így eléggé barmolt.
(#) Alkotó válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Így hogy mondod, valóban látom már a bekötést.
(#) andras99 hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Az RH sound LK613 vagy a VoiceKraft LK613 "jobb"? A VoiceKraft mellett a magassug. védelem szól.
Az RH sounddal van valakinek tapasztalata?

andras99
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szerintem ugyan az csak át van cimkézve. Vagyis külsőre tuti, hogy ugyanolyan.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia! Köszi a válaszod, először én is erre gondoltam, de az RH sound 8 kilóval nehezebb... (biztos súlyt raknak bele )

andras99
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Huha. Akkor meg inkább azt kell megvenni. Lehet van bennük két 8 kilós súlytárcsa azokat meg eltudod belőle adni. Amúgy meg szerintem csak elírták a dolgokat én nem hiszek nekik.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia! Köszi a választ, akkor VoiceKraft lesz belőle.

andras99
(#) isti95 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
A VoiceKraftban van magasvédelem? én két ilyet használok már 1 éve, de ezt nem is tudtam
(#) andras99 válasza isti95 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia! Legalábbis azt írják... http://voicekraft.hu/products.htm
Egyébként meg vagy vele elégedve? Mire haszálod?

andras99
(#) reloop válasza andras99 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia! Az enyémet mát bontottam, soros izzó van a driver előtt.
(#) isti95 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Én hangosítani használtam, éneket a zenekarban, egy VoiceKraft S-800 assal meghajtva, én meg voltam vele elégedve, kisebb házibulikban használom is, meg itthon basszusgitározni, cucc hiányában, én meg vagyok velük elégedve, bár néha az eggyik magasból kicsit sercegő hang jön, de sztem az a kábelhiba, mert mikrofon kábellel van összekötve, de normális kábellel tökéletes, csak arra még nem volt pénzem
(#) isti95 válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Én is bontottam, de csak a magasat vettem ki, hol van benne az izzó? Hangváltó paneljén?
(#) andras99 válasza isti95 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Köszi! Akkor karácsonyra talán összejön a pénzem rá...

andras99
(#) isti95 hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
És télleg "elektronikus magasvédelem" "az ilyen magasvédelemmel ellátott hangfalakban még soha senkinek nem sikerült leégetni a magassugárzó tekercset" csak csillaggal van odairva azért nem vettem észre XD amugy én 24 000 ért vettem, te mennyiért nézted?
(#) andras99 válasza isti95 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
(#) isti95 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Hoppá XD elnéztem az enyém eggyel nagyobb, 300/600w os http://bolthely.hu/kiralystudio/id/30039_Voice_Kraft_LK-618_Hangfal__15 ez a tipus, de végülis ugyan az, egy éve ezt vettem 24 000 ért
(#) reloop válasza isti95 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Igen a hangváltón van egy szofita izzó.
Nekem is zizegett az egyik magas, azért szedtem szét, mert már a cseréjén törtem a fejem. A mágnes légrésében egy parányi forgácsot találtam, persze mágnesezhető anyagút. Nagy kaland volt kipiszkálni, de azóta tökéletes.
Következő: »»   139 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem