Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   59 / 93
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2016 / 6
 
Reloop gondolata alapján, Rajzoltam egy jobban olvasható kapcsolást, és egy lehetséges paneltervet.
Nem építettem ilyet, de bízom benne.

A kapcsolásra felírtam néhány dolgot, amik közül kiemelném a szokatlan "beforrasztva" utasítást. Tapasztalatom szerint, az elérhető panelbe forrasztható biztosítékok nem képesek kellő erővel szorítani az üvegbiztosíték kupakját, ezért azok kimelegszenek. E miatt a biztosítékot "részben" be kell forrasztani a foglalatba. A "részben" azt jelenti, hogy csak felül, csak az egyik szorítófülhöz, és csak egy sávban forrasszuk meg. Így stabil lesz az átvezetés, de ha szükséges (igaz pákával), de lehet biztosítékot cserélni.

A kész erősítőhöz elengedhetetlenek a kiegészítő áramkörök (pl. CLIP, DC védelem, lágyindító, ventilátor vezérlés).
(#) h3ll válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok! Esetleg a bemeneti érzékenységen lehetne lejjebb faragni, vagy egyszerűbb egy ilyen előerősítőt beletenni?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia! Az R5 értékén még lehet még egy keveset csökkenteni, hogy többet erősítsen, de az előerősítő az igazi megoldás. Mekkora a jelforrásod kimenőfeszültsége? Az dönti el mi a teendő.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Igazából nem tudom pontosan, de a lehetséges jelforrások laptop, tablet, cd lejátszó.
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 17, 2016 / 1
 
A 350W/8Ohm 53V-os jelet igényel. A forrásod cirka 0,7V-os, tehát 53/0,7=76-szoros erősítést kell létrehoznod. Ebből az ST151 módosított változata 33-szorosan erősít, így 76/33=2,3-as, de inkább 3-szoros előerősítőre lesz szükséged. Ezt a kedvedre kiválasztott előerősítő visszacsatoló ágában tudod beállítani.
Az elgondolás szerint egy ilyen végfokot szabványosnak tekinthető keverő előzi meg, mely 2V kimenőjelet könnyedén ki tud bocsájtani.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Terevben van egy ilyen keverő vásárlása.
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Azzal parádésan fog menni.
Átmenetileg készíthetsz egy egyszerű jelnövelőt, amit akár egy dugasztáp is kiszolgál. Esetedben a 2k2-es R1 legyen 6k8.
(#) steelbird válasza h3ll hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Csak óvatosan ezzel a márkával, nekem a munkahelyemen kettőből kettőnek (ráadásul különböző Xenyx tipus) zajosodott be a mikrofon előerősítője kb. egy év után.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) Alkotó válasza h3ll hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Csupán látóköröm szélesítése okán, megnéztem a választott keverődet. Megdöbbenve látom, mennyire átalakult a műszaki paraméterk megadásának módja. Arra számítottam (mert kimondottan erre voltam kíváncsi), precízen megtudom a különböző bemenetek érzékenységét, a lezáró impedanciát, a torzítást és a jel-zaj viszonyt, illetve a kimeneti szintet, de nem... A csatlakozók küllemének részletes taglalása mellett a méreteket és a súlyt látom, de semmi mást.
Jó ez így?
(#) kezdoke hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok !

Megépítettem a +-60V-os ST151et és hozzá élőfokként alkotóféle lm1036-ot és azt vettem észre hogy ha túl sok a mély akkor valami iszonyatos torzítás van benne persze ezt nem mindig csinálja valakinek valami ötlete hogy mi lehet a probléma?
Esetleg van valakinek bevált előerősítő ami nem torzít ennyit mint az lm1036-os a legjobb lenne valami equalizer jöhet privátba is hogy ne barmoljuk szét az ST fórumot
köszönöm a segítséget
(#) h3ll válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Hello! Mellékletben a user manual.

xenyx502.pdf
    
(#) h3ll válasza steelbird hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Rendben, köszönöm a véleményed. Két ismerősöm is használ ilyen márkájú keverőt egyik pontosan ugyanezt a tipust, de semmi gond nincs velük.
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Szia! Tégy egy potit még az LM1036 elé, lehet a bemenőjeled túlvezérli. Szükség esetén változtatható a kapcsolás érzékenysége.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Ok, köszönöm!
(#) Justo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok! Mekkora maximum teljesítményt lehetne kihozni ebből a tervből 4 és 8 ohm-on torzításmentesen? Ha a trafóm: 1000VA
Szekunder1: 57VAC 8.5A
Szekunder2: 57VAC 8.5A
Másik kérdés. Ha csak 8 ohm-ra építeném meg mekkora teljesítmény érhető el és ahhoz mekkora max feszültség kellene?
(#) Alkotó válasza Justo hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
A trafó szinte ideális. A kapcsolási rajz kimenete fölé felírtam a két teljesítményt. A tényleges teljesítményt majd meg kell mérni, de pár 10 W itt nem számít.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2016 / 4
 
Készítettem egy térben elhelyezkedő rajzot is, és meglepve láttam milyen sűrű a teljesítmény tranzisztorok, és az emitter ellenállások elhelyezkedése. Ilyen nagy teljesítménynél ezt már hibának gondolom, ezért 1-1 cm-el mindkét irányban széthúztam a panelt. Úgy vélem, ez a 2 cm növekedés elenyésző áldozat a sokkal szellősebb alkatrészekért.
Ez a terv egy "b" utótagot kapott, így különbözik az elődjétől.
Az utolsó képen a sűrű változatot is feltettem (ez az eredeti), ami érzékelteti a valós elhelyezkedést.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Kifelejtettem egy apróságot. Ennél a tervnél, lehetőségünk van a hűtőlemezkéket is földpotenciálra kötni, ha ez indokolt. Ez nem automatikus, mert a rézoldalon egy-egy átkötés szükséges hozzá. Ekkor a tranzisztorokat szigetelten kell a lemezekhez fogatnunk.
Általában a bordákat és egyéb hűtőfelületeket célszerű GND potenciálra kötni, mert így a környezeti zavarok ellen árnyékoló hatásuk van. Ez sok esetben a házon keresztül történik, de huzalozással is megoldható.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Üdv. Megépítettem a 2 pár végtranyós Alkotó verziót. Élesztés +-53voltról ment, minden oké, de maradt azért egy kis kimeneti ofszet -45-50mV. A leírásban írja, hogy R3 (2,2kΩ)-al lehet bizgerálni, be is raktam egy 5kΩ trimert ami 3,35kΩ-on áll és így +-1mV lett.

Ez így maradhat vagy ellenőrizzem az alkatrészeket és rakjam vissza 2,2k-t ?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2016
(#) steelbird válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Feb 3, 2016 / 1
 
Szia. Tegyél be oda egy 3,3 kOhm -ot akkor és úgy teljesen megfelel. Az a 40-50 mV körüli offset sem lenne probléma, a 3,3k-val pedig 5mV alatt fog maradni szerintem, ami nagyon jó érték. A végfok hőfokának változásával ez úgyis mászkálni fog majd. Üzemmeleg állapotban állítsd a legkisebbre, ez a lényeg, ha gondolod, hagyd benne a trimmert. De a trimmer idővel hibaforrás is lehet, úgyhogy időtállóbb megoldás a fix ellenállás.
(#) kezdoke hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Mit kellene módosítani hogy 2x24V AC trafóhoz jó legyen?
(+-60 as végfok van megépítve )
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Szia! Ha van benne R25, akkor az legyen 0Ω.
(#) kezdoke válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2016 1 /
 
Így kb mekkora teljesítményre számíthatok? Jobban fog melegedni?
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nagyjából 70W-ra számíthatsz. Az alacsonyabb tápfeszültség kevesebb melegedéssel jár.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Üdv!
Találtam ezt a tervet.
Ezt megépítette valaki? Ez mekkora teljesítményű változat?
Előre is köszi!
(#) steelbird válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 10, 2016 / 1
 
Szia.
Ez az eredeti ST151, +/- 40V táppal. Hivatalosan 100W.
100w-RMS audio power amplifier
Supply voltage: +/-40Vdc
Output power - RMS (4Ohm): 100W
Output power - RMS (8Ohm): 60W
Frequency response (100W-4Ohm): 20Hz-20KHz (-0.5dB)
THD (100W-4Ohm, 20Hz-20kHz) < 0.1%
THD (100W-4Ohm, 1kHz) < 0.01%
Input sensitivity (100W-4Ohm): 1Vrms
Input impedance (1kHz): 10kOhm
DC offset: max. +/-10mV
(#) szucsistvan123 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Köszönöm a választ!
(#) kezdoke hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy egy sima +-60V os végfognak mekkora hűtőborda lenne alkalmas ? Szeretném minnél kisebbre csinálni a dobozt

image.jpeg
    
(#) Alkotó válasza kezdoke hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Ezt gondold újra. Az erősítő kicsit olyan mint a kocsi, nem akkor jó ha kicsi.
Az indokolatlan méretcsökkentés sokszorosan megbosszulja magát.
Ventilátoros hűtés esetén, töredéke méretű borda is jelentős hőelvonásra képes.
(#) kezdoke válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Rosszul fogalmaztam az lenne a kérdés hogy doboz hátuljára szerelt bordához mekkora lenne optimális mert ez szabja meg a doboz méretet is van egy 300x120x30mm es bordám
Következő: »»   59 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem