Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyák készítése fényérzékeny fóliával
Lapozás: OK   5 / 7
(#) waterbear válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Csaby!
A hőlégfúvóval nem igazán tudsz egyenletesen melegíteni, így azt éred el, hogy néhol túlhevíted a polimert, az szétfolyik, elvékonyodik és túlzottan is tapad ezeken a helyeken a védőfóliára.
Amíg nincs laminálód, próbáld inkább a vasalós, vagy a forró vizes technikát!
Egyenletesebb lesz az eredmény
(#) orcika70 hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok B.U.É.K!! Mindenkinek. Kérdezném kinek volna forrasztás előtti nyákbevonó maszk fólia az a zöld színű.
(#) orcika70 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Köszönet a löt fóliáért MATE_X. A megbízható haverokról nem szabad megfeledkezni. Aki meg átvágott már valakit, az meg ne csodálkozzon ha egy nap kopogtatnak az ajtaja előtt bizonyos szervezethez tatozó személyek, és kérdőre vonják, a cselekedetei miatt. Tisztelt fórumtársak csak megfontoltan, körültekintően a netes vásárlással.
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok !
A következő kérdésre várnám a választ a hozzáértőktől:
Jelenleg a gyárilag fényérzékeny réteggel bevont panelokat szoktam használni nyákkészítésre. Ezzel nem is volt eddig semmi baj, írásvetítő fóliára lézernyomtatóval kinyomtattam a rajzolatot majd levilágítottam, kimarattam kifúrtam és kész. Időközben elkészült egy kis CNC gépem amivel a Sprint Layout segítségével egyből tudnám is fúrni a panelt......de, az írásvetítő fólia a lézernyomtató hő hatására megnyúlik, deformálódik és ezáltal a programban szerkesztett koordinátáknak köze sincs a valósághoz. Van olyan fólia ami a hő hatására nem deformálódik el ilyen zavaró mértében? Dióhéjben ennyi lenne a kérdés.
Köszi. Karcsi
(#) waterbear válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!

Én pl kétoldalas panelnál HP laser fóliát használok, ott nem jelentkezik ez a probléma. Próbálj meg valami minőségi fóliát beszerezni.
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Üdv!
Ma hozzá jutottam egy kis mennyiségű dry fóliához. Megy is szépen a levilágítás, csak mindenhol azt olvasom, hogy még sima lámpával is elő hívódik. A kérdés az lenne, hogy milyen lámpával lehet világítani ami tuti nem indítja meg az előhívódást? Attól félek, hogy még előkészítem, méretre vágom, meg lamináltom elromlik a fólia.
Előre is köszönöm a választ!

Peti
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Idézet:
„csak mindenhol azt olvasom, hogy még sima lámpával is elő hívódik.”
Hol ?Nálam a műhelyben van egy 60 as izzó és egy 20w os fénycső ezek mellett használom a DRY -t
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2013
(#) nagym6 válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Próbáld direkt lézernyomtatóba való fóliával, minden papírboltban kapható.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2013
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Köszönöm a választ!

Itt a cikkek közötti leírásban is az áll, hogy 15 perc alatt hívta elő a sima íróasztali neonnál. Ezért kérdeztem.
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Én már közel 50m fóliát elhasználtam de semmi probléma nem "akadt" a világítás miatt.
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Nekem is tökéletes lett elsőre, csak nem mertem rendesen világítani nehogy elromoljon.
(#) dupi hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
Szevasztok!
Dry fóliával kisérletezek és az a gondom, hogy tökéletes előhívás után is marad a nyákon egy
vékony réteg, hártya ami nem engedi marni a sósav/peroxidot. Kipróbáltam egy fényt nem ért fóliával, lemostam mosószódával és ott maradt a vékony, ragasztó réteg, ami a fóliáról származik. Úgy tűnik, hogy a dry fólia tapadó rétegéről marad ott anyag. Sehogy nem jön le csak nitrohígitóval, de az kikezdi magát a fóliát is.
A kínaiaktól rendeltem a fóliát, lehet a minősége okozhatja? Amúgy tökéletesen működik csak fennmarad ez a - olyan mint a cellux maradványa - hártya. Szemmel szinte nem is látható, de megakadályozza a maratást.
Találkozott vki már ilyennel? Mi lehet a gond, én csinálok vmit rosszul?
Üdv: dupi
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Melegítsd fel a hívót 30-35 fokra , és a hívásnál használj ecsetet .
(#) dupi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Langyosat használok és természetesen ecsetet is, akkor is ott marad valami vékony réteg, rohadt ellenálló.
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 19, 2013 / 1
 
Akkor nem elég sötét a "gyártófilm" csökkentsd a levilágítási időt , nálam 5-8 sec ....
(#) dupi hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
Úgy is kipróbáltam, hogy teljesen letakartam egy vékony alu lemezzel az egyik felét levilágitáskor, tehát nem kapott fényt, illetve egyátalán nem levilágitott nyákkal is próbáltam, mindig ott maradt ez a sz@r és nem marta a sósav/peroxid.
Kinai csoda....
Nektek vizesen is megy rendesen ezek szerint? Ki használ kinai fóliát?
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Idézet:
„Nektek vizesen is megy rendesen ezek szerint?”
Ez mit jelent?? Talán próbálj erősebb hívót keverni és emelj a hőfokon. Ha mégis marad egy réteg én úgy szoktam eltüntetni , hogy még 20 sec levilágítás film nélkül (akkor méginkább megkeményedik a "vastag"réteg), ezután egy spricc hideg zsíroldóval 3sec várakozás majd folyóvíz alatt dörgölés (gumikesztyűben ) ez tuti lehozza a vékony réteget de nincs idő megkezdeni a már levilágított vastag fóliát....
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2013
(#) dupi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Úgy értem, hogy vizes eljárással is simán működik a maratás, nincs réteg?
Az biztos, hogy nem a levilágitással függ össze a problémám, mert a levilágitatlan fóliát ha leoldom a mosószódával, akkor is ott marad az a bizonyos hártya. Elég macerás, ha még külön világitani meg zsíroldózni kell.
(#) hotib válasza dupi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Persze, vannak trükkök, hogy megmentse az ember a nem tökéletes munkáját, de alapból ez jól működik.
Én tegnap is így csináltam: levilágítás (konkrétan 30mp, nyomdai filmmel, de csak a keményebb vonalak miatt) utána kézmeleg előhívóban 2 perc. Ez hőmérséklettől, használtságtól függően változhat. Ha nagyon meleg, 1 perc is elég, ha hideg, a 3 perc is kevés lehet friss előhívó esetén.
Ecsetelés, de nem csak simogatás, hanem határozott "kefélés", szemmel látható, ahogy oldódik a dry fólia. És sehol nem maradt, ahol nem kell.

Mindent mérek, az előhívó töménységét (nem csak érzésre) az időt (telefonban időzítő) és amíg nem végzek az előhívással, szigorúan sárga lámpa.

Akkor lett nekem is foltos, mikor elkezdtem dry fóliával dolgozni, és nem ügyeltem a világításra.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) dupi hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Na kiderült az igazság!!
Ha szárazon laminálom fel a fóliát, akkor nincs ilyen jelenség, nincs hártya, szép áramkört lehet késziteni. Nem tudom miért csinálja vizesen, erre nem jöttem rá. Ha tudnám, akkor lehetne olyan módszert kitalálni, ami eltünteti ezt a hártyát.
Viz alatt könnyebb szépen rásimítani a fóliát, nem lesz poros, stb. Szárazon a lamináló gépes megoldás elég nagy gyakorlatot kíván, ne gyűrődjön a fólia és nehezebb a porszemeket és hólyagosodást megelőzni. Viszont nincs hártya és mehet a maratóba és szép.
Lehet csak a kinai fóliáknál van ez a probléma?
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Nem próbáltam ezt a vizes fóliafelvitelt , de olvastam valahol hogy 70 fokon 20 percig kell szárítani. Ezt megtetted??
(#) dupi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ahogy a címadó cikkben irták úgy csináltam, 70 fokon 3-5 perc. Megpróbáltam profi hajszárítóval is. De lehet hosszabb ideig kellene szárítani, nekem is sejlik, hogy ezt kellene megpróbálni.
Valamelyik nap, ha ráérek erre, ki is próbálom és beszámolok róla.
Ja és lamináló gépen is átengedtem 2-3-szor, 120 fokos a hengere, igy sem volt jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
A 120 fok meg sok, 110 nél ne engedd feljebb mert "ráég"és azért nem lesz jó
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ha lesz időm a hétvégén kipróbálom ezt a vizes dolgot ,most már kíváncsi vagyok rá.
(#) dupi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Kiváncsi leszek mire jutsz.
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Kipróbáltam : hideg vízbe "bedobtam a nyákot , a vízre rátettem a fóliát majd felemeltem a nyákot és egyszerűen rásimítottam kézzel . Átengedtem vagy 5x a 110 fokos laminálón és ujból beledobtam a hideg vízbe . Ezután levilágítás előhívás , és semmiféle réteg nem maradt a nyákon ...
(#) kaqkk válasza dupi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Még rávilágítottam 3xos ideig hogy kiderüljön maradt e valami , de nem kékült sehol ahol nem kellett,tehát jó a technológia ...
(#) pjg válasza dupi hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Lehúztad róla az alsó védőfóliát?
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Szerinted akkor felragadt volna a fólia ???
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem