Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   577 / 607
(#) Naszrai hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Valaki tud itt közölni egy trafó lágyindító kapcsolást ami bevállt?
A neten van többféle, de ha itt van olyan amit itt valaki kipróbált és működik, akkor inkább egy ilyet építenék meg.
(#) bozsika003 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Szia az ismerősöm ezt Csinálta
(#) Naszrai válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ezt néztem ki én is. Azt nem látom át elsőre, hogy a relé az hány volton fog menni?
(#) bozsika003 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Inkább ezt ajánlanám neked ami a fórumon van !
(#) bozsika003 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
kapcsólás szerint 24v
(#) Naszrai válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Ez ugyanaz mint a másik szerintem. De köszi!!!
(#) Alkotó válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ez egy kifinomultabb kapcsolás. Több példány hibátlan működéséről tudok.
(#) zotya1983 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Akotó féle ntc s tirisztoros megoldás jobb.Én is utánépítettem és működik elsőre a fórumon a fejlécben ajánlott is működik de az ntc s kisebb jobb...
(#) Naszrai hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Koszonom!
(#) Naszrai hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
Tda 7294-nel pontosan hogy mukodik, mit csinal a bootstrap resz? Miert kell a kimenetrol 22µF-al visszavezetni a kimeno jelet? Mi tortenik ha ez a visszacsatolas elmarad? Valaki el tudna magyarazni?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 9, 2017 / 1
 
A pozitív oldali végtranzisztor teljes nyitásához a rendelkezésre álló tápfeszültséget meghaladó gate feszültség szükséges, ezt biztosítja a boostrap, avagy feszültség-utánhúzó kapcsolás.
Az adatlapi Block Diagramon nyomon követhető a megvalósítása.
Az elhagyása esetén több volttal csökkenne a kivezérelhetőség.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Vagy tortyogva szólna mint annó nekem a hídkapcsolásnál bereccsent a bootstrap kihagyása miatt... 22µF ha jól emlékszem.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok, gondoltam csinálok a műhelyembe egy zenehallgatásra alkalmas cuccot. A végfok megvan, jöhet az elő, és a választó fokozat.Bővebben: Link
Teljesen bontott alkatrészek az IC-ken kívül minden.
Kettő HS500-as hangfalat fog majd hajtani.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Köszönet reloop tervének!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia! A C3-at is ültesd be! A lábat hagyd hosszúra, bontott kondi esetén told meg és hajtsd rá R2, R3 tetejére! A kengyel alatt szigeteld a csupasz vezetéket a biztonság kedvéért!
(#) rolie válasza reloop hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ahogy nézem ott van az is, csak alulról van beforrasztva. Néhány képen látni ahogy lentről leskelődik
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia, jól látja a kolléga, bent van csak alul, a vezeték UTP kábel egy szigetelt ere.
Viszont még ekkora bordát is képes egy fél óra alatt, szinte megfoghatatlan melegre fűteni, olyan 50-60 fokra saccolom.
A táp +-33.4 volt a hangfalak 8 Ohmosak.
Ja és egyszerre csak egy oldal ment, nem volt sztereó!
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ohó! Elgurult alkatrésznek néztem azt a kondit
Egy 50W-os erősítőt meg kéne győzni annak a bordának. Vagy a 8 Ω névleges terhelő impedancia kevesebb a valóságban, vagy a hűtőborda lamelláinak hiányzik, hogy ebben a helyzetben nem kapnak alulról levegőt.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Volna még valami amit nem találok, az pedig a trafót védő szekunder köri biztosíték.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Jocskan ugralok vissza az evekben. Nezem az aramszamolo kepletet. Ez az aram szinuszos jel eseten az atlagos aramfelvetel?
(#) Naszrai válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Megepitettem, rendben mukodik. Koszi.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
A legnagyobb szinuszos jelhez tartozó effektív tápági áramot adja eredményül a képlet. Például biztosíték méretezéshez ad támpontot.
(#) Toth Attila hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy philips rádiós erősítő végfok és egyben táp paneljét szeretném kiváltani. Az eredeti panelen stk van amelyből az egyik kuka, nem szeretném stk-val pótolni mivel a gyári panelen még hangszóróvédelem sincs (nem beszélve a hamisított és kétes eredetű stk-ról) . A rendelkezésre álló tápfeszültség 2x35 volt, ezért esett a választásom a tda7294-re. Tervezek egy másik panelt, az eredeti helyére, mely tartalmazza a tápot, segédtápot (rádió és egyéb részek), és hangszóró védelmet is.
A tda 7294-el kapcsolatban szeretnék kérdezni: Nincs szükségem sem a standby, sem a mute funkciókra. Ebben az esetben a 9-es és 10-es lábakat szabadon hagyom, vagy ekkor is kell a mind a két lábra a 2x220kohm ami a pozitív táphoz csatlakozik? Sajnos ez nem világos a számomra.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm az infót! Természetesen az általad tervezett E-2 panel alapján tervezem a sajátomat, szóval akkor elhagyhatom a C4=10µF és a R7=680ohm-ot?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ha a rádió nem használta az STK némítását, akkor ezen alkatrészek elhagyhatók, mert a tervezett védelem megoldja a bekapcsolási koppanásgátlást.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Szia! Ha mégis meghagyom csak a C4-et (10uF), akkor úgymond "lágy indítású" lesz az áramkör?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
A koppanásmentes jobb szó erre.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Üdv!

Egy bontott panelon találtam 3db TDA7269-es ict.
Ebből mit lehetne kihozni? Én egy 2.1 es dologra gondoltam, megoldható lenne? Illetve, valami paneltervet, kapcsolást tudnátok? Vagy használhatóak ehhez az ichez is a TDA7294-es tervek?
Feszültség mekkora kell neki? Ami van trafóm az az 2x32v AC t tud. Ez jó lenne hozzá?

Előre is köszönöm!
(#) Alkotó válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Halvány emlékeim szerint ez egy 2x10 W-os erősítő blokk, ezért a TDA7294-el egyáltalán nem vethető össze.
Következő: »»   577 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem