Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1420 / 1670
(#) tibibalogh520 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Valóban nem rakja ki rendesen. Valami bibi lehet. Nekem sem nyitotta meg.
(#) jocko válasza laci1213 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia!Engem ez a fajta komoly zene olyan szinten idegesít...ne tudd meg Chopin nocturne,etude az jöhet ha depressziós vagyok,esetleg Vivaldi...Én ma egész este europe-t ,skid row-t ,alice coopert és scorpions-t hallgattam apt100 összerakás közben...ez mondjuk tegnapi kép,de a ki mit épít( ett) fórumhoz illik...

b13.JPG
    
(#) tibibalogh520 válasza jocko hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Szia! APT100 összerakása közben nem is csodálkozom, hogy idegesít!
Próbáld meg APX100 összerakását!
Hidd el, jobbá válik az életed!
Üdv Tibi.
(#) jocko válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia!Az úgy hallottam,hogy egy "rázós" történet!
(#) djcaveman válasza jocko hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
460V az APT-100-nál valóvan rázós..
(#) laci1213 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szivesen!
(#) jocko hozzászólása Feb 18, 2017 / 4
 
https://youtu.be/ku1g6dWErsU Remélem nem gond,hogy így linkeltem be a jutyúbot ,de ma megalkottam életem talán legjobb hangrendszerét.A történet úgy kezdődött,hogy elmentem az erdőbe és találtam egy kidobott tévét,amiben csodák csodájára találtam egy high end hangszórópárt.Nem tudom milyen gyártmány,de soha jobbkor,és soha ennél jobbat. 16 ohmos,ezért párhuzamosan kellett kötni őket ,és nagyon jók.A hangdoboz az bátyám quad 405 által elégetett hangszórójú sony micro hifi doboza (SS-ceh 10).(azóta nincs quad-om ).Az erősítő modult azt vaterán vettem Kun Istvántól,és már sokadik applikációban próbáltam ki,de itt valami "fenomenális".A kondenzátorok a tápban azok azért ekkorák ,mert nagyobbak már nem is lehetnének. ()..A trafó az egy pioneer stk -s hifitoronyból lett kivéve,amit kompletten vettem 2500ft.-ért jófogásról. Én most egészen komolyan mondom (írom),hogy itt megállnék , "elvinném a nyereményt"...
(#) Melphi hozzászólása Feb 18, 2017 / 7
 
Kérésre építettem egy pexi hajlítót, úgy érzem sikerült.
(#) jethro válasza Melphi hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Szia.
Igen jó.Nem tüzeli el a fát?
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Jó lett, bár az elektronikáról szívesebben látnék képeket, mint a görbe plexiről.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) Melphi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2017 / 1
 
Hát ha érdekel akkor rakok azt is.
Szerintem meg pont a görbe plexi az érdekes, mondhatni gyári minőségben sikerült meghajtani.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ez is jól néz ki, a "takony" ragasztót leszámítva. Gratulálok.
(#) Alkotó válasza Melphi hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Mivel melegítesz?
Mekkora hőfok szükséges?
(#) Melphi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Kb 0,5-ös cekasz ki spannolva egy rugóval.
Vörös izzás tökéletesen bejött, a laptól kb 6-8mm-re.
(#) mofesa válasza jocko hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Valaha bontottam ki ilyen hangszórókat, mondván, majd jó lesz valahova, de mégsem, sehova. Örülök, hogy Neked sikerült.
(#) jani1987 válasza mofesa hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Nekem is van bontott hangszóróm de mégse kell.
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 19, 2017 / 4
 
A sokadik biciklilampam (pedig epitettem taviranyitost is) ellopasa utan (most oszinten, kinek kell egy 300Ft-os szilikonos vacak?) probalkozom ezzel - remelem - nehezebben lesz lophato.

A nyeregcsobe es a kormanyba martam egy 40x8-as lyukat. Ezekbe 3d nyomtatoval elkeszitett olyan dugokat tettem, amelyeknek a kozepen LED-ek helyei ki vannak hagyva (a nyeregcso 15 fokban dol hatra, igy a lyukaknak ennyivel elorebb kellett dolniuk a dugon belul).
Az elektronika egy 10f206-os PIC, ket picike pFET kapcsolja a tapot a ledekre (elol feher, hatul voros). Csak a lathatosagot szolgaljak, mivel ket rovid villanas elol, ket rovid villanas hatul, kisebb szunet, aztan elolrol. Az aramellatast egy laptopbol kitermelt egy cellas LiIon akksi biztositja.
Mindezeket a nyeregcso belsejebe helyeztem alulrol, aztan egy dugoval lezartam.A ki-be kapcsolasa egy egyszeru kapcsolo a nyereg alatti vason rogzitve takonypisztollyal, hasonlokeppen a dugok es a ledek kapcsolata is ezen nyugszik, ami vizzarokent is funkcional. Az elektronika körömnyi panelje szinten igy szigetelve.
(#) sonajkniz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Frappáns megoldás.
Bár a nyeregcsö gyengítése az én 110kg- os súlyommal kombinálva nem biztos, hogy okos húzás lenne.
(#) bbalazs_ válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
En is a kozeleben vagyok ennek a sulynak, de nem hinnem, hogy jelentosege lenne.
Irtozatos nyomast kibir szerintem, 2mm vastag falu acel (na jo, vas) cso.
Egy olyan balesetet, ahol ez lenyeges lenne, biztosan nem elnek tul.

szerk:
Ja, a kepen rajta van a muanyag galler is, maga a dugo sokkal keskenyebb, 8mm-es. Talan ez teveszthetett meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) jani1987 hozzászólása Feb 20, 2017 / 2
 
Túlzás, hogy építettem de az alapot egy kidobott rádiós lejátszó adta. Szokás szerint gitárt kötöttem rá.
TEA2025.
(#) jocko válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 20, 2017 / 2
 
Szia! Egész jól trombitálsz azon a ketyerén! szerintem neked nem ez a hangszered eredetileg,vagy tévedek?Talán valami vonós,konkrétan hegedű.Vagy szolfézs óráról ragadt rád ez a beéneklés/"begitározás"?Mondjuk én nem (sem) vagyok zenész,hiába énekeltem (tátogtam) annak idején kisiskolásként a zeneakadémián,énektanárom annyit tudott tenni,hogy könyörgött anyámnak,hogy vegyen ki a zenei tagozatból,mert semmi affinitásom (érzékem,tehetségem) nincsen a zenéhez.Végül is igaza lett.Anyámnak.Hogy nem vett ki
A fotókon látható amin ez a dolog (darab,track)született.Szerintem érdekes a hangzás,és jó is játszani rajta.
(#) kowi válasza jocko hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Pusztán a kíváncsiság kedvéért, miért van a panelon is meg a "madzagon" is biztosíték?
(#) jocko válasza kowi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szia! Azért,mert egy másik erősítőhöz készült eredetileg az a táp,és nem akartam már megbontani.Most lassan eljutok oda,hogy ha lesz pénzem ,akkor bedobozolom ezt a kis erősítőt,és kap egy kopp.gátló védelmet is.Ez lesz,ami a képen van,ezeket is a modul készítőjétől vettem,őt a vaterán lehet megtalálni,de az érdekesség kedvéért megmutatom.
(#) borvendeg válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 21, 2017 / 2
 
A kormány gyengítésétől jobban félnék mint a nyeregcsőtől. Kormányt már sokat láttam eltörve.
(#) morfi007 hozzászólása Feb 21, 2017 / 4
 
Sziasztok
Elkészült a HOUSING az LM8560-as órámhoz amit ITT mutattam be.

Most többet nem is írok hozzá, beszéljenek a képek.
(#) morfi007 válasza pont hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Fogalmam sincs. He elemről megy, a display nem világít, az áramfelvétel lecsökken kb. 5 mA-ra , az elem kb. 550 mAh-s, tehát elméletileg kb. 100 órát bír táp nélkül.

hmm... mire válaszoltam, eltűnt a kérdés
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) bbalazs_ válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Igazad van, az vekonyabb fembol is volt. De dum spiro, spero.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 21, 2017 / 3
 
A Peavey Windsor fejben nincs zengető, ezért csináltam egyet. Nem tökéletes, de jobb a semminél.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 22, 2017 / 4
 
Sziasztok!
Sikeresen utánépítettem az itt található CMOS órát, és megosztanám veletek az elkészült képeket.
(#) kocsgab002 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Nagyon jó lett, de nem süti ki a szemed?
Következő: »»   1420 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem