Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó
 
Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 61
(#) kisfeca válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
hű köszönöm szépen jöv. héten meg is veszem hozzá az alkatrészeket meg még van hijja amugy is szal igy még a villogtatót se kelett volna megépiteni köszönöm szépen ha kész jelentkezem
(#) lgyk válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ha a "semmi" a villogtató elektronikára vonatkozik (tehát LED + ellenállat + tápfesz volt az áramköröd), akkor az egy olyan LED volt, amibe egy kisméretű IC-t is beraktak, az végzi a villogtatást. Gyakran az áramkorlátozást is az IC végzi, így egyszerűen csak tápfeszre kell kötni az alkatrészt.
(#) _JANI_ válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
A villogó csak jelezve van! Azt meg kell építened ha villogtatni is akarsz!!!
( Nemvolt kedvem teljesen kirajzolni. A gondoltam már világos a működése.
S ezért nem részleteztem... Bocs ha megtévesztett! )
(#) proba válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Próbáld ki (lehet hogy sok led kell hozzá!) Ezt a jelenséget én is tapasztaltam erősen túlhajtott ledeknél.(De 15-20 villogásnál nem húzták tovább).
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
akkor ez a kapcsolás nem működik így?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
nha megépítettem azt a kapcsolást, amit mutattam, hát nem működik, igaz nem BC182-vel hanem BC182B-vel csináltam, de az végülis mind1. Szóval rárakom az elemre az áramkört és csak villan egyet, aztán semmi. Ha kisütöm a kondit és megint bekapcsolom akkor ugyanez. Lehet hogy a kondi a hibás, bár kettővel is megnéztem.
(#) Medve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Sajnos az áramköröd jól működik. Eléggé megtévesztő a címe.
(#) kisfeca válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
így gondioltad a teljes bekötést?--->
(#) zenetom válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
jól működik? szóval elvileg nem is kéne villognia?
(#) Medve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Nincs mitől villognia. Hiányzik valamiféle visszacsatolás, ami jellemző az oszcillátorokra. A kapcsoló működtetésére hogyan reagál? Be tudnád linkelni a helyet, ahonnan letöltötted?
(#) zenetom válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
igen,
http://www.hobbyelektronika.info.hu/index.htm
és itt a Fénytechnika=> Egytranzisztoros villogó
(#) Medve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Nakérem, van itt egy rész: "A LED kigyullad, a bázison lévő kondenzátor kisül." Mitől sül ki a kondi, ha nem nyúlunk a kapcsolóhoz?
(#) bandita31 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Hello
Én 1 1ledes villogot szeretnék csinálni de nem akármilyet.
Olyan kéne ami kb 2-3 percenként világit egy pár másodpercig(5-10másodperc)

Csináltam egy kisebbféle fényt bicikli hátsólámpából és annak a kapcsoloja helyére egy fototranzisztort(azthiszem igy hivják) raktam,ha fényt kap akkor programot vált és én ezért szeretném hogy ritkán villanjon a led.(hogy ne váltogassa olyan sürün a programot)

És max 6V-ról müködjön.(nokiatöltöröl üzemeltetném)

Segitségeteket elörre is köszönöm.
(#) zenetom válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
értem, köszi a segítséget
(#) Medve válasza bandita31 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Hello: Bővebben: Link Próbálgasd. Nekem R1-re bevette a 10M Ohm-ot is, inkább a CMOS verzióval építsd meg. A kondi pedig tantál legyen.
(#) wargapityu válasza lgyk hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
azért írtam le mert tényleg 1 hagyományos sárga színű led volt az említett "csoda" amúgy arra már nem emlékszem hogy utánna mi volt vele, fényéveket nem használtam lehet hogy amit utóbb említett proba, hogy 10 15 villogásnál nem bírta tovább de tény hogy villogott és sima led volt, jah és nem ittam 11évesen amúgy ezután soha nem találkoztam ilyennel... de ezek szerint teljesen 1értelmű választ nem kaptam ergo valami érdekes paradoxonnak lehettem szemtanúja
(#) lgyk válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Van egy "Parajelenség" c. topik, oda pont beillene a jelenség. Valószínűleg itt is az a helyzet állt elő, hogy a LED kontaktos volt, és lehűlve érintkezik a kristály, felmelegítve (működés közben) pedig ismét megszűnik a kapcsolat a kristály és a láb között. Ez okozhatja a villogást.
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Azért a működését leírhatnád mégegyszer .Szerintem minden gombnyomásra -lehet nagyon picit-késleltetve kigyullad a led, amíg nyomod a gombot addíg világít, miután elengeded a gombot -picit- késleltetve kialszik.Ha nem ezt csinálja akkor vagy elkötöttél valamit vagy, rosszul gondolom.
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
már szétszedtem
de én normál villogóra gondoltam, de ez nem az
(#) _JANI_ válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Az AMV-nek csak az egyik ágára kell rákötni a sárga LED-eket! Gondolom úgy fogod bekötni.
(#) kisfeca válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
igen igen
(#) _JANI_ válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
OK! Jó munkát!
(#) kisfeca válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
köszi köszi
(#) pega007 hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Valaki tundna abban segíteni hogy tudok úgy villogtatni két ldet hogy elősször az egyik ledd egymás után villan TÖBBSZÖR, majd ezután a másik is ugyanúgy többet villan egymás után! nagyon megköszönném ha valaki segítene!
(#) lgyk válasza pega007 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Egy astabillal kapcsolgatsz két gyorsabb astabilra tápfeszültséget.
(#) _JANI_ válasza pega007 hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Valami hasonlóra gondolsz!!!?

[off]Bővebben: Link...
Bővebben: Link-2 (schema)
(#) pega007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
köszy majd még átnézem hogy tényleg jó e nekem! örök hála!!
(#) _JANI_ válasza pega007 hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Van még ötletem! Csak jelezd ha érdekel! :yes:
(#) pega007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
igazság szerint motor lámpába szeretném(2 db körlámpa), 12v, minden ötlet érdekel!!! előre is köszy
Következő: »»   14 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem