Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   155 / 188
(#) kivancsi4 válasza AndrewK hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Ezt olvasd el!
(#) AndrewK válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszi! Olvastam még pár éve, de elfelejtettem.....
Ez akkor azt jelenti, hogy a 2700-as és az 1500-as Al értékű fazékvas nem lesz jó ehhez a készülékhez? :'(
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) AndrewK hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Itt van a saját NYÁK-tervem az eszközhöz.
Kevesebb átkötés, rövidebb vezetősávok
Katonásan rendezett alkatrészek...
Bal-jobb! Víííígyázz! pihenj!
Kinek hogy tetszik?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015

Névtelen.png
    
(#) AndrewK hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Itt a végtermék: Viccesen alacsony (3,5mV) lett az Uesr érték.....
Egyébként meg tökre működik....
Mondjuk elég sz@r a 33nF-os kondim.
Ott lapul az LCD alatt, éppen kilóg alóla, az a szürke "valami".....
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) benjami hozzászólása Jan 28, 2015 / 3
 
Sziasztok, én is megépítettem már vagy két éve az LCM3-at, használható is, de egy hibájával nem tudtam megbékélni. L állásban hiába kalibrálom rövidrezárt zsinórokkal 0-ra, néhány perc alatt minden esetben elmászik, méghozzá mindig ugyanannyi idő alatt és ugyanannyit (kb. 0,16uH). Utána nézve a kapcsolási rajznak felvetődött, hogy ezt az ESR méréshez szükséges 33nF-os kondenzátor másik oldalán levő anomália okozza. Ez bizonyossá is vált, mert a kondenzátort kiforrasztva ez az elmászás rögtön meg is szűnt (az egészben az volt a fura, hogy polarizálatlan kondenzátor mérésben nem mászott el a nulla pont, pedig ugyanazokkal az alkatrészekkel van ott is megvalósítva a rezgőkör). Induktivitás mérésre így már használható lenne, de sajnos így nem tud ESR-t mérni. Mi is lehet az oka? Valószínűleg az, hogy induktivitás mérésben nem kerül minden mérési ciklusban egy kisütő impulzus a 33nF-os kondenzátor elkó mérés felőli oldalára, ezért az a pont hosszú ideig a levegőben lebeg. Ettől azután a rajta levő pontenciál elvándorol, amitől meg fog változni a rákötött 2db. PIC láb (13, 14) bemeneti kapacitása. Ez azután szépen elhangolja 1-2 ezrelékkel az oszcillátor frekvenciáját. A megoldás annyi, hogy meg kell szüntetni ezt a lebegést. Egy 10MOhm-os ellenállást az elkómérés bemenet és a GND közé kötve ez a hiba megszűnt, és nekem nem tűnt fel, hogy észrevehető mértékben beleszólna a mérési eredménybe. Jobb megoldás lenne, a szoftverbe belenyúlni és egy rövid kisütő impulzust küldeni 13-as PIC lábra (mint a kondi mérésnél is van).
Vajon másnál is jelentkezett ez a hiba?
(#) lóri válasza benjami hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ez érdekes, akkor biztos lesz 1.36-os hex a fazékmagoshoz. Én azt szeretném megcsinálni. De várjuk meg a fejlesztőket.
(#) q765 hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Pár hónapja építettem (itt) egy LCM3 -at. Méregetés közben +9VDC ment a bemenetére. Azóta a beállított, és a kalibrált frekit 0 ;0 -nak mutatja..
Szerintetek a PIC megadta magát?
MInden mérésnél kérdőjelet mutat..,
és kalibrálásnál hibát jelez.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) abcdabcd válasza q765 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
A passzív alkatrészeken kívül a pic meg a kijelző van a műszerben, ami relatíve "bonyolult" és 9V-ot nem visel el alapból.. Ha a passzív alkatrészek jók, látványosan nem égtek le, vagy nem zárlatosak, vagy nem szakadtak és a kijelző meg jó, akkor a pic az esélyes... kérdés közvetlenül megkapta-e a bemenetére a 9V-ot, mert azt valószínűleg nem viseli el, vagy esetleg valamilyen leosztott formában jutott-e oda a jel? Viszont ha úgy tűnik, hogy azóta nem jó, hogy 9V lett kapcsolva valamelyik bemenetre, akkor gyanús...
(#) fkx hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
Sziasztok! Az LCM3 automatikus kikapcsolását szeretném úgy alakítani, hogy csak az LCD háttérvilágítását kapcsolja ki. Próbaképpen át is kötöttem úgy, hogy az 5V stabilizátorról ne vegye le a feszültséget, csak világításról, de sajnos azt csinálja, hogy ha egyszer lekapcsolta a háttérvilágítást, akkor hiába fojtatnám a mérést, a műszer működik ugyan, de többé nem kapcsolja vissza a háttérvilágítást - csak ha ki és újra be kapcsolom a műszert. Létezik erre valami megoldás?
(#) Remci hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a kijelzőn a C után lévő m17 érték mit takar? V1.25-ös szoftver van rajta. Valamint az is érdekelne hogy ez a szoftver tudja-e az áramkörben való mérést? Köszönöm.
(#) nyekk hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Üdv Mindenki.
Nem igazán vagyok otthon LCD kijelzők terén,a csatolt kijelző alkalkas , az LCM3 hoz?
Kösz!
(#) Mircsof válasza nyekk hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Valószínűleg igen lényeg hogy HD44780 kompatibilis legyen.
(#) kivancsi4 válasza nyekk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
A 16f690-est feltudom programozni, természetesen ingyen, ha neked még nincs programozód.
(#) qvasz2 válasza nyekk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Valószínűleg NEM!
Ez nem egy sima kijelző, ahogy látom ki sincs vezetve a kijelző csatlakozó, viszont rá van kötve valami panel, ami nem látszik, hogy micsoda!
(#) Allf válasza nyekk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Csatlakoztatható. A kijelző rész felhasználható - az Arduino panel nélkül.
(#) soskajoska válasza Allf hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Egyetértek Allf-al! Használható. Szabvány HD44780 fehér háttérvilágítású kék alapon fehér karakteres kijelző van az Arduino panelre rakva. Az összes szükséges kivezetés Arduino elrendezésben hozzáférhető. A nyomógombok a kijelzőtől teljesen független áramkört alkotnak. Mellékelem a kapcs. rajzot.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 16, 2015 / 1
 
Viszont nem nagyon érdemes szórakozni vele. 400-500Ft kezdőártól már rendelhető HD44780 kijelző, tetszőkeges színkombinációban.
(#) Hakai hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok!

C8-nak (33nF) ez megfelel? Az alap sw-el használnám majd.

Köszi!
(#) nyekk válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Köszönöm a felajánlást,de a programozást megoldom,meg a postaköltség nagyon sok lenne.
(#) nyekk válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Üdv.
Köszönöm mindenkinek,hogy foglalkozott a témával.Én is úgy gondoltam ,hogy ha le lehet forrasztani a panelról leszedem,ha meg nem megoldom panelestől,max a nyomó gombokat kiszedem. Nálunk nem 400-500 Ft -ba jőn ki a kijelző ,15-20 euró, egyedül evvel a megoldással tudnám olcsón megúszni.
DISPLEJ LCD LCM16021AWSL
Karakteristike: Negative , 16x2 , 84x44x13.5 mm
DISPLEJ LCD LCM1602ASL
Karakteristike: Positive , 16x2 , 85x30x12.5 mm.
A negatív illetve a pozitiv amit nem világos,ezt úgy kell értelmezni mint a 7 segmenses Led kijelzőknél,hogy van ahol közös az Anód, illetve van ahol közös a Katód?
Ha igen ,akkor ehhez az LCM mérőhöz melyik kompatibilis?
Kösz!
(#) abcdabcd válasza nyekk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ha van forrasztópákád (és mivel az LCM3-at is össze akarod rakni, így gondolom van) akkor az Arduino-s panelről leforrasztod az LCD-t és már meg is van, ha ezt tudod olcsóbban beszerezni...
(#) nyekk válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Van pár, 30w-200W -ig . Azt hiszem maradok ennél a megoldásnál.
(#) gerenk válasza Hakai hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ha mínuszban a fél százalék nem a legjobb !
(#) abcdabcd válasza gerenk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Miért is? A 33nF pontos értékét többször is írták (nem keresem vissza), hogy nem fontos, a műszer szoftveresen kalibrálja önmagának a 33nF értékét, amiből az ajánlott típus ha jól gondolom valami +-10 (vagy az is lehet 20%!) tűrésű...

Mod: megnéztem ami nekem van ( az az egyik ajánlott típus), nem tudom, hogy nem látszik -e a tűrése, mert be van forrasztva és esetleg valami takarja, mert a felirat látható részén nem láttam ráírva, viszont a tetejébe bele van ütve egy "M", ami, ha a tűrése (és nem tudom mi lenne más), +-20%-ot takar...

A stiroflexek, azok közül is az egyik az, aminek a pontos értéke lényeges elvileg, az az a kondi, amit a szoftverben, a két-nyomógombos feltéttel át is tudsz állítani, hogy milyen értékű, ahhoz viszonyít több értéket az áramkörben, amiket a különböző állásokban történő kalibráció során "mér meg" és tárol el, az adott 1nF értékéhez relatív módon... ha jól tudom... esetleg ha p_istvan jár erre, és leírja, neki kell, hogy legyen erről a legpontosabb infója
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) abcdabcd válasza Hakai hozzászólására (») Márc 16, 2015 / 1
 
Mintha valaki itt pár oldallal (tényleg nem sokkal) visszább, használt volna ilyen jellegű kondit a műszerhez (nem biztos, nézd vissza pár oldallal a témát -lehet akár 5-10-zel is de attól szerintem nem többel), és valami egészen magas UEsr-t sikerült elérnie... én úgy emlékszem, hogy mintha ilyen kivitelű kondi lett volna....
(#) Hakai válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Igen, igen! Most olvasom, már kezd összeállni a kép. Van 250-es fazekam is, az is tekerek hozzá. Akkor az sw ugye v1.30 vagy v1.35 ? Huzalkeresztmetszet, menetszám?
Jó lesz ez a műszer, nem is értem miért halogattam eddig az után építést....
(#) abcdabcd válasza Hakai hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
A menetszám, ha jól emlékszem 20, van a Skori oldalán valamilyen tekercsszámító, abba ha beírod, akkor kiadja a menetszámot... én például úgy csináltam, viszont a huzalátmérő az érdekes, egyik haverom csinálta többször is újra a tekercset, és végül nem tudom melyiket találta jobbnak, 0,1-es meg 0,2-es huzal volt a variációk között, a 0,2-esből lehet csak 1 fért rá, a 0,1-esből viszont több is párhuzamosan... a verziót a cikkből tudod megnézni, nem tudom melyik az, amelyik fazékmaghoz van kifejezetten, mert abban valamilyen kompenzálás nincs benne, ami a nyitott vasmagú induktivitáshoz van a másik, "normál" szoftverben, a fazékmaghoz, viszont elvileg nem kell...
(#) jano36 válasza Hakai hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
A menetszám 20, 1.35-ös verzió. A 30nF tökéletes
(#) hg0npj válasza Hakai hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
A 20 körüli menetszám jó lenne. Én úgy csináltam, hogy a lomexben vettem egy 100uH fojtót mint sokan mások, majd az 1.25-ös szoftverrel elindítottam a műszert. Megtekertem a fazék vasra a tekercset, megmértem, hogy 100uH legyen és aztán beépítettem. Lecseréltem a programot 1.35-re és működött rendesen. Nekem 3*0,2-es huzalból van tekerve. Ha kell akkor a menetszámot változtatva egészen pontos tekercset lehet csinálni...
(#) Hakai válasza hg0npj hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Már túl vagyok rajta! 21 menetre jött ki és mivel a fazék menetes maggal is el van látva precízen be fogom tudni állítani az élesztésnél. A végén kap a mag pár csepp viaszt is.
Következő: »»   155 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem