Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő hídba kötése
Lapozás: OK   8 / 9
(#) bladzser2 válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Továbbá ennyit találtam a bekötésről kép
Ezt úgy értelmezném, hogy az a végfokozat ami nincs invertálva + kapcsa megy a hangszóró pozitívjára, a - kapcsa a végfoknak pedig összekötődik az invertált végfokozat + kapcsával, a hangszóró negatív kapcsa pedig az invertált végfokozat - kapcsára megy.
A sok autóhifis téma miatt nem találok érdemlegeset. Lassan már a Csendes-óceánt is áthidalják...

Valahol olvastam olyat is hogy a két végfokozat + + kapcsa megy a hangszóróra, a - - -okat kötik össze, elég zavaros.
(#) zoszka válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Nehogy összekösd a kimenetek bármelyikét is. A végfokod (-) pontiai egyben testpontok is. Eleve össze vannak kötve. Hídkapcsolással tudsz teljesítmény növekedést elérni, de nem lesz a duplája. A fázis fordítónak 1:1, de ellentétesnek kell lennie. Mindkét általad linkelt fordító megfelel. A kimenet a (+)ok lesznek és azokból az eredeti, nem fázisfordított jel lesz a tényleges (+). A fázisfordított a (-).
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) reloop válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Szia! A téma képei közül ez a vázlat mutatja a bekötést.
(#) Gafly válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„Valaki gondolkodna kicsit velem?”

Attól eltekintve, hogy nem értem a dolog értelmét (és amit már előttem elmondtak), még annyit tennék hozzá:
A végfokok kimenetén van kicsatoló elektrolit kondenzátor. Ha hídba kötöd, akkor:
- Nem kapnak előfeszítést és előbb-utóbb hiányában tönkre mennek;
- Mivel sorba kapcsolódnak, mély hangokból számottevően kevesebb lesz majd...
(#) (Felhasználó 109689) hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Kedves Fórumozók

van egy SONY hifi végfokom (SONY lbt-v925ne). Négy hangfalcsatlakozás van rajta (elöl egy kapcsoló: OFF/A/B/A-B).

A kérdésem: Hídba köthetem-e? Honnan lehet tudni, hogy hidalható? vagy minden ilyen eszköz hídba köthető, ez alapkérdés?

Köszönöm
(#) (Felhasználó 109689) hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Vagy lehet, hogy ez nem is 4 csatorna? Hanem csak simán egy kapcsoló a 4 hangfalhoz, és 2 csatornás?
(#) Massawa válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Alapbol nem. Az csak 2 erösitö, csak a hangszorok kimeneteit kapcsolgatják.
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A válasz nem. Elég nagy mértékű átalakítással járna fázisfordító, ráadásul amit nyernél vele elmaradna a várt eredménytől.
(#) didyman válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
-A hangváltókban nagyon sokszor vannak elektrolit kondenzátorok. Előfeszítés nélkül elmennek évtizedeket.
-Nem fog a mély hangok átvitele sérülni: Az elkók sorbakötésével együtt a terhelőimpedancia is duplázódik.
(#) pucuka válasza didyman hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Idézet:
„A hangváltókban nagyon sokszor vannak elektrolit kondenzátorok.”

Valóban vannak, de az egészen más körülmény. Azokon nincs egyenfeszültség, mert az erősítő kimeneti kondenzátora már leválasztotta. Ha pedig nincs kimeneti kondenzátor, (stzimmetrikus táp) akkor is csak a végfokozat kis nyugalmi hibafeszültsége van.
Idézet:
„Az elkók sorbakötésével együtt a terhelőimpedancia is duplázódik.”

A terhelő impedancia ugyanaz marad, viszont a kimeneti elkók fordított feszültséget is kaphatnak, az pedig kétséges, hogy meddíg viselik el.
A terhelő impedanciára viszont a hídkapcsolásban dupla feszültség jut, ezért a rá eső teljesítmény négyszeres lesz. P=U2/R, illetve (Z) ha már impedanciáról van szó.
Viszont szimmetrikus tápfeszültségű erősítőben nincs kimeneti kondenzátor.
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Illetve a hangváltókban bipoláris elkók vannak, vagy 2db mezei szembefordítva.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
A bipoláris elkó is gyakorlatilag két szembefordított elkó: alu-oxid-trutymák-oxid-alu.
De a hangváltóban már nincs egyenfeszültség. Ha lenne, a hangszóró jajgatna.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2017
(#) Longa György hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
Sziasztok!Tervezek kettő erősítőt hídba kötni.Az előző hozzászólásban be van linkelve ic-s fázisfordító, ami jó lenne nekem , ha három-négyszeres erősítése lenne.Tudom utána kéne néznem de nem tudom hol keressem az olyan rajzot ami fázist is fordít meg erősít is.Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Longa György hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Szia! Van egy bevált panelem, pont azt tudja amit leírtál. Ez kétcsatornás, de gondolom elvenni nem kunszt belőle. A dual műveleti erősítő egyik fele végezheti a jelerősítést, a másik pedig fázist fordít. Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza Longa György hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nem ártana azonos szintű jelet adni a két bemenetre, ha a fázisfordítósat erősíted, akkor a másikat is kell. Célszerű lenne egy sztereó 4-szeres előerősítő, majd a fázisfordító.
(#) bejozso hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
Tudja valaki hogyan tudok egy Grundig city line cl-v6 erősítőt hidba kötni?
(#) dB_Thunder válasza bejozso hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Egyszerűen sehogy!
Átalakítást igényel.
(#) bejozso válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Esetleg valami rajzot tudnál küldeni?
(#) CIROKL válasza bejozso hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Rajz erről nem igen létezik ,miért is létezne.
Elsődlegesen azt kellene megnézni mit takar a.doboz mi van bent ?
Az erősitő felépitményéből estleg ki lehetne indulni ,hidalni ,kicsit összetettebb faladat .
Kérdés meg érné e az a pár decibel a rengeteg kinlódást?
(#) Inhouse válasza bejozso hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Minden nem hidalt erősítő pár hídba köthető, csak:
- az egyik oldal bemenetén a fázist fordítani kell
- a hangszórót a két végfok közé kell kötni
- a hangszóró impedancia dupla kell legyen (ha eddig 4ohm-ra volt, akkor 8ohm-os kell)
Szobai erősítők nem szoktak hidalhatóak lenni.
A hidalás nem egy csodaszer.
(#) dB_Thunder válasza bejozso hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Nem küldök rajzot!
Ez 1 sztereo erő, buknád az egyik csatornát a hidalás miatt, tehát csak mono erő lenne.
Meg ahogy a kollégák említik a helyzet koránt sem egyszerű...
Szétgányolni a készüléket meg végképp nem kell, így még ér valamit, ha kevés eladod!
(#) zotya1983 válasza bejozso hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Nem lehet hídba kötni.
(#) bejozso hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Csak azért gondoltam mivel 4 tranzisztoros
4 kimenettel akkor lehet sztereóra hidalni.
És egy kérdés még:Ha megnézitek jól van a
bemeneteknél egy hidalás gyárilag input
átvan hidalva az outputtal ami kiszedhető az miért van ott?
(#) Inhouse válasza bejozso hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
A 4 tranzisztoros részt nem értem... jóval több tranzisztor van a végfokjában.
Technikailag lehetne hidalni, csak nem érdemes. Miért akarod ezt?
Az az átkötés egy külső előerősítő fokozat közbeiktatására ad lehetőséget, persze ha így vesszük, itt lehetne fázisfordítást is csinálni a hidaláshoz. De minek?
A 4 kimenet valójában 2, csak válthatsz az A és B hangsugárzó között, nem kell dugdosni.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
(#) dB_Thunder válasza bejozso hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Még véletlen sem 4 csatornás, az csak egy kapcsoló amivel hangfalat választhatsz!
Átkötésre pedig általában külön egységként kapható soksávos EQ köthető.
(#) Inhouse válasza bejozso hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Nincs meg véletlenül a használati utasítás? Érdemes lenne átnézni...
Ha nagyon kell, fenn van az interneten a SM-ja. De csak óvatosan, nagy a lendület, kevés a fék...
(#) firstman hozzászólása Jún 1, 2021 /
 
Szisztok!
Érdekelne, hogy az alábbi kapcsolások közül melyik az, amit édemes megépíteni? Van olyan amelyik valamiért kifogásolható?
(#) Gafly válasza firstman hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Gondolom hidalt erősitőt épitenél. Akkor az utolsó eleve kiesett, mert a kelleténél egyel kevesebb kimenete van...
Kérdés ugye, hogy a kimenetre mi csatlakozik, mert akkor kellhet kondenzátor, tápellátás sem mindegy (kezdve onnan, hogy egy, vagy kettő), mert be és kikapcsoláskor durranhat nagyot. Jó, a bemeneti oldalon sem mindegy, hogy mi van.
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Szia! Ha válaszolnál ezen hozzászólás első bekezdésére, könnyebb volna tanácsot adnunk.
(#) firstman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Elnézést, az utsó így nézne ki természetesen.

5532sw.png
    
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem