Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   38 / 64
(#) vargaf válasza CHZ hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
Itt a tápegység rajza, az IC típusa STRG6352LF.

táp.pdf
    
(#) CHZ válasza vargaf hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
(#) vargaf válasza CHZ hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszönöm, de nekem nem kell. Nem az enyém a hibás videó, én csak a dokumentációt kerestem meg hozzá.
(#) CHZ válasza vargaf hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Tudom, csak Te írtad le az IC típusát.
Videó tulajdonosát kérdeztem volna, mivel azt sugalta, más típusú IC vel van szerelve az a videó.
(#) vargaf válasza CHZ hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Azt gondolom, hogy a tulajdonos semmit nem nézett még meg, csak valaki látatlanban azt mondta, hogy .... Innentől nincs sok értelme vele foglalkozni:
Idézet:
„Köszi, de onnan hogyan tovább?”
(#) CHZ válasza vargaf hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
Előtte lévő hozzászólásod pontoztam is, egyetértek veled.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) djuice hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Nagyon köszi fiúk!
Ezek szerint van remény és nem is elszállós az ár alkatrészben!
Pár tvszerelőt megfutottam még hátha van elfekvő bontott videójukban az IC (csak most olvastam hogy kapni is lehet), de elég érdekes dolgokat tapasztaltam. Volt ahol 10-est mondtak csak munkadíjnak + alkatrész ár (ha be tudják szerezni, de hogy mennyiért azt nem tudni szerintük). A másik kapásból lebeszélt, videókkal szerinte már épp eszű ember nem foglalkozik javításilag mert semmi sincs hozzájuk. A harmadik 60 ezerért mondott egy teljes alaplap cserét. Szóval ehhez képest érdekes ha 2 ezerből megoldható ha szerencsénk van. Szerelő kolléga nyugdíjas persze van aki tudna segíteni, ő is azt mondta hogy ezt az IC-t kéne kidobni és megpróbálni másikkal ha tudok keríteni, hátha beindul, mert ráadásul 20-30 próbálkozásból ha kapcsolgatom az elosztót, van hogy beindul és úgy megy ha mondjuk nem jön egy áramszünet, de a kondik azok jók mert már korábban is kimérték nekem.

Minden esetre egy megkímélt pót videót ilyen nyomott áron befogok szerezni mellé ha megjavul is mert ezeknek egyre gyatrább javíthatóságuk lesz innentől hogy leálltak a gyárak.
Esetleg ide vonatkozóan érdemes Panában keresgélni vagy más jobban bevált cuccot nézegetni? Ezen kívül még nem volt más gépem így tapasztalatok sincsennek hogy esetleg Sony stb. ami jobb lehetne.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) CHZ válasza djuice hozzászólására (») Jún 15, 2017 / 1
 
Nagyon át akartak verni, szerencsére nem sikerült.
Régebbi, jó állapotban lévő videók között keresgélj. Panasonic jó választás.
(#) djuice hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Esetleg tudja vki mik a lényegi tudásbeli vagy évjárati különbségek a Pana SD, FJ, HS, HD sorozatú magnói közt?
(#) djuice válasza djuice hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Közben kinyomoztam! A kzp. Pana márkaszerviz szerint:

Idézet:
„Megpróbálom Önnek röviden összefoglalni. AZ SD típusok a 90 évek azériái voltak Volt köztük sima 2 fejes (NV-SD2xx) és 4 fejes videók (NV-SD4xx) A HD sorozat, az előbbi SD széria Hi-Fi szetreó vonala volt (pld. NV-HD100) Ebben az időben jelent meg a HS vonal is, ami már az S-VHS kompatibilitást is bizosította. A legutolsó vonal az FJ volt ez a 2000-es évek elejére datálható (pld NV-FJ612)”
(#) djuice hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Régi tip. vidik tápjából nem volna valakinek esetleg egy billenő főkapcsoló? Havernak keresnénk!
(#) ftirius válasza djuice hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Milyenre gondolsz?
(#) djuice válasza ftirius hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Csak annyit mondott nekem hogy ezek anno szabvány kapcsolók voltak, több típusba is ezeket rakták és egy nútba kellett betolni, nem kellett külön szerelgetni.
(#) RockFonok hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Lehet már pár éve ki írtam ezt a kérdést.
Két hónapja más hibája is lett.

Mi lehet a hibája a VHS videomagnómnak? Érdemes elvinnem szervizbe, vagy ott 10ezernél többet rá kellene költsek?

Pár éve volt szervizben ki cserélték a görgőt, az ára 25ezer Ft volt. Én is meg lepődtem alig hittem el mikkor felhívott a szerelő.

Philips VCR VR550 VHS videomagnóm,mi lehet a hibája?

Lejátszás közben kicsit meg emelem a kazettát akkor jó a kép,és ha elengedem akkor újra rossz a kép fut.
Fejet már meg pucoltam.
Amikor DVD-vel vetem át a filmet a videó-rol ilyen hibát csinált a videomagnó https://www.youtube.com/watch?v=zTwRcVNRytk de elég sokszor csinálja, de mindig csak az LP lejátszásoknál csinálja a videó, és amikkor ez a hiba van a számláló is meg áll nem mozdul meg, mind ha nem menne a szalag, és amikkor felveszek filmet LP módban a videóval akkor is meg szokott állni a számláló.

SP módban semmi gond nincs, az tökéletesen működik.

Olyant is csinál ritkán, be akarom tolni a kazettát de nem veszi be teljesen, és kicsit jobb oldalra fordítsa a kazettát és közbe kis hangot add ki a videomagnó, és ki löki a kazettát 5x el játssza velem, utána mer be megy a kazetta. Mikkor akarom vissza pörgetni a kazettát csak forog pár másodpercig ugyan azt a hangot adja ki és ki kapcsol a videomagnó, utána vissza kapcsolóm videomagnót és ki löki a kazettát, nem mindig csinálja ezeket. (Két honnapja vetem észre ezt a hibát)

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) eyess válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Valami igen el lett állítgatva rajta . Homályos is a kép nagyon , és a szalagfutás sem megfelelő.
Ugyanis , ha a tracking mondjuk automatában csinálná ezt , akkor nem csak LP módban csinálná hanem SP módban is .Itt a fejeket nagyon át kellene vizsgálni melyik milyen szögben van állítva , akkor a szalagvezető tűskéket is , hogy a szalag magasság , illetve a szallag vezetést jól tartják e, ezért van az , ha megemeled a kazettát , akkor annyival feljebb kerül a szalag , és jó a futás, vagy éppen fordítva.És hát a kazetta befogadó fészket is nem ártana megnézni , hogy mibe akad meg a kazetta behelyezéskor .Szóval több rétű ez a hiba .És egy mérő kazetta sem ártana ezekhez a műveletekhez .
(#) RockFonok válasza eyess hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Fejeknek nem lehet baja?

Szervizbe vittem akkor ki cserélték a görgőt, már az előtt is csinálta a futást. Ezért be kellet vigyek nekik LP felvételű kazettát, de sajnos nem tudta meg csinálni hiába állított a fejen.

Vagy az is baj lehet, pálinkával tisztítottam meg a fejeket fültisztító pálcikával, mikkor kezdett rossz lenni a görgő?

Mindig gyűrte be a szalagokat a görgő miatt meg piszkos lett a fej, én meg meg tisztítottam. De az érdekes akkor az SP mód is rossz lenne ha pálinka tette volna tönkre.
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Az LP üzemmod a népbutitások egyik formája volt.
A VHS mechanikák többsége annyira vacak volt, hogy az LP felvétel mindig a müszaki határokon tul volt.
Sok LP kazettát csak azon a gépen lehetett lejátszani ( ha egyáltalán) amelyiken felvették. Azaz a legkisebb szalagvezetési hiba már kizárta, hogy az LP müködjön, ehhez meg hozzájött az is, hogy az LP alapbol már egy joval rosszabb minöség volt mint az SP. Igy dupla a veszteség.
A fejek kopása volt a legkisebb baj ( az nem igen látszodott egy ideig a minöségen), de a szalagvezetés meg a tracking annál inkább. Ezt tetözték be az egyes ocskább szalagok, amik mechanikus jellemzöi kizárták az elfogadhato kép- és hangminöséget. ( ezért kértek a szervizben LP kazettát, mert csak azon lehetett látni ( ha lehetett) hol a hiba. Nem emlékszem már, de azt hiszem LP szalagra még mérökazetta sem igen volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Fejeknek lehet akkor bajuk?
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Amiket le írtam hibákat, mitől van?
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Eyess kolléga már leirta. Rossz a szalag vezetés vagy a kazetta ül rosszul a helyén, de az sincs kizárva, hogy az évek során meggörbült és ezért nem ül most rendesen.
Ezt igy nehéz ledz megmondani. A fejekkel valoszinü nincs gond.
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
10Ezer alatt, meg lehet uszni egy ilyen javitást?

Nem tudom a görgő miért kerūlt olyan sakba.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
A munka lesz egyre drágább. Mert nem elég kicserélni egy mechanikai alkatrészt az egész gépet be is kell állitani ( ha sikerül), és lehet, hogy más mechanikus baja is van.
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Akkor szerinted nem érri meg csináltatni?

A videomagnóm már sokszor volt szervizben, talán már 5x. Még a tescoba lett véve 2005-ben.

Lehet jobban járnák vennék egy használtat?
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Valoszinü..
(#) attika hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Sziasztok.
Videó mechanikáját szilikon zsírral szabad zsírozni?
Gondolok itt a fogaskerekekre meg a (csúszka) részére ami felfűzi a szalagot a fejre.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Massawa válasza attika hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
A müanyag alkatrészeket általában nem kell, a fémalkatrészekre jobb szilikon zsir jo.
(#) Cinema válasza attika hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
De csak nagyon keveset kell kenni, a sok is megárt, meg idővel összeszedi a port és megköt.

Üdv!
(#) ftirius válasza djuice hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Ilyet találtam:
(#) gyovcsi hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Goldstar vcp-4300p tipusú lejátszó magnóval kapcsolatban. A probléma a következő: amikor elindítom a lejátszást, szépen, rendben befűzi a szalagot el is kezdi tekerni, egy pillanatra a kép is felvillan, majd azonnal stop állása áll, mintha a gomb lett volna megnyomva. Minden más funkció rendben van, szépen teker ide-oda, kiadja, beveszi a kazettát. Ékszíj, görgő új, kipucolva, karbantartva, de azt nem tudom elérni, hogy lejátszás funkcióban maradjon. Ha valakinek lenne ötlete kérem segítsen.
(#) Massawa válasza gyovcsi hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nem ismerem pontosan a készüléket,,de szokott lenni egy optokapu ami a befüzött szalag helyzetét érzékeli. Ezt nézted?
Következő: »»   38 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem