Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2987 / 3945
(#) vargham válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Miért akarod őket sorba kötni?
(#) sdavid96 válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Sajnos nincs multiméterem. Itt vannak még fotók:
(#) kadarist válasza sdavid96 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ha nem tudsz mérni, akkor itt az idő, hogy vegyél egy másikat és ezek után jobban ügyelj a tápellátás jóságára.
(#) Lamprologus válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Inkább próbáld meg a 0V-ot elszigetelni a háztól! Azaz legyen a táp kimenete földfüggetlen és akkor simán sorba tudod őket kötni, és az érintésvédelem is megmarad. Épp a napokban alakítottam át egy tápot, annál a kisfeszültségű oldalon átvágtam a fóliát a rögzítőcsavarok környékén.
(#) FDAssasin válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Feladtad a leckét... megpróbálom, köszi!
(#) abcdabcd válasza sdavid96 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ha nem tudod mivel megmérni, akkor ahogy kadarist kolléga is mondja, nem nagyon van mit tenni az ügyben...
(#) tutegal357 hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok Kedves Hozzáértők!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy "12V 1 Channel Wireless Relay Switch" nevezetű dolgot. Ezt egy univerzális hálózati adapter 12V-os kimenetével próbáltam ki. A rádiójelet szépen megtanulta és a jelre kattant is a relé, de nem váltott át NC-ről NO-ra. Ez esetleg azért lehet, mert az adapter csak 300mA-t tud? A beépített relé SRD-12VDC-SL-C Songle. Megnéztem az adatlapját a neten, de nem vagyok biztos benne. Ez az oka? Köszönöm a segítséget.
(#) Mairtin válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) Bakman válasza tutegal357 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Lehet, hogy kap áramot, megmozdul a mechanika de tökéletesen behúzni már nem tudja a gyenge tápegység miatt.
(#) legnemesebb hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok,
kérdésem lenne, hogy egy kondenzátor, a rákapcsolt feszültséget milyen mértékben növeli?
Adott:
Bemeneti feszültség: 12,00 V -
Kondenzátor kapacitás: 15000 uF
Milyen képlettel lehet számolni?
Köszi!
(#) Bakman válasza legnemesebb hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nincs képlet, mert nem növeli a feszültséget semmilyen mértékben.
(#) kaqkk válasza legnemesebb hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Bemenő feszültség szorozva 1,41 (négyzetgyök 2) csak egyenirányítás után emel a fesazültségen (pufferel)
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) zolika60 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Váltó feszültség egyenirányítása után.
(#) kaqkk válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Igen !
(#) diamik válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia!

1,7W-ot az adatlap szerint borda nélkül is kibír.

Ha matematikailag akarsz utánaszámolni (példa):

Rthjc (a kristályra vonatkozó hőmérsékleti adat): 1,7 C/W (K/W)
Tstg (a kristály által maximálisan elviselt hőmérséklet): 150 C
Ptot(a megadott disszipáció): 10W
Tamb (környezeti hőmérséklet): kb.: 40 C

A keresett borda hőellenállása (ennél kisebb értékű kel, hogy legyenl): (150-40)/(10-1,7)=13,25 C/W (K/W)

(a C-k minden esetben Celsius fokot jelölnek!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A kérdésedben 12,00 V - szerepel, nem 12,00 V ~. Váltófeszültséget sem emel, hanem a csúcsértékre töltődik fel (levonva az egyenirányítás veszteségeit, jellemzően kb. 1 V-ot).

12 V ~ --> 12*1,41-1 = 15,9 (kb., normál szilíciumdiódákat használva).

A feszültség effektív értékét növeli, terheléstől függően kissebb-nagyobb hullámzást hagyva maga után, lásd itt: Feszültség hullámzás.
(#) proli007 válasza diamik hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Hello! Az Alt-248-al könnyedén lehet fokot beírni.. Pld. °C
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Az a fránya ASCII nem jutott eszembe!

Valóban igazad van! Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Én ezt talán tudom is, e mi a fenét válaszolhatnék egy kezdőnek?
(#) zolika60 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
(#) kadarist válasza diamik hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Vagy Alt+5, szóköz majd nagy C.
(#) Lamprologus válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Esetleg elég egy szigetelő alátét a nyák alá, ahol a csavar leszorítja a burkolathoz, feltéve hogy a csavar nem érintkezik a vezetősávval máshol.
(#) FDAssasin válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Műanyag csavar is eszembe jutott, gondolom az is megfelel ha nem ér hozzá a nyák a házhoz. De ez megvéd attól is hogy a kimeneten ott legyen a 230? (Bocs, számomra nem egyértelmű sajnos)
(#) kapu48 válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Itt a sematikus rajza.
Bal oldalt a bemenet, jobb oldalt a kimenetek.
A két oldal galvanikusan külön van választva.
(#) Kapagerenda hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok,
Tudtok ajánlani egy olyan 3D modellező programot mechanikus alkatrészek készítéséhez ami ingyenes cégek számára is?

Előre is köszönöm!
(#) rettung hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretnem kerdezni Toletek, hogy ha tapegyseget meretezek azt hogyan kell? Adott egy fogaszto(led szalag- akkutolto, 4outer), annak fix a feszultsege,es az aramfelvetele. Veszek hozza egy tapegyseget a boltban. Mondjuk 12V, 800mA. Milyen dugvillas tapegyseget vegyek hozza?
Kapcsolouzemu, vagy trafos? Mi a kulombseg koztuk? Az egyik jobb, mint a masik, vagy csak egyszeruen mas a felhasznalasi helye?
800mA es fogyasztohoz, gondolom legalabb ugyanilyen terhelhetosegu tap kell. Vagy ugye ra kell hagyni kb.20%-ot?
Ha a feszultseg megegyezik de az en tapom 5A es, az baj?
Ez hogyan mukodik? A tapegyseg megkuldi az eszkozt 5A el?
Vagy a fogyaszto csak a neki szukseges aramot veszi fel?
Koszonom a segitseget!
(#) Kapagerenda hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
A feszültségnek egyformának kell lennie. Az áram lehet nagyobb, a fogyasztó mindig csak annyi áramot vesz fel amennyire szüksége van.
(#) kadarist válasza rettung hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia!
Röviden: A kapcsolóüzemű stabil feszültséget szolgáltat a felvett áramerősségtől függetlenül, egészen a maximális leadható áramáig, a normál trafósnál folyamatosan csökken a feszültség, ha növekszik az áramfelvétel. Mindig nagyobb terhelhetőségűt kell venni, mint kívánt maximum, akár 20%-nál is nagyobbat.
Természetesen annyi áramot vesz fel a fogyasztó, amennyit ő kíván, nincs megküldés.
(#) rettung hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Koszonom a gyors valaszokat!
Abban tudtok segitenix hogyan kell szamolni terhelhetoseget?
Van led szalagom. 1meteren -10W a teljesitmenye. Hogyan tudok aramfelvetelt szamolni? Bocsi, de teljesen amator vagyok.
Es azt, hogyan tudom kiszamolni, hogy X Ah akksirol meddig uzemelne?
Koszonom!
(#) Kapagerenda válasza rettung hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Terhelhetőség: P= U * I. Teljesítmény = feszültség szorozva árammal. A te esetedben ha jól tudom 12 V a tápfesz, teljesítmény 10 W akkor 830 mA az áram.
Amperóra: Töltéstároló képessége az akkumulátornak. Annak az akkumulátornak 1 Ah (amperóra) a kapacitása, amelyik 1 órán keresztül 1 A erősségű áramot képes szolgáltatni.
Következő: »»   2987 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem