Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   80 / 138
(#) kadarist válasza Pék Pál hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A zölddel jelzettek kaphatóak ott: Bővebben: Link.
(#) Pék Pál válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszi szépen!
(#) péter71 válasza péter71 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Kicseréltem egy púposodott kondit az elektronikába, de a hiba ugyan az. Maxra van állítva a teljesítmény, és a relé ki-be kapcsolgatja a trafót. Minden kontakt jó, nem laza nincs beégve.Mit nézzek még át? Vagy lehet az elektronikába rossz valami,ami a relét vezérli?
(#) pitkin57 hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Szép napot.Érdeklődnék,nekem van egy Zanussi ZMC 19 M Mikrohullámú sütő,de a belső része az a tányér rész aminek forognia kell nem forog,lehet tudni mi baja lehet?Javítható esetleg?Vagy vegyek úját? Köszönöm
(#) pont válasza pitkin57 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A tányérforgató motor vagy az azt kapcsoló alkatrész cseréje a javítható/javítandó kategória. A ide a legolcsóbb megoldás a bontott alkatrész, általában csereszabatosak.
(#) BI-AMP hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Általában egy mikró trafónak mennyi a súlya, és vas keresztmetszete?
A válaszokat előre is köszönöm!!!
(#) granpa válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Általában: 5-6-féle teljesítményűek vannak forgalomban; a legkisebb ~fele, mint a legnagyobb. Nekem van 3 kg-os is és 7 kg-os is. A vaskeresztmetszet is ennek megfelelően változik. Mondjuk átlag 13 cm2.
(#) rozi1950 hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Üdvözletem mindekinek!

Kedvenc, kb. 20 éves igen okos mikróm bedöglött. Elin MIK2737.
Süt, főz, olvaszt, melegít, hőfokot szabályoz, időzît, stb. Elektronikus agya van.
Beállítható idő, súly, hőfok....
Szerintem jóval megelőzte korát, mostaniak nem tudnak ennyit.
Lényeg.
Első megtalált hiba, elszállt a 30 om 20 W ellenálás.
Az ok, valóazínüleg, a mikrokapcsolókat tartó műanyag törése, így az SW3 mikrokapcsoló nem kapcsol ajtózáráskor.
A neten még a tipusra sincs találat.
Hol találnék hozzá ilyen mikrokapcsoló tartót meg ellenálást.
/ Lehetőleg Diósdhoz közel. /
Mellékelem a fotókat is hozzá.

Köszönettel: Rozi
(#) steelbird válasza rozi1950 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Üdv!
Nem valószínű, hogy lesz hozzá alkatrész, túl régi készülék. Sajnos, ennyi év után bizonyos műanyag fajták bomlanak, porladnak, megváltozik az anyagszerkezetük, kifáradnak. Nekem 25 év után kezdett elporladni az autómban a műszerfal...
Elképzelhető, hogy van még valahol, valamelyik még működő háztartási gép szervízben ilyen alkatrész, ott, ahol régen garanciálisan szervizelték a készüléket. De ezt felkutatni szinte reménytelen vállalkozás. Ragasztó nem biztos, hogy megfogja, akkortájt olyan műanyagokból fröccsöntöttek szinte mindent, amihez nem tapad a ragasztó. Marad a barkácsolás, megfelelő formára hajtott és vágott vékony lemez beleolvasztása, vagy ráfogatása pl. csavarokkal.
Én kerestem az első képen, hogy hol tört el, de nem találom. A mikrokapcsolók a helyükön vannak, úgy látom, nem az ajtóban lévő reteszkar tört el? Az gyakoribb hiba a mikróknál.

Ui: mintha a felső kapcsoló alatt lenne törött, most jobban megnéztem a képet. Ha ott tört el, akkor a tartószerelvény túlsó oldalára rá lehet szerelni egy vékony acéllemezt, ami megtartja a helyén a törött darabot. Vagy ragasztással (ha fogja a ragasztó), vagy csavarozással, süllyesztett fejű csavarokkal.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) dubu hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Tönkrement a mikróban a magnetron.
Az alábbi adatok vannak rajta:
Daewoo
2M218
11222AD JF

Ha valaki tudna segíteni mit tudok helyette beletenni, kérem jelentkezzen.
Előre is köszönöm
(#) acdc hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Sziasztok!
Remélem él még a téma és csak ideiglenesen vagytok "szabin"...
Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni mikró ügyben, Samsung OM52S(31) típusú magnetront lehet e helyettesíteni Goldstar 2M213 magnetronnal? Ha ezzel nem, akkor milyen típussal lehet helyettesíteni? Előre is köszönöm..
Üdv.: Peti
(#) acdc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szia!
Van nekem itthon pár bontott darab, a Goldstar egy kb. 2mm-es lemezdarab elhajlításával már jó is, mármint felfogatást illetően. Köszönöm a gyors választ, rögtön ki is próbálom... Megírom, hogy mire jutottam vele.
(#) acdc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Hát sajnos mégsem jó hozzá egyetlen egy sem ami itthon van A Goldstar felfogatásra stimmel, de 90 fokkal fordítva van a hűtése, sajnos a többi meg már felfogatásra sem jó.. Azért köszönöm a gyors segítséget... Egyébként a műszaki paraméterei, mármint teljesítmény, fesz. stb. cserénél nem számít, ennyire egy kaptafára készülnek?
(#) olahtamas hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Kaptam koliban egy mikrohullámú sütőt, minden jó rajta, kivéve hogy nem melegít. Mi lehet a probléma oka? A magasfeszültségű biztosíték kiolvadt, azt kicseréltem.
(#) kissattila88 válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Van a magretron trafónál is egy biztosíték. Azt nézted?
(#) olahtamas válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Azt néztem! Az volt kioldva.
(#) kissattila88 válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Nézd meg meg lehet hogy ki olvad ez is. Nekem is volt olyan hogy nem melegített a mikró én is kicseréltem azt a biztosítékot és a mai napig működik.
(#) olahtamas válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Megnéztem és nincs kioldva a biztosíték. Egyébként mennyire merjek nyulkálni az elektronikához? Nincs a hálózatba bedugva.
(#) kadarist válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Abban a műanyag tokban lévőt ellenőrizted? Bővebben: Link.
(#) steelbird válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Ha nincs bedugva, nyúlkálhatsz benne nyugodtan. Egyébként óvatosan, mert birkózógép.
(#) olahtamas válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Igen, ez oldott ki.
(#) steelbird válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Ismét? A kicserélt bizti is elszállt?
(#) olahtamas válasza steelbird hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Ez a bizti birja, de még mindig nem melegít.
(#) pont válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
A diódát cseréld egy próba erejéig.
(#) steelbird válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Ha nagyon búg (jobban, mint mikor jól működött), akkor zárlat van a magnetron tápfeszültség körében. Ilyenkor, ha lehúzod a magnetronra menő két vezetéket (van olyan mikró, amiben egy csatlakozóban van a kettő) és úgy indítva nem búg annyira, akkor a magnetron zárlatos.
Ha ugyanaz továbbra is a helyzet, akkor más zárlat van. HV kondi, dióda...
Ha lehúzva nincs zárlat, akkor a manetronra menő vezetékeken nagyfeszültség lesz, úgyhogy óvatosan vele... Azt utána ki kell sütni egy lehúzó ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) qqqq hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok!
A mikróm összevissza csipog, ha mozgatom a teljesítményválasztó gombot.
vagy ha éppencsak hozzáérek akkor is.
Nagyobb baj, hogy a teljesítményt sem jól váltja.
Szétszedtem.
A választó kerék alatt van egy alkatrész beforrsztva.
A mellékelt képen 308-as szám van rajta.
Szerintetek, ha ezt kicserélem, akkor rendes lesz újra?
Mi ennek az alkatrésznek a neve?
Hol lehet ilyet venni?
Előre is köszönok minden tanácsot.
G
(#) Gafly válasza qqqq hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ilyet nekem is csinált, sőt olyat is, hogy ha csak ráütöttem az asztalra, akkor is csipogott. Nekem a gombok voltak beragadva a "trutyitól". Kikakaparva, alapos tisztogatás után jó lett
(#) qqqq válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Kösz' a tanácsot! Elsőre én is reménykedtem, hogy egy tisztítás segít, úgyhogy porszívózás, porfújó spay, stb. Most szép tisztán csipog össze-vissza.
Közben arra hajlok, hogy ez 308-as alkatrész egy "rotary encoder" lehet.
Tényleg ez a neve? Holy lehet egy pont ilyen encode-olót szerezni?
(#) kadarist válasza qqqq hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia!
A kapcsoló cseréje előtt inkább forrassz át minden forrpontot, mert gyanúsnak látszanak.
(#) zaza99 hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Sziasztok!
A mikroban lévő két csőre ráégett a zsír és füstölt is. A csövekről lepucolhatom a zsírt, nem lesz tőle működési baja vagy károsító hatása?
Következő: »»   80 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem