Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3 fázis figyelő
 
Témaindító: deguss, idő: Ápr 9, 2006
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Szárnyas válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszönöm a kiegészítést, és a hasznos tanácsodat, alkalmazni fogom a nyák elkészítésekor.
A modiktól bocsánat az off-ért.
(#) Peter65 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
A kúszóáramutakról és légközökről a régi magyar szabványok rendelkeztek, leginkább az MSZ8870-66. A EU-s harmonizált szabványt sajnos nem ismerem. A régi szabvány kettő beépítési környezetet különböztet meg és kétféle kúszóáram szilárdságú szigetelőt. A legkedvezőtlenebb esetben 550V váltakozó feszültségig 10mm az előírt kúszó út. A legkedvezőbb esetben 3 mm. Nyomtatott áramköri lemezhez az általad megadott értékek szerintem is iránymutatóak.
(#) papus51 válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!
A TIL111 optocsatolóra 7.500V csúcsot ad meg a Fairchild cég, 7,5mm láb távolságra.
Akkor most hogy' van ez?
Üdv.

TIL111.pdf
    
(#) kadarist válasza papus51 hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!
Szabad levegőre adja meg a feszültséget, de a nyákba ültetve is teljesíti ezt az eredményt?
(#) Skori válasza papus51 hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
Véletlenül bukkantam most erre a témára. Mivel, nekem nincs 3 fázisom, így tesztelni sem tudok ilyen áramkört, de ha használható/hasznos, akkor szívesen visszateszem a weblapra... Kinek mennyire vált be, visszategyem?
(#) legaborgo válasza Skori hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Megépítettem a LED-es (2db BC182 tranzisztor) fázissorrend ellenőrzőt. A kapcsolás változatlan kivitelében mind a 6 lehetséges fázissorrend bekötésre mindig fordított sorrendet mutató LED világított.
Nagyon ritkán (20-30 esetből 1) véletlenszerűen a helyes sorrendet mutató LED is világított. Arra gondoltam, hogy a 3 fázis rákötésekor nem tudom egyszerre kapcsolni őket (5 pólusú csatlakozó bedugása az aljzatba műveletkor)
A kapcsolási rajzon lévő L1, L2 bemenetet fixet, az L3 bemenetet megszakítottam és mikrokapcsolóval csatlakoztattam az áramkörre. Így még mindig nem lett jó. A nyomógomb megnyomására valamelyik LED véletlenszerűen világít, és utána mindig ugyanaz. Ha a 680nF-os kondit (kikapcsolt állapotban) kisütöttem. akkor a másik LED is világíthatott.
Megoldás: az áramkörben a 680nF-dal párhuzamosan egy 47kohm-os kisütő ellenállást kötöttem be fixen. A nyomógomb 1 s működtetéséven fordított sorrendnél 90-95 % gyakorisággal azt jól jelzi ki, a jó sorrendnél 40-50%-os gyakorisággal villan fel a megfelelő LED.
Ez alapján statisztikailag jól használható. Sajnos magyarázatot nem tudok a jelenségre, a működését sem teljesen értem az áramkörnek.
(#) Skori hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Terveztem egy újabb fázissorrend figyelő áramkört, de mivel nincs 3 fázisú hálózatom, ezért nem tudom élesben tesztelni (csak szimulátorban). Akinek van lehetősége kipróbálni, és megépíteni, annak várom a visszajelzését: Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Tudom, régi, de ebben a rajzban, az L3-at jelző LED nem jó helyre van kötve, nem?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) tibibalogh520 válasza Skori hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
A linken lévő kép értékelhetetlen. Nézd meg légyszives, hogy mi van vele!
(#) Bakman válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Nincs vele semmi probléma, lásd melléklet.
(#) tibibalogh520 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Köszi!
A böngészőmmel lehet valami, mert ha lementem, akkor hibátlanul nyílik meg nálam is.
A böngészőmnek valamiért nem tetszik...
(#) Ivan93 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 22, 2020 / 1
 
Chrome-al nekem is rosszul jelenik meg.
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Ha ez a kép jó, akkor tényleg nincs semmi baj vele.

Névtelen.jpg
    
(#) moltam válasza vargaf hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Mint előtted mondták, a chrome miatt. Itt jó.

torol.jpg
    
(#) kadarist válasza vargaf hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Sajnos ennek a png-nek csak az előnézete a jól látható, megnyitáskor a vízjel-réteg minden mást eltakar. A jpg-változat mellékelve.
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Kíváncsivá tettél, megnéztem mi a gond. A kép nem tartalmaz hátteret, így minden képmegjelenítő olyan hátteret rak mögé, amilyet akar vagy amilyet a flehsználó beállított, ha ez lehetséges. Ez valóban a kép hibája. A piros-fehér négyzetrács a Photoshop-ban az átlátszóságot jelzi. Fekete háttérrel valóban izgalmasabb a kép.
(#) Skori válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Valami konverzió lehet a megjelenítésnél, mert eredetileg 16 színű PNG fájlnak kellene lennie. Nekem chrome és firefox esetén is jól jelenik meg. Úgy nézem a paletta utolsó színét veszi a böngésző háttérnek, így azt átállítottam fehérre.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) tibibalogh520 válasza Skori hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Nem probléma! Ne aggódj rajta. Miután Bakman fórumtársunk jelezte, hogy nála működik, így kipróbáltam mentve, és így nálam is látható.
Tudom, hogy törekedjünk a hibátlanra, de nálam már így látható a kép...
(#) Skori hozzászólása Aug 26, 2020 /
 
Még egy kis játék az áramkörszimulátorral, és készült egy még egyszerűbb kapcsolás, ami a szimulátor szerint jól működik, a gyakorlatban meg majd kiderül ha valaki leteszteli élőben is: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Ez a kapcsolás milyen elv alapján működik? Ha pl. az 'A' fázist (lásd melléklet) kötjük a kapcsolás L3 pontjára, akkor 270°-nál L1=L2. Mitől fog jobban világítani az egyik LED, mint a másik?

Lehet hogy nem jól gondolom, de nekem úgy tűnik, mindkét LED egyenlő fényerővel fog világítani, legfeljebb időben eltolva fognak villogni, ami szemmel nem nagyon különböztethető meg.

3F.jpg
    
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Ha egyutasan egyenirányítunk akkor 4 állapot lesz a diódák után (a hálózati frekvenciának megfelelően):
- Mindkét fázis 0 a harmadikhoz képest,
- Az egyiken van feszültség
- Mindkettőn van feszültség
- A másikon van feszültség
Adott sorrend esetén az egyik fázis feszültsége kicsit előbb jelenik meg, az ehhez tartozó tranyó kinyit, és söntöli a másik báziskörét, így az már nem tud kinyitni. A LED csak abban az idősávban tud világítani, amikor mindkét fázison van feszültség, de csak az előbb kinyitó tranzisztor LED-je. Tehát az egyik LED sötét marad, a másik 50Hz-el villog (de ez az emberi szem számára folyamatosnak tűnik). Az hogy melyik LED világít a fázisok sorrendjétől fog függeni.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2020
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Az egyenirányítást nem vettem figyelembe. Elméletileg holnap lesz időm tesztelni valós körülmények között.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Már korábban is eszembe jutott egy apró módosítási javaslat. A "jó/rossz" irány helyett esetleg praktikusabb lenne semlegesebb kifejezéseket használni. Pl. "A"-irány és "B"-irány, vagy még inkább "A" sorrend / "B" sorrend.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Csak egy irány elfogadott, jobbra, óramutató járásával egyező. Ezért a jó és rossz irány.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Saját tapasztalatom alapján, a hálózatépítők/villanyszerelők nem tartanak be semmilyen sorrendi szabályt (ha van ilyen egyáltalán). Sőt még egy adott felvonulási területen sem lehet büntetlenül dugaljat váltani. Van néhány gépem, amit hurcolászni is szoktam. Ezek csatlakoztatása során kb. fele-fele arányban hol erre, hol arra forogtak alapesetben. Ezért nekem van egy "fordító-betétem" és ha kell azt beiktattam a tápvezetékbe. Ez egyszerűbb mint mindig átkötni a csatlakozót.
Másik, talán még ettől is nagyobb probléma a csatlakozók változatos mérete, és érintkezőszáma.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Attól függ, hogy a szerelést ellenőrzi-e valaki vagy sem. Nagyobb ipari létesítményekben, felülvizsgálatoknál, átvételek előtt szokták.
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Szept 4, 2020 / 1
 
Szia!
Nem lehetne hogy kevésbé zavaró/látványos módon védd a képeidet? Macerás böngészőt váltogatni egy képért.. nálam a chrome-ban sem jó, firefoxban látható
Köszi
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Ha jól működik a sorrend figyelő, akkor lehetne automatizálni a fázis-csereberét. Ki lehetne egészíteni hogy 2db mágneskapcsolót vezéreljen úgy, hogy a kimeneti oldalon mindig azonos forgásirány van.
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Szuper, akkor kiderül, hogy megbízható-e a gyakorlatban is, vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2020
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
A belinkelt kép valójában a weblapom része, elsősorban ott kell jól megjelennie.
Tehát ezen az oldalon érhető el: Bővebben: Link Ilyen formában jól látható nálad?

Amennyiben Bakman kolléga tesztje sikeres lesz, akkor lehet, hogy a ledes fázissorrend figyelők közül csak ez marad a weblapon, mivel a szimulációk alapján ez tűnik a legjobb megoldásnak.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2020
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem