Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1229 / 1670
(#) alex0 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Ha valaki 80V-os verziót épít, az ne 4148-at tegyen be egyenirányítani, mert az csupán 100V-os. Itt pedig elég nagy feszültségtüske is lehet.
(#) Mybuster válasza don_peter hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Érdemes úgy neki állni hogy fogsz egy, deszkát vagy valami hab anyagot, kifúrod előre a 4x4 lyukat és egyenként felépíted az "emeleteket". Így pontos egyenes szép kockát kapsz.
(#) golem hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészültem egy hangsugárzóval és egy sztereó erősítővel.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) don_peter válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Pontosan így csináltam
(#) Bakman hozzászólása Szept 28, 2014 / 4
 
Sziasztok!

simpi ötlete alapján megépített, számomra második generációs vízkőmentesítő. Aki szeretné utánépíteni, a kapcsolási rajzot és a PIC-be égetendő hex fájlt is megtalálja a mellékletben.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Szép, preciz, tiszta munka. Nem vagyok telhetettlen de esetleg egy nyákterv?
Kérdés is van 12F683 vagy 12F675-el is mehet a HEX?
(#) enree válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Nagyon szép kivitelezés, gratulálok! Linkeld be a Flow forrást és akkor mindenki olyan PIC-re fordíthatja, ami van a fiókban
Opsz, véletlenül rossz válaszra nyomtam, természetesen Bakmannak szólt
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Tudtommal 12F675-ben nincs PWM, 12F683-ban pedig csak normál PWM modul van. Az első variáció csak normál PWM -et használt, azzal is működött. Mellékletben a kért fájlok. A NYÁK terv fotózásos technikához készült!

szerk.:
A Flowcode forrás is a mellékletben. A C kódok 12F615-höz vannak igazítva. Ha nem használsz hélhidas hajtást, akkor a C kódok akár törölhetőek is (estleg módosítani kell más mikrovezérlő használata esetén).

szerk. 2:
A panelben lévő csatlakozó: NSL 25-2 G (HEStore)
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Mi a tapasztalatod vele? Mit csinál a vízkővel?
(#) cmdnetwizard válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Kicsit megkésve, de le tudtam fotózni a vezérlést az itt említett eszközömhöz.
Az első képen a vezérlő látható, a másodikon pedig egy USB<->UART átalakító debuggolás cáljából hozzákapcsolva a főpanelhez...
Amúgy a panel kínából van, úgy lett legyártatva...
(#) Bakman válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Tapasztalatok itt. Pontosan nem tudom mit csinál, de ha minden igaz, a vízkőkritsályok csúcsait "letöri", így azok nem tudnak megtapadni a rendszerben, csaptelepek szűrőiben. A vízkövesedés a szűrőkben is észrevehetően csökkent, mióta be van üzemelve a szerkezet.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Köszönöm, meg fogom próbálni, mert már az agyamra megy a folytonos ecetezés.
(#) zenetom válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Szia,
Hát így könnyű!
Tekintettel a projekt "nagyságára", mégegyszer gratula.
De hogy-hogy kínában gyártattad?
(#) cmdnetwizard válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Köszönöm a gratulációt, amúgy Kínában van egy cég, aki 25 dollárért legyárt 10 db, 10x10 cm-es panelt, és ha sürgős a cucc, akkor DHL hozza plusz 15 $-ért. Másfél hét alatt itt van.
A másik ok meg az volt, hogy a TQFP64 lábas footprintet nemigen tudtam volna házi körülmények között legyártani. Főleg, hogy ők még furat-galvánoznak is ennyi pénzért.
Amúgy van fotóm arról is, hogy hogy érkezett meg, és most van ebből a PIC32 DevBoard-ból 30 db-om, és a Debuggerből pedig 20.
A reklám végett a gyártót kicenzúráztam, de privátban bárkivel megosztom
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Az a baj, hogy ez a PIC-es "hülyeséged" nagyon ragadós... Van egy zsák 555 otthon, de a legegyszerűbb dologhoz is inkább egy 12F...-at veszek elő
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Pont te mondod ezt, aki miatt nálam otthon még a villanyt is PIC kapcsolja! De baromi jó móka!
(#) ktamas66 válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Ilyesmi paneleket én csináltam, végül maradtam a "dugdosós" megoldásnál. Ezt legalább otthon is le tudtam gyártani (vasalóval ). A furatgalván az nagyon jó dolog lenne, de az még nem megy .

DSC02199.JPG
    
(#) dbase válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
És a cekáz milyen lesz asztali? Én amit készítettem hip-hop padláson vízszintbe egy cserépléc,oszlopok közt, és a közepén függőleges cekáz, melynek az alsó végén súly volt. És a 10cm-es hungarocelt vágtuk vele koszmenetesen a helyszínen födém fedésként. Szabályzása akku töltő csipeszekkel volt a kontaktus, és ha közelebb toltam egymásház akkor kisebb szakaszon kapta meg a 15V-ot, és jobban pirított.
(#) nagysasy hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
Épül az Accu-Mat töltő. Köszönet azoknak akik segítettek benne.
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Szép letisztult munka.. Gratulálok..
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Szia! Nekem van két gyári készülékem és egy harmadik apóséknál. Azok garantáltan működnek. Kíváncsi lennék én is az összes részletre. Csak PIC-re elérhető a program hex-ben? Esetleg valamilyen elméleti forrás van, ami alapján készült ?
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Végül mi van a kimeneten? Egy szkóp ábra ha volna.
10kHz 50% négyszög?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Az áramkör működését nem tudom méltaltni (nem értek hozzá), de a kivitelezés mintaértékű, gratulálok.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1
 
Én csak PIC-re tudok programot írni, azt is csak Flowcode-ban (eddig bőven elég volt mindenre, amire kellett). Nem egy nagy durranás, 10 kHz-es, 50 % -os kitöltésű PWM van a kimeneten, félhidas "tuninggal". Ez válasz pjg kérdésére is.

Nem tudom mi az elméleti alapja a működésnek, az "Elektromos vízkőmentesítő" topikban vannak ötletek, tippek és tapasztalatok, azok alapján készítettem az egészet. Az első variáció csak egy egyszerű PWM kimenetet használt, az is működött. Ezzel a félhidas meghajtással elméletileg mégjobb. Én eleve szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal szemben, de ez engem is meglepett, pláne úgy, hogy nálunk még horganyzott csövek vannak és azon keresztül is hatásos a szerkezet. Javaslom a már említett topik végigolvasását, a lényeg leszűrhető (bizonyos csőtípusnál nem működik, már nem emlékszem, melyiknél). A gyári cuccok folyamatosan változtatják a frekvenciát, valaki azt írta fix frekivel is működik. Én is azt mondom, kár vacakolni a sweep-pel. Volt otthon pár elfekvő alkatrészem, kipróbáltam délutáni szórakozás gyanánt, bejött.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2014
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Hány menet van a csövön? Milyen vastag vezetékből?
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Ha jól emlékszem, kb. két méter 1,5 -ös MCU tekercsenként, akkor éppen ez akadt a kezembe. Elvileg mindegy a vezeték keresztmetszete, nem tekercsént funkcionál, még ha annak is tűnik, hanem kondenzátor fegyverzetként. Ajánlom a téma végigolvasását, csak 20 oldal.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Én nagyon nem hiszek a dologban.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Én sem hittem.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Van egy kb. méternyi műanyag csőszakasz. Talán 2 colos. Oda jó lesz?
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Nem tudom, nincsenek nagy tapasztalataim. Javaslom ismét a már említett téma végigolvasását.
Következő: »»   1229 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem