Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csőtermosztát bekötése
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 22
(#) VIM válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Szia! Nem tudom, hogy mivel érdemeltem ki a jelzőt de ha lehet kérem mellőzni. Nagyon kellemetlenül érzem magam.
(#) maszek0005 válasza VIM hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Ne érezd kellemetlenül Magad! Amióta rátaláltam a fórumra, nagyon sok topikban találkoztam az építő jellegű hozzászólásaiddal. Sőt , még én kérek bocsánatot, mert rengeteget tanultam Tőled, meg a többi fórumtárstól, elsősorban azt emelném ki amit 35 évvel ezelőtt az iskolában nem tanítottak... Ja és az Oktatót illett Mesternek szólítani, ezt viszont belénk sulykolták. Tisztelettel: Jani
(#) dzsanni94 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abba hogy hogyan lehetne egy Computherm q7 és szobatermosztátot egy csőtermosztáttal össze kötni?
És persze ez menne egy vagyis kettő keringető szivattyúhoz.
(#) Kenderice válasza dzsanni94 hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Mi a célod vele? Hogyan akarod, hogy működjön a rendszer?
(#) dzsanni94 válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Csak simán fűtésre használnám.
Vegyes tüzelésű kazánnál szeretném alkalmazni ezt.
De úgy szeretném hogy a szoba illetve a csőtermosztát kapcsolatba legyen a vízkeringetővel.
Pl: ha a kazánba a víz lemegy 40 °C-ra akkor kikapcsoljon és ha újra felment akkor kapcsoljon be 80°C-ra
(#) Bakman válasza dzsanni94 hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Hogy jön képbe a szobatermosztát?
(#) dzsanni94 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Úgy hogy ha a benti levegő hőmérséklete lemenne 25 fok alá akkor kikapcsoljon és újra bekapcsoljon a keringető ha csőtermosztát 80 max 85 fokot elérte így melegebb vizet kapunk a radiátorokba
(#) dzsanni94 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Azért is kell a szoba termosztát hogy kikapcsoljon reggelre a keringető mert hideg vizet feleslegesen keringetné ha fűtésre használnám.
Vagy esetleg csak simán a csőtermosztátot rendesen beállítani mert be van kötve de értelmetlen az egész.
Nem úgy kapcsol ahogy kellene neki ha 30 fokra van állítva a termosztát és a kazán 80 fokos akkor nem kapcsol be. de viszont ha 80 fok fölé tekerem akkor bekapcsol.
Ez a tipúsa: BRH W13
(#) Bakman válasza dzsanni94 hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
1: Nincs jól bekötve a csőtermosztát. Az NC érintkező van használva az NO helyett.
2: Használj inkább digitális termosztátot, az pontos.
3: A rendszeredben értelmetlen a szobatermosztát használata, inkább az első ponton lépj túl.
(#) dzsanni94 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Csak annyi van benne hogy 1 2 és P.
Szerelési útmutató nem volt hozzá csak egy rajz ami úgy nézett ki hogy a P-ből jött egy csík a 2-es jelöléshez.
(#) Bakman válasza dzsanni94 hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
P marad, a 2-es pontról kösd át a vezetéket az 1-es pontra, miután áramtalanítottad.
(#) dzsanni94 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Rendben
(#) dzsanni94 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) biotop15 hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok Hogyan köthetem be a csőtermosztátot , valaki részletesen leírná ? Köszönöm előre is...
(#) granpa válasza biotop15 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Megkereshetted volna a témáját.
(#) Moderátor hozzászólása biotop15 hozzászólására (») Dec 13, 2016
 
(#) proli007 válasza biotop15 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Hello! Nem írtad le, milyen célból, mihez kötnéd a mit..
(#) hercegnotesz hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Üdv.
380-as keringető szivattyúra szeretnék 220-as csőtermosztátot bekötni. Milyen módon lehetséges? Tanács? 380as csőtermosztátot nem találok neten
(#) proli007 válasza hercegnotesz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Hello! Egy kiegészítő relét vagy mágneskapcsolót kell alkalmazni a kapcsolt teljesítménynek megfelelően. És persze hogy három fázis vagy egy fázis van-e.
(#) VIM válasza hercegnotesz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Szia! Az elképzelés ez volna ha van három fázisú hálózatod .... (és nem haragszik meg proli007 mester a Móricka rajzért) ... jobbat nem találtam.
(#) hercegnotesz válasza VIM hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Köszönöm. Tudsz esetleg konkrét tipust h mit vegyek? Látok olyat hogy NO és NC-s, na meg ilyet is kontaktor
(#) proli007 válasza hercegnotesz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Hello! Kiegészítettem, hogyan kell bekötni. Mellesleg nem írtál semmit, milyen a termosztát, mekkora a motor, háromfázisú-e és hogy szeretnéd hogy működjön.

KONTAKTOR.png
    
(#) hercegnotesz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A motor 3 fázisu Grundfos keringető szivattyú Ups 40-180 F B. Én egyes fokozaton használom ami 490W és 0.82Amper
A termosztát pedig egy sima csőtermosztát lenne 220v-os. Pl.: Computherm WPR-90GD
Felhasználása a szokásos. 60 foknál kapcsoljon be , alatta pedig ne. A szivattyún van t1 és t2 csatlakozó , de azt nem tudom hogy mire való. Direktre kötve megy most
(#) proli007 válasza hercegnotesz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Megkerestem a Grundfos adatlapját, azon látható, hogy a T1-T2 a motor belső hővédelmi kapcsolója. Be is rajzoltam, hogyan kell bekötni. A WPR-90GD-ről nem igazán találtam semmit, de mivel ez elég "mezei alapgép", gondolom a bekötése is a szokványos. Mivel a fogyasztása a motornak elég csekély, a legkisebb áramú mágneskapcsoló is megfelel hozzá. De lerajzoltam hogyan kell bekötni. Remélem az alapján már elboldogulsz.

KONTAKTOR.png
    
(#) hercegnotesz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) dzsanni94 hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok!
A kezembe került egy Eurotherm 2408 készülék.
És a kérdésem az lenne hogy ezt vegyes vagy gázkazánnál használják?
Interneten találtam egy útmutatót de nem értem mert az egész angol és a fordító sem segített nekem sokat.És gondoltam hogy itt megmondja nekem valaki hogy akkor mihez jó és hogy hogyan lehetne bekötni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza dzsanni94 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia!
Ez egy nagy tudású szabályzó készülék és egyszerű lakásfűtés céljára túl jó. Leginkább nem kazánokhoz használják, hanem ipari környezetben egy folyamat szabályzására.
(#) dzsanni94 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szóval akkor nem is lehet alkalmazni lakás fűtésre?
(#) kadarist válasza dzsanni94 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Lehet, de jobban jársz, ha eladod és veszel egy lakásba (kazánhoz) való termosztátot.
(#) dzsanni94 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Van csak az a baj vele hogy felmelegszik pl 50°C-ra és utána lemegy 30°C-ra gyorsan és persze tekergetni kell hogy akkor kapcsoljon be illetve ki amikor nekem szükséges lenne.
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem