Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 72
(#) felnagy válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Marantz doksi,ha esetleg megnéznéd.Itt látszik ,hogy a végfok csak 3x erősit kb.
(#) reloop válasza felnagy hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
A végfok erősítése 1+(4*220/68)=14, a 3M3 ellenállásokat nem re-pluszoltam, mert a hatásuk elhanyagolható. A ±45V tápból 28V kimenő feszültség realizálható, tehát a végfok érzékenységét tekinthetjük 2V-osnak.
Az előerősítő pedig 1+(2*220/68) mértékben növeli a bementi jelet. Ezt így tejesen megnyugtatónak ítélem az eredő erősítés tekintetében.
Ezen utóbbi kiváltása műveleti erősítővel nem tűnik szentségtörésnek, mert a forrásjel is bizonyára áthalad páron mire az erősítőd bemenetére érkezik
A végfokban az áramvisszacsatolásos (current feedback) VAS kétségtelenül megér egy próbát.
(#) Kovidivi válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Egymás után kötni két előerősítőt nem ajánlott. A kettőből egyet kell rendesen megcsinálni, hogy annyit erősítsen, amennyit kell.
(#) felnagy válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Köszönöm .Megtennéd ,hogy megnézed a nagyobbik végfok rajzát,mert igazából ez érdekelne engem. Ehhez mennyi bemenőjel kell,mert a VCS ellenállások 100+100+121+121/100+100+100+100, ha jól értem.A táp fesz+56 -56 volt.

MA-9S2.pdf
    
(#) felnagy válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Ezen talán jobban látszik ha igaz.
(#) felnagy válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Vagy ezen.

MA-9.pdf
    
(#) Moderátor hozzászólása felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017
 
VI. Ne cseteljünk. A fórum nem IRC, MSN, Skype, ICQ és Facebook. Szedjük össze gondolatainkat és egy hozzászólásban kérdezzünk meg mindent amit szeretnénk.
(#) reloop válasza felnagy hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Itt is 2V-ra jön ki a bemeneti érzékenység.
(#) blasz hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok tudnátok ajánlani rendkivül alacsony zajú müveleti ic-t?Most TLO72 van használatban de szerintem zajos.
Köszönöm
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia! Egyik jobb mint a másik.
Bemutatnád milyen áramköri környezetben kell működnie?
NE5532-vel próbáltad már helyettesíteni?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia ez egy Korg keverő és zajos nagyon.Kondikat mind átnéztem a legtöbbjét cseréltem is már.Rosszan kaptam anno 32db ic van benne,ebből sokat kellett cserélnem és akkor a TL072 jó ötletnek tünt. De zajos..Fúj mint egy dühös macska..És lehetőleg olyat keresek ami lábkiosztásba ugyan az..
Lemaradt +-15vDc ről üzemel a szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A nyolclábú dual műveleti erősítőknek ez az egységes lábkiosztása.
Az NE5532 zajfeszültsége harmada-negyede a TL072-ének. Egy csatornát próbálj ki vele!
Zajt nem csak az IC és a kondi termelhet, ellenállás, vagy a panel szennyezettsége is okozhatja.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem voltam lusta és darabokra szedtem elmostam kiszáritottam olyan mint a patika.De nem változott.Minden csatorna ugyan olyan "fújással " rendelkezik.Idegesitő. de kipróbálom az NE ic-t.Köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia igen ő az.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Fennáll még az a probléma, hogy az összes csatorna-panelt lehúzva, tehát maga az összegző panel is sustorog? Az alsó panelről nincs véletlenül fotód?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia nem nincs képem az alsó panelről,és igen sustorog,az alapzajt eltekintve tökéletesen teszi amire hivatott de ha bedurvul az ember a hangerővel zavaró.Pár napja kicsit élvezkedtem az épitett St.500 al,hallgattam Ravel Boleróját és nagyon zavart a zenében a halkabb résznél a sistergés.Ekkor figyeltem fel rá.
De hétvégén megbontom készitek fényképet az alsó részről.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Megtaláltam a régi ic-t amit cseréltem a TLo72 re.
JRC4560DD
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni ,pontosabban valami előerősitő kapcsolásra lenne szükségem ECC85-ös csövekkel .Ha esetleg küldenétek vagy itt megosztanátok másokkal azt megköszönném
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Konkrétabban leírhatnád, mihez kellene, mekkora erősítés szükséges, stb..
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
CD lejátszó kimenet valamint erősitő bemenete közé kellene valami univerzális kapcsolás ahol széles keretek között szabályozható lenne az erősités hogy más jelforráshoz is megfeleljen mondjuk PC-hez ,vagy mobiltelefon audio kimenetéhez.
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Rajzon beállított értékekkel, 1,5x az erősítése, de növelhető, R21 csökkentésével.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Köszönöm! Látom 200V valamint 12,6V feszültségről üzemel az áramkör.Tápnak mit vagy milyen tipusú szűrést ajánlanál hozzá ?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Táp egyszerűsíthető, ha DC fűtést alkalmazol, arról mehet a -12,6V is, nem kritikus, minimum -10V. Anódfesz, jól szűrt, C-R-C, vagy fetes megoldás is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) Pafi válasza blasz hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Meg kell keresni a legérzékenyebb pontot az áramkörben, és valahogy meghatározni ennek a pontnak a forrásimpedanciáját. Ehhez kell optimalizálni az OPA-t. Kis impedancia esetén kis feszültségzajú IC kell, nagy impedanciához kis áramzaj. A kettő együtt nem igazán megy...

Csak 5-6 alkatrészt kell visszarajzolni. Persze lehet hogy a teljes rajz ismeretében sokkal hatékonyabb megoldás is található kis átalakítással.
(#) Cinema válasza blasz hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Az eredeti talán beszerezhető: NJM4560DD a gyártó a NJR, azaz "New Japan Radio", vagy "Japan Radio Corporation" névre hallgat.
A TL072 nem jó helyette, az biztos!

Üdv!
(#) fufuka válasza Cinema hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
OPA 2134 nem jó helyette?
(#) Cinema válasza fufuka hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Nem tudom milyen kapcsolásban lenne?
Elvileg nem jó helyette, mások az adatai, be és kimeneti impedanciái, amik adott kapcsolásban számíthatnak.
Az eredeti kapható, nem is drága, Én azt tenném bele, ha valóban cserélni kell.

Üdv!
(#) blasz válasza Cinema hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia most is TLo72 van benne és müködik rendesen csak zajos nagyon.
(#) eadx hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Üdv!

Megépítettem ezt a kapcsolást, de nem nagyon akar működni. Ránézne valaki a kapcsolásra, hogy egyáltalán működőképes-e a cucc?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
Következő: »»   45 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem