Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   140 / 244
(#) isti95 válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Tehát lehet nekem is ez a gond? mert nem mindig adja a hangot, és lehet h akkor a kábelcsere csak véletlen egybeesés volt?!
(#) reloop válasza isti95 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Nagyon nehezen derítettem fel a hibát, mert hol jelentkezett, hol meg nem. Utólag jöttem rá a magyarázatára. Egy erőteljes kivezérlés mindig hátra tolta a forgácsot, ami aztán szépen visszamászott. Kellett hozzá az a hangmagasság is ami megegyezett a membrán rezonancia frekvenciájával, hogy az a legnagyobbat lengje. Például a Windows kikapcsolás szignálja mindig zörgött ha nem zártam le időben a végfokot.
Pontosan a résbe illő vastagságú kartonpapírral sikerült eltávolítani.
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
"Érzékenység (1m/1W): 95 db 2V" Ezt nézted? Nem túl jó. Főleg, hogy a dB helyett darabot írtak.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
(#) compaqamplifier hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Üdv, 12-16 csatornás keverőt keresek zenekari és studió célra, valaki tudna-e segíteni?
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Ez a link sajnos nem működik nálam.
(#) sound.man válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
http://djborze.hu/hirdetes/listazas/zenekari_kevero Itt nézz körül. Viszont mielött megveszed nézd meg, ellenőrizd, próbáld ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) sound.man hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
Felújítás.. Még kell a szélére szivacs, meg impregnálni a peremet.
(#) Action2K válasza sound.man hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Szép munka! Gondolom olcsó sem lehetett, de megérte.
(#) compaqamplifier válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mekkora az átmérőlye?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) szamóca válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Lyelenleg így ránézésből, a jukkal a közepén, ojan lyó 40cm-es lehet.
(#) mraulajos hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam egy hangváltót, állítólag ehhez a hangszóróhoz jó.? Kinek mi a véleménye? Köszi!
(#) szamóca válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ez egy 73Hz-re méretezett 12dB meredekségű aluláteresztő.
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia! Kb. A kondi elég kommersz ,az induktivitás huzalátmérője lehetne vastagabb. kb 1,2-1,5mm
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) mraulajos válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszi, de egy kicsit bővebben ha lehet, mert ez nekem nem sokat mond amit írtál. A hangszórón biztos látszik hogy mély vágást akarok.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Bocs hogy csak én firkálok. Ha házimozis ablakdübörögtetéshez ,vagy netán kocsiba duc-tuc zenéhez akarod,arra szerintem jó.Másra nem biztos. (Ezt a hangszórót sokkal komolyabb hangváltó illeti meg,esetleg aktív is)
(#) Nagy Tamás hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
A mélyeket akarod levágni? Na arra egyáltalán nem jó!
(#) mraulajos válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Igen, mélyet akarok. Ez a hangszóró állítólag 800W-al terhelhető. Csak passzív váltó jöhet szóba, mivel keverőerősítőm van 2x600W. Javaslatot szeretnék képekkel. Továbbá azt kérdezném, hogy a mellékelt rajz alapján be lehet e iktatni így egy hangváltót? Egy két állású kapcsolóról lenne szó, amely le tudná váltani a beszerelt passzív hangváltót, ha mégis aktív hangváltót használnék. Nem tudom mennyire cifráztam meg a kérdést, de gondolom érthető mit szeretnék, mire lennék kíváncsi. Természetesen hangosítási célra szeretném.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) whitaker26 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Sziasztok!Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy Sony Ps Lx40P típusú lemezjátszóm. Az szeretném elérni,hogy saját tápról üzemeljen,de nem tudom milyen értékű táp kellene hozzá.Előre is köszi
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Váltó ügyben elbeszéltünk egymás mellett! Ha te mély ládát akarsz arra jó az a váltó ,(ládától is függ)de akkora teljesítményre nem a legszerencsésebb.
A teljes leválasztását a passzív váltónak én egy darab kettő állású négyáramkörös kapcsolóval tartom a legbiztonságosabbnak.A lényeg hogy a"kikapcsolt " passzív hangváltó sem a bemenethez,sem pedig a hangszóróhóz ne érjen. Bocs de amit beraktál doc. ot nem nyitja a gépem mert vacakol
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) szamóca válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Sajnos megfogalmazni sem tudod mit szeretnél.
Az eszközök láttán egy mély hangot adó hangsugárzót szeretnél készíteni, ahol nem "mély vágást" akarsz, hanem pont a magasakat szeretnéd vágni, hogy csak a mély frekvencián halld a hangokat. Erre a váltó, és hangszóró alkalmas, csak a nagy kérdés hogy mekkora dobozba rakod? A 70Hz elég alacsony vágási pont, kérdéses hogy a magasabb frekvenciákat milyen hangsugárzóval akarod majd létrehozni. De hupákolni, ősöket szomszédokat idegesíteni, haverokat kápráztatni jó.
(#) mraulajos válasza szamóca hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Így néz ki a láda.
(#) szamóca válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Szép, nagy. A hangszóró TS paramétereit, és impedancia, esetleg frekiátviteli görbéjét be kellene szerezned ahhoz hogy számítható legyen a doboz volumene.
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Majdnem. 18" A lengő benne kereken 100mm-es kaptonra tekert. 600W RMS tutira, zenére olyan 1000W-ig mehet. Membránja üvegszál erősítésű papír, de így is még jó könnyű. Pereme textil. Ha érdekel valakit a teljesen kész állapotról is tehetek majd fel képeket. Két rutse-t fogok nekik építeni aztán van egy 2x1600W 2ohm végfokom ráakasztam hídba 4ohmon, úgy lesz egy kis tartalékom a cuccba.
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Huha. Váltót még most se sikerült szerezned? 73Hz-en ne vágd az nem lesz az igazi. 100-150Hz körül vágd, legalább 12dB/oktáv meredekséggel.
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Köszi a tanácsot, ezt a 100-150 Hz-et, 12 dB/oktáv-ot már többen tanácsolták. Szeretnék egy konkrét hangváltó típust ha ajánlana valaki, mert a számításokban nem vagyok jártas. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) szaki67 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Nem tudom tudtok e segíteni szükségem lenne R.C.S VLA 240c műszaki adataira rajzokkal együtt segítséget előre is köszönöm
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Már ajánlottam kettőt.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Sziasztok. Tudnátok ajánlini nekem valami ládát egy Eminence 18-as hangszóróhoz?. A lényeg hogy a maximumot ki hozza a szóróból, mivel egyenlőre csak egy darab lenne belőlle.http://www.proaudio.sk/reproduktory-samostatne/18-reproduktory/emie...-3967/
(#) compaqamplifier válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Van egy vermona cucc úgy néz ki mint a mosógép, rajza megvan de szkenerem nincs, meg nevét se tudom.
Következő: »»   140 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem